Autor Tema: Skok od +2 sata na MT4 platformi  (Pročitano 25267 puta)

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Skok od +2 sata na MT4 platformi
« poslato: 20.01.2014, 07:44:40 »
Sada po zimskom vremenu (koje je inace ono pravo vreme kakvo je bilo i pre 100 godina pre nego je uvedeno letnje racunabje ) MT4 platforma mi je normalno uvek pokazivala GMT vreme koje je bilo za sat manje od naseg GMT+1 tj CET vremena. Znaci na MT4 je bilo 6:00 AM dok je nase lokalno vreme bilo 7:00.

Sada pre par dana sam primetio da je vreme na MT4 platformi skocilo za +2 sata , tj. kada je na MT4 platformi 8:45 , nase lokalno vreme je 7:45.

Otkud sad to?

Kako to ispraviti?

Van mreže Alien70

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #1 poslato: 20.01.2014, 09:12:31 »
Nisi napisao o kom se brokeru radi, ali pretpostavljam da je u pitanju Admiralmarkets.
Ovu novinu su uveli  sa namerom da  na platformi vreme bude u skladu sa New York close ( što je isto kao Asia open).  Jedina prednost toga, po meni, jeste da nema više onih malih svećica na dnevnom grafikonu koje prikazuju dva sata nedeljom. Inače i ja preferiram GMT+0 Timeframe. Svećice na H4 i D1 izgledaju potpuno drugačije, što jeste važno.
Na žalost mislim da ništa ne možeš uraditi da to promeniš.

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #2 poslato: 20.01.2014, 09:43:24 »
Ovo vreme GMT+2 mi deluje nelogicno. Niti je GMT niti je lokano CET podeseno.

Da u pitanju je AdmiralMarkets. Od kada su oni to uveli od 1 januara? I samo oni?

Van mreže Alien70

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #3 poslato: 20.01.2014, 10:10:53 »
Jeste od 1. janauara, samo oni. Mada i drugi povremeno imaju takve promene. Najbolje da otvoriš neki demo kod brokera sa GMT TF pa da tu radiš analize. Ja na primer koristim HYMarkets.

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #4 poslato: 20.01.2014, 10:29:52 »
Ok.
Sada vidim da su poslali obavestenje o preomeni na Estern European Time (to je inace i vreme u Tallin,Estonia gde je i sediste AdmiralaMarkets):
Citat
We would like to inform you that starting from 1st of January, 2014 the time of our MetaTrader 4 & 5 servers will be switched to the EET time zone (Eastern European Time), equal to GMT+2 during winter time and GMT+3 during summer time. This move is to ensure a higher level of accuracy of the pricing data being made available for you.

EET time zone will make our price feed and trading started at 00:15 on Mondays and closed at 23:00 on Fridays. That will provide you with exactly 5 daily bars per week in MetaTrader terminal charts. Some technical analysis strategies require whole trading session to be done in 5 trading days, i.e. without Sunday candlesticks. Our new time zone will help you to perform technical analysis in a more efficient way.

If you use time associating in Expert Advisors, please adjust your settings to EET time zone if needed.

Should you have any queries, feel free mailing to us at support@admiralmarkets.com or ask your questions straight in the live chat.

Best Regards,
Admiral Markets Technical Support Team


Da li to znaci da vreme otvaranja berzi ostaje isto gledano po nasem CET (Beograd, Berlin, Amsterdam) vremenu:
Frankfurt  8-16 CET
London    9-17 CET (usput da li je istina da London ima dodatnih 30 minuta od 17-17.30 po zatvaranju , da samo zatvaraju postojece naloge , ali ne i i da otvaraju nove? I da li to pravilo vazi i za ostale berze?)
New York 14-22 CET
 

Van mreže bosanova

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 76
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #5 poslato: 20.01.2014, 10:48:33 »
Mislim da je najbitnije to kada se otvaraju te najznacajnije berze. Zato i pitam da li njihovi termini ostaju nepromenjeni?

Van mreže tiboka12

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 87
  • Karma: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #6 poslato: 20.01.2014, 14:59:59 »
Admiral Market je donio pravu odluku sa vremenom koje je usklađeno sa početkom rada berze jer na većim TF nismo mogli ispravno koristiti indikatore zbog nedeljne svijećice koja je trajala svega 1hi45min.Tako smo imali na MA200 pune 33 "lažne" svijećice(od 1hi45min) zbog kojih smo dobijali cijene idikatora na pogrešnom nivou a tako je bilo i sa ostalim indikatorima stoga je ovo profesionalan i racionalan potez Admiral Marketa.

Van mreže Alien70

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Skok od +2 sata na MT4 platformi
« Odgovor #7 poslato: 20.01.2014, 15:07:04 »
Sve ostaje nepromenjeno. Po našem vremenu London  u 9.00-18.00 New York  14.00-23.00 Sydney 23.00-8.00.