Autor Tema: Kako izbeći poraz ?!  (Pročitano 6922 puta)

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Kako izbeći poraz ?!
« poslato: 17.04.2011, 23:00:31 »
Kratko i jasno rečeno ...
Šta preduzimate kada tržište krene protiv Vas ?

1. Naj-jednostavniji način je stavljanje SL-a.

2. Ful Hedžing - sa time ne rešavate problem ...

3. Braniti svoje pozicije. Na koji način ? Po meni najbolja opcija !

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #1 poslato: 17.04.2011, 23:22:56 »
Trenutno imamo sjajnu situaciju za ulazak u sell na aud/usd (istorijski vrh) i buy na usd/chf i usd/cad (istorijska dna).
Međutim, šta ako uđete u pozicije i tržište krene protiv Vas ?
Po meni bi bilo malo glupo da mu odredite SL (npr. udari vas) i tržište krene u željenu stranu 500-1000 pipa. Utoliko bi izgubili profita zarad malog SL-a koji Vas je npr. okrznuo.
Sa druge strane mi ne znamo nikada gde će biti vrh ili dno, a opet verujemo da tržište mora da odradi dobar pullback. Najbolja opcija je braniti našu ulaznu poziciju, ali opet postavljamo pitanje u kojoj meri i kako ?

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #2 poslato: 17.04.2011, 23:32:45 »
Tipujes na Infinity FxS strategiju? mei je licno ta strategija obecavajuca od samog pocetka ali realno potrebno je imati veci budzet da bi mogao istrpiti sve potencijalne udarce.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #3 poslato: 17.04.2011, 23:40:47 »
Tipujes na Infinity FxS strategiju? mei je licno ta strategija obecavajuca od samog pocetka ali realno potrebno je imati veci budzet da bi mogao istrpiti sve potencijalne udarce.

Apsolutno ne tipujem na nju ...

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #4 poslato: 17.04.2011, 23:47:40 »
Kod Infinity FXS strategije se znaju pravila.
Tek posle 100-150-200 pipa sve zavisnosti od valutnog para zatvarati poziciju i otvarati istu sa duplo jačim lotom. Ovde vam pričam da ne sedite skrštenih ruku toliko ako tržište krene protiv Vas.

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #5 poslato: 18.04.2011, 00:11:18 »
Trenutno imamo sjajnu situaciju za ulazak u sell na aud/usd (istorijski vrh) i buy na usd/chf i usd/cad (istorijska dna).
Međutim, šta ako uđete u pozicije i tržište krene protiv Vas ?
Po meni bi bilo malo glupo da mu odredite SL (npr. udari vas) i tržište krene u željenu stranu 500-1000 pipa. Utoliko bi izgubili profita zarad malog SL-a koji Vas je npr. okrznuo.
Sa druge strane mi ne znamo nikada gde će biti vrh ili dno, a opet verujemo da tržište mora da odradi dobar pullback. Najbolja opcija je braniti našu ulaznu poziciju, ali opet postavljamo pitanje u kojoj meri i kako ?

Ti si to predlozio i prosle nedelje, ali prethodna nedelja je bila jako slaba...imali smo male pull back-ove na Aud-usd i cad-usd dok je usd-chf skoro ostao nepromenjen.
Cena zlata i metala nastavljaju rast , sto moze imati uticaj na AUD, kao i kriza na bliskom istoku sto gura naftu gore a time i CAD.
Sell na tim parovima odnosto buy .

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #6 poslato: 18.04.2011, 00:26:13 »
Moje usmerenje i težište i dalje stoji na jačanju indeksa dolara.
Pitanje je vremena kada će se to desiti (jačanje dolara 1000 pipa u odnosu na Cad,Eur,Chf, Aud...) , ali sa druge strane mi ne znamo da li će npr. vrh Aud/Usd možda dostići 1.0900 ?

Hajde da pričamo o ceni 1.0900 , a npr. da smo ušli u poziciju sell-a na 1.0500 a da pri tom nismo u minusu ?

Sa tim principom smo stvorili uslove za još bolji ulazak u poziciju sell-a !

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #7 poslato: 18.04.2011, 00:50:33 »
Trenutno imamo sjajnu situaciju za ulazak u sell na aud/usd (istorijski vrh) i buy na usd/chf i usd/cad (istorijska dna).
Međutim, šta ako uđete u pozicije i tržište krene protiv Vas ?
Po meni bi bilo malo glupo da mu odredite SL (npr. udari vas) i tržište krene u željenu stranu 500-1000 pipa. Utoliko bi izgubili profita zarad malog SL-a koji Vas je npr. okrznuo.
Sa druge strane mi ne znamo nikada gde će biti vrh ili dno, a opet verujemo da tržište mora da odradi dobar pullback. Najbolja opcija je braniti našu ulaznu poziciju, ali opet postavljamo pitanje u kojoj meri i kako ?

Ti si to predlozio i prosle nedelje, ali prethodna nedelja je bila jako slaba...imali smo male pull back-ove na Aud-usd i cad-usd dok je usd-chf skoro ostao nepromenjen.
Cena zlata i metala nastavljaju rast , sto moze imati uticaj na AUD, kao i kriza na bliskom istoku sto gura naftu gore a time i CAD.
Sell na tim parovima odnosto buy .

David Galland, analitičar iz kompanije Casey Research Galland istakao je kako bi američka centralna banka FED mogla za kasnije sačuvati deo sredstava iz trenutačne runde kvantitativnog oslabljivanja (QE2), kao neku vrstu alata za odnose sa javnošću. Taj prekid bi banci omogućio da se pohvali kako je čvrsta u odluci da prestane monetizaciju američkog državnog duga, a ujedno bi joj omogućio i da u budućnosti, u slučaju ako se ukaže potreba, nastavi sa oslabljivanjem dolara bez formalnog započinjanja treće runde nepopularnog štampanja novca.

Na pitanje znači li to da će time monetizacija američkog dolara prestati, David Galland odgovara: "Ne. Ja verujem da će biti treće runde kvantitativnog oslabljivanja, ali se ona neće dogoditi sve dok ne prođe jedno relativno duže vreme tokom koje će FED stajati po strani kako bi tržištu dao priliku da se prilagodi FED-ovom prekidu kupovine državnih zapisa. Drugim rečima, jednom kada se dogodi prekid, ja ne očekujem da će se oslabljivanje nastaviti odmah prilikom prvog nepovoljnog znaka, npr. , ukoliko deoničarsko tržište doživi znatniji pad."

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #8 poslato: 18.04.2011, 11:17:22 »
Evo jedne ideje na ovu temu "Kako izbeci poraz", odgovor je tipa "kreni mu u susret".
evo jedan isecak iz priloga...
This is the BIG SECRET professional system developers don’t want you to know about. For most of us, our absolute best trading systems were nothing more than the reverse of some of our very worst systems.

A sto se tice odbrane vec postavljenih naloga... za mene postoje samo dve varijante, cekati korelaciju i rizikovati veliki minus.. i Martingale..  Obadve su opasne po racun, tako da o odbrani naloga treba razmisliti.
Znaci sto se tice "odbrane" naloga, mislim da tu nema mnogo kombinacija..
Ali zato je moguce poboljsavati ulaz, dodavanjem novih uslova.. gde ne treba ici u krajnost jer cemo doci do skoro savrsene strategije ali koja retko radi.. a posto ne postoji savrsena strategija znaci samo se odlazi u drugu krajnost..
Konkretno za "Pivot Point" dodajem SMA 100, i pratim je gde se nalazi u odnosu na CPP.. ako je ona na 20 pipsa od CPP onda nije bas dobro staviti aktivaciju naloga na 15 pipsa. Jer cena cesto voli da testira ovu liniju.. bolje je onda sacekati odbijanje ili postaviti nalog na proboj..
Isto vazi i za "BigBen" gledam gde je SMA 100.., ili SMA 200 zavisi koji TF gledate..
Zato ove strategije sve spajam  u jedan trading sistem.. a onda u zavisnosti od uslova svakoj dajem sansu.. Ovakav sistem je tesko testirati..
« Poslednja izmena: 18.04.2011, 14:44:54 davidsp »

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #9 poslato: 30.04.2011, 00:41:22 »
Moje usmerenje i težište i dalje stoji na jačanju indeksa dolara.
Pitanje je vremena kada će se to desiti (jačanje dolara 1000 pipa u odnosu na Cad,Eur,Chf, Aud...) , ali sa druge strane mi ne znamo da li će npr. vrh Aud/Usd možda dostići 1.0900 ?

Hajde da pričamo o ceni 1.0900 , a npr. da smo ušli u poziciju sell-a na 1.0500 a da pri tom nismo u minusu ?

Sa tim principom smo stvorili uslove za još bolji ulazak u poziciju sell-a !

Ok. Napisano se ostvarilo...
Kako bi smo to izbegli ?

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #10 poslato: 30.04.2011, 11:02:25 »
Ja sam protiv toga da se brane pozicije, iz jednostavnog razloga jer ako smo pogrešili u proceni prilikom ulaska u trejd treba to priznati i izaći sa sl-om. Nikada ne znamo koliko cena može da ode. Što npr, ne bi moglo da se desi da Aussie ode na 1.2000.

S druge strane mislim da treba izbeći da se igra u suprotnosti sa trendom. Jasno je da dolar mora da ojača u nekom trenutku , ali nikad ne može da budemo sigurni kada će biti taj trenutak. Trend je buy za sada ali je u svakom trenutku moguće reversal ili možda i promena trenda. Sada trenutno je rizično i ulaziti u kupovinu AUDUSD, a i u prodaju AUDUSD. Treba sačekati sledeći signal, npr, neki reversal pa onda kupovina AUDUSD.

Moja preporuka je da se trguje tako što se traže trejdovi koji daju odnos dobiti i gubitka minimum 3 prema 1, i da se uvek postavlja sl. Sa ovakvinm pristupom uspešnost preko 35 posto Vam omogućava profit. Jedino što treba raditi sa ovakvim pristupom je kroz iskustvo učiti kako da filtrirate što bolje trejdove koji mogu biti profitabilni. Da bi to postigli ja preporučuje pristup grafikonima bez indikatora tj. čist price action i izučavanje istog.


Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #11 poslato: 30.04.2011, 19:08:17 »
moje misljenje je da se ne treba vezivati za konkretan risk rewatd, npr 3:1 2:1 ... nego odrediti linije podrske i otpora, trend, trend linije, pa prema tome odredjivati sl i tp, samo da tp bude uvek >= od sl. isto mislim da treba uvek koristiti trejling stop jer je bolji i malji plus nego ili manji minus nego puni minud
Momentum counts.

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #12 poslato: 01.05.2011, 10:01:41 »
Slažem se za linije otpora i podrške (one su i najbitnije), pri čemu su horizontalne linije otpora i podrške važnije nego trend linije.
Što se tiče risk : reward mislim da je bitan, ali da se prvo identifikuju linije podrške i otpora pa se onda traži trejd koji ispunjava minimalan uslov risk : rewarda koji nam je zacrtan u našoj strategiji trgovanja.
Bitno je u strategiji koja se koristi za trejdovanje imati što više elementa (idealno sve elemente) koji su tačno određeni (kako se ulazi , izlazi iz trejda) jer se na taj način smanjuje psihološki pritisak.

Kada se dostigne neki nivo u trejdovanju (posle nekoliko godina iskustva), onda su pravila utkana u samog trejdera, a do tada treba smanjiti što više mogućnost improvizacije. Disciplina je ključ uspeha  :)

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #13 poslato: 01.05.2011, 23:35:35 »
slazem se vezano za disciplinu i elemente strategije.
risk reward - zavisi od win loss koeficienta koji opet zavisi od rr ratio.
mozete staviti rizik 4 nagrada 1, ako je w/l veci od 80% vi ste ostvarili profit...
ako stavite rizik 1 nagrada 4, a w/l vam je veci od 20 %, opet ste u profitu.
mislim da treba imati strategiju i plan koji predvidja sve moguce situacije, tj grupe situacija, i unapreed se zna sta ciniti u toj situaciji. Trik je prepoznati svaku situaciju, i odreagovati na pravi nacin.
Sto se tice branjenja pozicije mislim to moze biti mac sa dve ostrice, jer kad ste vec jednom pogresili, i pokusate ponovo po povoljnijoj cenu, a cena posle nekog vremena obori i drugu poziciju, onda vi branite trend, i konstantno idete protiv trenda... to mi lici na cekanje i nadanje da ce da se okrene tend u vasu korist, sto je jako opasno, jer se rizikuje vise %balansa na 1 trejdu i ako su 2 pozicije.
mislim da je bolje izaci  onda kad se za to steknu uslovi po planu , npr stoh +rsi + podrska ili otpor itd a povoljnije nego da se dostigne puni stop loss postavljen pre trgovaja
Momentum counts.

Van mreže Berkut

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 106
  • Karma: 10
    • Pogledaj profil
    • ForexProjekat
Odg: Kako izbeći poraz ?!
« Odgovor #14 poslato: 06.06.2011, 10:21:27 »
Moj odgovor je da ponekad poraz treba prihvatiti kao nesto najnormalnije i sto pre zatvoriti los trejd, licno nekad koristim sl nekad i ne koristim kada skalpiram ali nikad nisam imao veci gubitak od 30-ak pipsa ali zato sam imao vise puta dobitke po 100 i vise pipsa, moj odgovor lezi u psihologiji svima nama je tesko ponekad da podnesemo neki poraz ali je to neminovno da se desi.

Forex posmatram ponekad kao i zivot i ako ste u losoj poziciji jednostavno se trudite da izadjete sto pre ne zapadate jos dublje u krizu, zato preporucujem novim trejderima da ne postoji savrseni indikator niti savrsena strategija ne postoji ni jedan trejder koji ima samo pluseve.

Svaki dan imam do 10 trejdova po mom planu i recimo da svih 10 trejdova odradim sigurno ce biti makar 2 do 3 minusa od tih 10 ali ja minuse prihvatam i uopste ne razmisljam o njima idem dalje ima dana kad jednostavno nema rezultata ali sledeci dan razbijem i uzmem recimo 150 pipsa uglavnom na kraju svake nedelje sam u lepom plusu mada je bilo i nedelja kad sam zavrsavao u minusu.

Najbitnije od svega je samopouzdanje znanje i disciplina.

Verovatno nije odgovor najbolji ali ja jednostavno ne dajem mogucnost da budem u vecem minusu los trejd zatvaram, do sad 85% minusa su bila dobra odnosno da tad nisam zatvorio ko zna koliko bih izgubio.