Autor Tema: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja  (Pročitano 63505 puta)

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« poslato: 03.05.2010, 20:29:42 »
Pitanja i iskustva postavljajte ovde...

Van mreže ProkaFX

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #1 poslato: 14.07.2010, 23:02:31 »
Danas je bila objava vesti Retail Sales m/m u 14h 30 po nasem vremenu.Odmah posle objave vesti je EURUSD otislo gore 22 pipa pa je otislo 23 pipa dole i tek je onda polako za 3 sata popeo gore 65 pipa.Dali se ovo uzima u obzir kao mogucnost koriscenje ove strategije?
Pozdrav ProkaFX

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #2 poslato: 14.07.2010, 23:29:39 »
Danas je bila objava vesti Retail Sales m/m u 14h 30 po nasem vremenu.Odmah posle objave vesti je EURUSD otislo gore 22 pipa pa je otislo 23 pipa dole i tek je onda polako za 3 sata popeo gore 65 pipa.Dali se ovo uzima u obzir kao mogucnost koriscenje ove strategije?

Naučićemo Vas sve kako se radi strategija trgovanja prilikom objave vesti.
Sledeći put vremenski interval stavi na m1 , kako bi ti ukazao na greške.
Pozz

Van mreže shirbazo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #3 poslato: 18.08.2010, 14:08:16 »
Pozdrav sutra Retail Sales m/m gbp , cemo da ispratimo :) , ako posle objave vesti recimo prvih sat vremena nedohvati cena nijedan pending ,znaci neudjemo u poziciju, nema potrebe cekati vise od 1 sata ?

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #4 poslato: 18.08.2010, 14:23:34 »
Pozdrav sutra Retail Sales m/m gbp , cemo da ispratimo :) , ako posle objave vesti recimo prvih sat vremena nedohvati cena nijedan pending ,znaci neudjemo u poziciju, nema potrebe cekati vise od 1 sata ?
Ne mora ni sat vremena da se čeka, ako u prvih 15 min nagli pokreti tržišta ne dokače ni jedan pending, gasi pozicije, jer dalji pomeraji više nisu bitni za ovu strategiju.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Strategija news trgovanja
« Odgovor #5 poslato: 19.08.2010, 08:31:53 »
Danas na vesti GBP-a u 10.30h može doći do velikih pomeraja...
Koliko se tržište pomera na ovaj sklop vesti , možete videti u sledećem primeru.
Puno pipa danas svima...

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Strategija news trgovanja
« Odgovor #6 poslato: 19.08.2010, 10:43:57 »
Danas na vesti GBP-a u 10.30h može doći do velikih pomeraja...
Koliko se tržište pomera na ovaj sklop vesti , možete videti u sledećem primeru.
Puno pipa danas svima...

Ekspresno zarađenih 50 pipa...  ;)

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #7 poslato: 19.08.2010, 10:49:02 »
Hajde da osveživo i ovu temu malo... Upravo kako je opisano u uputstvu ove strategije. Posmatrajte slike redom:
01 - 3 minuta pre vesti postavljena 2 pending ordera na 15 pipa od trenutne cene. SL stavljen na trenutnu cenu, znači omogućava 15 pipa minusa.
02 - TP nije stavljen nego sam stavio ovaj put TS (trailing stop) od 15 pipa takođe, znači u slučaju spajka, 15 pipa manje od maksimalne cene će biti moj TP
03 - nagli skok po objavi vesti u trenutku diže cenu 69 pipa i spušta u narednoj sekundi. aktivira se BUY STOP order, SELL STOP se istog momenta briše
04 - Zatvorena pozicija sa sledećom matematikom: od 69 pipa spajka, 15 pipa je bilo do aktivacije ordera, od 54 ostala oduzimamo 15 za trailing stop i dobijamo TP39.

Nadam se da ste i vi ovako prošli....  ;)

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Strategija news trgovanja
« Odgovor #8 poslato: 19.08.2010, 11:01:12 »
Danas na vesti GBP-a u 10.30h može doći do velikih pomeraja...
Koliko se tržište pomera na ovaj sklop vesti , možete videti u sledećem primeru.
Puno pipa danas svima...

Ekspresno zarađenih 50 pipa...  ;)

A evo i kolege, isti princip s tim da je stavio direktno TP od 50 pipa, a ne trailing stop... Improvizacija koja se završi pozitivno je uvek dobrodošla...  ;)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #9 poslato: 19.08.2010, 12:10:47 »
02 - TP nije stavljen nego sam stavio ovaj put TS (trailing stop) od 15 pipa takođe, znači u slučaju spajka, 15 pipa manje od maksimalne cene će biti moj TP

Savršeno objašnjeno. Ovo nisam znao da može sam TS bez TP. Tnx.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže shirbazo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #10 poslato: 19.08.2010, 12:33:19 »
Pozdrav, prilikom objave vesti sa ovom strategijom kada nam se jedna pozicija aktivira, zbog opterecenosti sistema u tom trenutku brisanje pozicije zna da potraje (tadawulfx)...da li to opterecenje moze da utice na trailing stop ? - recimo da nestigne da ga isprati..?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #11 poslato: 19.08.2010, 12:49:43 »
Pozdrav, prilikom objave vesti sa ovom strategijom kada nam se jedna pozicija aktivira, zbog opterecenosti sistema u tom trenutku brisanje pozicije zna da potraje (tadawulfx)...da li to opterecenje moze da utice na trailing stop ? - recimo da nestigne da ga isprati..?

Pozz...
Ja nisam imao problema. Primer što sam izložio je rađen na real acc. , i to baš kod Tadawul FX brokera.
Inače, opterećenje ne može da utiče na trailing stop...

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #12 poslato: 19.08.2010, 12:51:33 »
Pozdrav, prilikom objave vesti sa ovom strategijom kada nam se jedna pozicija aktivira, zbog opterecenosti sistema u tom trenutku brisanje pozicije zna da potraje (tadawulfx)...da li to opterecenje moze da utice na trailing stop ? - recimo da nestigne da ga isprati..?

Svašta može da se desi, ali, kako se taj konkretan broker nalazi u našoj tabeli, mogu da ti iz iskustva kažem da će, ako si i imao bilo kakav problem, to da se isplegla... Samo se obrati gdin-u Pantelakisu.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #13 poslato: 19.08.2010, 13:08:52 »
Pozdrav, prilikom objave vesti sa ovom strategijom kada nam se jedna pozicija aktivira, zbog opterecenosti sistema u tom trenutku brisanje pozicije zna da potraje (tadawulfx)...da li to opterecenje moze da utice na trailing stop ? - recimo da nestigne da ga isprati..?

Za pomoć na Tadawul FX se možeš obratiti i Tijani Marinkovic (Account Manager), možda ti je to i bolja solucija pošto devojka priča srpski.

tijana@tadawulfx.com      ;)

Pozz...

Van mreže shirbazo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #14 poslato: 19.08.2010, 13:34:50 »
pozdrav

Imo sam problem druge vrste...koji mi se desavao i sa drugim strategijama ,poslao sam mail i pricao sa njima ,rekli su za manje od jednog dana da ce biti reseno Pantika say :)   ..pogresno obracunali...pomerila mi se ulazna cena..Sto se tice suport kod Tadawulfx sve je bilo besprekorno do sada.


a za Tijanu nisam znao.odmah cu da posaljem email.


tanks SuperFx