Autor Tema: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju  (Pročitano 52804 puta)

BojanFX

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #45 poslato: 18.10.2010, 17:55:42 »
Ne ! Nije cilj da te izbacim iz koloseka.

Cilj je diskusija o strategiji i strategijama. Ti si pisao o strategiji, ja sam pisao isto o njoj. To se zove diskusija. Ovo nije napad na tebe, ovo je diskusija o strategiji. Moras da rasclanis te dve stvari. Ti si izneo cinjenice o ovoj strategiji, ja sam izneo cinjenice o ovoj strategiji. Sada u praksi gledamo kako to izgleda. Situacija nije dramaticna i ja ne pokusavam da to istaknem, samo kazem da strategija ima prevelik rizik zarad male dobiti.

BojanFX

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #46 poslato: 19.10.2010, 19:35:17 »
Pošto se strategija i ne prati u nekoj meri, niti se postavljaju aktuelna pitanja za nju, ova strategija se od DANAS više neće prikazivati na sajtu.
U svakom slučaju ću je nastaviti raditi na mojim ličnim računima, kao i na menadžiranim računima.
Nemam više energije, motivacije, a ponajmanje vremena da se bilo kome pravdam oko ove strategije (da li je dobra ili loša).
Ako je nekom bila namera da me izbaci iz koloseka, u tome je i uspeo.
 

Moram opet da ti objasnjavam da se ovde radi o strategiji, a ne o tebi, kao sto sam opisao u proslom postu. Ona se prati i cita, a pitanja se postavljaju. Na slici se sve lepo vidi koliko puta je citano sve vezano za Infinity strategiju.



Moras da prenebregnes to sto se tebi mozda ne svidjaju pitanja i cinjenice koje se iznose na ustrb stvoje strategije. Ali Boze moj, zato diskusija i postoji, da ti mozes da odgovoris drugim cinjenicama. Mislim da se malo neslavno povlacis sada, a to kazem bas zato sto trenutak za tako nesto nije najbolji (ocu reci, sad kad je krenulo nizbrdo).

Shvati znaci, to sto ti ne znas, ne zelis ili neces da radis drugacije, to je totalno nevazno za mene i ostale.

P.S. Naravno, ovo je tvoj sajt i forum i ti mozes da radis sta hoces, da ne odgovaras, pa i da brises poruke (vec vidjeno jednom, mada moram da priznam da je poruka bila podje8avanje), kao i da brises forumase koji ti se ne svidjaju ili te na neki nacin ometaju.

P.P.S. S obzirom da se reklamiras (a i druge te reklamiraju) kao jedini pravi sajt i forum o Forexu u Srbiji, onda to i budi.

BojanFX

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #47 poslato: 19.10.2010, 19:47:19 »
U duhu ovoga sto sam prethodno napisao, imam pitanje vezano za strategiju.

Postoji li mogucnost da ova strategija podrazumeva koriscenje Trailing Stop -a ?

Na primer:

- ti imas target od 150 pipsa, a cena se nalazi trenutno na + 120 pipsa... Da li bi bi pod nekim (specificnim) uslovima pristao da stavis Trailing SL ?

Takodje, da li bi bar u nekom trenutku prihvatio da stavis SL na BE (ulaznu tacku). Recimo na + X, +XX ili + XXX u krajnjem slucaju ?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #48 poslato: 19.10.2010, 19:57:26 »


Mislim da se malo neslavno povlacis sada, a to kazem bas zato sto trenutak za tako nesto nije najbolji (ocu reci, sad kad je krenulo nizbrdo).

P.S. Naravno, ovo je tvoj sajt i forum i ti mozes da radis sta hoces, da ne odgovaras, pa i da brises poruke (vec vidjeno jednom, mada moram da priznam da je poruka bila podje8avanje), kao i da brises forumase koji ti se ne svidjaju ili te na neki nacin ometaju.

P.P.S. S obzirom da se reklamiras (a i druge te reklamiraju) kao jedini pravi sajt i forum o Forexu u Srbiji, onda to i budi.
[/quote]

1. USD/CHF je danas zatvoren popodne... Slika u prilogu... Uskoro će i AUD/USD , vidi u prethodnim postovima gde mi je tp na tom valutnom paru. Prijatelju moj, vidiš i sam da kod mene ništa nije krenulo nizbrdo...  ;D

2. Još nisam nikoga izbacio sa sajta, ali onaj koji vređa i pravi se jako pametan (bankar i proka pronalazač) biće sigurno opomenuti, a potom i izbačeni.

3.Ja se apsolutno nigde još ne reklamiram, uskoro kao ekipa hoćemo ZAJEDNO sa svim našim članovima na forumu, koji isto grade i unapređuju ovaj sajt kao i naša četvoročlana ekipa.
Vreme će pokazati, ali bićemo najbolji...  8)

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #49 poslato: 19.10.2010, 20:25:27 »
P.S. Naravno, ovo je tvoj sajt i forum i ti mozes da radis sta hoces, da ne odgovaras, pa i da brises poruke (vec vidjeno jednom, mada moram da priznam da je poruka bila podje8avanje), kao i da brises forumase koji ti se ne svidjaju ili te na neki nacin ometaju.

P.P.S. S obzirom da se reklamiras (a i druge te reklamiraju) kao jedini pravi sajt i forum o Forexu u Srbiji, onda to i budi.

Ovde moram ja kratko da se umešam: poruku sam ja obrisao zbog neke druge koja je i dalje ostala na forumu, pod drugom temom, nevezanom za ovu; korisniku je pružena druga šansa (i on je jedini kome je to pruženo, u buduće ćemo po kratkom postupku da se rešavamo tih "napasti") koju nije iskoristio i blokirao sam ga. NISMO ga obrisali. On je još nekoliko dana svraćao na forum i potom se sam "ispisao" sa sajta, verovatno zato što je shvatio koliko je smešan ispao. Ali i dalje je on tu, i biće, verujem u to :)
Kako si i sam bio nekad održavao forum, znaš i sam koliko vremena oduzima sve ovo, i mi zaista imamo pametnija posla od "borbe" sa tamo nekim "pronalazačima" iz susedstva...

BojanFX

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #50 poslato: 19.10.2010, 22:56:09 »
Odlicno moderatori. Vidite kako je sve lakse kad se zatvori u plusu ? :)

Nema izbacivanja iz koloseka i slicno.

Moze li sad odgovor na pitanja koja sam postavio ?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #51 poslato: 20.10.2010, 09:57:08 »
U duhu ovoga sto sam prethodno napisao, imam pitanje vezano za strategiju.

Postoji li mogucnost da ova strategija podrazumeva koriscenje Trailing Stop -a ?

Na primer:

- ti imas target od 150 pipsa, a cena se nalazi trenutno na + 120 pipsa... Da li bi bi pod nekim (specificnim) uslovima pristao da stavis Trailing SL ?

Takodje, da li bi bar u nekom trenutku prihvatio da stavis SL na BE (ulaznu tacku). Recimo na + X, +XX ili + XXX u krajnjem slucaju ?

O samoj strategiji sam napisao sledeće :

Za ovu strategiju ne mogu da Vam napišem striktna pravila kojih se morate držati, ali u svakom slučaju ako se budete pridržavali sledećih navedenih uslova, mislim da ne možete poginuti i u slučaju izbijanja III Svetskog rata...

Na svojim računima i radim sa Trailing Stop-om.
Takođe ako sam prvo koleno promašio a otvorilo se drugo koleno koje je otišlo do pola u plus, gasim tu poziciju u plusu tako da prethodni minus poravnam i istog momenta opet ulazim u poziciju sa početnim lotom.
Na taj način se još više čuvam. Najgori scenario za mene je da se vremenski duže zaglavim sa nekom pozicijom, u tom slučaju mu i prvobitni tp povećavam za određeni broj pipa kako bi na taj način uvukao negativni swap. To je opet od slučaja do slučaja.
Sve što radim (krajnji moj profit) gledam isključivo na godišnjem nivou.

BojanFX

  • Gost
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #52 poslato: 20.10.2010, 12:25:04 »
Dobro. Moze li statement sada ? Pozicije suzatvorene.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #53 poslato: 20.10.2010, 14:20:53 »
O ovoj strategiji je sve već ispričano.
Od DANAS je ZAKLJUČENA !

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #54 poslato: 10.03.2011, 22:40:29 »
Sama strategija je osmišljena slušajući ovu pesmu ...

www.youtube.com/watch?v=jzy2dgEUOhY

Infinity FxS
strategija je strategija koja mi i dalje puno para i pipa donosi, za mene je i dalje ona Broj 1.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #55 poslato: 27.10.2011, 00:28:35 »
Posle više od 7 meseci, tema je opet otključana... Ako ima neko pitanje, slobodno pitajte... :)

Van mreže gaxx

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 116
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #56 poslato: 27.10.2011, 06:57:48 »
Odlicno! :)
Da li jos radis ovu strategiju i da li ima nekih promena na njoj?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #57 poslato: 27.10.2011, 09:13:37 »
Odlicno! :)
Da li jos radis ovu strategiju i da li ima nekih promena na njoj?

Naravno. Strategija je poboljšana na taj način što se na polustepovima ulazi u hedžing sa polovinom lota.

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #58 poslato: 27.10.2011, 11:03:52 »
Taj hedge.. se aktivira tacno na polustepu.. ili se ceka prolazak.. pa onda samo kao pending hedge, kao sigurnost a ujedno i uvecanje profita? a polovina lota, mislis na pola lota od suprotnog nivoa koji je vec aktiviran..?

Van mreže gaxx

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 116
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja vezana za Infinity FxS (ForexSrbija Team) strategiju
« Odgovor #59 poslato: 27.10.2011, 11:30:17 »
Pratio sam malo sa stepom 200 i ne izgleda tako lose.