Autor Tema: Martingale EA  (Pročitano 53747 puta)

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #90 poslato: 20.08.2015, 15:14:04 »
Da se oglasim kao kreator pomenutog robota Martingale_NP - Nenad Pavlov (davno beše  ;D).
Moje skromno mišljenje koje se formiralo tokom godina je da je bilo koji martingale sistem (ili njemu srodan) samo odlaganje neizbežnog jer svi takvi sistemi imaju mane koje se pre ili kasnije pojave.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže pakalamit

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #91 poslato: 20.08.2015, 16:20:13 »
Poštovani Nenade,

Drago mi je da ste još uvek ativan član foruma, vaš rad izuzetno cenim i mnogo sam naučio prateći vaše izlaganje. Slažem se da strategija ima mana kao i sve ostale na koje sam naišao do sada, nadam se da postoji prava. Ja samo želim da iskoristim vašeg robota, za koji mislim da je odličan. Da li mogu da se ubace još dve opcije u podešavanjima, broj otvorenih nivoa i podešavanje stepa po nivou po D'alambertovom sistemu?
Početnik sam u mql programiranju, da li vas mogu zamoliti za neki savet ili skriptu kako bih što pre savladao ovu materiju?

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #92 poslato: 20.08.2015, 18:41:42 »
Hvala na lepim rečima. U nekim momentima sam razmišljao o pravljenju kursa/tutorijala za mql programiranje ali to je sada jako daleko zbog posla i premalo vremena. Najbolji izvori su zvanični mql4.com i mql5.com sajtovi, dokumentacija koja je tamo, forum itd.

Ne sećam se ni koda ni logike koje sam ubacio u taj robot pre 5 godina, ali logika ugrubo koja bi trebalo da pokrije ta dva slučaja koje spominješ:
1. Broj nivoa: Iskoristiš int promenljivu kao brojač sa početnom vrednošću 1, pre otvaranja novog nivoa proveriš da li je poslednja zatvorena pozicija bila u profitu (ako jeste resetuješ brojač na 1) ili gubitku (uvećaš brojač sa 1 i proveriš da li je brojač dostigao max broj nivoa koji je zadat kao parametar).

2. D'alembertov sistem:  Polovina toga je ista kao za martin, ako je poslednja zatvorena pozicija gubitna lot pomnožiš sa 2 (ili neki drugi koeficijent ako hoćeš da eksperimentišeš), a ako je dobitna onda od lota poslednje pozicije (zapamtiš ga u promenljivoj ili isčitaš iz poslednje zatvorene pozicije) oduzmeš vrednost inicijalnog lota.

Nadam se da sam ti malo pomogao.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže pakalamit

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Martingale EA
« Odgovor #93 poslato: 24.08.2015, 12:47:39 »
Poštovani,

Hvala, svaka pomoć je dobrodošla. Trudiću se da što pre realizujem ovu svoju ideju i da prezentujem rezultate. Žao mi je što nema još zainteresovanih članova foruma za ovu temu(a koliko vidim i za ostale teme), nadam se da niste odustali, već da ste našli svoje sisteme.

Pozdrav