Autor Tema: FX brokeri-preporuke  (Pročitano 33232 puta)

Van mreže Aleksandar71

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
FX brokeri-preporuke
« poslato: 29.04.2012, 18:17:16 »
Pozdrav svima,

Razlozi posatavljanja ove teme su iskljucivo licne prirode.Naime vec neko vreme se interesujem za dodatne nacine zarade,s obzirom da radim full time nemam vremena za jos jedan 'posao'.Na interenetu sam trazio on-line poslove i tamo sam pronasao neka teorijska upustva za forex,iskreno me bas  zainteresovalo,ali imam i strah od nepoznatog (kazu da je prirodno).Teorija bez prakse se nije pokazala kao dobitna kombinacija,stoga sam se odlucio da se oprobam.Molim iskusne da mi sa svoje tacke gledista ukazu na neke stvari koje bi trebao da znam pri odabiru brokera,relevantne faktore pri odabiru,nezeljene ishode,preporuce nekog konkretno i pojasne na cemu oni zaradjuju...

Hvala na odgovorima!


We can't help everyone, but everyone can help someone

Van mreže manda

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #1 poslato: 02.05.2012, 20:49:37 »
Pozdrav kolega! Iskreno ti preporucujem kurs koji organizuje www.teletrade-dj.rs. Traje desetak dana i sadrži teorijski i prakticni deo. Da ne bude da ih reklamiram, pohađao sam kurs i svidelo mi se extra, pošto sam bio truba za forex. Ako neko ima neki drugi predlog neka napise, značiće i meni pošto kao početnik proučavam forume, blogove i sl. Najbolja stvar je što je taj osnovni teletrade-dj. kurs besplatan i ide radnim danima popodne. Napredniji kursevi se plaćaju ili su besplatni ako se obavezes da ćeš trgovati preko njih ili tako nešto beše, ali ovaj osnovni je 100% džabe, traje dve nedelje i preporučujem ga svakom ko želi da sazna šta je forex. Ako neko zna da i neki drugi brokeri organizuju besplatne i kvalitetne kurseve ili seminare nek javi obavezno!   od viška glava ne boli.

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #2 poslato: 03.05.2012, 00:04:29 »
Molim iskusne da mi sa svoje tacke gledista ukazu na neke stvari koje bi trebao da znam pri odabiru brokera,relevantne faktore pri odabiru,nezeljene ishode,preporuce nekog konkretno i pojasne na cemu oni zaradjuju...

 sve shto bi ti sad  napisao, vec je mnogo puta ponovljeno na forumu.... moj savet je da ga prochitash ,naravno ne ceo, i sugorno cesh naci trazhene odgovore.... svi pochetnici imaju ista pitanja  pa se ni tvoja ne razlikuju bitno.....

Van mreže rade

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #3 poslato: 03.05.2012, 16:24:03 »
Pozdrav kolegi sa kursa. Bilo je zanimljivo i više nego poučno. Nego čovek ovde pita kako da izabere brokera, a ne kako da nauči da trguje. Stoga molim ako neko iskusniji ima strpljenja da ukratko kaže da li je sve jedno kog brokera odabrati po pitanju konekcije, kašnjenja u prenosu podataka, seckanja i tome slično, jer sam čuo da je to jako bitno i da ima problema ponekad. Samo taj tehnički aspekt me interesuje. 
« Poslednja izmena: 03.05.2012, 16:40:04 rade »

Van mreže Aleksandar71

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #4 poslato: 03.05.2012, 23:27:34 »
Pozdrav,zahvaljujem na datim informacijama.Kao sto mogu da primetim 'rade' je shvatio sustinu mog pitanja,moj posao mi ne dozvoljava da procitam sve teme sa foruma,iz tog razloga sam i otvorio novu.Molim sve iskusne ako mogu da odvoje malo vremena da mi daju smernice jer mi je vrlo bitno kome cu da poverim novac,ako me razumete.Unapred zahvalan!

Van mreže AleksAVAFX

  • Poruke: 5
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #5 poslato: 04.05.2012, 13:08:15 »


Kod brokera je veoma važno da ima važeću licencu i da je pod nadzorom. Kod otvaranja računa veoma je važno da se dobro identifikujete. Brokeri koji primenjuju MiFiD insistiraju na kopiji ID i nekog komunalnog racuna ne starijeg od tri meseca.

Veoma je vazna i sigurnost fondova tj. da imaju racune klijenata odvojene od svog poslovnog racuna. Dobri brokeri imaju otvorene racune kod najboljih posrednickih banaka kao sto su Commerzbanka ili Deutsche banka u Frankfurtu. Isto tako primaju i uplate karticama kao i web money mada je to "skup" transfer.

Veoma je vazno i da imaju kvalitetnu podrsku da se jave odmah na zahtev za chat i sl.

Spredovi itt. dolaze tek kada sve prethodno utvrdis.

Uspesan trading
         

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #6 poslato: 04.05.2012, 16:42:45 »


Kod brokera je veoma važno da ima važeću licencu i da je pod nadzorom. Kod otvaranja računa veoma je važno da se dobro identifikujete. Brokeri koji primenjuju MiFiD insistiraju na kopiji ID i nekog komunalnog racuna ne starijeg od tri meseca.

Veoma je vazna i sigurnost fondova tj. da imaju racune klijenata odvojene od svog poslovnog racuna. Dobri brokeri imaju otvorene racune kod najboljih posrednickih banaka kao sto su Commerzbanka ili Deutsche banka u Frankfurtu. Isto tako primaju i uplate karticama kao i web money mada je to "skup" transfer.

Veoma je vazno i da imaju kvalitetnu podrsku da se jave odmah na zahtev za chat i sl.

Spredovi itt. dolaze tek kada sve prethodno utvrdis.

Uspesan trading
         

zasto je preko kartice skup transfer?
samo bih dodao da broker ne bude mm nego dma ili ecn broker...
Momentum counts.

Van mreže Aleksandar71

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #7 poslato: 05.05.2012, 23:23:28 »
MiFID sam nasao na,  googlu.Direktva na nivou EU,ali kako ja da znam koja je njihova Banka i dali oni imaju odvojene racune,dali su to podaci koji su transparetni u smislu da mogu da ih pronadjem na zvanicnoj prezentaciji neke od brokerskih kompanija ili moram da pitam podrsku?Spread koliko sam video imaju manje vise svi isti.Kako to mislite 'skup' transfer?

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #8 poslato: 06.05.2012, 22:44:24 »
MiFID sam nasao...

Većinu najbitnijih karakteristika brokera ćeš naći ovde: http://www.forexsrbija.rs/brokeri.html a odgovor na pitanje na čemu zarađuju brokeri ćeš naći u našem videu: http://www.youtube.com/watch?v=sHQfW0G1Bcw

Van mreže AleksAVAFX

  • Poruke: 5
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #9 poslato: 10.05.2012, 15:59:02 »

O tome da li broker ima odvojen racun od racuna klijenata Vas obavestava sam broker koji obicno o tome ima pismenu potvrdu od svoje depo banke.

Transfer karticom je skup jer dolazne troskove, s obzirom da pretpooistavljam da cete imati pluseve. Kod bankarskog transfera je jednostavno, tacno znate koliko Vas kosta i sto vam banka naplacuje. Kartica je prakticna ali i prilicno skupa kada se sagledaju svi troskovi koje donosi

Uspešan trading   

MiFID sam nasao na,  googlu.Direktva na nivou EU,ali kako ja da znam koja je njihova Banka i dali oni imaju odvojene racune,dali su to podaci koji su transparetni u smislu da mogu da ih pronadjem na zvanicnoj prezentaciji neke od brokerskih kompanija ili moram da pitam podrsku?Spread koliko sam video imaju manje vise svi isti.Kako to mislite 'skup' transfer?

Van mreže Aleksandar71

  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #10 poslato: 19.05.2012, 19:02:18 »
Jos jednom se zahvaljujem na doprinosu temi koju sam otvorio,bio sam na sajtovima skoro shih brokera koji posluju na nasim prostorima,bilo mi je bitno da saznam uslove koje mi nude za iznose sredstava sa kojima bih ja poceo(2000 EUR).Otvorio sam racun kod kompanije koja se zove ACFX,citao sam malo o njima saznao da im je sediste na Kipru kao i vecini kompanija,da su regulisani od strane CySEC i FSA-a i da se clan Atlas Grupe.O pomenutoj grupi sam vec znao dosta jer su neki moji prijatelji zaposleni u istoj,ali nisam znao da se bave i Forexom.Na iznos od 2000 EUR sam dobio bonus 30% odnosno 600 EUR,sto je meni bilo bas primamljivo,jer sam pocetnik i vrlo mi je vazno da imam vise sredstava sa kojim trgujem,takodje sam saznao da imaju fixni spread i da nude trgovinu robom i indexima (o indexima ne znam bas nista tako da to nebih komentarisao).Nekoliko dana posle registracije su me pozvali, obavili prijatan razgovor  na srpskom jeziku,pitali dali sam zadovoljan dali mi je potrebna neka vrsta pomoci vezana za platformu(koriste MT4)  i dali mi broj telefona i mail na koji mogu da im se obratim ako se ukaze potreba za tim,iskreno taj pristup mi je na neki nacin ulio poverenje iako sam pre toga u 4 dana izgubio 210 EUR sa mog racuna,razlog je nagli pad vrednosti EUR-a.Ja nemam jos uvek razvijunu strategiju trgovanja tako da sam davao naloge pomalo hazarderski,ali valjda je to danak neiskustvu,bar se nadam.Moj utisak za ACFX je krajnje pozitivan za sada,a nadam se da ce tako i ostati.

Van mreže buca73

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 14
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #11 poslato: 21.05.2012, 00:29:42 »
Nov sam na forumu i relativno nov u forex trgovini. Zanima da li neko ima iskustvo sa forex-metal brokerom  i kakvo?
Imaju dosta primamljive bonus uslove, a i welcome no deposit bonus  https://forex-metal.com/discount/bonus100.
Na uplate daju 35% bonusa. Na netu sam nasao dosta kontroverznih misljenja.

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: FX brokeri-preporuke
« Odgovor #12 poslato: 22.05.2012, 19:21:19 »
Nov sam na forumu i relativno nov u forex trgovini. Zanima da li neko ima iskustvo sa forex-metal brokerom  i kakvo?
Imaju dosta primamljive bonus uslove, a i welcome no deposit bonus  https://forex-metal.com/discount/bonus100.
Na uplate daju 35% bonusa. Na netu sam nasao dosta kontroverznih misljenja.

  hteo sam  da otvorim kod njih rachun pre nekog vremena  ali sam u razgovoru sa  live supportom shvatio da skalperianje nije dobro doshlo takoreci yabranjeno.. pa sam vrlo brzo odustao od njih..  josh neko je spominjao na forumu da nije  dobio  od njih  obecani  bonus  tako da  mozhesh i sam da zakljuchish  da li da ima se pridruzhish ili  ne