Autor Tema: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx  (Pročitano 42090 puta)

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« poslato: 13.12.2011, 22:37:50 »
vrlo rizicno sa jednim gubitkom od cak 15 % racuna i propusten najveci pad od 1.32 do 1,3050 zbog drugih obaveza a pripremao sam se za jaci sell tako da bi rezultat bio jos bolji ali sta je tu je
bice bolje
korisceni logika strategije  elite 87vg  wolf talasa i eliot talasa i indikatori vkafrika acomulation distribution i stohastic 60 5 5 i volume indikator i naravno pracene vesti  i bloomberg tv
Momentum counts.

Van mreže Vojvoda

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 124
  • Karma: 4
  • https://twitter.com/Forex_Matador
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #1 poslato: 14.12.2011, 18:57:36 »
http://www.dodaj.rs/f/2M/ko/4EARtIPM/rizicno-skalpiranje.jpg Moj statement

I ja radim moju prvu strategiju skalpinga i lepo mi je išlo. Zadnjih dana nemam uopšte vremena za FX. Naravno ovde mi je MM nikakav i znam da ćete reći da bih spržio real account za par sati, ali za pravi račun ću da smanjim mnogo lotove i da se pozabavim ozbiljno tim posle Nove godine.
Koji bi po vama lot za scalping 10-30 pipsa dnevno na račun od 30000 (centi) bio odgovarajući pošto je to strategija nekih mojih indikatora i sam ću raditi i mm?
Bar da održim račun pet, šest meseci jer ne znam kako bih podneo da izgubim trista evra odjednom. :)
In this business, if you’re good, you’re right six times out of ten. You’re never going to be right nine times out of ten  -   Peter Lynch

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #2 poslato: 14.12.2011, 23:39:02 »
lepo odradjeno
jedino sto sam primetio da drzis  otvorene pozicije po 10 20 i vise minuta za 3 do 6 pipsa,
znaci samo treba da poradis na momentumu i onda ako udjes u pravom trenutku 5 do 10 pipsa stizu za pola minuta do 2 minuta i cim dodje do nekog plusa izlazis odma ili stavis stop los na break even pa cekas da vidis da li moze jos ili uzimas neki profit izmedju 0 i max bilo koji je dobar nego da pustis da ode opet u minus pa da opet cekas da ide u plus. bolje da izadjes odmah i sa 0 nego da se zatvori mali ili jos gore veliki minus. Pogotovu sto su dosla luda vremena pa jedna vest pomeri cenu za 40 ili 80 pipsa dok si reko keks, ili se desi intervencija pa ode 300 do 1000 pipsa a 5  min onda moze lako da ti sprzi racun ako ides bez stop losa, pa makar i imao cenu u glavi po kojij izlazis opet ti to ne pomaze kad dodje do intervencije.
ne znam kod kog si brokera ali preporucujem samo ecn brokere , mali spred i nema reqoute da ti upropasti ulaz i ugrozi bilans ili profit.
jos jedna dobra stvar ali isto tako i opasna je i 100% uspesnot - to znaci da moras jos da testiras da vidis koliko ce max drodown da bude pa onda po tome i znas kako da postavis stop los
i stop los uvek bar 20 pipsa vise od cene gde mislis da ne bi trebalo da ide vise protiv tebe zbog suma  i raznis proboja i spekulacija i obavezan trejling stop

izvini sto sam se raspisao ovo su neka moja dosadasnja iskustva pa reko da ih podelim sa vama. srecno
Momentum counts.

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #3 poslato: 15.12.2011, 19:11:32 »
danas oko 14 % profita u odnosu na balans od juce
idemo dalje  :)
« Poslednja izmena: 15.12.2011, 19:21:50 aleksandarmfx »
Momentum counts.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #4 poslato: 15.12.2011, 20:48:47 »
danas oko 14 % profita u odnosu na balans od juce
idemo dalje  :)
Mozes li pokazati sliku sa svim indikatorima.

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #5 poslato: 15.12.2011, 23:02:20 »
Ne koristim indikatore vec samo na osnovu grafikona i kretanja cene, a posto ovde ima iskusnih trejdera zamolio bih za vase komentare na osnovu vidjenog. Sprzio sam live racun pa sad stavio prst na celo, pa sada trazim greske :( Hvala unapred svima
KUM, pobednik

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #6 poslato: 15.12.2011, 23:20:01 »
Ako si sprzio racun nemoj traziti gresku u strategiji ili misliti da ne valja, ni jedna strategija ne moze sprziti racun osim martina i neke gde ne postoji rec stop loss. Znaci ako si sprzio racun nisi imao money managment. Zamisli ako rizikujes 1% pri trgovini koliko ti vezanih neuspesnih trgovina treba da sprzis racun, grubo gledano 100 ali posto srazmerno smanjujes iznos tih 1% mnogo je vise od 100, mislim da ni jedna strategija to ne moze da uradi, pa cak i da lupas na blef nebi ga sprzio.

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #7 poslato: 15.12.2011, 23:26:23 »
E jos nesto sto se tice indikatora, da se razumemo ne koristim ih ni ja ali ja to ne dozivljavam kao neki uspeh, jednostavno meni takav nacin trgovanja vise pase, neko se bolje snalazi sa indikatorima, sve je induvidualno i nista nije pogresno. Ne treba cvrsto vezati za jednu stvar, uvek treba testirati nove.

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #8 poslato: 16.12.2011, 00:30:32 »
Ne koristim indikatore vec samo na osnovu grafikona i kretanja cene, a posto ovde ima iskusnih trejdera zamolio bih za vase komentare na osnovu vidjenog. Sprzio sam live racun pa sad stavio prst na celo, pa sada trazim greske :( Hvala unapred svima

Pa ako si trgovao ovako i na live koji si spržio, jasno je sve. Prevelik lot za kapital sa kojim si raspolagao.
Kao što je dukfx rekao, nikakav moneymanagment. Ovde si za par dana duplirao account zato što si imao sreće. Sa druge strane da nisi imao sreće spržio bi ga. Čista sreća, što znači kocka.

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #9 poslato: 16.12.2011, 00:58:56 »
Ne koristim indikatore vec samo na osnovu grafikona i kretanja cene, a posto ovde ima iskusnih trejdera zamolio bih za vase komentare na osnovu vidjenog. Sprzio sam live racun pa sad stavio prst na celo, pa sada trazim greske :( Hvala unapred svima

Pa ako si trgovao ovako i na live koji si spržio, jasno je sve. Prevelik lot za kapital sa kojim si raspolagao.
Kao što je dukfx rekao, nikakav moneymanagment. Ovde si za par dana duplirao account zato što si imao sreće. Sa druge strane da nisi imao sreće spržio bi ga. Čista sreća, što znači kocka.
Na live je bilo duplo jace mislim na mm u odnosu na ovaj, i mislim da me je to kostalo glavobolje zato se i obracam vama za pomoc, hvala Majk, hvala dukfx. Koj lot je preporucljiv na 1000 e?
KUM, pobednik

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #10 poslato: 16.12.2011, 01:52:55 »
Imas razne mm kalkulatore i izracunaj koliki lot da koristis za svaku pojedinacnu trgovinu na osnovu parametara koje sam zadajes(rizik u procentima i u pipovima po trgovini).
Znaci ako si spreman da rizikujes 3% kapitala po trgovini onda nadji prema broju pipa tvog SLa koliki ti je lot potreban.
Imas i na sajtu mm kalkulator
http://www.forexsrbija.rs/kalkulator-vrednosti-trgovine.html

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #11 poslato: 16.12.2011, 02:20:17 »
Imas razne mm kalkulatore i izracunaj koliki lot da koristis za svaku pojedinacnu trgovinu na osnovu parametara koje sam zadajes(rizik u procentima i u pipovima po trgovini).
Znaci ako si spreman da rizikujes 3% kapitala po trgovini onda nadji prema broju pipa tvog SLa koliki ti je lot potreban.
Imas i na sajtu mm kalkulator
http://www.forexsrbija.rs/kalkulator-vrednosti-trgovine.html
;)
KUM, pobednik

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #12 poslato: 16.12.2011, 02:23:57 »
Imas razne mm kalkulatore i izracunaj koliki lot da koristis za svaku pojedinacnu trgovinu na osnovu parametara koje sam zadajes(rizik u procentima i u pipovima po trgovini).
Znaci ako si spreman da rizikujes 3% kapitala po trgovini onda nadji prema broju pipa tvog SLa koliki ti je lot potreban.
Imas i na sajtu mm kalkulator
http://www.forexsrbija.rs/kalkulator-vrednosti-trgovine.html
;)
Ako uspem da iskontrolsem mm, bicu na pravom putu a ako ne :-[, u svakom slucaju VELIKO hvala na savetima
KUM, pobednik

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #13 poslato: 16.12.2011, 08:57:29 »
Imas razne mm kalkulatore i izracunaj koliki lot da koristis za svaku pojedinacnu trgovinu na osnovu parametara koje sam zadajes(rizik u procentima i u pipovima po trgovini).
Znaci ako si spreman da rizikujes 3% kapitala po trgovini onda nadji prema broju pipa tvog SLa koliki ti je lot potreban.
Imas i na sajtu mm kalkulator
http://www.forexsrbija.rs/kalkulator-vrednosti-trgovine.html
;)
Ako uspem da iskontrolsem mm, bicu na pravom putu a ako ne :-[, u svakom slucaju VELIKO hvala na savetima

Nema tu prostora za reč "ako". Ako želiš da budeš trejder MORAŠ da poštuješ i da imaš dobar money managment.  I nema dalje.
Ako ne poštuješ onda tu više nema nikakvih dodirnih tačaka sa trejdovanjem, već sa kockanjem  :)
I to je ok, ako želiš da se kockaš.

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: rizicno skalpiranje statement aleksandarmfx
« Odgovor #14 poslato: 16.12.2011, 16:40:21 »
Imas razne mm kalkulatore i izracunaj koliki lot da koristis za svaku pojedinacnu trgovinu na osnovu parametara koje sam zadajes(rizik u procentima i u pipovima po trgovini).
Znaci ako si spreman da rizikujes 3% kapitala po trgovini onda nadji prema broju pipa tvog SLa koliki ti je lot potreban.
Imas i na sajtu mm kalkulator
http://www.forexsrbija.rs/kalkulator-vrednosti-trgovine.html
;)
Ako uspem da iskontrolsem mm, bicu na pravom putu a ako ne :-[, u svakom slucaju VELIKO hvala na savetima

Nema tu prostora za reč "ako". Ako želiš da budeš trejder MORAŠ da poštuješ i da imaš dobar money managment.  I nema dalje.
Ako ne poštuješ onda tu više nema nikakvih dodirnih tačaka sa trejdovanjem, već sa kockanjem  :)
I to je ok, ako želiš da se kockaš.
Da. bas tako, ali dobro posto se na greskama uci nadam se da sam bar mm naucio ;)
KUM, pobednik