Autor Tema: legalnost forexa-fizicka lica  (Pročitano 102958 puta)

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #15 poslato: 11.08.2011, 21:56:59 »
Pročitajte komentare na sajtovima B92 i Blic i sve će da vam bude jasno. Izdvojićemo samo neke (a verovatno ste i vi autori nekih od njih):

Dragan
Četvrtak, 11. 08. 2011. 16:21h
Ova drzava sve ce uraditi da spreci odliv deviza iz zemlje.Ja se forex-om bavim nekoliko godina i imam racun u jednoj nama susednoj zemlji i nije mi problem da odem tamo da podignem novac ili jednostavno ako mi je hitno potrebno mogu na svakom bankomatu da podignem novac,ali stvarno nerazumem da posao forex-a koji je trenutno hit u celom svetu jedino kod nas ima zabranu.Zakon o deviznom poslovanju ostao je nedorecen jer svako ko ima profit i taj frofit podigne u banci mora da plati porez na kapitalnu dobit tako da nerazumem i autora teksta koji je tendeciozno napisao tekst

exshit
Četvrtak, 11. 08. 2011. 17:00h
To nema blage veze sa onim što pričaju. 100 miliona ljudi u svetu se bavi forexom i to nije nelegalno jer su i sve domaće banke ako su uopšte domaće na forexu. Ako uložite evre vi i nazad dobijate evre ništa ne menjate. Uostalom ovde posla nema pa kad nam daju 2000 evra mesečno nek prave pravila kakva hoće. Sve znaju samo pare da daju ljudima za život ne znaju. Uostalom ionako će mnogo ljudi otići iz ove zemlje.

e
Četvrtak, 11. 08. 2011. 20:23h
vecina tih firmi ima sediste u offshor zemljama a ovde su samo predstavnistva tako da oni realno ne krse zakon! odes u prvu banku i na njihov racun uplatis pare sa kojima zelis da radis oni prebace na tvoj nalog i to je cela mudrost! Realno ti nista ne radis u zemlji ! Tako da ne vidim pravnu osnovu o zabrani! I dokle drzava misli da sputava svoje gradjane u novcanim transakcijama ! Moje pare ja mogu da trosim kako zelim nije mi drzava poklonila!

Petar
Četvrtak, 11. 08. 2011. 19:38h
Ovo je vec smesno..Trgovina deviznim parovima preko interneta (forex) postoji vec odavno, moze slobodno da se trguje svugde u svetu (izgleda da je samo Srbija izuzetak). Na svaku, bilo kakvu transakciju se placa neka provizija FX platformama za trgovanje, a i oni (ako su registrovani u Srbiji), isto moraju nekakav procenat u obliku poreza da plate drzavi...Ako neko ima zaradu, plati porez na dobit, to isto ide u drzavni budzet! Pa sad ne razumem, zasto je to zabranjeno kod nas, kad bi i drzava imala koristi od toga...Kakva je ovo banana drzava...

maxo
Četvrtak, 11. 08. 2011. 18:15h
Nije Ilegalno a evo i zasto: kada trgujete sa pravim novcem vi ga fizicki i posedujete npr kupite franak a dali ste euro. Forex je virtuelna trgovina gdje vi na kompjuterskom racunu uzmete opcionalno devize i prodate medjutim to su virtuelne pare (kao u nekoj igrici poeni) i ako ste uplatili evro njega dobijete fizicki nazad. tako da zakon o kupovini i prodaji deviza nepije vodu.

Ovo saopstenje je za mene magistra ekonomije i definitivno zapecatilo bilo kakvo ozbiljno shvatanje institucije NBSa. Ne trguje se fizicki devizama vec virtuelnim potvrdama o vlasnistvu - niko ne moze fizicki da podigne te devize sa racuna niti da raspolaze sa njima u smislu placanja. Radi se o berzanskom trgovanju valutama koje nema veze sa kupoprodajom valuta u komercijalnom sektoru radi izmirivanja inostranih obaveza.Ovakav nacim trgovine je normalan svuda u svetu osim u Srbiji gde balvani koji sede u NBS i izdaju ovakva sapostenja. Sramota za struku.
(NS, 11. avgust 2011 17:35)

Kupovina deviza?
Klijenti ne kupuju nista na FX trzistu oni ulazu u rast ili pad odredjenog valutnog para.
(Miki, 11. avgust 2011 18:03)

Sramota za drzavu,posao buducnosti u ovoj zemlji drzava sputava.Ocekujem reakciju forex kuca koje posluju u Srbiji ili da otvaramo racune u susednim zemljama gde je trgovina dozvoljena.Inace za neupucene forex-om se trguje valutnim parovima na svetskim trzistima.To je u stvari elektronski novac koji se transferuje iz jedne zemlje u drugu a zarada je na promenama tih kurseva.
(Dragan, 11. avgust 2011 18:47)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #16 poslato: 11.08.2011, 23:33:44 »
Citat iz blica NBS -----Sa ciljem da se očuva finansijska stabilnosti i zakonito funkcionisanje deviznog tržišta i zaštite interesi gradjana, NBS je o trgovanju devizama u Republici Srbiji koje nude druga pravna lica, preko elektronskih platformi, već obavestila nadležne organe, radi preduzimanja odgovarajućih mera-----kada druga pravna lica nude poso gradjanima Srbije preko interneta,NBS se nadje da nas stiti od posla posto je zakon u Srbiji da posla nema,PRAVO DA RADIM MI NE MOZE NIKO ZABRANITI i prekinuti necu sa Forex.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #17 poslato: 12.08.2011, 01:19:55 »
U svim demokratskim kapitlistickim drzavama Fx je normalna stvar sobzirom na opredeljenje naroda za deokratiju kapitalizm put ka EU ja takve zakone koji se kose sa zakonima EU ne priznajem to je neka njihova  drzava moj Srbija nije, zalutali jugosloveni komunisti u mojoj SRBIJI sou prave 20 god nikako da progutaju pilulicu brinu se da me  spasu od evrope i sveta ,ovakve su proganjali i ubijal pasos imam, sto bi oni rekli ako ti se ne svidja idi, sve sto je normalno za narod za njih je nenormalo i opasmo po ekonomsku stabilnost te njihove drzave koja nije kapitalisticka jer se u kapitalizmu meri jacina drzave koliko fiicka lica imaju para to jest gradjani,lepo su nas unpredili i spasili vise od milion nezapolenih,600000hiljada gladne dece po njima je to zbog globane krize koja potresa i svet ,a po meni ne jer nikakve veze finansiske nismo imali sa svetom da bi oseil tu krizu,zasto  na primer Brazil ne oseca tu krizu,nije problem u svetu vec unutar same drzave.

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #18 poslato: 12.08.2011, 09:05:08 »
Nista, idemo svi na ove vesti na blicu i b92 pa da ostavimo svoje komentare i da kazemo sta mislimo u vezi ovog tumacenja zakona.
Neka vide da im ovo nece bas takolako proci :)
Pokusavaju da nas na velika vrata uvedu u srednji vek.

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #19 poslato: 12.08.2011, 09:12:46 »
Jel zna neko stvarno kako bi ovaj zakon mogao da utice na nas???
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #20 poslato: 12.08.2011, 09:30:34 »
Jel zna neko stvarno kako bi ovaj zakon mogao da utice na nas???

zakona nema  a sve shto nije zabranjeno....
ja ulazhem evre i podizhem evre , e sad, da li ja tamo trgujem chfjpy ili kupujem zlato, to je moj prbolem . ja svakako to zlato necu videti.. ja ne trgujem devizama, nego instrumentima i zaradjujem na padu ili rastu odredjenog instrumenta..
uoslalom, stalno se hvale evropskom unijom.. e pa ako hoce i eu morace i zakone da usklade..

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #21 poslato: 12.08.2011, 09:52:14 »
Ako nema zakona nece se ni razmatrati jer  NBS nije nezavisna institucija(kao narodne banke razvijenijih zemalja) nego za sve odgovara vladi..nasa vlada je kurtonska(hvala bogu) i nece smeti ni da razmatra zakon koji se protivi pravu EU. Ja sam mislio da je zakon donet..a i da donesu zakon,nemogu nam nista ako radimo sa brokerima van ovih granica..
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže Berkut

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
  • Karma: 10
    • Pogledaj profil
    • ForexProjekat
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #22 poslato: 12.08.2011, 10:07:56 »
Hahahahah koja nebuloza vidim ja da je vreme da se ode do Segedina da se otvori nerezidentni racun, sve cu pare da iznesem iz ove banana zemlje ne pada mi vise na pamet da drzim ovde nesto.

U prevodu mogu da mi ......

 :friends: :pivo:

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #23 poslato: 12.08.2011, 10:25:12 »
Srbija nije "banana" nego svi politicari u njoj..nemoj to da mesas
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže Berkut

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
  • Karma: 10
    • Pogledaj profil
    • ForexProjekat
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #24 poslato: 12.08.2011, 11:00:17 »
Politicari su ti koji vode ovu zemlju, a ovoj zemlji koja je banana zbog politicara zabranjeno pola stvari koje su normalne u vecini ostalih drzava, u ovoj drzavi ne funkcionise puno toga i sto bih drzao novce ovde kad hoce lesinari da uzmu odma harac.

Ja sam inace patriota i volim ovu zemlju ali da sam bio pametniji odavno bi otisao odavde i prosperirao mnogo vise kao neki moji drugovi, sad sve vise uvidjam da su oni bili u pravu i stojim iza tvrdnje da je ovo banana drzava gde postoji harac i gde nijedna investicija nije sigurna, i gde kad ti dodje na devizni racun recimo 500 evra pitaju odakle ja zaradjujem a ja im kazem sta to njih zanima i ko su oni da pitaju mene banka je tu da pruzi uslugu i da naplati za tu uslugu i tacka.


Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #25 poslato: 12.08.2011, 17:33:51 »
Politicari su ti koji vode ovu zemlju, a ovoj zemlji koja je banana zbog politicara zabranjeno pola stvari koje su normalne u vecini ostalih drzava, u ovoj drzavi ne funkcionise puno toga i sto bih drzao novce ovde kad hoce lesinari da uzmu odma harac.

Ja sam inace patriota i volim ovu zemlju ali da sam bio pametniji odavno bi otisao odavde i prosperirao mnogo vise kao neki moji drugovi, sad sve vise uvidjam da su oni bili u pravu i stojim iza tvrdnje da je ovo banana drzava gde postoji harac i gde nijedna investicija nije sigurna, i gde kad ti dodje na devizni racun recimo 500 evra pitaju odakle ja zaradjujem a ja im kazem sta to njih zanima i ko su oni da pitaju mene banka je tu da pruzi uslugu i da naplati za tu uslugu i tacka.

Ja nisam u Srbiji već u BiH ali vjeruj mi to je katastrofa stalno mi traze nesto u banci i ispituju odakle mi dolazi lova.Stalno strijepim sta ce da bude kada podizem lovu.

Van mreže Borha85

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 32
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #26 poslato: 13.08.2011, 00:02:59 »
Gde u tom tekstu pise da su kaznjeni ili bilo ko drugi ?? Pominje se samo da se oglasavaju.

Van mreže kimimax

  • Poruke: 16
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #27 poslato: 13.08.2011, 18:26:41 »
E pa mene keva nije mogla da zabrani forex a kamli neki tamo iz nbs koj krade od naroda oni bre cak menjacnicama daju milion zakona i samo otezavaju ljudima da zarade

Van mreže Brdjanin

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 249
  • Karma: 22
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #28 poslato: 13.08.2011, 19:05:27 »
Ne pominji kevu  8) ... moja se svakome zivome zali da " IGRAM IGRICU " po cio bozji dan   :)

Van mreže kimimax

  • Poruke: 16
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: legalnost forexa-fizicka lica
« Odgovor #29 poslato: 13.08.2011, 19:16:53 »
Ne pominji kevu  8) ... moja se svakome zivome zali da " IGRAM IGRICU " po cio bozji dan   :)

hahahah tako je meni bilo na pocetku al posle kad su shvatili da radim ozbiljni posao i krenuo caletu da govorim analize za menjacnicu eur,cff, itd sad mi ne mogu nista  8)