Autor Tema: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD  (Pročitano 4826 puta)

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« poslato: 23.02.2012, 16:59:08 »
Kao st o je poznato postoji takoreci konstantnp prisutna reciprocnost USD/CHF i EUR/USD, skoro kao slika u ogledalu (kazem skoro, jer obicno kad USD/CHF napravi dole 10 pipa , EUR/USD napravi 15-25 pipa nagore - dakle malo se pojaca).

Pitanje je sad koji je par kako se to kaze stariji, tj. koji je taj koji vodi glavnu rec i kod koga se promena prva javi. Pretpostavljam da je to  USD/CHF .
Pretpostavljam da je to  USD/CHF (iako nekad vidim promenu prvo na EUR/USD pa tek onda na USD/CHF).

Posto otvorim grafikone oba ova valutna para, pratim kao kontrolni par USD/CHF, a trgujem sa EUR/USD. Neki put se za pola sekunda ili sekund ranije moze videti neka promena na USD/CHF, pa se moze npr. zatvoriti nalog sa manje gubitka (ili otvoriti nalog). 

Interesantno je da se promene skoro u identicnom trenutku desavaju kod oba para - kao da isti traderi istovremeno trguju na oba para.
« Poslednja izmena: 24.02.2012, 07:34:12 bosanova »

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« Odgovor #1 poslato: 23.02.2012, 19:16:28 »
Ovo "ogledalo" je poslednjih meseci ponovo aktuelizovano zbog kursa EUR/CHF koji je zakucan za ukupno dnevno kretanje od 20 pipa. Ne može da postoji tačno pravilo koji par će da povede trku jer se ne zna koja je od 3 valute da utiče ostale 2.
Postoji dosta tzv. basket EA koji trguju na 2 (odnosno 3 i više) valutna para, pa zatvaraju sve pozicije na osnovu dostignutog equity-a. Možeš da ih nađeš na FF forumu, a jedan od njih je i ovde.

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« Odgovor #2 poslato: 15.10.2012, 18:24:06 »
Postovanje FXModeratoru,

Posto ne mogu da postavim pitanje na temi (zakljucana je):

 FOREX SRBIJA » Analize i predviđanja » Tehnička analiza » Dnevna tehnička analiza za vodeće valutne parove

na linku:
http://www.forexsrbija.rs/forum/tehnicka-analiza/dnevna-tehnicka-analiza-za-vodece-valutne-parove/270/#lastPost

Veoma sam zadovoljan Dnevnom tehnickom analizom i mislim da je postotak tacnosti visok oko 75-80% po mom sudu (naravno desi se u 30% slucajeva da probije pivot liniju i proradi alternativna varijanta - ali i to je korektno navedene pa se moze smatrati pogodkom.
Postavio bih par pitanja FXModeratoru u vezi nje:

1. Da li je to cisto teh.analiza, ili ima i nesto fundamentalne analize tu?
2. Da li je ta teh. analiza Vas produkt (FXModeratora licno), ili se analiza preuzima sa nekih drugih sajtova, a samo se sakuplja i objavljuje ?
3. Relativno mali broj oko 14 pregledanih postova me prilicno cudi s obzirom na kvalitet analize?
4. Nedostatak je sto u oko 30% slucajeva analiza prekasno bude objavljena (zakasni), ili krene od nocnih sati prethodne veceri, tj. SELL ili BUY ostanu vec davno prodjeni (imate li neki komentar na ovo zapazanje?).

 
Bosanova

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« Odgovor #3 poslato: 16.10.2012, 09:45:36 »
Pozdrav Bosanova,

da, tema je zaključana iz tehničkih razloga (zbog automatskog ažuriranja početne strane na kojoj se takođe nalazi tehn. analiza koja vuče poslednji post iz te teme pa da ne bi došlo do konfuzije). Zato i i postoje sve druge teme u kojima se može diskutovati i na nju (upravo to i pokazujemo).
Pa hajde onda redom da krenem: ovo je isključivo tehnička analiza na osnovu dokazanih linija pivota, podrške i otpora, a od indikatora suključeni samo CCi i RSI. Radi se (kako i sam naslov kaže) na dnevnom nivou, nisu uključeni fundamenti. Ukoliko ima jakih fundamenata taj dan, moramo da pripazimo. Ne volim da preuzimam tuđe zasluge, tako da neću da kažem da je isključivo naš produkt, poredi se više izvora i dodaje naše viđenje i time se podiže verovatnoća pozitivnog ishoda. Relativno mali broj pregleda me ne brine, a može da ima više razloga: nekome je dovoljan thumbnail, mrzi ga klikne na sliku na forumu, zatim tu je slika i na main page-u, a stavljamo i na FB i Twitter. U suštini, i mi smo krivi što ne otvara više korisnika jer ne pratimo i ne postujemo rezultate koji su, bez lažne skromnosti, vrlo impresivni. I sam si mogao da se uveriš u to. Da, slažem se da bi mogli ranije da objavljujemo analize u ponekim slučajevima, ali ako je eventualno kasno za ulazak u trgovanje na jednom paru, nije na svih ostalih 7. Alternativa je takođe veoma dobar alat jer tačno znamo šta i dokle možemo da očekujemo.

Nadam se da sam ti pomogao. Ako ima još šta, slobodno pitaj.

P.S. Molim te bez persiranja ;)

Van mreže sasa70a

  • Poruke: 27
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« Odgovor #4 poslato: 19.10.2012, 17:43:37 »
Da li možda postoji neka šema da dobijam vašu tehničku analizu na e-mail, pošto na poslu imam blokadu za bilo kakve forume? ;D

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« Odgovor #5 poslato: 22.10.2012, 09:19:41 »
Da li možda postoji neka šema da dobijam vašu tehničku analizu na e-mail, pošto na poslu imam blokadu za bilo kakve forume? ;D

A blokadu na platforme nemaš, a? :)

Van mreže sasa70a

  • Poruke: 27
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Reciprocnost USD/CHF i EUR/USD
« Odgovor #6 poslato: 22.10.2012, 18:09:29 »
Ma kakvu crnu blokadu na platformu, kad se deo firme i inače bavi forexom :D