Autor Tema: Molba moderatora  (Pročitano 44255 puta)

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Molba moderatora
« poslato: 23.04.2010, 17:28:29 »
Važno obaveštenje za sve korisnike i ljubitelje sajta forexsrbija.rs ! Pravo mesto za postavljanje svih pitanja ne vezano za fundamentalnu ili tehničku analizu je upravo ovo mesto. Svako od Vas ukoliko ne zna gde da postavi neku temu, neka to učini na ovom mestu. Slobodno je otvaranje novih tema, pisanje postova itd... Unapred zahvalan, ForexSrbija team.

Van mreže JohnyG

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 79
  • Karma: 19
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #1 poslato: 26.03.2011, 19:20:40 »
Programiranje u MQL.   Ne znam ko se bavi programiranjem pa sam ovde postavio upit.  Ako neko od moderatora moze da pomogne unapred zahvaljujem. Mozda cemo svi imati neke koristi. Ovaj EA je vise nego jednostavan ali mozda je u tome tajna. 

Ovaj Expert adviser je napravljen po mojoj zamisli da otvara poziciju nakon ukrstanja stochastic indicatora i kod sledeceg ukrstanja zatvara predhodnu poziciju a otvara suprotnu. Ako se nalazi u oblasti zasicenosti preko 70 ili 80 ( koji nivo se podesi ) onda u smeru long vise ne otvara poziciju odnosno ako je ispod 30-20  onda vise ne otvara short poziciju.
To sve funkcionise dobro ali problem je kada je side way trend i dolazi do velikog broja ukrstanja u kratkom periodu i EA svaki put otvara novu poziciju.

Trebalo bi uraditi sledece. Postaviti vremenski filter da nakon svakog ukrstanja ceka 1, 2  ili 3 sata  pa ako se ne dogodi novo ukrstanje tek onda da otvori poziciju.


Otvorenu poziciju treba da zatvori kod prvog sledeceg ukrstanja ali onda  opet ceka pa ako nema novog ukrstanja otvara poziciju.

Nije lose dodati take profit,  stop loss i trailing stop.

Van mreže tommyboxfx

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1279
  • Karma: 37
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #2 poslato: 27.03.2011, 10:22:39 »
Mislim da već ovo u suštini imamo urađeno sa base EA same da uslove promenimo!Probaćemo sutra da ti ovo završimo ipak je danas nedelja  :)
Pozdrav TommyboxFX

Van mreže tommyboxfx

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1279
  • Karma: 37
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #3 poslato: 01.04.2011, 09:52:02 »

Pozdrav Johny

U prilogu je preradjeni expert advisor nazvali smo ga PipCollectorStochastic za sledece:
- prilikom ukrstanja startuje se tajmer koji sprecava otvaranje pozicija (Timeout_After_Crossing),
- kod svakog sledeceg ukrstanja tajmer se resetuje,
- kada konacno istekne podeseno vreme otvara se pozicija u zavisnosti da li je glavna linija iznad ili ispod signalne linije,
- kada glavna linija predje iznad vise granice (HighLevel) nema vise kupovine,
- kada signalna linija predje ispod nize granice (LowLevel) nema vise prodaje,
- pozicija se zatvara prilikom sledeceg ukrstanja ili usled SL/TP (CloseOnCross),
- svi standardni dodaci su ostali u programu sto smo kod Base EA vec sve objasnili kako rade
testiraj pa ako jos nesto zelis da prepravimo prepravicemo ga!najbolje posmatraj na vizual mode ako ga testiras na testeru pa ces primetiti ako nesto ne radi kako si zeleo!
Pozdrav TommyboxFX

Van mreže lime70

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 60
  • Karma: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #4 poslato: 01.04.2011, 11:59:11 »
Cao
Pokusao sam da isprobam ovaj program ali dobijam
2011.04.01 11:56:33   2010.11.23 06:23  PipCollector v_simpleStoch EURUSD,M15: OrderSend error 131
šta mi bih trebao da uradim
Hvala

Van mreže tommyboxfx

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1279
  • Karma: 37
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #5 poslato: 01.04.2011, 13:33:51 »
Evo male ispravke
Pozdrav TommyboxFX

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #6 poslato: 20.12.2011, 23:51:23 »
Tačnije pitanje ;
Da li postoji mogućnost da klikom pogledam odgovore na teme gde sam komentarisao ?
TJ. praćenje tema

Hvala

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #7 poslato: 20.12.2011, 23:57:25 »
Tačnije pitanje ;
Da li postoji mogućnost da klikom pogledam odgovore na teme gde sam komentarisao ?
TJ. praćenje tema

Hvala

Imaš gore opciju pored tvog korisničkog imena: Novi odgovori na moje poruke, mada bih ti savetovao da čitaš sve postove jer se u drugim temama znaju desiti bitne stvari i informacije, a ti ćeš ih propustiti...

P.S. Dobrodošao među aktivne članove foruma!

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #8 poslato: 21.12.2011, 07:59:57 »
Hvala na dobro došlici :)

Skontao sam, mada sam prvo mislio da su to PP poruke, a ne teme sa foruma, malo ste drugačiji napsram ostalih foruma, ali svaka čast.

Hvala još jednom i pratim Vas.

Van mreže fxzamalo

  • Poruke: 22
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #9 poslato: 05.01.2012, 17:02:12 »
jos jednom da vas zamolim ako neko zna da mi kaze gde je opisana strategija gde se ulazi u pozicije na +-15 pipa od otvaranja frnkfurta.procitao sam je pre jedno deset dana i evo vec dva dana nemogu da je nadjem.unapred hvala

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #10 poslato: 05.01.2012, 17:52:41 »
jos jednom da vas zamolim ako neko zna da mi kaze gde je opisana strategija gde se ulazi u pozicije na +-15 pipa od otvaranja frnkfurta.procitao sam je pre jedno deset dana i evo vec dva dana nemogu da je nadjem.unapred hvala

U Pretragu ukucaš "Frankfurt" i to je to...
http://www.forexsrbija.rs/forum/vase-strategije/trend-je-tvoj-najbolji-drug-%28-fxs-team-%29/

Van mreže fxzamalo

  • Poruke: 22
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #11 poslato: 06.01.2012, 19:02:34 »
e hvala ti puno.nadjoh je na kraju. :)

Van mreže VojčaMulećar

  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #12 poslato: 26.04.2013, 17:17:16 »
Hteo bih da pitam u kojoj banci da uzmem debitnu karticu i koju vrstu da bih mogao da uplacujem novac na FXCC racun.Mnogo bi mi pomoglo ako mozete da me uputite,ja sam prelistao forum ali nema nista o tome preko koje vrste platne kartice se mogu uplacivati sredstva na forex racun. :-\

Van mreže icko

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 41
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #13 poslato: 26.04.2013, 21:38:19 »
Hteo bih da pitam u kojoj banci da uzmem debitnu karticu i koju vrstu da bih mogao da uplacujem novac na FXCC racun.Mnogo bi mi pomoglo ako mozete da me uputite,ja sam prelistao forum ali nema nista o tome preko koje vrste platne kartice se mogu uplacivati sredstva na forex racun. :-\

Možeš preko bilo koje Visa elektron kartice.
Ja koristim Gift karticu Erste banke (Visa electron). Njeno izdavanje košta 150 dinara. Uplaćuješ dinare na karticu i preko nje deponuješ sredstva.
Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Pozdrav

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Molba moderatora
« Odgovor #14 poslato: 26.04.2013, 22:10:27 »
Hteo bih da pitam u kojoj banci da uzmem debitnu karticu i koju vrstu da bih mogao da uplacujem novac na FXCC racun.Mnogo bi mi pomoglo ako mozete da me uputite,ja sam prelistao forum ali nema nista o tome preko koje vrste platne kartice se mogu uplacivati sredstva na forex racun. :-\
Reifessien banka, otvori devizni racun, i trazi visa virtuon karticu, uplata i isplata idu bez problema.