Autor Tema: Brokeri posle SNB-a  (Pročitano 33852 puta)

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Brokeri posle SNB-a
« poslato: 16.01.2015, 22:34:47 »
Posle crnog četvrtka koji je izazvao SNB-ov neočekivani potez mnogi su pretrpeli gubitke, a od brokera su zasada objavili povlačenje iz posla Excel Markets i Alpari UK. FXCM koji je pretrpeo ogromne gubitke je već našao kupca, a ceo dan nam stižu nove informacije i putem maila i putem raznih foruma i sajtova.
U attachmentu smo stavili tabelu trenutnog stanja određenog broja brokerskih kuća koju smo pozajmili od forexmagnates-a ;)

Ako imate i vi neke dodatne informacije o vašem brokeru, postujte slobodno.

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #1 poslato: 17.01.2015, 12:12:12 »
Pozdrav, kako jw moguce da se ovako nesto desi pogotovu alpariju i fxcm koji su ozbiljni brokeri. Zar margina ne postoji da bi prekinula trgovinu kada se klijentov racun isprazni? Evo i obavestenja sa alparijevog sajta
Submitted on Fri, 16/01/2015 - 12:00;

The recent move on the Swiss franc caused by the Swiss National Bank’s unexpected policy reversal of capping the Swiss franc against the euro has resulted in exceptional volatility and extreme lack of liquidity. This has resulted in the majority of clients sustaining losses which has exceeded their account equity. Where a client cannot cover this loss, it is passed on to us.  This has forced Alpari (UK) Limited to confirm today, 16/01/15, that it has entered into insolvency. Retail client funds continue to be segregated in accordance with FCA rules.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #2 poslato: 17.01.2015, 17:40:18 »
To je vrlo zanimljivo pitanje. Ne mislim na pravno, finasijsko, margina ili koji vec sistem kako su mogli neki tako veliki brokeri da bankrotiraju, nego na tehnicku stranu. Ako je CHF otisao od 1.2 za EUR do recimo 1 za EUR (tj. 2000 pipa) ta promena se desila, bez obzira koliko brzo se desila, izmedju kupaca i prodavaca, sa brokerima izmedju njih. Ali ocigledno se nije svuda tako desilo, ocigledno su mnogi brokeri ostali uskraceni za informaciju sta se desava (prekid na karti), a time i njihovi klijenti. Kada se sitacija stabilizovala cena je vec otisla 2000 pipa, pokazalo se da je bilo vise onih koji su se s pravom nadali da ce CHFu pre ili kasnije vrednost skociti, a ne pasti. Zbog toga i odsecenosti od trzista odredjeni brokeri nisu mogli da na tom putu od 2000 pipa podmire potraznju kupaca sa ponudom prodavaca (dok drugi jesu jer je cena otisla, odnosno trgovina se desila) a i da uzmu svoj rezervisani deo kolaca. Nego su se nasli sa svojim klijentimma kupcima (kod njih vecina) i njihovim BUY CHF pozicijama u nezavidinoj situaciji. Cini mi se da je ovo pokazalo nesavrsenost Forex sistema, tehnicke mreze i softvera tacnije, jer omogucava ovakve apsurdne sitacije da cenu placa broker. Ne zastupam brokere, ali cenu je trebalo da plate prodavci švajcarskog franka. Ako bi razvili situaciju dalje, posto je kriza 2008. smisljena radi propasti odredjenih banaka i njihove kupovine od vecih (treca banka u Americi po velicini je kupljena za 1% svoje vrednosti od one vece od nje), mozda je i ovo sto se desilo sluzilo i tome da veci brokeri pojedu manje.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #3 poslato: 17.01.2015, 23:17:44 »
roboforex je na listi a danas sam otvorio no deposit racun kod njih i zvao me je njihov predstavnik
Momentum counts.

Van mreže jole80

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #4 poslato: 18.01.2015, 06:59:42 »
Everest Capital je izgleda najviše izgubio jačanjem franka(830 miliona $),jeste da nije broker nego Hedge fund,ali sam ga spomenuo ,jer se spominje Marko Dimitrijevic kao direktor. Evo i cele vesti
 http://forexmagnates.com/everest-capitals-830-million-capital-global-hedge-fund-wiped-due-chf-short/


Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #5 poslato: 18.01.2015, 09:30:18 »
a jer ima neko da je dobio ja sam napravio neki rezyltat
Momentum counts.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #6 poslato: 18.01.2015, 10:43:13 »
roboforex je na listi a danas sam otvorio no deposit racun kod njih i zvao me je njihov predstavnik

Pa ako piše da rade kao i obično, nije ništa čudno...

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #7 poslato: 18.01.2015, 11:02:20 »
a sta znaci suspended
Momentum counts.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #8 poslato: 19.01.2015, 00:12:03 »
Update tabele, prevedeno na srpski, je u prilogu, sa dodatim informacija do kojih smo došli u međuvremenu...

Van mreže milutin69

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #9 poslato: 19.01.2015, 07:50:55 »
Ovdje se postavllja sto ce se desiti sa novcem trejdera koji su koristili usluge brokera koji su postali nesolventni? Naravno postavlja se pitanje koji brokeri su sigurni, ako ih ima?

Van mreže milutin69

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #10 poslato: 19.01.2015, 07:56:43 »
Prilikom izbora brokera, pored niza karakteristika, osnovni kriterijum mora biti sigurnost brokera. Alpari UK postoji od 2006. godine, djelovao je kao vrlo siguran broker, visoko se kotirao, a onda bankrot. Ako brokeri propadaju ovako lako  u tom slucaju trejdovanje na Forexu je besmisleno.
Koji su najsigurniji brokeri u svijetu forexa?

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #11 poslato: 19.01.2015, 10:18:27 »
Pre tri dana se već znalo da je FXCM dobio finansiranje od strane fonda Leucadia National u iznosu od 300 miliona dolara i samim tim anulirao minuse koji je uzrokovao "crni četvrtak". Međutim, nove informacije govore da neće ostati samo na tome.

Naime, FXCM planira da kupi Alpari UK, koji je, i sami znate, takođe pretrpeo gubitke i proglasio nesolventnost.
To je odličan poslovni potez vodećih ljudi u FXCM-u jer pokazuju trgovcima ne samo da su se izvukli iz minusa već su spremni i da se agresivno šire.
Ovih dana ćemo verovatno i da saznamo kraj...

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #12 poslato: 21.01.2015, 00:02:56 »
Novi update tabele, ništa specijalno novo, neki brokeri su iz minusa prešli u plus (?!), dodati su još neki brokeri koji su ostali netaknuti i bitna napomena da Alpari grupa (ruski vlasnički deo) nije doživela sudbinu britanskog ogranka Alpari UK.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #13 poslato: 21.01.2015, 23:32:35 »
Prilikom izbora brokera, pored niza karakteristika, osnovni kriterijum mora biti sigurnost brokera. Alpari UK postoji od 2006. godine, djelovao je kao vrlo siguran broker, visoko se kotirao, a onda bankrot. Ako brokeri propadaju ovako lako  u tom slucaju trejdovanje na Forexu je besmisleno.
Koji su najsigurniji brokeri u svijetu forexa?

Po meni to je Dukascopy.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #14 poslato: 22.01.2015, 11:53:15 »
Pozdrav.

Obzirom da sam trgovao preko Alparija uk normalno sada sam u potrazi za novim brokerom. Delim misljenje sa Tangom  :D da je Dukas dobar broker po onome sto sam cuo i procitao, ali istina je da nikada nisam podelio misljenje sa nekim ko je zapravo trgovao preko njih.
Elem bilo bi odlicno da neko ko trguje preko njih podeli kompletno iskustvo sa nama od samog otvaranja racuna, uplate depozita, vreme prilagodjavanje na njihovu plat. ukoliko je do tada radio na mt4 , spredovi ,eventualno proklizavanje i na kraju povlacenje sredstava. Hvala unapred