Autor Tema: Dnevnik jednog Alavca  (Pročitano 45200 puta)

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #45 poslato: 11.08.2012, 20:46:36 »
Dokle si stigao ovih dana.  :)
Long live and prosper.

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #46 poslato: 15.08.2012, 12:57:08 »
Na žalost to što sam imao sam pukao, pa sam napravio malu pauzu i krenuo ispočetka, ali sa cent računom.
Za sada ne mogu da se požalim.
Krenuo sam sa 1034, ubrzo pao na 586, uplato još 1000, pa spao opet na 980 i rekao sebi dokle više ???

Od tada opet pravim od 2-10% dnevno i najsrećni sam kada završim do 8-9 ujutru jer sam zadovoljan sobom i ne palim više platformu. I tako već jedno 2 nedelje.

Kontrola uma i emocija su tu ključni trenutak, uz pravilan MM i povremeni rizik, uz pridržavanje sopstvenih pravila, uspeh je neminovan.

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #47 poslato: 15.08.2012, 17:10:29 »
Ja sam od juce u tvojoj kozi  ;D cent racun 2000.
Trudicu se da ne ponovim tvoje greske.
Za sada mi bas i ne ide 8)
Verovatno ce da bude "Dnevnik drugog alavca".
Muko nasa pocetnicka. :'(

Uspeo sam cak da slucajno pritisnem i tastersku kombinaciju skripte za kupovinu 3naloga x 10lota. sva sreca da sam video na vreme i izasao samo sa -10.
Trenutno imam utisak da bi mogao da radim kao broker profesionalno. Sta god postavim krene u minus + spred.
Ali gotovo 100%. Znaci kao profesionalac bih bio vrlo uspesan. Samo kupujes protiv mene.... probao sam par puta i obrnuto da postavim ali rezultat je isti. Ja odo u minus.  ;D ;D
Naravno bude nekad i +20 ali to je offtopic bluegrab
Long live and prosper.

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #48 poslato: 15.08.2012, 17:21:25 »
Bonzo, ne znam šta bih ti rekao, a da nisi pročitao.
Forex je individualan i svako ga drugačije shvata, gleda i oseća.
Baš zato što nam je ta zarada vezana sa finansijskom nezavisnošču nama daje još veći otpor.
Jedno je sigurno, ne treba srljati i otvarati trgovine bez veze.

Evo recimo primer od jutros, znao sam da će biti sell, EU, i stavim pendinge na 2345 i 2355, on dođe do 2342 i ode dole 30 pipa, i ja brzo otvorim još jedan sell i ono ode gore, pa mi zatvori taj sell u SL-u, ali ja otvorim još jedan sell i kada sam video da je krenuo na dole ja još jedan dupli sell i zatvorim obe na +20 i +19 pipa, što mi je bilo mnogo manje od mog prvog targeta, tj. zatovrio na 2307, umesto na 2295, ali ja sam povratio svoje gubitke i još sam nabacio na račun 4%.
Od onda ne gledam platformu i ne trgujem više, a mogao sam još koji sell,....

Nije da je kocka, ali uz dobar MM i bez osećaja eto profita

Sretno

p.s. možeš slobodno pisati po temi

Van mreže buca73

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 14
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #49 poslato: 16.08.2012, 09:32:35 »
Ja sam od juce u tvojoj kozi  ;D cent racun 2000.
Trudicu se da ne ponovim tvoje greske.
Za sada mi bas i ne ide 8)
Verovatno ce da bude "Dnevnik drugog alavca".
Muko nasa pocetnicka. :'(

Uspeo sam cak da slucajno pritisnem i tastersku kombinaciju skripte za kupovinu 3naloga x 10lota. sva sreca da sam video na vreme i izasao samo sa -10.
Trenutno imam utisak da bi mogao da radim kao broker profesionalno. Sta god postavim krene u minus + spred.
Ali gotovo 100%. Znaci kao profesionalac bih bio vrlo uspesan. Samo kupujes protiv mene.... probao sam par puta i obrnuto da postavim ali rezultat je isti. Ja odo u minus.  ;D ;D
Naravno bude nekad i +20 ali to je offtopic bluegrab

Po mom skromnom misljenju, ne smes ovo shvatiti kao kocku ili sl. Neke stvari se na forexu ipak desavaju sa razlogom.
I ja sam u pocetku svasta radio, nekad plus, nekad minus, pa ti se cini ovo, pa ono...
Mozes na netu naci dosta video klipova gde ces videti koje indikatore i kako mozes koristiti, pa prati malo vesti, pogotovo one bitne.
Ali po mom misljenju tesko ces uci u problem kada imas strpljenja da udjes kad treba u poziciju, dobar "ulaz" je najbitniji ;)

Van mreže buca73

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 14
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #50 poslato: 16.08.2012, 12:52:04 »
Mali prilog za lakse trgovanje, probaj sa manjim brojem lotova, tj. microlotova npr. 0,05.

Moze se primetiti da je skoro 90 i nesto % dobar ulaz za sell kad RSI predje 70 ili buy kad padne ispod 30. Sa dobrim SL ne mozes proci bez profita, ali nekad je to sat, a nekad dan ili dva, a profit vidi gde ces uzeti, opet ti moze pomoci RSI.
U RSI indikatoru sam vrednosti ostavio na fabrickim i koristim uglavnom H1, ponekad, ali retko M30.
Ne kazem da je ovo prosto i jednostavno, jer da jeste svako bi se ovim bavio, ali se nadam ce ti ovo pomoci.
Ovo nisu neki komlikovani indikatori, ali su jednostavni i lako primenljivi u praksi.
Kao i u fudbalu najteze i najproduktivnije je igrati jednostavno, pa je tako i sa forexom ;)

Nadam se da sam bar nesto pomogao, pa javi rezultate ;)


P.S. Hteo sam da okacim sliku grafikona i u prilogu indikatore, ali nisam znao kako. Ali mislim da i na forumu ima da se skine MACD2, a ostalo bi trebalo da ima MT4.

« Poslednja izmena: 16.08.2012, 13:22:41 buca73 »

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #51 poslato: 16.08.2012, 20:00:46 »
Ne ljubim kocku.
Pokusavam da proniknem u tajne zanata.
Premda to sa strane i meni izgleda kao haos kako ja radim  8) .
Danas nisam trgovao samo sam sedeo i gledao.
I sutra cu verovatno samo da gledam i da citam.

Buco hvala za savet za indikator.
Posebno za setovanja i TF koji koristis. Nije mi lako da se snadjem i odlucim za indikator. Pa onda setovanja pa na koji se interval odnose.

Ja sam postavio Stochatic. Iskreno izabrao sam ga random  ;D
Postavicu i RSI i jos cu da se debelo drzim trenda.
Ne ocekuje jednostavno da bude, pomalo uzivam u teskocama.
Trudicu se da bude bez komplikovanja  8) 8)
Sto vise citam o indikatorima manje mi je jasno  :o

Long live and prosper.

Van mreže buca73

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 14
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #52 poslato: 19.08.2012, 11:38:12 »
Dobio sam uputstvo od admina kako se postavljaju slike i sl.
Na slici se vidi da se uvek kad RSI probije 70 ili 30 menja smer. E sad, ako je u trendu treba traziti veci TP, ako nije onda manji, ali sve u kombinaciji sa vestima i sl.
Ali cak i bez toga tesko se moze napraviti los trade ako se striktno postuje ova kombinacija, a moze se primeniti na skoro svaki valutni par ili zlato ili indeks akcija.
Jedan od prostijih nacina za trgovinu, ali vrlo uspesan ;)

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #53 poslato: 22.08.2012, 14:23:19 »
Prvo da se zahvalim na podrsci drugari.  :)
Bas u pravo vreme i na pravi nacin. Prihvatio sam sve.
RSI+MACD2+VKAfrika
Kako je i receno gore. Znam da je previse indikatora i da ja jedva i ovo tumacim ali koristim priliku da vidim kako se koji ponasa i u kom TF.
Poceo sam da koristim strategiju koja ide uz VKAfrika posto se koristi sa M15.
Svidela mi se i ova

http://www.forexsrbija.rs/forum/vase-strategije/strategija/

Probacu da je iskoristim za sebe. Kao i trend.
Kratki periodi mi kao pocetniku verovatno vise odgovaraju.
Ali trudicu se da polako kako ovladam prelazim na vece.
Trudim se i uspeva mi da prste drzim dalje od okidaca.
Ako udjem lose trudim se da izadjem sto pre.

Nisam siguran dal je ovo uredu postaviti sa myfxbook. Nema bas puno za videti ali se nadam uskoro da ce biti  8).
I Deda Baja je tako poceo.


Nadam se da za mesec dana nece biti  :-[  :'(  .

Ako ima jos neki savet ili komentar ubacite, meni znaci.
Long live and prosper.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #54 poslato: 24.08.2012, 09:47:40 »
...
Ako ima jos neki savet ili komentar ubacite, meni znaci.

Ja ću čisto da te pohvalim na trudu, tako se može daleko dogurati... Imaš +karmu od mene ;)

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #55 poslato: 24.08.2012, 12:45:37 »
Hvala. Hvala.  :)

 :pivo:
Virtualno ili pravo. Kako zelis.

Kad smo kod piva i  rostilj , okuplja li se drustvo nekad uzivo, lepo je vreme Ada ko voli moze da prica i o FX a ako ne ima na Adi i drugih tema  8) za svakog ponesto. Ako neko namenski dolazi u Bgd mozemo i da uklapamo druzenje. Mislim Ne cesto posto od piva  :o  banghead.
Admin ti si na poteza. Ja se prijavljujem oMa i odgovorno obecavam da necu pricati o FX - na Adi  8).

Long live and prosper.

Van mreže led_bob

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 137
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #56 poslato: 05.10.2012, 02:26:46 »
Dragi dnevniče,

Evo prošlo je nekoliko meseci, a ja i dalje se igram na forexu. Kao dete na mobilnom, pa sell, pa bay,...
Koliko se igram, toliko se i dalje mučim sa problemom, alavosti.
Dobio sam račun na 1000, došao do 1500 (10-tak dana), pao na 400 (3 dana), dobijem 1000, pa krenem lepo i stignem do 2600 ( a bio sam na moru, lagnica), pa za 5 dana do 8000, ALI malo je to, pa sada imam 36 ( 15-tak dana), ali se borim i dalje :)

To je što se tiče tog računa.
U međuvremenu sam pre 5 dana dobio na poklon 86, danas imam 60 i otvorene neke trgovine.
Mogao sam danas da završim i ispunim moj nedeljni plan, ali sam ušao u neki duži trejd koji će se završiti možda sledeće nedelje, a možda i sledećeg meseca.

Ostaje mi da se i dalje borim protiv svoje bolesti, sve dok, nadam se ne postignem neko zadovoljstvo koje mi forex može pružiti.

Strpljen, spašen :)

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Dnevnik jednog Alavca
« Odgovor #57 poslato: 07.04.2013, 23:59:00 »
Da javim da sam jos u poslu. Otkrio sam nesto. Nisam alavac :-) ali hronicno nemam vremena. Ili sam lencuga:-). Dakle preostaje mi trgovanje na duge staze. Trenutno sam na AUD/USD od pre nove godine. Pisacu o tome na drugom mestu. 0,5 po lotu preko noci, malo li je. Svako ko je pricao da treba naj manje sest meseci da bi skapirao da nemas pojma je istinu govorio. "Alavost" ili "lenjost" pitanje je sad :-).
Long live and prosper.