Autor Tema: Martingale EA  (Pročitano 53761 puta)

Van mreže TheSage

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 444
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #15 poslato: 11.12.2010, 21:19:55 »
Kod mene otvara samo 6 pozicija.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #16 poslato: 12.12.2010, 00:14:28 »
Kod mene otvara samo 6 pozicija.

Kao što rekoh, to je samo gruba varijanta koja krije još nedostataka. Ono što je sigurno je da će zvekne na testeru jer ima očajan ulaz. Ako neko uspe da unapredi EA, bilo bi lepo da podeli sa nama, pošto ne postižem da napravim sve što sam zamislio. :)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #17 poslato: 12.12.2010, 00:28:02 »
Nisam se bavio razvojem EA na martin principu. Imam ideja ali otom potom. Sada sam na govoru sveća i gledam kakav prolaz tu postoji. U prilogu je statement za 1.9 do 1.11 eu na h4. Ulazi su ostvareni na osnovu gledanja kombinacije koje daju dve poslednje sveće. Ssistem dobro podnosi opterećenje, početni kapital je 1000 usd, a lot 0,2.

Edit. Sada vidim da sam poslao poruku u pogrešnu temu umesto u Koje elemente treba da ima dobar EA?
« Poslednja izmena: 12.12.2010, 10:45:44 Tango »
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #18 poslato: 12.12.2010, 04:52:52 »
Evo šta je napravio prototip EA napravljen po Martingale + Hedge strategiji kako je markot opisao - http://www.forexsrbija.rs/forum/vase-strategije/hedging-strategy-martingale/
od februara do danas. TP je 50, lot 0.1, depozit 10.000. Ima još jedan bug (za sad), pa kad ga razrešim kačim EA.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #19 poslato: 12.12.2010, 10:54:56 »
Za razliku od čistog Martina koji pada u kontra trendu u kome nema dovoljno retracea ili ako ga ima ali ga nismo uhvatili, Martin + Hedge pada u kanalu jer za svako odbijanje u kanalu moramo uvećavati lot. Tu je sada zanimljivo pitanje, da li tržište provodi više u kanalu ili u trendu. U svakom slučaju odlično jer sada imamo izbor kada ćemo korisiti čistog Martina a kada u kombinaciji sa Hedge.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #20 poslato: 12.12.2010, 13:53:29 »
Tako je, u teoriji, ovom hibridu je kanal neprijatelj. Mada bug koji postoji je čisto tehničke izvedbe (dok se ne dokaže suprotno), za razliku od klasničnog martina.  Takođe, nosim se mišlju da napravim recimo da noću bude TP5, SL10, kad se cena skupi ko 100g parizera, da je marting+hedge prati, ili da se razmakne sa recimo TP5 SL20, pa da joj pusti da se šeta u neutralnom delu dok ne probije. Kad krene londonska sesija, da se TP i SL povećaju.

Mada, ne znam da li sam rekao, ne postoji uslov za ulazak trenutno u mom EA, tj "ulazi kad god možeš"...  8)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #21 poslato: 12.12.2010, 21:57:35 »
Evo poslednji statement iz laboratorije. To je 2010. Početni kapital 10000, krajnji malo više 100000. Ali još nisam zadovoljan. Izveštavaću vas.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #22 poslato: 12.12.2010, 22:05:08 »
Baš lepo stepenište. I ja težim desetostukom uvećanju na godišenjem nivou ali tehnikama dobrog ulaska. Za sada su mi neki meseci na 100%. Predlažem kada usavršimo sisteme da ih objedinimo u jedan EA koji će imati odlične ulaze i odličnu odbranu od loših ulaza.
« Poslednja izmena: 12.12.2010, 22:08:34 Tango »
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #23 poslato: 12.12.2010, 22:41:48 »
Predlog prihvaćen, biće mi zadovoljstvo. ;)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Martingale EA
« Odgovor #24 poslato: 12.12.2010, 23:17:56 »
Svaka čast na trudu. Isplatiće se sigurno.
Neki krajnji cilj svakog programera, odnosno trgovca koji trguje pomoću experata jeste da objedini više strategija u jedan "svemogući" robot koji će da radi sve ono što bi i sam trejder radio. I to onda kada trgovac ne može, nije spreman, ili je sprečan da trguje iz ko zna kojih razloga.

Dakle, potraga za holy grail-om se nastavlja... ;)

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #25 poslato: 13.12.2010, 02:59:12 »
Da li je će biti svemoguć ili ne, ne znam, samo da bude stabilan i profitabilan u nekom procentu (sam ću da kuvam, perem, peglam ;D ). Lako ćemo mu ređati pozicije u nizu i tome slično. A mislim da je samo pitanje momenta kad ćemo stići do toga.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #26 poslato: 13.12.2010, 12:06:42 »
Bez obzira na rezultate, na forexy nema easy money, samo retki mogu biti profitabilni. Martin pošto je tako žestok i direktan meni liči na piće očajnika, na Rubinov vinjak. Pošto su izgubljene sve nade u predviđanje kretanja cene to više i ne pokušavamo nego idemo nasumično sa nadom da će se cena kad tad vratiti. Martin je lutrijski sistem praktično bez MM. Martine koje sam do sada sretao bih nazvao sirovi martini. Poboljšani martin bi znao za MM, znao da odustane u pogodonom momentu a ne da izađe u plus po svaku cenu, ulazio u kontra pozicije ne po fiksnom koraku ne znajući stanje na terenu, nego bi pratio pivote, eme i otpore... Drugim rečima: Kada se promeni činjenično stanje, ja promenim mišljenje, a šta vi uradite?
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže Beng

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 122
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #27 poslato: 13.12.2010, 13:32:20 »
Martin pošto je tako žestok i direktan meni liči na piće očajnika, na Rubinov vinjak.

Zašto je vinjak piće za očajnike?  ???

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #28 poslato: 13.12.2010, 14:32:59 »
Zato što na prvom mestu služi da brzo i prosto zadovolji potrebu određenog procenta alkohola u krvi, a i nemaš ništa ispod njega osim kada dođeš u fazu da ne smeš i ne možeš da piješ ništa osim piva, kao likovi pored plehanih kiosaka.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #29 poslato: 13.12.2010, 15:59:01 »
Evo vinjakovog burazera, ko se nije od njega ubio, ne zna šta su muke - http://www.rubin.rs/sr/proizvodi/rock_98.html

;D
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."