Autor Tema: Problema sa metatrader-om  (Pročitano 24005 puta)

Van mreže monolit

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Problema sa metatrader-om
« poslato: 15.10.2012, 20:02:50 »
Drugari, imam jedan problem koji nikako da rešim još od petka. Imam 3 platforme (Admiral - real account, Teletrade (real i demo) i FXlider (demo). Na kućnom računaru su mi svi accounti nekako popucali, tj. na svim platformama i na svim accountima kad pokrenem metatrader javi mi prvo no connection a onda mi otvori login screen pa kad ukucam log, javi invalid account. Na poslu na službenom računaru mi radi sve normalno a kući nikako. Jednom prilikom sam negde na netu (to mi se desilo pre nekih godinu dana) našao da treba nešto da li da oobrišem ili izeditujem u metatrader folderu kako bi se problem rešio ali naravno, sad sam to zaboravio a danas ceo dan guglam i nikako da nađem rešenje. Laptop od supruge koji je takođe zakačen na moju kućnu mrežu radi normalno i normalno radi metatrader na njemu ali na mom desktopu, nikako. Znači, account-i su svi ispravni i internet mi normalno radi tako da nije to problem. Ako neko zna rešenje, bio bih mu od srca zahvalan, samo me nemojte terati da sve reinstaliram, pls.

Hvala unapred na svakom odgovoru!

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: Problema sa metatrader-om
« Odgovor #1 poslato: 16.10.2012, 00:58:44 »
  chitam chitam i  sve hocu da napisehm da instalirash ponovo ,ali si na kraju rekao da neces to da chujesh.. pa eto onda necu to da ti savetujem :) time cesh  99% da reshish  problem .pokushaj  ya svaki sluchaj da instalirash  jednu od tih platformi ponovo u poseban  folder i dsa se ulogujesh sa tvojim  podacima pa vidi shta ce se deshavati

Van mreže monolit

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Problema sa metatrader-om
« Odgovor #2 poslato: 16.10.2012, 14:04:36 »
Da, da, hvala na odgovoru. Na kraju sam ipak sve reinstalirao... i sad sve radi, ali mi je totalna misterija zašto su mi 3 MT-a od različitih brokera sve stradale u istom danu...

U svakom slučaju, sad radi, hvala na pomoći.

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Problema sa metatrader-om
« Odgovor #3 poslato: 16.10.2012, 21:03:38 »
Problem je u sledecem, windows podrzava 11 paralelnih konekcija prema internetu. Po defaultu sve su popunjene samim windowsom. E sada ako imas vise od jedne platforme ukljucene, dolazi do konflikta, gde se nasumice , ne stalno ali nasumice desava da recimo jedna ili 2 budu na no connection modu a ostale rade normalno, kada resetujes , onda je sve ok dok windows ne popuni slot prema spoljasnosti.
Resenje je u sledecem. Ako imas vise racuna kod jednog brokera , koristi multipaltformu, svi racuni moraju biti na tvoje ime. Ta platforma moze podrzati i do 100 racuna na isto ime.  Ako pak preferiras da imas vise platformi za vise racuna , resenje je u posebnom folderu za svaki racun. Dakle instalacija na primer 3 platforme od istog brokera u razliciti folder.
U svakom slucaju ako ozbiljno radis ovo , formatiraj racunar,i ostavi samo platfome na windows os.