Autor Tema: Forex Tester 2  (Pročitano 23614 puta)

Van mreže nema_povacenja

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 7
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Forex Tester 2
« poslato: 20.06.2015, 01:50:31 »
Pozdrav svima.

Da li je neko koristio ili trenutno koristi Forex Tester 2.
Ako je neko koristio zamolio bih ga za iskustva.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Forex Tester 2
« Odgovor #1 poslato: 21.06.2015, 22:02:28 »
Ja sam ga pazario pre pola godine otprilike.

Ne znam šta te tačno zanima zbog čega razmišljaš o njemu, ali moje iskreno mišljenje je da je vrlo ozbiljna alatka za testiranje. Ugrađen strategy tester na MT4 jednostavno neću ni da pokušam da poredim.

Ima nekoliko varijanti za izvore podataka, brzina cene se može štelovati, čak se može vraćati i unazad. Gomila indikatora, mogućnosti simulacije trgovanja sa detaljnom statistikom, pravljenje strategija... Svega. Postoji i mogućnost programiranja i automatizovanja, doduše taj deo su po mom mišljenju mogli malo bolje razraditi ali izvodljivo je.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže nema_povacenja

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 7
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Forex Tester 2
« Odgovor #2 poslato: 22.06.2015, 09:08:39 »
Hvala Nenade na odgovoru.

Baš mi je potreban za testiranje. Probao sam demo verziju ali nisu uključene sve funkcionalnosti. Nisu mi potrebni nikakvu indikatori jer ih ne koristim. Ono što mi je potrebno je da ako u modu testiranja strategije podesim npr. sveću za Daily da se prikazuje na 1 minut, da li mogu da u trenutku kada mi se na Daily nivou pojavi situacija koja meni odgovara za trejd da uđjem npr u H1 ili npr. M15 graf da bi tražio ulaz i da onda  taj niži nivo podesim da se sveća pojavljuje na 1 minut (ručno), pa bi se onda vraćao na  D1 do novog potencijalnog trejda. Sve bih ja to ručno radio, naravno ako program ima tu mogućnost.

Da sumiram. Pokrenuo bih testiranje strategije i onda bi tražio potencijalni mogućnost za ulaske u trejd na D1 nivou i onda kada se kockice poklope, spustio bih se na niži nivo npr. H1 radi traženja potencijalnog ulaza. Postavljanje pending (sa TP i SL) i onda vraćanje na D1 za novi potencijalni trejd i tako za ceo period testiranja i naravno da nakon celog proces testiranja (perioda testiranja) da se na kraju doije izveštaj  :)

Hvala unapred na odgovoru.

Van mreže NenadPavlov

  • Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Forex Tester 2
« Odgovor #3 poslato: 22.06.2015, 15:47:46 »
Da, to nije nikakav problem, možeš u toku testiranja da menjaš TF i radiš sve ostalo što poželiš.
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže nema_povacenja

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 7
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Forex Tester 2
« Odgovor #4 poslato: 22.06.2015, 17:26:48 »
Hvala Nenade na odgovoru.
Baš mi to treba. Moraću da ga pazarim  :)