Autor Tema: FXLider  (Pročitano 117415 puta)

Van mreže fxlider1

  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
FXLider
« poslato: 07.12.2010, 16:15:25 »
Da li je neko trgovao sa FXliderom (www.fxlider.com) i kakva su vam iskustva?

Van mreže NenadPavlov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #1 poslato: 07.12.2010, 22:40:55 »
Da li je neko trgovao sa FXliderom (www.fxlider.com) i kakva su vam iskustva?

Ne, ali nas redovno zovu i ubeđuju da krenemo sa pravim parama.  ::)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #2 poslato: 07.12.2010, 22:58:08 »
Za sada nema...previse napadni,jako los plan da privuku nove trejdere. Imali su dobre bonuse ali su izgleda promenili malo prethodnih dana.
Problem je sto nemaju MT4 platformu !

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #3 poslato: 07.12.2010, 23:33:44 »
Da li je neko trgovao sa FXliderom (www.fxlider.com) i kakva su vam iskustva?

Ja sam pokušao nekoliko puta da ih kontaktiram na live chat ali sam cekao po 20 minuta i odustao, sada mi ne pada na pamet da ih ikada vise kontaktiram. Mnogo su amateri. Koristim Dukascopy i forex4you i presrećan sam support je uvijek na usluzi svaki sekund

Van mreže ivanbgd

  • Poruke: 8
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #4 poslato: 02.01.2011, 10:26:53 »
ja takodje koristim dukascopy  koji je ujedno i ecn  za razliku od fx lidera koji su jedva umeli da mi objasne da nisu ecn ve obican market maker . na forexu sam vec 4 god i prosao kroz sve i svasta , za dukscopy sve pohvale

Van mreže NenadPavlov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #5 poslato: 10.01.2011, 11:44:06 »
Da ne bude da samo kudimo naše drugare iz fxlidera, evo i mala pohvala. Upravo mi je stigao mail od njih sa dnevnom tehničkom analizom njihovog analitičara. Izgleda lepo i pregledno, koliko je tačno, to niko ne zna, ali u svakom slučaju put kojim bi trebali da nastave.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #6 poslato: 27.06.2011, 11:04:40 »
Za sada nema...previse napadni,jako los plan da privuku nove trejdere. Imali su dobre bonuse ali su izgleda promenili malo prethodnih dana.
Problem je sto nemaju MT4 platformu !


imaju mt4 platformu..samo sto pricaju da su ECN a u stvari su market makeri
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #7 poslato: 27.06.2011, 13:40:45 »
a koja je razlika izmedju ecn i market makera?
Momentum counts.

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #8 poslato: 27.06.2011, 14:13:39 »
Ukratko i najjednostavije:

ECN (Electronic Communications Network) je varijanta gde vaša trgovanja ide direktno na međubankarsko tržište, odnosno trgujete direktno sa drugim trejderima i od njih, u neku ruku, i zavisite. Nema fiksnih spredova jer sve zavisi od ponude i potražnje. Npr. ako želite da kupite na određenoj vrednosti neki valutni par sa lot 1.0, a u tom trenutku na interbank tržištu postoji ponuda (prodaja) ukupnog lota 0.5, moći ćete da uđete samo sa 0.5. Ova vrsta brokera između ostalog zarađuje i od provizije po trgovanju.

MM (Market Maker) je broker koji zarađuje na spredu i trgujući protiv svojih trejdera. DD brokeri (Dealing Desk) skupljaju male lotove trejdera i iznose na interbank tržište jednu veliku ponudu, a takođe zarađuju i na razlici u trenutnom kursu, odnosno daju vam jednu cenu dok je tržištu za 2-3 pipa manja i obrnuto. Naravno da oni imaju softver koji to sam odrađuje u sekundi i po unapred zadatim parametrima.

STP (Straight Through Processing) brokeri bi trebali, kao što im ime govori, vaše trgovanje odmah da proslede na interbank tržište, ali se oni ponašaju nekad kao Money Makeri, a ponekad kao pravi STP, odnosno, trgovanja profitabilnih trejdera prosleđuju direktno na međubankarsko tržište, a onih manje profitabilnih i manjih po veličini računa zadržavaju u svojim "odajama" i tako zarađuju na oba načina. Prvo od gubitka manjih trejdera, a drugo, kod prosleđivanja trgovanja na interbank tržište, uzimaju sebi deo spreda bez ikakvog rizika. To je upravo i razlog requote-ovima jer se cene menjaju u deliću sekunde, a broker nije stigao da prosledi vaš nalog. Tada on bira da li će da ga prihvati sa rizikom da ako dobijete, njemu izbijate novac iz džepa ili će da vam pošalje requote nalog. Šta mislite, šta se češće dešava?

ECN brokere ćete vrlo lako da prepoznate jer ćete vrlo (ali vrlo vrlo) retko dobijati requote-ove, a STP i MM je već teže raspoznati...

Koji brokeri pripadaju kojoj vrsti možte da pogledate na našem sajtu http://www.forexsrbija.rs/brokeri.html.


Ovo je tekst FXmoderatora..
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #9 poslato: 18.07.2011, 23:29:17 »

FXLider je nov broker na tržištu. Iako su novi, to ne znači da im ne treba verovati u sve ono što trenutno nude i propagiraju. Oni su ćerka brokerske kuće AvaFX koji su jedni od liderskih brokerskih kuća u zapadnoj Evropi.


AvaFX je raskinula saradnju sa FXLider-om. Mislim da sam vam time već sve rekao. :)

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #10 poslato: 11.08.2011, 10:11:35 »
Jos uvek su na listi preporucenih brokera..iako su po mom misljenju ono kao DNO..i rekli su mi da su ECN kad sam ih pitao..slagali su me najopustenije..
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže forexs

  • Poruke: 19
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #11 poslato: 11.08.2011, 16:26:42 »
Jos uvek su na listi preporucenih brokera..iako su po mom misljenju ono kao DNO..i rekli su mi da su ECN kad sam ih pitao..slagali su me najopustenije..

Da mi je znati na kojoj listi????
Kod AVA DE sam vec skoro 3god (real) bez ikavih problema i sad sam uradio demo na mt4 kod FXlider i mogu samo reci da em sto kasni i koci i ostaje se bez veze sa serverom i suport im je nikakav. A izgovor... citat  ''  znate mi to usporavamo demo da bi real bolje radio.....''   ako ga usporavate i kocite kako onda da vas probam.....


Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXLider
« Odgovor #12 poslato: 11.08.2011, 16:36:32 »
Jos uvek su na listi preporucenih brokera..iako su po mom misljenju ono kao DNO..i rekli su mi da su ECN kad sam ih pitao..slagali su me najopustenije..
Da mi je znati na kojoj listi????

http://www.forexsrbija.rs/brokeri.html

Dobro došao ;)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #13 poslato: 17.08.2011, 18:34:48 »
Neke stvari mi nisu bas jasne oko Fxlidera,Avafx ili neka druga brokerska kuca i u nekim drugim drzavama trebalo bi da imaju dozvolu za rad,jer ako se setim Broco i mnoge druge brokerske kuce kao i Masterforex nije im dozvoljeno trgovanje u americi verovatno sto nisu prijavljeni tamo za rad,tako da svaka brokerska kuca mora imati dozvolu te iste drzave za rad,sada sam misljenja da je i doslo do razdvajanja FxLidera od avafx zbog regulisanja prijave na teritoriji Srbije i promovisanja fxlidera kao srpskog brokera gde je omoguceno trgovanje robama indeksima valutama na svetskom trzistu FX,po svim ovim mojim razmisljanjima ne bih bas rekao da je nepodoban broker u SRBIJI

Van mreže ivanbgd

  • Poruke: 8
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FXLider
« Odgovor #14 poslato: 12.11.2011, 22:32:30 »
ne i ne nameravam , spredovi su ogromni dalje me i ne zanima