Autor Tema: MT4 - kako korisnik da izmeni izgled?  (Pročitano 23976 puta)

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
MT4 - kako korisnik da izmeni izgled?
« poslato: 12.12.2011, 16:21:26 »
Koristim MT4 platformi, imam 2 racuna - demo i real.
Kad se Ulogujem - menjam account.
E sad fizicki su jako slicni - skoro identicni (osim Title linije prozora u kom pise: Dermo racun ili Real racun - i naravno linije u kome je saldo, margina).
Desilo mi se jednom da otvorim probe radi - nalog misleci da sam na demo, a bio sam na real. Na srecu brzo sam primetio - i zatvorio nalog.

Pitanje glasi :
Moze li se nekako nesto izmenitu u izgledu (boje) MT4 - da bude uocljiva razlika izmedju Demo i real racuna na prvi pogled?
 

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: MT4 - kako korisnik da izmeni izgled?
« Odgovor #1 poslato: 12.12.2011, 16:36:00 »
Koristim MT4 platformi, imam 2 racuna - demo i real.
Moze li se nekako nesto izmenitu u izgledu (boje) MT4 - da bude uocljiva razlika izmedju Demo i real racuna na prvi pogled?

Ne može.
Ali možeš otvoriti dve i više platformi kod istog brokera.
Jednu ikonu označi sa real acc. , a drugu sa demo acc. Unutar njih se igraj sa bojama, na način da na primer jednu pozadinsku boju koristiš za real, a drugu za demo acc.

Nikada tako stvari nisam označavao, ali ako je tebi to problem , stvar možeš rešiti na ovaj način. 

Van mreže NenadPavlov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: MT4 - kako korisnik da izmeni izgled?
« Odgovor #2 poslato: 12.12.2011, 17:31:53 »
Mislim da je ipak izvodljivo (barem sam uspeo sa 2 demo naloga):

Dok si ulogovan na jednom računu podesiš boju i izgled grafika, zatim ideš na File>Profiles>Save As..
Ono što je bitno je da ime profila bude broj računa. Npr ako je broj računa 1205656, u polje za ime profila pre nego ga sačuvaš treba da stoji 1205656.
Zatim, uloguješ se na drugi račun i odradiš isto - podesiš izgled za njega, File>Profiles>Save As, ime je broj trenutnog računa i to je to.
Kada se uloguješ na prethodni trebao bi da se učita profil (izgled) koji si napravio za njega.

Za više informacija, zvanična dokumentacija: http://articles.mql4.com/189
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."