Autor Tema: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)  (Pročitano 137551 puta)

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #15 poslato: 01.10.2010, 16:39:13 »
Što se tiče pay palla da poznaješ bankarsku tehnologiju i kartično poslovanje osetio bi i sam da su mu banke koje ne vole konkurenciju glavni problem što ga još nema u Srbiji. Do tada su ove kartice ipak najefikasnije  i najracionalnije.

Verovatno si primetio da je pristup iz Srbije zabranjen na razne internet servise, razlog je vrlo jednostavan, Srbija je na raznim crnim listama po mnogo osnova (po mom misljenju to su vise izgovori nego razlozi ali eto, moze im se). Da banke mogu imati uticaj na takve stvari paypal nebi ni postojao, a ne mislim da su banke u Srbiji uticajnije od banaka u Francuskoj, Nemackoj i sl gde paypal funkcionise vec godinama.

Van mreže Bankar

  • Poruke: 7
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #16 poslato: 03.10.2010, 22:26:51 »
Što se tiče pay palla da poznaješ bankarsku tehnologiju i kartično poslovanje osetio bi i sam da su mu banke koje ne vole konkurenciju glavni problem što ga još nema u Srbiji. Do tada su ove kartice ipak najefikasnije  i najracionalnije.

Verovatno si primetio da je pristup iz Srbije zabranjen na razne internet servise, razlog je vrlo jednostavan, Srbija je na raznim crnim listama po mnogo osnova (po mom misljenju to su vise izgovori nego razlozi ali eto, moze im se). Da banke mogu imati uticaj na takve stvari paypal nebi ni postojao, a ne mislim da su banke u Srbiji uticajnije od banaka u Francuskoj, Nemackoj i sl gde paypal funkcionise vec godinama.

dukfx:

Tvoj post upravo pokazuje kako brokeri koji ne primaju kartice koje izdaju banke iz Srbije nemaju pojma o ovom tržištu. Koliko je opasno imati posla sa takvim brokerima ne treba objašnjavati iole  inteligentnim osobama. Jedan od najvećih svjetskih hotelskih rezervacionih sistema booking.com ne samo da prihvata kartice iz Srbije već ima i stranu na srpskom jeziku. A oni znaš mnogo bolje poznaju ovdašnje prilike od "tvojih" forex brokera. 

Pay pall u Srbiju zvanično ne dolazi zbog pravnih problema i lokalne legislative a bankama nije u interesu da se on pojavi. Čovječe pa strani bankari ti u Srbiji i u cijeloj bivšoj jugoslaviji postavljaju i predsjednike, guvernere i sl. a ne da zbog svojih visokih provizija blokiraju pay pall.  Osjeća se da si Njemačku, Francusku i dr. doživio samo na TV čim ih tako plitko uporedjuješ sa Srbijom.

Pozdrav

>

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #17 poslato: 04.10.2010, 11:44:39 »
Što se tiče pay palla da poznaješ bankarsku tehnologiju i kartično poslovanje osetio bi i sam da su mu banke koje ne vole konkurenciju glavni problem što ga još nema u Srbiji. Do tada su ove kartice ipak najefikasnije  i najracionalnije.

Verovatno si primetio da je pristup iz Srbije zabranjen na razne internet servise, razlog je vrlo jednostavan, Srbija je na raznim crnim listama po mnogo osnova (po mom misljenju to su vise izgovori nego razlozi ali eto, moze im se). Da banke mogu imati uticaj na takve stvari paypal nebi ni postojao, a ne mislim da su banke u Srbiji uticajnije od banaka u Francuskoj, Nemackoj i sl gde paypal funkcionise vec godinama.

dukfx:

Tvoj post upravo pokazuje kako brokeri koji ne primaju kartice koje izdaju banke iz Srbije nemaju pojma o ovom tržištu. Koliko je opasno imati posla sa takvim brokerima ne treba objašnjavati iole  inteligentnim osobama. Jedan od najvećih svjetskih hotelskih rezervacionih sistema booking.com ne samo da prihvata kartice iz Srbije već ima i stranu na srpskom jeziku. A oni znaš mnogo bolje poznaju ovdašnje prilike od "tvojih" forex brokera. 

Pay pall u Srbiju zvanično ne dolazi zbog pravnih problema i lokalne legislative a bankama nije u interesu da se on pojavi. Čovječe pa strani bankari ti u Srbiji i u cijeloj bivšoj jugoslaviji postavljaju i predsjednike, guvernere i sl. a ne da zbog svojih visokih provizija blokiraju pay pall.  Osjeća se da si Njemačku, Francusku i dr. doživio samo na TV čim ih tako plitko uporedjuješ sa Srbijom.

Pozdrav

>

Postovani  g-dine  Bankar  ,

Mene  interesuje  da li  ste  vi  stvarno  bankar  kao  sto  opisuje  vas  nick ?  Koji  je  vas  sektor ?   Odnosno  ,da  li  se  bankarom  moze  nazvati  osoba  koja  radi  na  salteru ?  Salteski poslovi ....uplata  racuna za  struju ,uplata  racuna  za  telefon  ...itd  ? 

Preksio  sam  moju  rijec  da necu  vise  postovati o  ovoj  temi ,ali  mi  se  cini  da neke  osobe  pored  toga  sto  ne zele  da  razumno  prihvate ktritiku ili  da raspravlaju  o  tome ,zele  da ubijede druge o  svojem  neznanju  .

Ja  prvi  ne  znam ,i  priznajem ...ali  citam  !

Sada ,nazad na problem .   
Kazete  boking.com  prihvata  uplate  sa kartica .Super ,  da li  biste vi  prihvatili  iz  bilo  kojeg  kraja  svijeta  novac   koji  je uplacen  na vasem racunu ,dosta  puta  i  unaprijed ? 
Ko  god zeli  iz  bilo  koje zemlje da  meni  posalje novac  a ima  ga odvise  ,slobodno  neka  mi  se javi  dacu  mu  broj  ziro racuna i  neka uplati .
Medjutim ,stvarni  problem  nastaje  kada  jedna  renomirana  kompanija  treba da isplati  nekom  novac  . Onda  takve  kartice i  racuni  ne  budu  prihvaceni  ,osim  ako  imate  privatno  partnerstvo  sa  kompanijom  ,ali  to  vec  ne spada u  domen  ove  rasprave .    PayPal  ,za ljude  sa nasih  prostora  ne daje mogucnost   nikakvog toka novca u  bilo  kojem smjeru  ,ali  ako  registrujete  vase prebivaliste  recimo  Hrvatska ,onda mozete  SAMO  PLACATI  i  to  nikako  vise  od 300-500  eura ,jer  mogu  da  vam  blokiraju nalog  ,da  bi  trazili  provjeru  vase adrese ...sto  u slucaju  da ste naveli  Hrvatsku  vi  ne mozete  ispuniti  .  Sto  se tice  karticnog  polsovanja ,opet  podvlacim  kada  nesto  placas  unaprijed  u  inostranstvu  da  vidim  koja ce to  osoba reci  NECU  NOVAC ,HVALA  !
Ja  sam  naveo  da  je PayPal opcija  isto  kao  Moneybooker  ,ali  za  nas  sa nasih  prostora  , zbog nemogucnosti biranja  za sada  mozemo  korisititi Moneybooker . 
Osnova  poslovanja  svake  banke  je   kredit  ,ali  iza  svakog  kredita  ,iza svake  druge usluge  je TRANSAKCIJA .  Svaka  transkacija  kosta  odredjenu  proviziju koju  ubira  svaka banka .   Provizija  i  njena  visina zavisi  od  konkurentnosti  u  bankarskom sistemu ,sto  je veca konkurencija  manja  provizija ...manja  konkurencija  veca provizija . 

Kada  postoji  mogucnost  da  se  transkacija ne moze ostvariti transparentno i  sigurno  onda   kupci  i prodavci  ne zele da ucestvuju .  Upravo  je  to  najveci  razlog  zasto  nema  PayPal  u Srrbiji  i  Crnoj Gori . 
 Kada  putujete  avionom  ,vi  zapravo  ne znate  ko  je pilot ?  Ali  ,nema potreba  da pitate  za njegove  sposobnosti ,jer  vjerujete  da  je SISTEM  ,taj  koji  garantuje za  vasu  bezbjdnost  . SISTEM  je  taj  koji  odredjuje  i  daje reference da neko  moze  da obavlja odredjenu  djelatnost . Kada se ne vjeruje u  sistem ,nema poslovanja .
Zasto  Srbija  i  CG  jos  nisu  implementirali  sve zakone  o  deviznom  poslovanju ,zasto  nisu  ispravili zakone  o trgovini putem  interneta  ,tj.  zakone  koji  su  jos nastali  u vrijeme  zajednicke drzave  i  prilagodili  dvijema  sada  samostalnim  drzavama ,to  neka  se  pitaju  politicari . Do  tada  gospodo ,svaki  trend  u  sviejtu ce  nas  zaobilaziti .   
Mada ,ne zaboravimo , uvijek  ima  onih kompanija koje   svoje poslovanje izlazu  odredjenom  riziku kako  bi  dodatno  profitirale .Takve  kompanije  prve ulaze na podrucijima kao  sto su  nasa .


PayPal  je u  vlasnistvu  EBay   ,i  prevenstveno  sluzi  kao  zastita  kupaca  . Najveci broj obavlenjih transakcija ''na slijepo ''  se odradjuje preko  paypala  ili  njemu  slicnog sistema koji  garanatuje  sigurnost  i  anonominost  kupca  ,odnosno  njegovih podataka .
Sto  se tice banaka  i  njihove moguicnosti  biranja  guvernera  ,politicara ..itd   to  je  u  Americi  registrovano   kao  LOBIRANJE  i  ono  je  potpuno  legalno .
Ali  ,evo  da postavim  jedno  pitanje za  razmislajnje . 
Zamislimo  da  imamo  jednu  banku  koja  posluje  na nasim  prostorima i  ima svoje klijente  koji  bi zeljeji  da  kupuju  u  inostranstvu ili  da  transferise novac  iz  innostranstva . Za  svaku obavljenu transakciju uzima se  provizija . E sada  ,ako  imate  renomiranu  kompaniju  koja omogucava  kljjenitma ''siguran''  (nikada nista  nije 100% sigurno  ,vec   vjerovatno )transfer novca  ,dali  to  znaci  da ce se broj  transkacija  povecati  ili  smanjiti  ???

Naravno  ,ako imate monopol bilo  gdje  ,pa i  u  bankarskom  sistemu , nikome  nije interes  da se taj  monopol  razbije . To  moze  biti razlog  svakog  ,za  bilo  koju  djelatnost  ,zasto  ne zele  da prihvate konkurenciju !  Opet  ,ovaj monopol  se razbija  na demokratskim izborima glasanjem  za  odredjenu  vlast .

Njemacka  ,Francuska  ,Italija .....imaju  vecu konkurentnost  nego  Srbija  /Crna  Gora  i to  je fakat . Ne moram  kao  kupac  nista  drugo da znam ,  naravno  ne  treba  pricati  da  je pravo  privatne svojine  svetinja .

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #18 poslato: 04.10.2010, 16:40:13 »
dukfx:

Tvoj post upravo pokazuje kako brokeri koji ne primaju kartice koje izdaju banke iz Srbije nemaju pojma o ovom tržištu. Koliko je opasno imati posla sa takvim brokerima ne treba objašnjavati iole  inteligentnim osobama. Jedan od najvećih svjetskih hotelskih rezervacionih sistema booking.com ne samo da prihvata kartice iz Srbije već ima i stranu na srpskom jeziku. A oni znaš mnogo bolje poznaju ovdašnje prilike od "tvojih" forex brokera. 

Pay pall u Srbiju zvanično ne dolazi zbog pravnih problema i lokalne legislative a bankama nije u interesu da se on pojavi. Čovječe pa strani bankari ti u Srbiji i u cijeloj bivšoj jugoslaviji postavljaju i predsjednike, guvernere i sl. a ne da zbog svojih visokih provizija blokiraju pay pall.  Osjeća se da si Njemačku, Francusku i dr. doživio samo na TV čim ih tako plitko uporedjuješ sa Srbijom.

Pozdrav

>
I sta si ti sad rekao? booking vidi Srbiju kao lepo potencijalno trziste i napravili su sajt na nasem jeziku a ti vidis Srbiju kao korumpiranu drzavu gde bilo ko sa kapitalom moze da igra ulogu u vlasti?
A sto se tice gore pomenutih drzava, jel bi pravio razliku da sam pomenuo Albaniju i Bosnu umesto Francuske i Nemacke?
Mani se procenjivanja necijeg znanja i idi tamo radi svoj posao, biraj guvernere ili sta vec radis.
« Poslednja izmena: 04.10.2010, 16:49:23 dukfx »

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #19 poslato: 04.10.2010, 20:10:04 »
Evo mene  opet  :)     Malo  sam  provjeravao  booking.com  koji  nudi  online  rezervacije  . ovdje cu  samo  navesti  neke  stvari  koje inace mozete  pronaci  na njihovim  stranicama   a  ticu  se  placanja 

Q: Zašto je potrebno da dam podatke svoje kreditne kartice?

A: Booking.com traži podatke sa vaše kreditne kartice da bi za vas potvrdio rezervaciju hotela. Mi nikada nećemo skinuti novac sa vaše kreditne kartice. Može se dogoditi da se obavi provera (predautorizacija) vaše kreditne kartice, da bi se uverili da je važeća i/ili da na njoj ima dovoljno novca. Nakon provere, pun iznos će biti vraćen na vaš račun. Hotel će skinuti novac sa vaše kreditne kartice samo u slučaju da ste tražili sobu s plaćanjem unapred ili ako procedura otkazivanja, navedena u "Pravilima hotela" i "uslovima" sobe, nije ispoštovana. 


Ovo  znaci  da sistem  booking.com  ima  vase  podatke  kao  i sam hotel .Ako  se  desi da  firma  booking.com  zapadne u  dugove  ili  druge  probleme  ili  bude  hakovana  i  vasi  su  podaci  u  opasnosti ,takodje  i  ako  hotel bude  hakovan  isto  tako  ...odnosno  sve  sto  kupujte  preko  interneta   sa  razlicitim  firmama   imate  vece  sanse  da  neko  drugi sazna  vase  informacije .   Ako  idete  preko  PayPal  ,onda  samo  brinete  o  PayPal-u . 

Q: Koje kreditne kartice mogu koristiti za rezervaciju?

A: MasterCard, Visa, American Express i Diners Club mogu da se koriste na našem veb sajtu. Međutim, moguće je da hotel ne prihvata jednu ili više ovih kartica. Pre nego što rezervišete, molimo proverite „Prihvaćene kreditne kartice” pri dnu dela sa pravilima hotela. 


To  bi znacilo   , da  mozete da ostanete  praznih  rukava  iako  imate novaca  i  volje  :)   


Q: Da li mogu da rezervišem koristeći debitnu karticu?

A: Hoteli uglavnom ne mogu da prihvate debitnu karticu za plaćanje rezervacije. Ipak, ima izuzetaka. Tokom procesa rezervacije ćete moći da vidite da li je ovo moguće. 


Znaci  morate  da  imate  kreditnu  karticu  koja  je vezana  za vas  tekuci racun  gdje  primate  platu ,i  ako  bude hakovana  ode  vasa  plata  i  ode  vas  minus  .....


Na kraju  da  sumiramo  ..

Velike  firme  nisu  postale  velike  zato sto  su  stlano  igrale na sigurno  ,vec  zato  sto  su  rizikovali  !  Da  li  njihovi  kupci  zapravo  znaju  kakvim  se  riizcima  izlazu ?  A forex  broker  pravi  posao  od  transakcija sa  novcem , zar nije normalno  da se uvedu  sve moguce  zastite   ?

FXCM   je  jedan  od najvecih  americkih brokera  ,koji  mjesecno  obrne  sa kapitalom  od  5 milijardi ,  a  jedino  mozete  da uplatite  putem  wiretransfer  sa  ovih  prostora    . Zasto  ??   Vjerovatno  nemaju  kapaciteta  da  prime ''milijardu''  korisnika  sa  balkana ? 


Tvoj post upravo pokazuje kako brokeri koji ne primaju kartice koje izdaju banke iz Srbije nemaju pojma o ovom tržištu. Koliko je opasno imati posla sa takvim brokerima ne treba objašnjavati iole  inteligentnim osobama.

>

Znaci sada ispada  da  FXCM  broker   koji  ima  kredibilitet  i  likvidnost ,Nema  pojma  o  ovom  trzistu  ?


Van mreže tommyboxfx

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1279
  • Karma: 37
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #20 poslato: 04.10.2010, 22:45:57 »




c) Dodavanje i verifikacija platne kartice
U glavnom meniju MNB kliknite na My account a zatim u opciji ACCOUNT STATUS kod Credit/debit card kliknite na Verify i odradite proceduru do kraja. Na kraju procedure dobićete da u polje unesete neki iznos od 1.01 - 2.99 novčanih jedinica na koje ste otvorili račun. Ne popunjavajte nikakvu  cifru u polje već sačekajte dan-dva da vam se pojavi cifra koju treba da unesete. Nakon dan-dva, kada vam se pojavi cifra, odradite proceduru i time ćete verifikovati vašu platnu karticu bez ikakvih problema. Vodite računa da ispoštujete ovu proceduru jer smete da pogrešite 3 puta pošto posle treće greške ide druga procedura gde morate slati skeniranu karticu i td i td. (Ovo se meni desilo i zato upozoravam na ovu mogućnost)
Možete slobodno dodati koliko želite kartica.
Prijem i slanje novca putem platne kartice je instant  između vašeg računa na MNB i vašeg bankarskog računa na koji je vezana platna kartica.

Nadovezao bi sa na prethodno pomenuto!
Ako želite sve ovo da uradite najefikasnije što je moguće onda otvorite devizni račun u Raiffeisen banci,tražite e-banking naravno i uzmete visa virtuon karticu koja služi samo za internet plaćanja.
E sad zašto je ovo efikasnije od drugih banaka?Pa zato što verifikaciju kartice i računa možete uraditi online jer verifikacionu sumu od 1.01 - 2.99 novčanih jedinica možete odmah da vidite preko e-bankinga i ne mora da se čeka 2-3 dana!
Druga stvar zašto je Raiffeisen Banka najefikasnija je sto za Visa Virtuon karticu imate poseban račun na koji online prebacujete sa svog osnovnog deviznog računa novac koji želite da uplatite karticom(krađa i zloupotreba je na ovaj način skoro onemogućena),transferi su vrlo brzi i stvarno zaslužuje da ih spomenem na ovom mestu jer ih koristim bar 5 godina i zaslužuju svaku pohvalu.
Jednu vrlo bitnu stvar treba svako ko koristi e-banking da zapamti i uvek da obrati pažnju . Kad se logujemo na nekoj stranici gde vršimo plaćanje ili čak kad se logujemo na stranici banke koju koristimo da uvek mora da piše https:// umesto občnog http:// jer svaka banka i ustanova koja radi ili prima plaćanje na neki način,svi koriste secure server .To napominje jer postoje ogledalo linkovi koji izgledaju isto kao pravi ali naravno ne piše slovo s a možda čak ima i jedno slovo odstupanja u celom nazivu.Ako se slučajno sretnete sa tako nečim znajte da je opasna prevara u pitanju.Ako dobijete e-mail kao navodno da je od vaše banke i traže neku verifikaciju podataka a kad odete na taj link opet nema slovo s znajte da je isto prevara u pitanju!
Pozdrav  :)
Pozdrav TommyboxFX

Van mreže TheSage

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 444
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #21 poslato: 04.10.2010, 22:51:52 »
Ne razumem ovo o davanju podataka o kreditnoj kartici. Kartica se prijavljuje preko programa koji kriptuje brojeve tako da niko ne zna stvarni broj kartice osim njenog vlasnika, bar takva saznanja imam o ovome. Zainteresovana strana, a to je veoma često, traži na uvid skeniranu karticu ali dužna je takođe da upozori da se prekrije 8 srednjih ili prvih 12 brojeva. Ovo pišem iz iskustva, ja ovako uvek radim i uvek je prolazilo. Zainteresovanoj strani je bitno da vidi karticu, njenih 4 zadnja broja, ime i prezime vlasnika i do kada vazi kartica.

Van mreže Bankar

  • Poruke: 7
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #22 poslato: 04.10.2010, 23:16:53 »
dukfx, markot ili kako već sebe nazivaš,   

Šteta je što ne pročitaš post do kraja i ne odgovaraš na napadnuti dio već samo sipaš uvrede. Kada sam pročitao tvoj post do kraja, što bih i tebi preporučio, najprije bih ti zahvalio što si POTVRDIO SVE MOJE NAVODE .   

Volio bih da znam šta si po profesiji (ekonomist sigurno nijesi a u banku si mogao dospjeti najdalje do šaltera) Testiraj sebe pa razmisli što je over night, rollover, terminski swap, što znače skraćenice BEN/SHA ili OUR, akronim EONIA, što je swift poruka 202 a što 300, da bi otkrio kolika si neznalica za veoma ozbiljan posao u koji pokušavaš da se upustiš. 

Očigledno si neki nadobudni tipčić koji na ovom forumu misli da je svu pamet svijeta popio, ako ima ADSL i vremena za surfanje. Termine koje ti prvi puta čuješ a navodim ti ih u prethodnom pasusu sigurno na Internetu nećeš osjetiti. Samo po džepu i zato je bolje da naučiš što znače pa zamoli nekog ko zna što je u pitanju da ti objasni.     

Našao sam ovaj forum slučajno i činio mi se interesantan. Više je nego očigledno da su ga pokrenuli ljudi koji imaju volju da nauče što je Forex i kojima je leverage u retail forexu glavni mamac. Možda im i neko od bjelosvetskih Forex providera odobrava koji pipsić od svakog klijenta koji dovedu na njihovu platformu, što je gotovo beznačajno. 

Ja sam radio transakcije sa realnim novcem za moje banke (4 do sada promijenjene) i zarađivao mjesečne plate za sektor iz jednog udarca. Nekako mi je mnogo ugodnije da još po koju mjesečnu platu  zaradim  za sebe gotovo bez troška na Forexu dodatno, nego da svoju ušteđevinu držim u bankama jer znam ko je sve sa druge strane, što ti ne možeš ni namirisati.

Već sam ranije na forumu prvi post postavio jer ste pogrešno razumjeli promjene regulative u SAD, pa me i ovakvo neznanje koje sipaš oduševljava. Podsjeti se:   

http://www.forexsrbija.rs/forum/uopsteno-o-forex-trgovanju/nova-pravila-ctfc/

Sve mi se čini da mi godine, struka i iskustvo ne dozvoljavaju da ti više odgovaram. Uživaj, ako možeš.

Laku noć,   
             

P(rijateljski).S(avjet).

Ne nudi svoj broj računa u banci blanko. Počešćeš da dobijaš spam ponude da “pereš” novac „nestalim“ afričkim prinčevima  i sl. pa će ti zagušiti mail box. A tako se otkrivaš kod onih koji sve na Internetu mogu da vide, ako žele.  Bankar mora poznavati svojeg klijenta i to je međunarodno pravilo koje svaka banka mora prihvatiti prije nego otvori kontokorentni račun sa drugom bankom. Iz istih razloga banka i tebe mora lično upoznati i nadobudnost koju pokazuješ na forumu pod nickom ti tu ne pomaže.           


Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #23 poslato: 05.10.2010, 10:43:36 »
Ne razumem ovo o davanju podataka o kreditnoj kartici. Kartica se prijavljuje preko programa koji kriptuje brojeve tako da niko ne zna stvarni broj kartice osim njenog vlasnika, bar takva saznanja imam o ovome. Zainteresovana strana, a to je veoma često, traži na uvid skeniranu karticu ali dužna je takođe da upozori da se prekrije 8 srednjih ili prvih 12 brojeva. Ovo pišem iz iskustva, ja ovako uvek radim i uvek je prolazilo. Zainteresovanoj strani je bitno da vidi karticu, njenih 4 zadnja broja, ime i prezime vlasnika i do kada vazi kartica.

U zivotu  nista  nije  100 %  sigurno  :)   Za  Pentagon  su  govorili  da je nemoguce  hakovati  ,a  dokazali  su  suprotno  !   Prvo  se  pojavi  virus  pa  tek  onda nastane  antivirus  :)     Sve  sto zelim  da kazem jeste  ako  imate  dodatnu  mogucnost  zastite  ,pogotovo  ako  je  business -novac  ,zasto  je ne iskorisititi ? Ako  ,vec  poznati i  priznati  brokeri  koriste  te  uslove  a  mi  imamo/nemamo  mogucnost ..iskoristimo  je  ! 

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #24 poslato: 05.10.2010, 11:04:06 »
dukfx, markot ili kako već sebe nazivaš,   

Šteta je što ne pročitaš post do kraja i ne odgovaraš na napadnuti dio već samo sipaš uvrede. Kada sam pročitao tvoj post do kraja, što bih i tebi preporučio, najprije bih ti zahvalio što si POTVRDIO SVE MOJE NAVODE .   

Volio bih da znam šta si po profesiji (ekonomist sigurno nijesi a u banku si mogao dospjeti najdalje do šaltera) Testiraj sebe pa razmisli što je over night, rollover, terminski swap, što znače skraćenice BEN/SHA ili OUR, akronim EONIA, što je swift poruka 202 a što 300, da bi otkrio kolika si neznalica za veoma ozbiljan posao u koji pokušavaš da se upustiš. 

Očigledno si neki nadobudni tipčić koji na ovom forumu misli da je svu pamet svijeta popio, ako ima ADSL i vremena za surfanje. Termine koje ti prvi puta čuješ a navodim ti ih u prethodnom pasusu sigurno na Internetu nećeš osjetiti. Samo po džepu i zato je bolje da naučiš što znače pa zamoli nekog ko zna što je u pitanju da ti objasni.     

Našao sam ovaj forum slučajno i činio mi se interesantan. Više je nego očigledno da su ga pokrenuli ljudi koji imaju volju da nauče što je Forex i kojima je leverage u retail forexu glavni mamac. Možda im i neko od bjelosvetskih Forex providera odobrava koji pipsić od svakog klijenta koji dovedu na njihovu platformu, što je gotovo beznačajno. 

Ja sam radio transakcije sa realnim novcem za moje banke (4 do sada promijenjene) i zarađivao mjesečne plate za sektor iz jednog udarca. Nekako mi je mnogo ugodnije da još po koju mjesečnu platu  zaradim  za sebe gotovo bez troška na Forexu dodatno, nego da svoju ušteđevinu držim u bankama jer znam ko je sve sa druge strane, što ti ne možeš ni namirisati.

Već sam ranije na forumu prvi post postavio jer ste pogrešno razumjeli promjene regulative u SAD, pa me i ovakvo neznanje koje sipaš oduševljava. Podsjeti se:   

http://www.forexsrbija.rs/forum/uopsteno-o-forex-trgovanju/nova-pravila-ctfc/

Sve mi se čini da mi godine, struka i iskustvo ne dozvoljavaju da ti više odgovaram. Uživaj, ako možeš.

Laku noć,   
             

P(rijateljski).S(avjet).

Ne nudi svoj broj računa u banci blanko. Počešćeš da dobijaš spam ponude da “pereš” novac „nestalim“ afričkim prinčevima  i sl. pa će ti zagušiti mail box. A tako se otkrivaš kod onih koji sve na Internetu mogu da vide, ako žele.  Bankar mora poznavati svojeg klijenta i to je međunarodno pravilo koje svaka banka mora prihvatiti prije nego otvori kontokorentni račun sa drugom bankom. Iz istih razloga banka i tebe mora lično upoznati i nadobudnost koju pokazuješ na forumu pod nickom ti tu ne pomaže.           


Sta da  kazem  ovakvim  fosilima   ,koji  odjednom  iskoce  iz  ko zna kakvog  zbuna  !     THE  BANKAR   ,hahahhaha 
Vidim  ,da  je  tvoj  nick  jako  skroman ,kao  pas  koji  samo laje  da skrene  paznju  na  sebe  ,mozda  i  tebi  hvali  samo paznje ??

Odlicno  je  Nikola  Kojo  kazao  Bati Zivojinovicu  u filmu  ''LEPA SELA  LEPO  GORE''    ,ko  je gledao film  sjetice  se  monologa  koji  mu  je odrzao !   

Zbog  takvih  kao sto  si ti  ,ova  zemlja  se nalazi  tamo  gdje jeste .

Poznati  su  mi ljudi tvojeg  kova , toliko  frustrirani .....u  skoli  smo  takve slali za burek  .  A znam  bankara koji su se  oprobali  na  FX  ,  i  izgubili  mnogo  toga  a  zasto ?   ''Ja sam  BANKAR''  = ''Ja ZNAM  ''-   kad tamo  ,ono  medjutim !!!!! 

Prika ,mani  se  ovog sajta  i  ljudi  koji  pokusavaju  da nesto  kvalitetno  objasne i pomognu  ljudima .  Ako  posjedujes  znanje  serviraj  kvalitetno i step  by  step ,a ne sarkasticnim ,kontradiktornim i  informacijama  za koje ne znas !   
Tvoj  neuspjeh ili  frustracija  u  zivotu  ,nas ne interesuje  ...salter  boy  ! 


P.S 
Izvinjavam  se svim  citaocima  ovog sajta ,kao i   moderatorima zbog uvreda  koje sam iznio .Moram  da  priznam  da je to daleko  od mojeg  stila ,ali  nisam mogao da se uzdrzim  i  zbot  toga  se izvinjavam .

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #25 poslato: 05.10.2010, 17:35:33 »
Da zakljucim i ja sa ovom temom,
apsulutno me ne zanima zasto palpay nije prisutan ovde, kad bude prisutan super to je jos jedna opcija vise, dok se ne pojavi koristim ono sto je ponudjeno i rado cu saslusati svacija iskustva da lakse odlucim koja opcija mi najvise odgovara.

Ne stidim se da priznam kad nesto ne znam i uvek sam spreman da cujem neciji savet, smeta mi kad me neko procenjuje i vredja  na osnovu tri napisane reci i to na totalno nebitnoj temi.
Ako sam nesto pogresio nikom ne zameram sto me ispravlja, ovde se vise radi o ljudskim osobinama nego o strucnosti, svako zeli da bude "superioran", pametniji ili sta vec medjutim neko to postize tako sto ce unaprediti sebe i predstaviti svje sposobnosti dok se sa druge strane neko trudi da umanji vrednost sagovornika da bi se na taj nacin osecao superiornije.
@bankar, ne sumnjam u tvoje znanje ali definitivno imas problem u komunikaciji, ali opet to je tvoj problem i ako tebi ne smeta meni smeta jos manje.

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #26 poslato: 05.10.2010, 17:58:07 »
Evo onda da i ja dodam nešto,
pošto vidim da su se tenzije i napetosti dovele na neki kulturan i civilizovan nivo i nadam se da ste se na kraju razumeli , ali ujedno i da primetim da ste to mogli i bez suvišnih uzajamnih „pohvala“ izrečenih u ovoj diskusiji . Ujedno i da podsetim na smisao i postojanje ovog foruma, a to je obostrana pomoć, kako početnicima, tako i iskusnim trejderima sa višegodišnjim iskustvom.  Još jedna stvar je bitna, a to je da je ovde svakom članu dozvoljeno da napravi grešku i da ne očekuje ismevanje ili zadirkivanje od strane drugih članova. U slučaju moguće nečije greške,može da se očekuje nečija  ispravka, uz adekvatno obrazloženje, koja je sasvim dovoljna, kako sa ljudskog, a tako i sa profesionalnog aspekta. Nadam se da ćemo tako i nastaviti, ugodno trgovanje i pozdrav.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #27 poslato: 29.10.2010, 01:36:36 »
Posto sam izvadio Visa debitnu karticu(BankaIntesa,sve se radi preko EUR-a a ukoliko hocete nesto u USD da platite oni ce vam prebaciti to u RSD pa kupiti USD naravno sve po njihovom kursu), koje vreme je potrebno da se novac prebaci na brokera prilikom otvaranja racuna?
Nisam siguran,ali mislim da su troskovi transakcije oko 2%,da li je potrebno otvarati racun kod MNB ,ili mogu direktno preko kartice da prebacim novac brokeru( samo je manje sigurno)?
Da li prilikom uplate na moj racun, ide preko wire transfera (troskovi su veliki za male sume oko 30$)ili MNB,ili postoji nacin direktne uplate na moju karticu?!
I prilikom registracije na jednom od brokera( FXClearing) u meniju za zemlju stoji Yugoslavia, pa moguce da postoji kasnije problem pirlikom slanja novca?!
« Poslednja izmena: 29.10.2010, 09:44:13 urosh1 »

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #28 poslato: 29.10.2010, 15:36:48 »
Posto sam izvadio Visa debitnu karticu(BankaIntesa,sve se radi preko EUR-a a ukoliko hocete nesto u USD da platite oni ce vam prebaciti to u RSD pa kupiti USD naravno sve po njihovom kursu), koje vreme je potrebno da se novac prebaci na brokera prilikom otvaranja racuna?
Nisam siguran,ali mislim da su troskovi transakcije oko 2%,da li je potrebno otvarati racun kod MNB ,ili mogu direktno preko kartice da prebacim novac brokeru( samo je manje sigurno)?
Da li prilikom uplate na moj racun, ide preko wire transfera (troskovi su veliki za male sume oko 30$)ili MNB,ili postoji nacin direktne uplate na moju karticu?!
I prilikom registracije na jednom od brokera( FXClearing) u meniju za zemlju stoji Yugoslavia, pa moguce da postoji kasnije problem pirlikom slanja novca?!

Sva  tvoja  pitanja  su  vec  obradjena  i  diskutovana  , pogledaj  :)

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Rad sa novcem (Deposit/Withdraw)
« Odgovor #29 poslato: 29.10.2010, 16:47:48 »
Upravo tako.