Autor Tema: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja  (Pročitano 63909 puta)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #15 poslato: 19.08.2010, 14:21:37 »
Imam pitanja i predlog (edit: za moju stotu jubilarnu poruku :) ).

Da li ako na objavljivanje vesti stavimo Trailing stop, bez Take profit, izlazimo posle prvog pika koji je imao vraćanje do veličine trailng stopa. Konkretno stavimo TS od 15, imamo pik od 70, TP je premašen, sledi vraćanje i mi izlazmo na 55?

Ako je odgovor da, imam predlog da stavimo više stop ordera na objavljivanje vesti. Svaki sa razmakom od 15 pipa dalje od prethodnog i sa TS od 15. Skok će aktivirati više pozicija.

Recimo skok od 70 pipa.
Poz 1 enter na 15 (od početne cene), uzima 70-15-15(TS) = 40
Poz 2 enter na 30, uzima 70-30-15 = 25
Poz 3 enter na 45, uzima 70-45-15 = 10
Poz 4 enter na 60, završava sa SL koliki platforma dozovoljava, recimo 10.
Poz 5 itd, nisu se aktivirale

To je u sumi 40+25+10-10 = 65 pipa, bolje od 40 koje bi uzeli sa jednom pozicijom.

Nije mi potpuno jasno šta se dešava kod poz 4 kod vraćanja cene, ako imamo TS od 15 i SL od -10, cena stiže do 60, aktivira poziciju, stiže do 70 ali ne i do TP, znači TS se ne aktivira, padamo nazad na 60, pa dalje do 50 gde i izlazimo? Da li je tako? Ako je tako onda je gornja računica tačna.
« Poslednja izmena: 19.08.2010, 14:28:53 Tango »
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #16 poslato: 19.08.2010, 18:49:22 »
...
Recimo skok od 70 pipa.
Poz 1 enter na 15 (od početne cene), uzima 70-15-15(TS) = 40
Poz 2 enter na 30, uzima 70-30-15 = 25
Poz 3 enter na 45, uzima 70-45-15 = 10
Poz 4 enter na 60, završava sa SL koliki platforma dozovoljava, recimo 10.
...

A recimo skok od 30 pipa...? Izračunaj sam.... Ima smisla i to tvoje, ali, rizik je srazmeran profitu...

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #17 poslato: 19.08.2010, 18:51:09 »
Nije mi potpuno jasno šta se dešava kod poz 4 kod vraćanja cene, ako imamo TS od 15 i SL od -10, cena stiže do 60, aktivira poziciju, stiže do 70 ali ne i do TP, znači TS se ne aktivira, padamo nazad na 60, pa dalje do 50 gde i izlazimo? Da li je tako?

Da, tako je, ukoliko trgovanje nije prešlo 15 pipa u plus, TS od 15 pipa se neće aktivirati....

Van mreže shirbazo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #18 poslato: 01.09.2010, 11:41:19 »
Pozdrav
Vest je imala lep pomeraj na eurgbp,gbpusd da li ako vest nema obicaj da pravi jak pomeraj ima smisla cekati objavu, pa po zakljucku objavljenih rezultata nakon par minuta ulaziti ili neulaziti u trade ?
prosli ovako

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #19 poslato: 01.09.2010, 12:10:43 »
Pozdrav
Vest je imala lep pomeraj na eurgbp,gbpusd da li ako vest nema obicaj da pravi jak pomeraj ima smisla cekati objavu, pa po zakljucku objavljenih rezultata nakon par minuta ulaziti ili neulaziti u trade ?
prosli ovako

Kada radim NEWS strategiju, obično 10 minuta pre vesti već ulazim u pozicije pending ordera (nalog na čekanju), i njih postavljam na 20 pipa od trenutne cene sa SL-om takođe na 20 pipa, za TP mu ne stavljam ništa.
Kako sam sve to postavio, konstantno te pozicije modifikujem (menjam) do same vesti, gledajući da se tržim tih okvira koje sam prethodno postavio.
Ako vest nije imala uticaja na tržište, par minuta posle njene objave brišem naloge na čekanju.
U suprotnom, ako vest pomeri tržište u jednu stranu prvo brišem neaktivirani pending order pa potom stavljam SL na ulaznu cenu na aktiviranu poziciju ako je već ona u plusu.

Van mreže shirbazo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #20 poslato: 03.09.2010, 10:55:57 »
Pozdrav
Koliko sam uspeo da analizaram vest Services PMI gbp , zaklljucio sam da ima pomeraj nekih 2-3 minuta pre zakazane objave za razliku od ostalih vesti,tako sam postavio i pending ranije nego inace i uzeo 19 pipa,neke vesti nastave sa tendencijom jos 60 minuta  po 80-100 pipa,da li pustati prvu poziciju sa TS ili mozda cak ulaziti u novu poziciju sa manjim lotom da prati prvu koja je moze se reci obezbedjena ... ?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #21 poslato: 03.09.2010, 11:00:28 »
Pozdrav
Koliko sam uspeo da analizaram vest Services PMI gbp , zaklljucio sam da ima pomeraj nekih 2-3 minuta pre zakazane objave za razliku od ostalih vesti,tako sam postavio i pending ranije nego inace i uzeo 19 pipa,neke vesti nastave sa tendencijom jos 60 minuta  po 80-100 pipa,da li pustati prvu poziciju sa TS ili mozda cak ulaziti u novu poziciju sa manjim lotom da prati prvu koja je moze se reci obezbedjena ... ?

Moje iskustvo je da za nekih 40 min. po objavljivanju vesti, cena dostiže svoj vrhunac , odnosno najveći pomeraj !

Van mreže shirbazo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #22 poslato: 14.09.2010, 10:57:38 »
Pozdrav

Danas gbp CPI y/y 10:30 ..sa ostalim vestima ,rekao bih koktel vesti...analizirajuci ih odlucio sam se za ovakav pristup ..postavio tp10, generalno malo srece treba imati :)
kako se cini ovaj pristup ?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #23 poslato: 14.09.2010, 11:09:30 »
Pozdrav

Danas gbp CPI y/y 10:30 ..sa ostalim vestima ,rekao bih koktel vesti...analizirajuci ih odlucio sam se za ovakav pristup ..postavio tp10, generalno malo srece treba imati :)
kako se cini ovaj pristup ?

Otvoren TP bi mu ostavio u ovom slučaju.

proka_pronalazac

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #24 poslato: 13.10.2010, 13:06:14 »
lose su ovde strategije... nema napretka

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #25 poslato: 13.10.2010, 13:58:03 »
lose su ovde strategije... nema napretka

;D hehe, evo jedan pametan hejter. To što ti ne napreduješ, govori puno o tebi.
Slobodno stavi neku strategiju koju ti imaš, željno iščekujemo.
Ali, pošto zaista nemamo vremena da se bavimo ovakvim slučajevima, iskoristi dobro tvoj sledeći post, jer ako i dalje bude u tvom maniru, znaš već šta sledi. Nemoj da misliš da pretim, naprotiv, jedva čekam da svi naučimo nešto od tebe.

Srdačan pozdrav.

Van mreže cujo

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 60
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #26 poslato: 13.10.2010, 16:25:08 »
Evo ovako ja sam se  upisao nema ni mesec...dakle imao sam predznanja..i uspesnosti u trgovanju..
ali materijal iz ove skole sa ovim ljudima koji pomazu..  fundament + tehnik+ocekujem instituciju da odradim da vidim kako ide.. trening svaki dan daleko sam uspesniji...mogu da vam pokazem danasnje rezultate..na tehniku bez izgubljenog naloga ..jucer isto..
dakle sve zavisi kako kome ovo koristi...pohvale idemo dalje...tehnika sutra ...vesti u petak

proka_pronalazac

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #27 poslato: 14.10.2010, 00:03:24 »
lose su ovde strategije... nema napretka

;D hehe, evo jedan pametan hejter. To što ti ne napreduješ, govori puno o tebi.
Slobodno stavi neku strategiju koju ti imaš, željno iščekujemo.
Ali, pošto zaista nemamo vremena da se bavimo ovakvim slučajevima, iskoristi dobro tvoj sledeći post, jer ako i dalje bude u tvom maniru, znaš već šta sledi. Nemoj da misliš da pretim, naprotiv, jedva čekam da svi naučimo nešto od tebe.

Srdačan pozdrav.

Evo malo da parite oci.. mozda neko i savlada moj nacin rada... nije skupo, 5000$
Ko zeli nek se javi privatno

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #28 poslato: 14.10.2010, 08:30:19 »
lose su ovde strategije... nema napretka

;D hehe, evo jedan pametan hejter. To što ti ne napreduješ, govori puno o tebi.
Slobodno stavi neku strategiju koju ti imaš, željno iščekujemo.
Ali, pošto zaista nemamo vremena da se bavimo ovakvim slučajevima, iskoristi dobro tvoj sledeći post, jer ako i dalje bude u tvom maniru, znaš već šta sledi. Nemoj da misliš da pretim, naprotiv, jedva čekam da svi naučimo nešto od tebe.

Srdačan pozdrav.

Evo malo da parite oci.. mozda neko i savlada moj nacin rada... nije skupo, 5000$
Ko zeli nek se javi privatno

;D E baš si nas slatko nasmejao. Nažalost to je jedino pozitivno kod ove situacije. Već mi je žao svih ovih reči koje moram da trošim na tebe, ali bar smo naučili da davanje još jedne šanse nije potrebno i da ćemo takve kao ti da banujemo odmah, jer imamo pametnijeg posla.
Dakle, tvoj "rad" se svodi na EA koji si namestio da ne sprži račun, nego da ima 95% drawdowna-a, i sad bi čitaoci trebali da se isprimaju i da kažu daj mi, daj mi, daj mi...  :)
Stavio sam u prilogu istu stvar, samo sa završava sa više nula, mrzi me da brojim, možeš da pogledaš. Ah, da zaboravio sam, ne možeš više. Ali dobro, pratićeš ti ovaj forum i dalje, ne brinemo se.
A svoju "pamet" i "rad" širi na nekim drugim forumima.

Smešan si.

Van mreže tommyboxfx

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1279
  • Karma: 37
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za strategiju news trgovanja
« Odgovor #29 poslato: 15.10.2010, 20:33:16 »
Danas se moglo očekivati veliki pomeraj za vreme objave vesti na USD u 14.30 a predpostavka našeg tima je bila da će vest uticati pozitivno na usd !Rizikovali smo 250 usd to jest 5 pipa otpril 10 sekundi pre objave vesti tako da smo samo ušli u sell sa Lotom 5!
Rezultat  govori sam za sebe.

Naravno za ovakvo trejdanje je potreban vrlo dobar broker,Dukascopy je za ovakve situacije skoro savršen(samo skoro)
Vino je ohladjeno vreme je da ga popijemo  :)
« Poslednja izmena: 15.10.2010, 20:35:32 tommyboxfx »
Pozdrav TommyboxFX