Autor Tema: Kuda ide novac?  (Pročitano 24311 puta)

Van mreže Pedja108

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Kuda ide novac?
« poslato: 16.12.2013, 22:58:42 »
Pozdrav ljudi, nov sam na ovom forumu. Interesuje me kada dobijamo novac odakle ga u stvari dobijamo i kada gubimo gde ide taj novac? Odnekle mora da dodje kod nas kao i kad odlazi. Brokeri kazu da oni zaradjuju samo na spreadu, ali da li je bas tako? Video sam iz nekih tema ili strategija da neki ne dozvoljavaju hedge strategiju, neki ne daju scalping itd. U sustini ako broker zaradjuje samo od spreada onda je njima u interesu da svi klijenti budu sto uspesniji i da otvaraju sto vise pozicija jer ce biti vise spreada. Nigde nisam mogao naci odgovor na ovo.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Kuda ide novac?
« Odgovor #1 poslato: 17.12.2013, 07:12:44 »
Ako se trguje direktno preko ECN brokera skida se zarada sa berze ,ako se trguje preko market mejkera brokera  oni trguju za sebe, onda MM broker skida sa berze to jeste umanjuje svoju dobit i daje tebi,tu nastaje sukob jer onda trgovac umanjuje dobit market mejkera oni hoce da postavljaju uslove sta je dozvoljeno a sta ne ,trgovac moze da prihvata njihove uslove ili da promeni i ide na direktnog ECN brokera da trguje.

Van mreže Pedja108

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Kuda ide novac?
« Odgovor #2 poslato: 17.12.2013, 13:17:24 »
Hvala na odgovoru, sad mi je jasnije. Imam jos jedno pitanje: kako da ustanovimo da li je neki broker ECN ili MM?

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Kuda ide novac?
« Odgovor #3 poslato: 17.12.2013, 13:27:41 »
Hvala na odgovoru, sad mi je jasnije. Imam jos jedno pitanje: kako da ustanovimo da li je neki broker ECN ili MM?
Na ovoj stanici imas vrste brokera  http://www.100forexbrokers.com/stp-ecn-brokers