Autor Tema: Nagradne igre i takmičenja kod brokera  (Pročitano 25647 puta)

Van mreže jelenam

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 10
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« poslato: 19.03.2014, 11:02:56 »
Gledala sam po raznim sajtovima i vidim da svi imaju neka takmičenja, najčešće trejderska. Većinom su nagrade novac za trgovinu, pa rekoh da probamo to da skupimo na jedno mesto, ako ste od onih ljudi kojima je takav dodatak na račun dobrodošao. Ja jesam na Dukascopyiju i počela sam da uzimam nagrade (napokon), budući da takmičenja ima na pretek.

Dakle, pitanje je koji broker šta nudi od takmičenja i pod kojim uslovima se može uzeti nagrada? Koliko su česta, kakva je konkurencija i slično?

Van mreže zivdus

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 47
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« Odgovor #1 poslato: 19.03.2014, 11:18:16 »
http://www.forexrazor.com/en-us/trading-contests.aspx
.
Po meni najbolji za takmicenja , cash prizes , imaju uslove  , znaci mora da mislis malo nije samo da opalis buy ili sell, konkurencija uvek preko hiljadu ljudi , prostudiraj malo , nadam se da ce ti se dopasti  :). Najcesci uslov im je drawdown , uvek oko 25 %  .

pozdrav

Van mreže jelenam

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 10
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« Odgovor #2 poslato: 22.03.2014, 13:38:32 »
Dukascopy je imao trejdersko takmicenje kao pocetak. Sad su se elaborirali da ne znas gde ces.
Pored ovog osnovnog, imaju takmicenja u tehnickoj analizi (predvidjanja cene za nekih mesec i po dana na parove po izboru, mozes da ih imas koliko hoces), fundamentalnoj analizi (meni ide malo na zivce, da li ce cena ici gore ili dole 10 minuta od objavljivanja pojedinih vesti - oko 20 nedeljno), pisanju clanaka, automatskim strategijama, trgovina signalima sa trejderskog takmicena, pokeru, za misicu sajta (to je posebna prica ako si zensko). Pored toga, imali su Love contest, Dream contest i gifted child, koji su na srecu ukinuti jer su po meni tupava takmicenja.
Uslovi za povlacenje svih nagrada su - 0,5 miliona turnover na 100$ nagrade. Iliti 5 lotova na 100$ nagrade.
Trejdersko takmicene - sto vise uslovnih trejdova (manje market ordera), to bolje, max 5M lot, max equity, pisanje 1 bloga dnevno donosi poene, sto vise pratilaca u signal subscriber takmicenju.
Za sada sam dosla do nagrada na fundamentalnoj analizi, clancima i takmicenju za mis (pare su pare). Srecom jos uvek prednjacim u pametno osvojenim nagradama.

Van mreže jole80

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 59
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« Odgovor #3 poslato: 22.03.2014, 21:29:56 »
Imaš i Ironfx mesečno demo takmičenje gde se nagrade dele do desetog mesta.Ja sam na tom takmičenju osvojio drugo mesto i dobio 500 $, dok je prvi dobio 10.000$. Sada su organizovali demo takmičenje gde svi takmičari dobijaju besplatnu obuku,a samo prvi dobija pare.Kvalitet takmičara varira ,jer ko osvoji nagradu nemože više da se takmiči na demo takmičenju.Na ducascopy takmičenjima ( fundamentalna analiza,trgovanje,takmičenje sa strategijom) sam isto učestvovao ,ali nisam ništa osvojio.Forexrazor takmičenje je zanimljivo sa njihovim ograničenjima za drawdown(pročitaj pravilo pre takmičenja),jer dosta ljudi brzo ispadne(kao i ja) i pažljivim trgovanjem možeš doći do nagrade,jer mislim da konkurencija nije jaka.Admiral takmičenje Forexball je nedeljno takmičenje i moje je mišljenje da je sada konkurencija nešto slabija nego ranije ,jer su ograničili na koliko takmičenja smeš da se prijaviš(ja sam sve ispucao,ali nisam ništa osvojio).Prijavljivao sam se i na Myfxbook takmičenja ,ali je tamo dosta jaka konkurencija po mom mišljenju.Inače ja sam samo trgovao(vežbao) na demo računima skoro sve strategije sa ovoga foruma da bi pronašao strategiju koja meni odgovara.Nisam imao nameru da uplaćujem pare brokerima za trgovanje pa sam se prijavljivao na takmičenja i kao što sam na početku rekao osvojio sam 500$. Sada trgujem na live racunu( mesec dana),ali i dalje se prijavljujem na demo takmičenja.
Pozdrav od mene i puno sreće.

Van mreže jelenam

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 10
  • Karma: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« Odgovor #4 poslato: 25.03.2014, 22:27:07 »
Dakle, sa svojih 3.200$ osvojenih na Dukascopy ne mrdam nigde. Imam live acc sa prvih 900$ osvojenih, ostalo cekam da se prebaci ili da odrzim webinar (to mi je uslov za jedno takmicenje)...

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« Odgovor #5 poslato: 31.03.2014, 09:44:53 »
Od 15-og  aprila počinje takmičenje na forexrazor.
Trajaće do  30-og maja,nagrađivat će se od 1-10 mesta.
Detalji na linku http://www.forexrazor.com/en-us/trading-contests/ContestRules.aspx?Id=1b09a549-7159-463d-a4cc-1947b9c3b750
Puno sreće svim učesnicima ovog foruma  ;)

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Nagradne igre i takmičenja kod brokera
« Odgovor #6 poslato: 22.11.2014, 10:19:11 »
Pozdrav svim članovima foruma.
Počinje novo demo takmičenje na Casback Forex-u
Nagrade su privlačne  ;)
Detalji : https://www.cashbackforex.com/en-us/trading-contests/ContestRules.aspx?Id=bcbece87-7b83-43e6-9010-944cd7921648
Puno sreće svim učestnicima ovog foruma  :)