Autor Tema: Dragon put za uspešne trejdere  (Pročitano 33087 puta)

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Dragon put za uspešne trejdere
« poslato: 11.06.2015, 08:38:15 »
Kako je to kada se kreće na put uspešnog trejdera!

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #1 poslato: 11.06.2015, 09:04:55 »
Postati uspešan trejder nije samo zaradjivanje novca vec je to put edukacije, razumevanja, testiranja, neprestanog napredovanja u svim aspektima trgovanja..Biti uspešan trejder nije samo zarađivati novac, već je daleko više od onoga što neko na početku misli. Zarađivati novac je samo rezultat onoga što trejder prolazi tokom ovog puta. To je akumulacija svega što je učinjeno tokom puta da bi postali uspešan trejder.

Ako neko misli da fokus samo treba da bude na novcu i kako ga što više zaraditi onda taj baveći se ovim poslom će imati dosta problema na putu razvoja i uspeha, jer njegov fokus će biti novac a ne sam proces trgovanja i sve ono što čini taj proces.Zato trejderi uvek biraju 2 puta i zato ih ima malo uspešnih.

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #2 poslato: 11.06.2015, 10:29:03 »
Promena paradigme kod trejdera! Da li uvek treba razmišljati o novcu kada se trguje na berzi ili možda treba graditi drugačiju sliku? Razmislite o tome...

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #3 poslato: 11.06.2015, 11:50:16 »
Svi zaboravljaju da postoji "RIZIK" na berzi kada se trguje...niko ne vidi rizik na berzi i odakle dolazi i koje vrste rizika postoje: nedostatak edukacije, rizik u izboru brokera, ne poznavanje izračunavanja rizika, šta je to prihvatljiv rizik, odnos rizika prema zaradi, upravljanje rizikom, rizik u planu trgovanja samo su mali deo rizika koji se pojavljuju kod ljudi koji kreću da se bave ovim ozbiljnim poslom ....ahh da onda gubici dolaze iznenada i ĐAVO dođe po svoje  :(

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #4 poslato: 11.06.2015, 23:42:49 »
izbor brokera!!!... uvek teška odluka za svakog početnika koji dolazi na tržište....kog brokera izabrati, na koji način se bira broker, kako prepoznati lošeg brokera...u narednim tekstovima pisaću o greškama trejdera koje nenamerno ili namerno prave i kako da se ponašaju kada biraju brokera.

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #5 poslato: 11.06.2015, 23:54:21 »
a kada početnik izabere "pravog brokera" onda je u njihovim "sigurnim" rukama...

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #6 poslato: 12.06.2015, 08:32:05 »
RUSKI RULET (na brokerski način)

Da li znate šta je „ruski rulet“? Da li ste gledali stari film „Lovac na jelene“ i fantastične uloge Robert De Nira, Christopher Walkena.?

Legenda iz 19. veka govori da ruski zatvorenici bili su silom terani da igraju ruski rulet stavljajući na svoju slepoočnicu cev revolvera "nagan M" koji je u burencetu imao samo jedan metak, i potežući okidač. Čuvari zatvora bi se kladili u ishod igre uz velikodušno davanje votke srećniku koji bi posle šest uzastopnih potezanja okidača ostajao živ, što se dešavalo samo pokoji put tokom mnogo godina. U to vreme standardni revolver u carskoj armiji "nagan M", imao je burence od sedam komora.

Ako uzmemo burence sa komorom od 6 metaka, verovatnoća da ćete ostati mrtvi već pri prvom potezanju okidača iznosi 1:6= 17%!!!

Ako vam neko ponudi million dolara da stavite cev revolver na čelo i potegnete okidač, ne znajući u kojoj je komori burenceta jedan jedini metak. Pet od šest pokušaja obezbeđuje vam bogatstvo jer igla toliko puta udara u praznu komoru burenceta. Samo “jedan jedini” ubacuje vas u statistiku od 17%, tj. Da ćete biti mrtvi već pri prvom potezanju okidača.
Hmm, teorija i statistika govori da bi pet od šest igrača moglo postati bogato, sa po million dolara u džepu. Što se ne viđa u praksi ili bi se moglo videti u čitulji u novinama.

Onaj koji igra “ruski rulet” brzo postaje žrtva 17%, a iza sebe ostavlja priču o neobičnom, ali originalnom načinu odlaska sa ovog sveta.
Da li je u zemlji Srbiji prisutan “ruski rulet”? Mislim da jeste i to u više sfera našeg života, ali ovde ćemo pisati o temi vezanoj za trgovanje, što svakog trejdera brine, deo je njegovog života i nema dana a da o tome ne razmišlja…IZBOR BROKERA.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #7 poslato: 12.06.2015, 11:18:19 »
Postati uspešan trejder nije samo zaradjivanje novca vec je to put edukacije, razumevanja, testiranja, neprestanog napredovanja u svim aspektima trgovanja..Biti uspešan trejder nije samo zarađivati novac, već je daleko više od onoga što neko na početku misli. Zarađivati novac je samo rezultat onoga što trejder prolazi tokom ovog puta. To je akumulacija svega što je učinjeno tokom puta da bi postali uspešan trejder.

Ako neko misli da fokus samo treba da bude na novcu i kako ga što više zaraditi onda taj baveći se ovim poslom će imati dosta problema na putu razvoja i uspeha, jer njegov fokus će biti novac a ne sam proces trgovanja i sve ono što čini taj proces.Zato trejderi uvek biraju 2 puta i zato ih ima malo uspešnih.
Nemam sta dodati ni oduzeti to je to.

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #8 poslato: 12.06.2015, 11:26:28 »
Ne treba biti naučnik, matematičar, ekonomista ili posedovati neke paranormalne talente za osećaj, ne trebaju vam “insajderske informacije” ili čitanje izvrsnih i poučnih tekstova o uspesima i radu brokerskih kuća koje se reklamiraju u Srbiji, potrebne su vam samo “činjenice”.
Činjenice se dobijaju od iskusnih ljudi koji godinama rade na berzi, činjenice se dobijaju čitanjem zakona i procedura za brokerske kuće od uvaženih institucija koje kontrolišu iste.
Jedan veoma važan detalj svih sumnjivih brokerskih firmi koje se oglašavaju je davanje bonusa. Samo trećerazrednim brokerskim firmama je dozvoljeno reklamiranje na ovaj način, da bi privukli naivne potencijalne buduće trejdere. Visoko kotirani brokeri jednostavno to ne rade. ZABRANJENO JE DA UOPŠTE POMISLE DA TO RADE JER BI USLEDILA VISOKA KAZNA A MOŽDA I GAŠENJE FIRME. Ovo može da se koristi samo kada su brokeri regulisani u zemljama gde nije zakonom regulisano ponašanje brokera ili jednostavno kontrolne institucije ne znaju i to ne kontrolišu dovoljno.
Ako je broker visoko kotiran i daje realne uslove trgovanja...bonusa nema, nema reklamiranja, nema dovodjenja u zabludu bilo kog koji dolazi na tržiste.

Zato kada vidite bonus neke brokerske firme i razmišljate da otvorite račun u toj firmi, STAVILI STE U BURENCE “PRVI METAK”

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #9 poslato: 12.06.2015, 12:31:28 »
nastavak....Drugi važan detalj su njihove licence i sedište delovanje firme koje reklamiraju a opet sa druge strane u ugovorima se pišu određene rečenice koje dovode u konfuziju mnoge koji potpisuju ugovore. Statistika govori da 99% ljudi i ne pročita ugovor i odmah potpisuje, a još 0,9% iako im nije jasno i možda se ne slažu sa ugovorom potpisuju isti samo da bi što pre krenuli sa trgovanjem, jer tu su ljudi iz brokerske kuće koji će im pojasniti I odgovoriti na svako njihovo pitanje!!! Pitam se koje pitanje i koji broker neće podržavati SVOJ ugovor koji njega štiti?!!

Sad će neko reći: Pa oni imaju sve sertifikate, licence, za ulog u banci mi garantuje država! Ako mi ne vrati para banka, vratiće mi država.Pitam se koja država I ko je odgovoran u slučaju da se nešto desi nepredviđeno?
Kupite jedan obojeni marker u prodavnici za 10-tak dinara I podvlačite ono što vam nije jasno ili se ne slažete dok čitate ugovor. Na kraju videćete da ugovor izgleda onako kao dete koje prvi put crta na papiru. Biće sav išaran od početka do kraja od vašeg markera.
Primetićete I još jedan zanimljiv detalj. Firma koja nudi da otvorite račun, na kraju će vam pod nos staviti ugovor u kome će pisati sasvim neka druga firma sa Beliza, Kanarskih ostrva, egzotičnih mesta koje nikada niste čuli!!!!! Koja je veza između brokera I te firme koja se nalazi u ugovoru? Odgovor koji uvek odgovara prosečnom srpskom gradjaninu je “znate zbog smanjenja poreza”, “da platimo manje”, “ to svi rade” itd. S..NJE I TAČKA.

Znači ako radite sa ovakvim brokerima i pored svega ste potpisali i otvorili račun kod njih, STAVILI STE U BURENCE “DRUGI METAK”.
Nije strašno što ste stavili “drugi metak” jer verovatnoća pokazuje da još uvek možete da postanete "MILIONER". Samo sada je verovatnoća malo manja (rizik se povećao na 34%). ali nada uvek poslednja ostaje za prosečnog trejdera…..nastavice se

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #10 poslato: 13.06.2015, 08:46:36 »
nastavak....Posle otvaranja realnog računa, nema veće sreće za trejdera nego da otvori svoju platformu za trgovanje, da vidi svoj kapital na prozoru i sa velikim samopouzdanjem krene sa trgovanjem na svetskom marketu sa wWall street ajkulama i da dokaže svoje “znanje”.
Osokoljen svojim fantastičnim rezultatima na DEMO računu gde mesečno je pravio po 1000%, već vidi sebe u društvu gde se voze jahte, voze dobri automobili, pije šampanjac a društvo mu prave najpoznatije manekenke.
Ova bajka bi bila možda srećnog završetka i možda bi neko pomislio da “Deda mraz” postoji ali svi zaboravljaju da ispred sebe nemaju tržište već “GLUPOG” BROKERA, koji jedva čeka da vama pokloni kapital i da posle nekoliko meseci ili godina zatvori svoju firmu i nadje se u društvu prosjaka na ulici.
Posle "možda" prvih početničkih uspeha sledi otrežnjenje u vidu malog Ili VELIKOG gubitka a onda kreću strahovi. Dobre pozicije se zatvaraju u minusu, planirani gubitak se zatvara na još većem minusu!!! Haaaa nešto nije u redu ali šta? Pitanja mnogo a odgovora nigde. Pa dobro gubi se svaki dan na tržištu (razmišlja trejder) to sam negde pročitao ali zašto baš ja i zašto baš meni se uvek tako nešto dešava!!! A onda trejder postaje shvata da mora da bued“pametan” da kada broker nije nešto odradio da se požali kao svaki uzorni trejder. Napiše i snimi (trade record) sve pozicije šta je radio i čeka sa nestrpljenjem pozitivan odgovor!!! Ako je broker ažuran ( a svi vole takva pitanja :)  ) brzo odgovara na sve nedoumice trejdera i situacija koja se desila veoma dobro je obrazložena sadržajnim tekstom brokera uz napomenu "ČITAJ stranice ugovora" (ono malim slovima) . Svodi se na to da hoćeš nećeš mi možemo da radimo kako hoćemo jer si potpisao ugovor, a to što ti misliš veži mačku o rep. KRATKO I J...TAČNO.
Trejder onda shvata da je on pogrešio i u budućnosti će još bolje “PRIPAZITI” da mu se ovakve stvari ne dešavaju i pronaći će nove tehnike i načine kada trguje da brokera nadvisi u ovoj veoma složenoj igri unutar igre. EEEEEEEEEEEEEEEEEE BAŠ TADA…. Trejder stavlja 3 metak u burence i sebi smanjuje rizik da postane “MILIONER” (POVEĆAVA SADA RIZIK NA ODLIČNIH 51%). Sada je u skoro pola pola (50%:50%) poziciji da sebi brzo presudi.
Trejder mora da shvati da kada igra naloge bilo da otvara ili zatvara naloge ispred sebe ima “GLUPOG BROKERA” (sa suprotne strane je čovek) koji uvek razmišlja da li će vam otvoriti nalog ili da li će vam zatvoriti nalog!!!! Zapitajte se da ste na njegovom mestu kako bi ste se Vi ponašali i šta bi radili. Da li bi radili u korist trejdera i radili protiv firme ili bi ste radili u korist vaše firme (gde ćete pored dobre plate dobiti i dodatni bonus (u eurima) za sve pozicije koje ste nekom sirotom trejderu zatvorili u minusu)...nastavak

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #11 poslato: 13.06.2015, 12:51:53 »
Trejder mora da shvati da kada igra naloge bilo da otvara ili zatvara naloge ispred sebe ima “GLUPOG BROKERA” (sa suprotne strane je čovek) koji uvek razmišlja da li će vam otvoriti nalog ili da li će vam zatvoriti nalog!!!! Zapitajte se da ste na njegovom mestu kako bi ste se Vi ponašali i šta bi radili. Da li bi radili u korist trejdera i radili protiv firme ili bi ste radili u korist vaše firme (gde ćete pored dobre plate dobiti i dodatni bonus (u eurima) za sve pozicije koje ste nekom sirotom trejderu zatvorili u minusu)...nastavak                                                 SA OVIM SE NE BIH SLOZIO IZMENJAO SAM BROKERA NE ZNAM NI KOLIKO,AL NISAM IMAO PROBLAME SA OTVARANJEM I ZATVARANJEM NALOG,AKO TREJDER MNOGO RAZMISLA O GORE NAVEDENOM SLABA VAJDA OD TRGOVANJA BOLJE DA NE TRGUJE,ZATO KO SE MISLI BAVITI TRGOVINOM NEKA RASKRSTI NEKE STVARI PRVO SAM SA SOBOM.ALI NIKAKO DA MU BUDE PRVO NA PAMETI STA MOZE BROKER DA MU URADI I UPRAVO AKO O TOME RAZMISLJA IDE PRAVO KA BANKROTU ISPUNJAVA BROKEROVU ZELJU.

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #12 poslato: 13.06.2015, 14:51:48 »
SA OVIM SE NE BIH SLOZIO IZMENJAO SAM BROKERA NE ZNAM NI KOLIKO,AL NISAM IMAO PROBLAME SA OTVARANJEM I ZATVARANJEM NALOG,AKO TREJDER MNOGO RAZMISLA O GORE NAVEDENOM SLABA VAJDA OD TRGOVANJA BOLJE DA NE TRGUJE,ZATO KO SE MISLI BAVITI TRGOVINOM NEKA RASKRSTI NEKE STVARI PRVO SAM SA SOBOM.ALI NIKAKO DA MU BUDE PRVO NA PAMETI STA MOZE BROKER DA MU URADI I UPRAVO AKO O TOME RAZMISLJA IDE PRAVO KA BANKROTU ISPUNJAVA BROKEROVU ZELJU.

Kažes "izmenjao si brokera ne znam ni koliko", objasni razloge zašto si ih izmenjao?
Što se tiče da neko treba da raskrsti sa nečim...ne znam šta da raskrstii sa čim? Da će biti loše informisan od strane brokera, ili treba da veruje brokeru na reč, ili podrazumeva se da će broker da mu da "fer" uslove, ili početnik je dovoljno iskusan da prepozna dobrog i lošeg brokera!!!
Naravno da treba svako da razmišlja šta broker može da mu uradi kao i u svakom poslu gde dajete ili ulažete novac. Zar misliš da svi treba da budu toliko naivni da svoje greške plaćaju novcem? Zar misliš da svako treba da krene tvojim putem da izmenja desetine brokera? Zar misliš da svako treba da se oklizne tamo gde si se ti okliznuo? Izbor brokera je samo jedan tekst u sferi edukacije i naravno da svakom treba da bude na pameti šta može broker da mu uradi, kada završimo tekstove o izboru brokera, nastaviću tekstove dalje jer i sama tema kao što si video je put uspešnog trejdera, a ovo je samo jedan mali deo koji je važan da na početku ne bi neko odmah udario o zid.
Zato pišem ove tekstove gde će se odvojiti dobri od lošeg brokera i šta sve treba da znaju svi koji dolaze ili koji su već u ovom poslu kada posluju sa brokerom. Ovo je tek početak informisanja o izboru brokera...malo strpljenja i priča se nastavlja....

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #13 poslato: 14.06.2015, 11:30:17 »
Odabrati pravog brokera,idealnog nema pre svega,menjao sam ih tek tako,nikada sa razlogom,trejder treba da se posveti nekoj svojoj strategiji i kvalitetnom ulazu,tada broker ne moze nista.smatram da je odabir brokera potreban,ali ne i toliko bitan jer i naj elitniji brokeri znaju da puknu.cemu onda pridavati toliku paznju mislim na odabir brokera,e to mora trejder da raskrsti sa sobom pre nego sto krene u trgovanje rizik je rizik.

Van mreže Dragon65

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 53
  • Karma: -19
    • Pogledaj profil
Odg: Dragon put za uspešne trejdere
« Odgovor #14 poslato: 14.06.2015, 14:29:08 »
Odabrati pravog brokera,idealnog nema pre svega,menjao sam ih tek tako,nikada sa razlogom,trejder treba da se posveti nekoj svojoj strategiji i kvalitetnom ulazu,tada broker ne moze nista.smatram da je odabir brokera potreban,ali ne i toliko bitan jer i naj elitniji brokeri znaju da puknu.cemu onda pridavati toliku paznju mislim na odabir brokera,e to mora trejder da raskrsti sa sobom pre nego sto krene u trgovanje rizik je rizik.
mislim da sam zadovoljan tvojim odgovorom ali i ne ono što sam hteo da čujem od tebe (nešto si rekao ali ništa što bi pomoglo običnom trejderu ili početniku). Filozofsko- amaterski pristup što i govori o tebi da si samo amater u ovom poslu ali ne i pravi trejder. To je ok, jednostavno amaterski trguješ i ne zanima te ništa ozbiljnije, ali više se ne bih upuštao sa tobom u raspravu u budućnosti jer i ne poznaješ u suštini kako se, ali stvarno radi na forexu.  Nešto si pročitao na internetu, omirisao, dobio neki osećaj kako treba da se radi i razmišlja na berzi i kako se trguje i sad misliš da sve znaš, ali na tvoju veliku žalost mislim da ti tek krećeš sa pravim učenjem u budućnosti. Ono što misliš da znaš i što si pokupio sa interneta kao i 99% ljudi na žalost je dosta toga pogrešno (otud i toliki procenat neuspešnosti). Ljudima daješ odmah alternativu kao što slike dole pokazuju. Zato ću nastaviti dalje sa tekstovima, da se ljudi malo više edukuju oko brokera i da u budućnosti ne prave greške prilikom izbora brokera. To je tek početak i tek jedan mali komadić slagalice. Pozdrav