Autor Tema: News EA  (Pročitano 39302 puta)

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
News EA
« poslato: 12.04.2011, 14:18:24 »
Koristim ovaj Ea za news trading . Odlican je jer cesto nemam vremena da postavim pendinge , sl i tp par minuta pred objavu vesti .

Parametri se lako podesavaju , samo obratite paznju ako ste na 5 digit racunu , onda stavite po nulu vise . Cesto se desava da pred objavu broker postavi  pravilo 30 pips above/below price , pa ako sta recimo drugacije postavili parametar u EA onda nece postaviti EA. Meni se to desilo nekoliko puta pred bitnu vest , mada  sumnjam da broker nekako ometa egzekuciju ea(ko se razume u kodiranje neka pogleda kod ). Takodje ima opcija(Place straddle immediately-true)  da EA odmah postavi trade . U svakom slucaju ovaj ea moze biti prava pomoc sto se tice trgovine vestima.

Preporucujem da ga testirate na demo racunu, podesavajuci vreme aktiviranja pendinga.Recimo vest je zakazana za 13 00, to podesite u ea , imate parametar koji podesava vreme postavljanja pendinga (recimo 5m pre vesti) i parametar koji podesava pending do recimo 2 min pre vesti( da bi bio tacno 15-20-30-pipsa od trenutne cene ), pa tako ispobavajte aktivaciju pendinga !
Ps .Obratite paznju kada postavljate pending , ako je preblizu trenutne cene , trejd moze biti aktiviran , a cena recimo ode drugom smeru ! Zato drzim opciju remove opposite order -false , dok se spajk ne formira !
Edit :
Tokom live trgovanja , primenjujem opciju postavljanja pendinga odmah na chart , tako bukvalno cekam 10 sekundi pre objave vesti da aktiviram EA. Za ovako nesto treba da imate opciju PLACE STRADDLE IMMEDIATELY  -TRUE, kada ovo namestite , cim kliknete OK , Ea ce postaviti pendinge. Na ovaj nacin minimalizujem prevremena aktiviranja trejda .

Obratite paznju na 2 stvari:
1) Brokeri blokiraju postavljanje pendinga(neki put zato sto su prenatrpani  naredbama za egzekuciju ), ako 10 sek pre vesti ne funkcionise probajte 1 minut pre vesti(obratite paznju na pending udaljenost od trenutne cene )
2) Ukoliko ste postavili pending , a vest nije dovela do spajka ili bar pokreta u jednom pravcu vec oscilira izmedju 2 naredbe , odmah ponistite pending naredbe( a pre toga skinite EA sa chart ili ga blokirajte sa onim dugmetom  Expert advisor . 
Najverovatnije da ce te pokupiti sl jer trziste nije reagovalo na vest onako kako smo se nadali!


PS. Razmisljao sam da li da okacim ovaj link jer nema veze sa ovim news ea sistemom , ali zato sto sam trejder koji trguje vestima na vise nacina , odlucio sam da okacim...ovo morate procitati od 1 do poslednje stranice .Nacin funkcionisanja news trejdinga , nacin  na koji se formiraju vesti i kako ih trgovati , sta da slusate kada JCT drzi govor , saznacete sta je Lunchtime Reversals , Stock Market Jitter i kako ih iskoristiti u svoju prednost , sta je sentiment trejding i kako to iskoristit pred vesti,  vreme rada najvecih banaka i kada njihovi trejderi zaokruzuju profit ili zatvaraju trejdove ...i jos mnogo toga sto ce vam dati prednost u odnosu na obicnog trejdera koji gleda u chart i lupa glavom o zid zato sto je iznenadni spajk pokupio njegov Sl...

http://www.scribd.com/doc/53750771/News-Profiteer-eBook-2-0
« Poslednja izmena: 05.12.2011, 01:16:47 Panzer »

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: News EA
« Odgovor #1 poslato: 12.04.2011, 18:27:58 »
Zanimljiv expert, samo da podsetimo na još jedan koji je na forumu od ranije na http://www.forexsrbija.rs/forum/trgovanje-sa-robotima/ea-news/, da se ne pobrkaju.
Kod tvog EA postavlja pendinge, a kod prvog se u isto vreme otvaraju BUY i SELL pozicije... Igrajte se sa oba prvo na demu, u svakom slučaju.

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #2 poslato: 20.04.2011, 10:41:22 »
Evo jedan primer live trejda za danas na GBPUSD . 0.2 lota  Iskljucio sam Ea kada je postavio pendinge i usao u sell
« Poslednja izmena: 20.04.2011, 10:42:54 Panzer »

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #3 poslato: 21.04.2011, 10:49:17 »
Ea je pokupio danasnju vest Retail Sales na GBPUSD. malo sam prerano izasao iz trejda, ali sto se mene tice sigurnost pre svega . Ova vest moze vrlo lako lansirati GU na nove istorijske visine , ali moj mali live account za News trading , ne bi izdrzao preokret trenda .
« Poslednja izmena: 21.04.2011, 10:51:25 Panzer »

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #4 poslato: 27.04.2011, 23:22:40 »
News Ea je opet lepo odradio vest.
NzdUsd -nije bilo promene Cash Rate ostala je na 2.50% ali je to dovelo do blagog spajka na sell. Ea je aktivirao sell stop i pokupio nekih 30 pipsa profita na 4 lota, s obzirom da sam usao sa 4 lota, 30 pipsa je i vise nego dovoljno.
Trenutno je ova vest(neaktivnost) pomerila par za 72 pipsa . Bolje vrabac u ruci nego golub na grani...

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: News EA
« Odgovor #5 poslato: 28.04.2011, 08:41:58 »
News Ea je opet lepo odradio vest.
NzdUsd -nije bilo promene Cash Rate ostala je na 2.50% ali je to dovelo do blagog spajka na sell. Ea je aktivirao sell stop i pokupio nekih 30 pipsa profita na 4 lota, s obzirom da sam usao sa 4 lota, 30 pipsa je i vise nego dovoljno.
Trenutno je ova vest(neaktivnost) pomerila par za 72 pipsa . Bolje vrabac u ruci nego golub na grani...
Lepo odrađeno.

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #6 poslato: 05.05.2011, 03:53:33 »
Za danas 2 trejda :
NZDUSD - nekim cudom ea nije postavio pendinge.
AUDUSD-postavio sam pendinge 30 sek pre vesti, na 10pipsa od trenutne cene (sell stop 1.07560) acena na kojoj mi je sell otvoren je  1.07144 (slipage me je masakrirao) , zatvorio sam trejd sa 7 dolara profita.
Broker me je posteno zeznuo ! razbiti
Nastavljamo dalje ujutru je GBPUSD...videcu kako ce se tamo stvari odigrati.

Za danas je skor 86 nerealizovanih pipsa iz tih trejdova!  bic

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #7 poslato: 05.05.2011, 07:16:05 »
Za danas 2 trejda :
NZDUSD - nekim cudom ea nije postavio pendinge.
AUDUSD-postavio sam pendinge 30 sek pre vesti, na 10pipsa od trenutne cene (sell stop 1.07560) acena na kojoj mi je sell otvoren je  1.07144 (slipage me je masakrirao) , zatvorio sam trejd sa 7 dolara profita.
Broker me je posteno zeznuo ! razbiti
Nastavljamo dalje ujutru je GBPUSD...videcu kako ce se tamo stvari odigrati.
a danas je skor 86 nerealizovanih pipsa iz tih trejdova!  bic

Koji Broker je u pitanju?

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: News EA
« Odgovor #8 poslato: 05.05.2011, 07:51:23 »
Za danas 2 trejda :
NZDUSD - nekim cudom ea nije postavio pendinge.
AUDUSD-postavio sam pendinge 30 sek pre vesti, na 10pipsa od trenutne cene (sell stop 1.07560) acena na kojoj mi je sell otvoren je  1.07144 (slipage me je masakrirao) , zatvorio sam trejd sa 7 dolara profita.
Broker me je posteno zeznuo ! razbiti
Nastavljamo dalje ujutru je GBPUSD...videcu kako ce se tamo stvari odigrati.

Za danas je skor 86 nerealizovanih pipsa iz tih trejdova!  bic

Tu rizik uvek postoji. Ali isto tako nema spasa ni ako otvoriš dve suprotne pozicije, jer će ti opet tako preskočiti SL na prvu vrednost koju dobije. Tako da smo i u tom slučaju na istom...
Jedino rešenje je otvaranje samo jedne pozicije, i to pre spajka npr. kakav je bio u ovom slučaju...

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #9 poslato: 05.05.2011, 10:19:05 »
U pravu si FXModeratoru , ali ovo mi se desilo prvi put posle 5 meseci ,malo sam zaboravio kako to ide  ;) . Stvarno je grozan osecaj kada udjes u trejd i saznas da si vec u prvoj sek u minusu 100 dolara :(

@davidsp
svaki broker to radi , ali danas mi se zalomilo na Instaforexu
« Poslednja izmena: 12.05.2011, 15:24:23 Panzer »

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #10 poslato: 05.05.2011, 10:40:23 »
Lep spajk na britanskim vestima , ali opet EA nije postavio pending order, ali cim sam promenio server kod brokera , par minuta kasnije pending je postavio skroz opusteno!  :'(

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: News EA
« Odgovor #11 poslato: 05.05.2011, 10:41:17 »
Lep spajk na britanskim vestima , ali opet EA nije postavio pending order, ali cim sam promenio server kod brokera , par minuta kasnije pending je postavio skroz opusteno!  :'(

E to je već sumnjivo....

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #12 poslato: 05.05.2011, 10:55:22 »
O da, sad im pisem lep email.

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #13 poslato: 05.05.2011, 11:42:45 »
O da, sad im pisem lep email.

ne verujem da cesh  uspeti neshto  ali u svakom sluchaju javi .bash me zanima kakav ce im  biti odgovor

Van mreže Panzer

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: News EA
« Odgovor #14 poslato: 05.05.2011, 12:11:56 »
"molim vas predjite na Hongkong server" . lol znaju da mi je ovo racun od bonusa i da ne mogu da predjem na taj server i da sam zaglavljen na Evropskom sa bonus parama. resio sam da ih iscedim do kraja , ea radi odlicno na svim drugim racunima ali bas na bonusu nikako, e sad cu manuelno da postavljam pendinge pa cu videti sta ce biti !