Autor Tema: Dnevnik jednog Alavca  (Pročitano 45262 puta)

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #15 poslato: 07.01.2012, 12:08:00 »
Dosta konfuzno trgovanje i po meni veoma loše postavljeno od starta.

Van mreže dzon

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 49
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #16 poslato: 07.01.2012, 17:09:00 »
evo da probam da ti dam neki savjet nesto slicno ja koristim,mada ja sam prvi put cuo za rijec forex prije godinu dana :).probaj da nadjes neke uslove za ulas u trgovinu,i ispostuj to.jedna trgovina na dan i to je to.

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #17 poslato: 09.01.2012, 22:40:49 »
Za sada, ja sam zadovoljan šta sam postigao za prethodnih 30-tak dana.

Jutros, posle zornjaka i kafice sa dragom, a uz cigaru, za 1 min sam uzeo 2% na račun, prokomentarisao : Ja zaradio za danas, mogu da idem kući da spavam :) ,  Ona ???? wtf

U nekoliko navrata sam se pohvalio da mislim da sam rešio problem i ja sam srećan ceo dan  8) a još je i sunce sijalo :)
Ostaje da vidim, sa sledećim test računom 10x, šta će nam budućnost doneti.

Psihologija je čudo :)

Van mreže Berkut

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
  • Karma: 10
    • Pogledaj profil
    • ForexProjekat
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #18 poslato: 10.01.2012, 10:58:36 »
@led_bob super si dao si mi jednu ideju sa ovim tvojim tako reci blogom mislim i ja otvoriti ali pravi blog a ovde ostavljati linkove ka blogu gde cu objavljivati sve ulaze plus svako ce moci da vidi moj statement jer cu ga staviti na jedan servis gde ce svako moci da vidi moje ulaze i one koje zavrse u plus i mozda poneki minus.

Naravno ako se moderatori slazu da je tako nesto moguce :)

Inace za led_boba samo napred i uci na svojim greskama ako ih imas pisi dnevnik u excelu napravi tabelu svaki ulaz pisi kad si usao datum i vreme cena ulaska sl i tp kako si se osecao tokom trejda i ono sto jos zelis veruj mi to je jako dobra stvar i happy pipping :)

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #19 poslato: 10.01.2012, 17:24:02 »
Evo da dodamo skoro pa zavrsen danasnji dan.
Odem ja u banku, kada ono guzva, pa dok sam cekao, ja bacim oko na njihovu tabelu sa valutama, ono je katastrofa.
Uključim platformu i dok trepnuo ja uzeo svojih 1% oko 10 sati

Kako prolazi dan, ja u firmi, reko da otvorim pa još jedan trejd i ono me na brzinu zovu, ja vidim to ce u kontru i zatvorim sa -$3, što je oko %5 gubitka. DA SAM OSTAVIO STIGLO BI DO TP-A I JOŠ 2% :(
Ok, rekao, i polako u 3 trgovine vratim se na početno stanje.

Evo došao kući i rekao da uzmem svojih 1% na dnevnom nivou, gledam, sumiram i otvorim sell, pa sada još jedan.
Bum videli kako će da ispadne.

Inače, danas me je SuperFx baš iskritikovao, a i ima dečko pravo, jer mi je SL 3 puta veći od TP-a što nema neke logike u ničemu.
U svakom slučaju se učim skalpiranju, stim da ću morati da malo modifikujem lotove, to sigurno.

Svaka čast Berkutu za blog, ako imaš vremena i volje piši.
Ja nemam živaca i vremena da piskaram u excelu i vodim neke statistike, sve je to live i sumiram na dnevnom nivou svoje greške i pokušavam da naučim nešto, ali evo iz poslednjeg primera se vidi da baš i nisam ništa naučio, izgleda da treba još dosta da plaćam

U 17:32, zatvorene obe, jedna na $0, druga sa $4 profita :) na dnevnom nivou to je oko +3% na račun

PA KOJA BANKA DAJE TOLIKU KAMATU ????????
« Poslednja izmena: 10.01.2012, 17:35:30 led_bob »

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #20 poslato: 10.01.2012, 19:24:21 »
Ti ocigledno smatras da si nasao svoj put do bogatstva, ja smatram da si na dobrom putu da zavrsis trazeci 1% dnevno u nekom kazinu. Vrlo si ne organizovan i konfuzan, nemas volje da vodis evidenciju trgovanja!? A da ne pricam o planiranju na dnevnom nivou, vidim citao si nesto al si ocigledno pogresno protumacio. Plan se pravi bar na kvartalnom nivou pa se razdeli na manje periode zbog lakseg uvida gde se nalazis, jos nisam cuo da neko pravi plan na dnevnom nivou pa nek ispadne kolko ispadne na veci period.
Ukratko receno ti igras neku igricu u kojoj ces ubijati vreme dok pijes kafu ili cekas u redu.

Ali opet, zasto bi iko govorio nekom sta da radi sa svojim vremenom i kapitalom.

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #21 poslato: 10.01.2012, 19:28:06 »
Ukratko receno ti igras neku igricu u kojoj ces ubijati vreme dok pijes kafu ili cekas u redu.

E nećeš mi verovati, ovo sam danas već čuo.

Svaka čast na kritiku i komentar.
Tako i vidim ovu igru kroz matematiku :)

p.s. već dva meseca sam probao rulet i poklonio im $250, ne kockam se više braćala.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #22 poslato: 11.01.2012, 09:10:36 »

Tako i vidim ovu igru kroz matematiku :)


Samo se ti igraj, svako ko se igra znamo kako prođe. Ovo nije igra nego posao.

Van mreže montenegro

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 90
  • Karma: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #23 poslato: 12.01.2012, 16:14:21 »
4god na fx i jos se mucis pocetnickim mukama? razbiti

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #24 poslato: 12.01.2012, 22:54:37 »
sta reci montenegro ?

jeste posao, ali matematicki :)

Kako sam naslov kaze, ja resio da ispricam i sta sam danas naucio :)

Naucio sam da pustim profit i plan na bazi dnevnog minusa od $0.5 ili %0,01

Objasnjenje :
Jos juce sam znao da cetvrtak i petak donose jaka pomeranja na trzistu.
Jutros sam rano legao, kasno ustao i nisam bas gledao mnogo chart. Tj video sam dovoljno da je u silaznoj putanji glavni kanal i ocekivao sam da ce krenuti na prodaju.
Imao sam lufta danas u firmi i na mobilnom oko 12.35 otvorim BUY ????
Gledao sam pre pritiska i razmisljao zasto BUY, kada sve ukazuje na SELL ???
Tu je bio gubitak $2.5, pa je usledio jos jedan gubitak od $3 i poslednje dve prodaje dobitak $5.

Kakav dan  ;):
Pred zaposlenima u firmi JEDINI JA žviždućkam i bevam Jingle Bells.....
Svi me pitaju koji ti je , a ja : Zaradio sam :)

Da sumiram :
Račun počet sa $50
Tok trajanja 30 dana
Račun na kraju 81,8
Procentualno uvećanje %63,6

Pišemo se dalje sa sledećim projekrom....

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #25 poslato: 12.01.2012, 23:44:54 »
...
Da sumiram :
Račun počet sa $50
Tok trajanja 30 dana
Račun na kraju 81,8
Procentualno uvećanje %63,6
...

Kratko pitanje: da si počeo sa 5.000$, da li  bi posle 30 dana imao 8.180$ ili 5.031,8$, tj. kojoj brojci bi bio bliži? ;)

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #26 poslato: 13.01.2012, 09:04:15 »
ja sam krenuo sa 50e posle 1 mesec imam 89e
To je 80% zarade
A sad 5000 biu iso na 8% zarade jer bi rizikovao max 0.5% po svim otvorenim poz.
Dakle ša 5k 400€ ja bih bio zadovoljan!
A posle 1 god sa 6% mesecno bi bilo 100% godisnje
Momentum counts.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #27 poslato: 13.01.2012, 09:18:39 »
Najgore u glavi što može da vam se dogodi je računanje unapred neke imaginarne zarade, tipa danas sam toliko zaradio aha na mesečnom nivou ću ovoliko biti dobar a na godišnjem ću već biti bogat čovek. Gluposti. Na taj način ćete pasti psihološki pri prvom manjem problemu na vašem računu, u tom bunilu će te početi da pravite greške, pojaviće vam se prvi strahovi i na taj način počinjete da gubite samopouzdanje a time i račun.

Psihologija je čudo u ovom poslu.  ;)

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #28 poslato: 13.01.2012, 10:32:58 »
Psihologija je čudo u ovom poslu.  ;)

Ne samo u poslu, negu u celom zivotu je psihologija čudo ;)

Bravo aleksandarmfx, slažem se u potpunosti.

Sve je to šta bi bilo kada bi bilo, a takve stvari me nisu nigde odvele do sada.

Ja se baziram na planu koji je dnevni i pokušaju da se nauče neke greške.

Sinoć sam iz zezancije oko 23 prodao i posle 20-tak min sam zaradio svojih 1%.
Danas, za razliku, sam drugačije prošao, ustao, pogledao i ne vidim baš kuda će, ali reko evo nekih vesti, prodam i dok sam ja nameštao TP, on ode u plus 2, dok sam se ja smislio da zatvorim, on ode gore i rešim da sam zatvorim sa gubitkom od 1,5, grubo oko 2%.
Pre trgovine sam pomislio da je petak 13, ali videćemo do kraja dana, jer jaželim svojih 1% i to mi je sve što tražim i želim.

E sada druga psihologija, da na računu imam recimo 500, sa kojim lotovima bih igrao i da li bih koristio ovu taktiku ?
Ostaje da se vidi.

Dok sam pisao ovaj post, prodao sam jos jednom i zbog bojazni da nece u pravom pravcu i postavljenog TP-a od 3 pipe, povratio sam izgubljeno, a KURS je i dalje krenuo na dole.
Kako se osećam, pa OK, nije mi greda što nisam još uvek u trejdu, ima vremena do 22:00 :)

Dakle, na prvom mestu da se savlada ALAVOST i zadovosljstvo u sitnicama.
Prijatan dan

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #29 poslato: 13.01.2012, 10:41:03 »
ma to je plan, mora se imati plan, a nikako se ne oslanjam na to da ce to tako biti i nikako drugacije - godina je dug period i svasta moze da se desi, tek na kraju godine cu znati koliko sam zaradio, ali bez plana, mogu biti zadovoljan sa 10 % racuna za mesec dana, i nezadovoljan sa 50% za `1  dan
isto sto se tice i gubitaka
mora se imati okrvir koliko sme racun da padne na mesecnom nivou, na nedeljnom, i na kraju na dnevno, ako ste poceli da trgujete i vec ste stigli do planskog minusa, tu je vreme za pauzu ili vise nikakvog trgovanja do sledeg dana.
naravno da ne trteba da postoji presija da MORA da se ostvari toliki i toliki profit, jer opnda se kako kazes javlja strah, bunilo, ne razmisklj a se logicki nego emocijama, i nema nista od zarade.
cilj plana je da postavi okvire, i da se krecete ka profitu, a koliko ce biti da li cete prebaciti plan ili podbaciti, to mozete znati samo na kraju perioda,
opet i ti periodi od mesec nedelju ili godinu, ne moraju da znace mnogo, tos u smao uobnicajene kontrolne tacke
po meni mnogo bolje kontrolne tacke su broj trgovanja
tipa 50 trgovanja stanje
100 trgovanja stanje
200 trgovanja stanje
500
1000
1500
itd
dakle bez plana nista
a to da se RACUNA NA ZARADU - JE JAKO POGRESNO - to sam naucio na turnirima kod raznih brokera gde moras sto veci profit za 2 nedelje, ili mesec dana,
trgujes  se pod pritiskom i vremenskim i % profita koji donosi nagradu, jos se rizikuje strasno mnogo, tako da je jako tesko uspeti
ali to nema veze sa pravim trgovanjem.
nadam ste me sad shvatili na pravi nacin
Momentum counts.