Autor Tema: Markets.com ili Serbiatrading.rs  (Pročitano 42985 puta)

Van mreže ivus

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Markets.com ili Serbiatrading.rs
« poslato: 15.05.2012, 15:38:27 »
Postovani,
s obzirom na to da sam apsolutni pocetnik u online tradingu da li neko moze da mi pomogne u vezi sa informacijama za firmu Markets.com i njihove srpske varijante Serbiatrading.rs.

Ponudili su mi da trgujem preko njihove online platforme, te bi mi trebala neka pojasnjenja.

Da li su i koliko pouzdani, da li se radi o prevari ili ne, i da li su ok za online poslovanje?

Hvala unapred,
Ivus

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #1 poslato: 15.05.2012, 20:54:39 »
Postovani,
s obzirom na to da sam apsolutni pocetnik u online tradingu da li neko moze da mi pomogne u vezi sa informacijama za firmu Markets.com i njihove srpske varijante Serbiatrading.rs.

Ponudili su mi da trgujem preko njihove online platforme, te bi mi trebala neka pojasnjenja.

Da li su i koliko pouzdani, da li se radi o prevari ili ne, i da li su ok za online poslovanje?

Hvala unapred,
Ivus


  koliko sam  video ,oni su samo ib  za markets .com shto bi ynachilo da  od svih koji preko tog sajta otvore rachun kod markets-a oni  uyimaju jedan deo.. shto  nije nikakv problem , neko je trebao i toga da se seti, yar ne..
 nisam  trgovao  preko markets-a ali uvek gledam  forexpeacearmy gde  nisma nashao puno dobrih ocena nayhalost
http://www.forexpeacearmy.com/public/review/www.markets.com

Van mreže mirko59

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #2 poslato: 19.05.2012, 17:52:55 »
 Da li je neko sa ovog foruma poceo da radi sa njima ili ako ima bilo kakva saznanja neka napise. Na osnovu onoga sto se moze naci na njihovom sajtu  deluje jako ozbiljno ali.....

Van mreže soros

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #3 poslato: 17.07.2012, 18:57:57 »
radim od decembra prosle godine sa njima i smatram da su krajnje korekti,jer sam vec radio sa nekim predstavnicima online brokerskih kompanija u zemlji i jedini su za koje znam da imaju direktan kontakt sa klijentima i u svakom trenutku mogu da pozovem da se posavetujem sa svojim platform menadzerom. Ne znam za druga iskustva,nisam od onih koji pljuju pa ne bih previse da pominjem druge,ali ovo je prvi put da otkad poslujem sa online brokerima,da nisam u minusu  :D

Van mreže Bat trader

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #4 poslato: 03.08.2012, 14:19:13 »
Ja trgujem aktivno evo cetvrta godina. Sa svim online brokerskim kucama treba biti oprezan i ne treba ishitreno donositi odluke o otvaranju racuna kod istih. Ja sam sama otvorila racun u doticnoj kuci. Tacno je da imate podrsku ali na nju se ne treba previse oslanjati, vec lepo uzmite svoju strategiju edukujte se i nazovite vaseg savetnika samo za trade koji ste vi zainteresovani ( da cujete njegovo misljenje ), ukoliko se vase misljenje poklapa sa njihovim super, otvorite poziciju, a ukoliko se razlikuje razmislite malo. Nisam imala problema sa povlacenjem sredstava kao sa jednom drugom kucom ovde tako da je sve uredu ( Regulisani su sto je meni barem veoma VAZNO!!!).  Nadam se da sam pomogla  ;) . Ah da jedna zamerka je njihov sajt! Nadam se da ce to popraviti!!!

Van mreže fxpotter

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #5 poslato: 08.08.2012, 18:37:42 »
Oni u stvari nisu broker. Oni su, kao što na samom sajtu i piše business introducer, dakle samo affiliate za tog brokera. Isto tako affiliate može da postane svako ko hoće, oni su išli na jaču priču, sa otvaranjem firme i agresivnim marketingom. Verovatno se to i isplati. Trenutno. Znate i sami kako je radio FXLider, koliko agresivno, koliko su samo smarali sa rečenicama "Uložio sam 100, zaradio 5000, za nedelju dana". Tim putem kreće i serbiatrading nažalost. Otvorio sam jedan demo račun i od tada me zovu da uložim kod njih pare. Ali to nije kod njih, to je ulaganje kod brokera Markets.com. A oni su samo firmica koja dobija proviziju od njih. Zato je njima i cilj da sve redom zovu i smaraju ih.
Šta je cilj ovog mog posta? Da ukažem na neke stvari koje ne smeju da se dešavaju. Ovakve stvari (agresivni marketing, obećavanje kula i gradova) dovodi forex na nezdravu teritoriju, samo se po negativnom pamti. Kome god da pričam da se bavim forexom, misle da sam ja prevarant i da tamo samo prevaranti rade. Niko nema poverenja ni u koga. To ni ne čudi, jer pogledajte samo npr. Atlas koji je primao uplate u kešu u kancelariji u Beogradu, pa evo nestali su. FXLider sada ima platformu iz Turske, kako i zašto, to samo oni znaju, serbiatrading koji je samo affiliate i radi na istom principu kao lider. A sve to sa ciljem brze zarade i potom nestajanja.
Čuvajte se ljudi, ma koliki iznos želite da uložite na forex, to su vaše pare, radite samo sa proverenima. Uostalom možete i sami da pročitate na ovom forumu koliko dobrih a koliko loših ocena ima na primer fxlider.
Primetio sam da je forum objektivan, nikoga posebno ne izdižu, ali zato negativne spuštaju, što je za ceniti. Što je nas više koji iznosimo svoja mišljenja to će biti sređenija situacija i čistiji posao.

Pamet u glavu kolege, sve od nas zavisi!

Van mreže Maka Marija

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
  • Ko ne zeli nacice izgovor ko zeli nacice nacin
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #6 poslato: 09.08.2012, 11:47:34 »
Zaista je tuzno sto neko prica lose a da pre svega nije ni proverio cinjenice. Neko od korisnika rece nije nasao pozitivna misljenja, sve infomacije o samom brokeru a to je markets.com mozete pogledati na istoimenom sajtu.   Sto se ostalih cinjenica tice, verujem da svi mi imamo malo razuma kada je u pitanju berza bilo koja. Nazalost ljudi su ne poverljivi ali kad nesto zarade dizu u nebesa a kada izgube pljuju, a najgori su oni koji svasta pisu a nisu ni probali.

FX lider ima preagrsivan marketing sta god i gde god da otvorim na netu iskace fx lider. Istoimeni broker je meni na sastanku predlozio da ulozim 1000eura i da mogu da zaradim do 100.000 eura oprostite ali u ovakvu cinjenicu ni moja baba od 86 godina ne veruje, kada je isti broker u pitanju nema regulacije koje me bar u nekom segmentu stite.

A najvaznija stvar u celoj prici jeste da novac sa kojim moze nesto da se uradi na berzi nije 1000, 5000, 10000 eura vec su ti iznosi mnogo veci. Gde zaista imate velike mogucnosti ali nas mentalite hoce da ulozi 100 ili 500 a da zaradi 3000 ili 5000.
Toliko od mene.... >:(    ;)
MakaMarija

Van mreže gross

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #7 poslato: 15.08.2012, 22:14:24 »
Prvo da napomenem da sam pocetnik u forexu.
U redu je sto su regulisani odredjenom papirologijom, ali imaju jako agresivan marketing. Prvo nisam mogao da zivim od telefona i njihovih poziva na sastanak. Kada sam konacno dosao, sastanak je isao u smeru gde otprilike ja nista ne treba da radim nego samo da slusam njih i profit dolazi sam po sebi. Jer oni imaju analize trzista koje se inace jako skupo naplacuju, ali ih ja imam besplatno samo zato sto sam kod njih ulozio novac. Imaju ljude koji ce me kontaktirati cim imaju neki signal za trgovinu i detaljno objasniti kako i sta da radim. I nazalost sam deponovao novac.  :(
Onda su me zvali iz Markets.com i napljuvali Serbia trading, kako oni nisu niko i nista nego to sto rade rade za neki procenat. I da za sva pitanja i savete kontaktiram Markets.com.
Svi saveti i signali i sa jedne i sa druge strane su isli otprilike ovako:
dobijem signal za trgovinu, ulozim i uradim kako su rekli, ostvari se odredjen profit.
Sledeci dan takodje, treci i cetvrti dan izgubim sve sto sam zaradio i dobar deo glavnice. Onda dobijem opet dobar signal, ali je zarada naravno mala, nije dovoljno ni da se vrati glavnica. Onda opet fenomenalan signal koji se dugo ceka i u koji treba uloziti vise nego inace i naravno opet gubitak i to kakav!
Trenutni rezultat je takav da je ostalo manje od 20% ulozenih sredstava za nekoliko meseci. I dalje ide objasnjenje ta je to trziste i da se nista ne brinem, to ce caskom da se vrati.
Ali nisu oni krivi, krivi smo mi sto smo poverovali!

Van mreže Ddexter

  • Poruke: 15
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #8 poslato: 15.08.2012, 22:49:12 »
Evo i da napisem nesto o njima. I ja sam takodje nov u ovome. Takodje i meni telefon usijao od njihovih poziva. I na kraju pristanem da ulozim novac,oko 15 jula ove godine. Dobijem platform managera i čovek je insistirao da se vidimo i upoznamo,jer voli da upozna ljude sa kojima radi.. Prvo sam ulozio malu svotu novca,prvi signal fenomenala,preko 30% zarada,drugi malo losiji,ali opet profit,onda par losiji ali smo se drzali,bio je mali ali profit. A onda priča moze li da se ulozi jos neki novac da bi mogli da radimo ozbiljnije,i ja sam pristao i ulozio dosta veću svotu novca,to je bilo pre 15 dana,i za ovo vreme sam imao par dobrih signala za kupovinu ali bilo je i loših ali je dobro što imam profit a to je oko 25%. Imao sam jedan veoma dobar signal u ponedeljak i čovek mi kaže prati i kada si zadovoljan zatvaraj,veoma brzo za par minuta je bila velika dobit,skoro 600 evra ali ja naravno ajde da sačekam biće još ali onda odoh u minus za par minuta ali ne tako strašan. Tako da ja za sada imam samo reči hvala za njih,jer  imam profit što je najbitnije,i čovek uvek se javljan na telefon kada ga zovem i savetuje koliko može i zna,a i zove kada ima neki signal ato je skoro svaki dan. To je za sada. Javljam se sa još utisaka.

Van mreže Tarantula

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #9 poslato: 22.08.2012, 16:47:50 »
I meni se telefon usijao.  ;D Ono sto mene iritira kod tih agresivnih kampanja, a  sto oni verovatno misle da pali kod ljudi, a kod mene izaziva kontraefekat, jeste to konstatno insistiranje da moraju da se uloze pare sad i odmah, bukvalno ti ne daju da dodjes do reci, a ja u zivotu nista ne volim da radim nepromisljeno i na brzaka. Zovu oni tako pre skoro mesec dana i trube o Olimpijadi kako ce cene akcija za dve nedelje skociti za cak 30 dolara sto je meni kao poslovnom coveku koji tu i tamo prati desavanja na medjunarodnim trzistima malo nerealno :o Naravno da nisam ulozio ali sam propratio kretanja i cena akcije je sa nekih 125 dolara porasla na 128,129....sto je daleko od tih 30 za koje su govorili sa tolikom sigurnoscu i napadnoscu. No dobro, ako nista drugo bar nije bio gubitak ;D Kao sto je neko rekao, ne treba se previse oslanjati na njihove price jer njima je jedini cilj da se uloze pare jer na taj nacin dobijaju platu, a da li ces ti dobiti ili izgubiti, njih ne interesuje. Zato ko planira da ulaze treba dobro da prouci sva desavanja i konsultuje se sa strucnjacima, jer oni koji vas smaraju na telefon nisu strucnjaci, njihov je cilj samo da uplatite pare.

Van mreže Aleksa

  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Serbijatrading su obični prevaranti i lopovi. Zovu nasumce određene ljude pa koga dobiju onda mu obećaju velike prinose uz male uloge. U početku su mi obećali da uložim iznos od 500,00 EUR te nakon uplate dodjelili mi "najboljeg market menađera". Nakon sitnog dobitka od 40 EUR rekli su mi da za ozbiljno trgovanje treba uložiti još 600 EUR. NAkon druge uplate uslijedili su učestali pozivi kupi ovo-ono preko stranice Markets.com da bi nakon dobiti od 300 EUR sve završilo u minusu te na kraju dobit bila ispod nule,i to s "najboljim menađerima". Nakon toga rekli su tržište nije bilo na našoj strani, to su obični lopovi i prevaranti, produžena ruka Zorana Cvetkovića. Svatko je gospodar svog novca pa može raditi što želi ja sam samo htjeo obavjestiti ljude koje je ta kompanija zvala ili ako ih zove da ne nasjedaju na takve prijevare i slatke riječi jer ja sam prevaren za 1100 EUR te za to imam dokaze o uplatama, snimljene razgovore i poruke u telefonu.
Nikad više neću nasjedati na takve idiotarije jer za ovo što oni rade mogu i sam napraviti ne treba mi "NAJBOLJI MENAĐER" !!!

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #11 poslato: 11.03.2013, 12:04:56 »
Mnogo puta smo govorili da verujete u sebe i najbolje ćete da prođete. Treba da se prođe edukacija i malo zagreje stolica i učinka će se sigurno videti. Aleksa, niste prvi, nažalost ni poslednji koji su izgubili novac uz pomoć "menadžera na glasu" i to je zabrinjavajuće što Serbiatrading radi vrlo lošu kampanju za ceo forex uopšte!

Forex u Srbiji je na lošem glasu upravo zbog takvih ljudi koji vam obećavaju laku i brzu zaradu, a uvek će da bude onih koji će da nasednu. Nažalost.

Konkretno je i vaš moderator imao priliku lično da popriča sa jednim od predstavnika ove firme.

Nazvali su moju prijateljicu, oslovili je imenom, kada je rekla da nije zainteresovana, odgovorili su vrlo mudro "Vas onda ne zanima profit?" Kada sam ja preuzeo telefon na pitanje odakle im broj i kako znaju kako se zove, navodno su zadovoljne stranke preporučile nju. Razgovor je dalje tekao u smeru da je sve to vrlo lako, da je vreme potrebno za to samo 3 minuta instaliranja platforme, da novac deponujem preko kartice, najmanja suma je 100€, ali s njom ne može puno da se zaradi, da ću da dobijem svog account managera koji će mi govoriti kada u koju trgovinu da uđem.
Na moje ponovljeno pitanje da li ću ja to znati da uradim usledio je nestručan odgovor da je naučiti forex vrlo lako, da je potrebno svega 3 minuta da se instalira platforma. I da, najbitnija stavka koja je ta osoba rekla jeste da su poslednja 3 meseca imali prosek od 20% zarade mesečno.

Zaista ne znam koliko ljudi može da padne na ovu priču, ali očigledno da ih ima.

Hvala Aleksa što ste preneli ovu informaciju, za to i služimo. Da se što manje ljudi upeca na ovu i priče slične ovima.

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #12 poslato: 11.03.2013, 12:28:49 »
Mnogo puta smo govorili da verujete u sebe i najbolje ćete da prođete. Treba da se prođe edukacija i malo zagreje stolica i učinka će se sigurno videti. Aleksa, niste prvi, nažalost ni poslednji koji su izgubili novac uz pomoć "menadžera na glasu" i to je zabrinjavajuće što Serbiatrading radi vrlo lošu kampanju za ceo forex uopšte!

Forex u Srbiji je na lošem glasu upravo zbog takvih ljudi koji vam obećavaju laku i brzu zaradu, a uvek će da bude onih koji će da nasednu. Nažalost.

Konkretno je i vaš moderator imao priliku lično da popriča sa jednim od predstavnika ove firme.

Nazvali su moju prijateljicu, oslovili je imenom, kada je rekla da nije zainteresovana, odgovorili su vrlo mudro "Vas onda ne zanima profit?" Kada sam ja preuzeo telefon na pitanje odakle im broj i kako znaju kako se zove, navodno su zadovoljne stranke preporučile nju. Razgovor je dalje tekao u smeru da je sve to vrlo lako, da je vreme potrebno za to samo 3 minuta instaliranja platforme, da novac deponujem preko kartice, najmanja suma je 100€, ali s njom ne može puno da se zaradi, da ću da dobijem svog account managera koji će mi govoriti kada u koju trgovinu da uđem.
Na moje ponovljeno pitanje da li ću ja to znati da uradim usledio je nestručan odgovor da je naučiti forex vrlo lako, da je potrebno svega 3 minuta da se instalira platforma. I da, najbitnija stavka koja je ta osoba rekla jeste da su poslednja 3 meseca imali prosek od 20% zarade mesečno.

Zaista ne znam koliko ljudi može da padne na ovu priču, ali očigledno da ih ima.

Hvala Aleksa što ste preneli ovu informaciju, za to i služimo. Da se što manje ljudi upeca na ovu i priče slične ovima.
Lepo kazu ovi iz NBS obratite paznju i budite oprezni mada nista dok se ne posalje e-mail NBS pa neka zatvore sve one koji nesto mute, da se zna sta se moze a sta ne! Ti takozvani menadzeri da znaju posao ne bi davili ljude da ulazu novac nego bi vrteli po 50 lotova dnevno i sami svoje gazde!onaj ko zna forex nije menadzer , vec je trejder :)
KUM, pobednik

Van mreže mikelandjelo

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #13 poslato: 14.03.2013, 14:36:20 »
Šta reci o Serbimarkets? Kad vas nazovu predstave se kao najbolja brokerska kuća koja ima velike stručnjake i koji su deo medjunarodne kompanije. A ti njihovi stručnjaci vas ubede kako vi samo treba da radite kako vam oni diriguju po instrukcijama koje dobijaju iz Izraela od vrhunskih svetskih analitičara. Pričaju kako ćete trgovati naftom i zlatom. I u početku vas stručno savetuju da uložite malo, recimo 500 EUR kako bi se uverili u njihovu stručnost. Kad uložite onda vam kažu da nemate dovoljno za trgovinu derivatima ali možete da radite sa valutnim parovima i kako je dobitak zagarantovan. I kad krenu da vas savetuju uglavnom krene prvo po malo gubitci dok se ne desi da zbog njihovog saveta na marginu od 50 izgubite 100.
Pa vam kazu kako je trziste nepredvidivo i kako je lakše raditi sa dderivatima ali da vam treba minimum 2000 EURA. Ja lično nisam imao da im dam i toliko i hteo sam da odustanem da bi mi rekli kako ćemo sad igrati na sigurno i kako će biti dobitka. I bude neki dobitak sitni. pa vas onda ne zovu neko vreme i nazovu vas iznenada i uhvate na brzinu da uložite u neku valutu gde je spred ogroman i dok se osvestite vi u gubitku celu marginu i kažu vam naravno da budete strpljivi i kako će biti dovoljne oscilacije da budete u dobitku. Onda ono stvarno krene u oscilaciju ka nuli i dobitku i taman kad pridje dobitku krene naglo u suprotan smer dok vam ne pojede sve sa racuna.
Na kraju vam kazu kako je trziste strasno nepredvidivo i kako bi bilo dobro da uložite još da vam vrate izgubljeno.

Sve u svemu strasna prevara. PAZITE SE, KAKO SU POČELI NEĆE IMATI KORISNIKE SA KOJIMA DA RADE.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Markets.com ili Serbiatrading.rs
« Odgovor #14 poslato: 14.03.2013, 14:56:46 »
Čitam ove postove...i čudim se.

Pa ljudi, imate ovaj forum. Moderatori, kao i ostali članovi, koji su postavljali postove, možete da ih čitate, pa malo proučite, vežbajte sami....kako tek tako da prihvatate nečije analize?! Brokeri će Vas uvek zvati, ali ti koji zovu i teraju da uložite, ja bežim od njih...
Ovde sve piše, i koliko treba uložiti za prvi put, i sekcija edukacija...imamo Forum, možemo zajedno da analiziramo, imate vrste strategija...

Pa ja sam na ovom Forumu, primenio strategiju koju su predstavili Moderatori, i dan danas je koristim, skoro 3 godine.

Use u svoje kljuse trejderi tako se uči i na kraju zarađuje.