Autor Tema: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)  (Pročitano 138026 puta)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #30 poslato: 31.10.2010, 02:12:29 »
Koliko sam ja upoznat u zadnjih 8-9 meseci vlada je u 2-3 navrata slala zahtev za odobrenje Pay-Pal nisu im nista odgovarali,ovde se narusio ugled Pay-Pal u ovoj prvorazrednoj drzavi i okruzenj mnogi su zloupotrebili njhovo ime i ugled ojadeci narod pa je Pay-Pal ispao prevara.I tako je kod nas sve sto dolazi sa zapada nevalja pa onda globalizam itd,Pokusace preko americke ambasade da ona pokusa da utice na Pay-Pal .Neznam samo kako te to cudi zasto smo 3 razredna drzava sobzirom na ocenu za korupciju 3,4 naj veca ocena je 10.Kanada npr ima ocenu9,5 podatak od pre 3-4 meseca.Privatizacije katastrofa narod ojadjen i kod nas i okruzenju prvorazredna drzava ne mozemo biti samo zato sto si se ti snasao u tom haosu.Malo imamo iskrenih i pravih demokrata  samim tim imalih sansi za dolazak kapitalizma u srbiji,imamo vise titovica kako ih ja zovem ili bolj receno junackih sinova koji misle samo na sebe i svoje interase mislim na politicare i budzetlije to dodje centralizam,da im radimo za besplatno lecenje,platimo poreze komunalie za hranu malo osta .Globalizam u Canadi i drugim drzavama vodi brigu o svom narodu u njima funkcionise sistem to je dobar globalizam a los globalizam je certralizam komunisticki opsta nebriga narod prepusten sam sebi.Ono sto je narod stvarao sve su ponovo uzeli.Od jedne  komunisticke partije nastale vise partija sada im i crkva odgovar idu i u crkve spremni su na sve za svoj licni interes.Sve te privatizacije poljska madjarska rumunia bugarska,a rusija tek, putin i medvedev u crkv koliko su iskreni u tome presudite sami.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #31 poslato: 31.10.2010, 21:06:52 »
Ekonomije jedne drzave izrazava se kroz njenu valutu.Politicke stranke svojim programima kreiraju svoj razvoj drzave i direktno uticu na njenu   ekonomsku i monetarnu politiku odnosno valutu.Smatram da bez dobrog poznavanja politike nema ni dobrog predvidjanja trgovine ne volim je ni ja ona je neizbezna.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #32 poslato: 31.10.2010, 22:04:53 »
Ekonomije jedne drzave izrazava se kroz njenu valutu.Politicke stranke svojim programima kreiraju svoj razvoj drzave i direktno uticu na njenu   ekonomsku i monetarnu politiku odnosno valutu.Smatram da bez dobrog poznavanja politike nema ni dobrog predvidjanja trgovine ne volim je ni ja ona je neizbezna.

Tako je. Ali, o tome postoji diskusija u okviru teme Fundamentalna analiza. Prešaltaj se tamo ;)
Ovde se priča o načinu uplate i povlačenja novca od brokera...

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #33 poslato: 01.11.2010, 16:22:03 »
Za sve trejdere iz Crne Gore jedna lepa vest !

Crna Gora će sigurno biti uključena u PayPal sistem plaćanja preko interneta, kaže ministar za informaciono društvo Vujica Lazović.
"Naša zemlja je trenutno u procesu sticanja statusa sa jednim brojem zainteresovanih zemalja", rekao je Lazović.

On je kazao da, nakon najnovijih razgovora sa predstavnicima PayPal-a koji su vođeni tokom prošle nedelje, ne očekuje da će Crna Gora biti uključena u njihov sistem pre druge polovine naredne godine.

To, kako je dodao, iziskuje dosta velika sredstva i investiciju za potrebe nadogradnje sistema.

Izvor : Mina-business

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #34 poslato: 12.11.2010, 11:48:17 »
„Pej pal“, usluga koja služi za posredovanje u sigurnoj internet trgovini, za građane Srbije, umesto 2010, kako je bilo najavljeno, aktiviraće se tek 2011.
Kako navodi list "24 sata", Srbija će se naći u regionalnom paketu sa Makedonijom i Crnom Gorom.

Za početak, građani će moći samo da koriste „Pej pal“ kao posrednika u internet kupovini, dok domaći trgovci neće moći da naplaćuju usluge preko ovog servisa.

Slobodan Marković iz ministarstva telekomunikacija kaže da se pre dve sedmice čuo sa ljudima iz kompanije "eBay" i da će se tačan datum dolaska znati krajem ove godine.

„Do odlaganja je došlo zato što su u međuvremenu odlučili da, osim Srbije, u isto vreme aktiviraju ’Pej pal’ servis i za građane okolnih zemalja. Za početak su zainteresovani da ponude uslugu slanja novca koja će građanima dati mogućnost da kupuju u internet prodavnicama korišćenjem pej pala kao posrednika u bezbednom obavljanju transakcija“, kaže Marković.

On kaže da se ta ponuda dalje širi samostalno ili u saradnji sa lokalnim bankama. To znači da kasnije proširuju ponudu mogućnošću da i trgovci iz Srbije koriste „Pej pal“ za naplatu onoga što prodaju preko interneta.

U Ministarstvu za telekomunikacije kažu da im je u razgovoru sa NBS preneseno da ne postoje zakonske prepreke za pružanje usluga elektronskog platnog prometa u Srbiji.

Inače, „Pej pal“ zarađuje tako što prodavcima naplaćuje svoju uslugu od 2,2 do 3,4 odsto. Da bi postali korisnici, zainteresovani moraju da ostave broj svoje kreditne kartice ili broj tekućeg računa, koji se verifikuju jednom transakcijom.

Nakon toga se novčane transakcije obavljaju tako što kupac šalje mejl uplatu prodavcu, a uplata se skida sa računa kupca i uplaćuje na račun koji je prodavac otvorio kod „Pej pala“.

Taj sistem skraćuje vreme potrebno za obavljanje jedne transakcije na internetu, a prednost je to što korisnici ne moraju jedni drugima da ostavljaju brojeve svojih računa i kartica.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #35 poslato: 29.11.2010, 20:25:42 »
Ne znam da li je neko cuo ili kako je u praksi, po zakonu je zabranjeno da rezident srbije prebacuje novac na svoj racun  u inostranstvu, moguce je da druga osoba prebaci novac  toj osobi u inostranstvu(npr moj drug meni) ali morace da pise izjavu u koju svrhu tj da me izdrzava ali bi onda morao da imam prebivaliste u inostranstvu.
Ja sam hteo da prebacim novac na MNB i odatle brokeru preko doznake, moguce je i platnom karticom i izgleda da je to najbolji nacin.
Mogu direktno brokeru karticom i doznakom ali onda povlacenje novca mogu jedino istim putem kojim sam napunio racun kod brokera.

You cannot withdraw to a credit card more than you have deposited with that credit card. Therefore, to withdraw profits when you have deposited by credit card you will need to provide the amount in excess of your original deposit, and an alternative withdrawal method of your choice (wire, Paypal etc). If you have not completed the verification process you will need to do so before we can process any withdrawal so please send all the required documents before sending the withdrawal form.

I ovo mi nije jasno kod jednog brokera.
Ne mogu da povucem vise novca od onog iznosa koji sam poslao preko platne kartice tj mogu ga povuci ali ne preko kreditne kartice nego alternativnom metodom(wire itd) ???

A u sledecem prilogu kaze da jedino istim nacinom na koji je deponovan novac tako se moze i povuci.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #36 poslato: 29.11.2010, 21:46:20 »
Jos moram da dodam da kod brokera gde imam racun moguce je povuci sredstva samo wire transferom koji naplacuju cak 19 eur !!!

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #37 poslato: 29.11.2010, 22:03:20 »
Ne znam da li je neko cuo ili kako je u praksi, po zakonu je zabranjeno da rezident srbije prebacuje novac na svoj racun  u inostranstvu, moguce je da druga osoba prebaci novac  toj osobi u inostranstvu(npr moj drug meni) ali morace da pise izjavu u koju svrhu tj da me izdrzava ali bi onda morao da imam prebivaliste u inostranstvu.
Ja sam hteo da prebacim novac na MNB i odatle brokeru preko doznake, moguce je i platnom karticom i izgleda da je to najbolji nacin.
Mogu direktno brokeru karticom i doznakom ali onda povlacenje novca mogu jedino istim putem kojim sam napunio racun kod brokera.

You cannot withdraw to a credit card more than you have deposited with that credit card. Therefore, to withdraw profits when you have deposited by credit card you will need to provide the amount in excess of your original deposit, and an alternative withdrawal method of your choice (wire, Paypal etc). If you have not completed the verification process you will need to do so before we can process any withdrawal so please send all the required documents before sending the withdrawal form.

I ovo mi nije jasno kod jednog brokera.
Ne mogu da povucem vise novca od onog iznosa koji sam poslao preko platne kartice tj mogu ga povuci ali ne preko kreditne kartice nego alternativnom metodom(wire itd) ???

A u sledecem prilogu kaze da jedino istim nacinom na koji je deponovan novac tako se moze i povuci.

To ti je sve normalno, ne znam zašto se čudiš ?
Način na koji je deponovan novac kod brokera, prilikom povrata istog tog novca treba da ide istim putem - zbog pranja novca !
Prilikom povlačenja novca, možeš da povučeš samo tvoj iznos novca prilikom uplate plus tvoj zarađeni novac (i milionski iznos ako je u pitanju). To je opet sasvim normalno (ista priča je u pitanju : pranje para)...

Ja isključivo radim samo sa wire transferom (za ozbiljne svote novca to je najbolje rešenje, za manje depozite sve ostalo). 19 evra provizije po transakciji je sasvim ok i uobičajeno, to sam više puta napomenuo u svojim postovima. Kada se dižu pare preko wire transfera ne diže se suma od 300 evra, nego minimum 10 puta veća.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #38 poslato: 29.11.2010, 22:14:57 »
Za vece iznose ,slazem se da je u redu,ali za manje tipa dizanje sa racuna od 150 eur pa navise,je mnogo . Pa iz tog razloga za sada zelim da nadjem drugog brokera.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #39 poslato: 29.11.2010, 22:32:58 »
Za vece iznose ,slazem se da je u redu,ali za manje tipa dizanje sa racuna od 150 eur pa navise,je mnogo . Pa iz tog razloga za sada zelim da nadjem drugog brokera.

Za sve iznose manje od 3.000 evra koristi druge načine, a ne uplatu preko banke.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #40 poslato: 29.11.2010, 22:48:31 »
Kad bi radio preko MNB ,
MNB--Broker ,Broker--MNB isto ide preko doznake(wire) ?
 i posle kad saljem na svoj racun u srbiji,isto izadje kad se sabere sve.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #41 poslato: 29.11.2010, 23:05:03 »
Kad bi radio preko MNB ,
MNB--Broker ,Broker--MNB isto ide preko doznake(wire) ?
 i posle kad saljem na svoj racun u srbiji,isto izadje kad se sabere sve.

Prošetaj malo noge, i otvori račun u okolnoj zemlji...    ;)

Van mreže TheSage

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 444
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #42 poslato: 29.11.2010, 23:22:20 »
Ima brokera koji imaju svoje kartice kao što su AVA, InstaForex, EasyForex, SIG ima karticu od OKPay banke. Depozit ćeš napraviti nekako a povlačenje novca neka ide posle karticama, ali pre toga prvo treba napraviti profit.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #43 poslato: 05.12.2010, 00:10:27 »
Promo debitna kartica+50$na racunu za trgovinu od 1.12 do 15.12 http://nordfx.com/promo/

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #44 poslato: 05.12.2010, 00:15:15 »
50$ slobodno na racunu za trgovinu www.deltastock.com