Autor Tema: Testing sheet  (Pročitano 23573 puta)

Van mreže srdjan013

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Testing sheet
« poslato: 25.11.2014, 09:57:55 »
Ćao drugari,

imam jedno pitanje za vas. Ovo mi je prvi post, i ako pratim vaš rad već duže vreme. Nisam znao gde tačno da otvorim temu, pa je otvorih ovde, ne zamerite :) E sad pitanje, naišao sam na Forex Factory-ju na jednu temu http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=65546 i u njoj u prvom postu fajl Testing sheet.  Kad otvorim taj fajl, nije mi jasna matematika, tj. money management autorovih pozicija, tj. kako je on tačno odredio veličinu lota i naročito vrednost lota, s obzirom da svaku veličinu lota množi sa 9,2. Zašto 9,2? Ako neko ima neki odgovor, bilo bi super :). Sam autor inače u celoj temi ne objašnjava money management, a moj engleski je slab da bih mu uputio direktno pitanje. Hvala unapred :)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Testing sheet
« Odgovor #1 poslato: 25.11.2014, 18:21:03 »
Malo je neuobičajeno da neko traži pojašnjavanje nečega sa nekog drugog foruma. U redu je da je to sa ovog foruma ili da si nam preneo neku zanimljivost od negde. Ali pošto si početnik pogledao sam taj list. Nomask je solidan učesnik foruma koliko sam mogao da procenim ranije se srećući sa njegovim postovima. Ovde je krenuo sa lotom veličine 0.1, teoretski jedan pip je jedan dolar, ali pošto trejduje GJ par, 1 pip je 0,92 USD, tj za veličinu lota od 0.1, vrednost lota nije 1 nego 0,92 USD. I tako redom pošto radi povećanje lota kako mu raste kapital. Odnos lota sa kojim trejduje i kapitala je 1 prema 1000. Obrati pažnju da je ta tabela test unazad, jer teško da neko krene početkom godine sa lotom 0.1 a na kraju godine trejduje sa lotom veličine 50. Druga stvar je što je taj tred krenuo 2008. god. i praktično se posle pola godine završio. Drži se tredova koji traju godinama a ne kratkoživućih i još pri tome za manje od godinu dana prave 700.000 usd od 1000 usd.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže srdjan013

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Testing sheet
« Odgovor #2 poslato: 26.11.2014, 09:37:57 »
Hvala na brzom odgovoru :) neke stvari su mi sada jasnije...