Autor Tema: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price  (Pročitano 135078 puta)

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #15 poslato: 15.01.2014, 00:00:12 »
Na današnjem grafiku vidimo malu šahovsku igricu berze. Naime, cena se prvo zatvorila van konsolidacionog rendža na Swing Low poziciji a zatim danas vratila nazad. Upravo to sam i rekao juče kada je izgledalo da je Long sigurna stvar. Za sada se držimo po strani ali polako favorizujemo kretanje naviše. Naravno, to ne mora ništa da znači ukoliko cena počne da priča drugu priču. U ovom trenutku nemamo otvorenih trejdova i u minusu smo 2 %. Mislim da uskoro stiže veliki dobitak na osnovu svoje Equity Curve analize. -

Van mreže montenegro 25

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 22
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #16 poslato: 15.01.2014, 11:39:28 »
Poštovani:
Da li bi prokometarisali najavu centralne banke australije da je njihova valuta u odnosu na usd jaka i da bi njima odgovarao odnos aud/usd 0,85,koja je sada uloga tehničke analize -fundamentalne analize i ostalih signala sa grafikona ako postoji jedna takva najava.

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #17 poslato: 15.01.2014, 15:47:43 »
Takve najave zaista ne znace mnogo u trgovanju.Npr.novozelandska centralna banka vec 6 meseci najavljuje povecanje kamatne stope pa nista.Sve sto se zaista desava je uracunati u cenu i vidljivo na grafiku.Na nasu srecu postoji samo jedan grafik svakog para.Sve sto oni rade mi vidimo.Ja bih vas savetovao da veoma pazljivo koristite fundamentalnu analizu zbog starog pravila Buy the rumor.Sell the news.

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #18 poslato: 15.01.2014, 15:53:33 »
P.s.a kao vrhunski primer bih naveo Svajcarsku centralnu banku koja vec 2 godine prica da im je valuta precenjena ali osim price nista se ne desava u smislu novog podizanja donje granice sa 1.2000.Verujte samo svojim ocima.Kad se desi,desilo se.

Van mreže montenegro 25

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 22
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #19 poslato: 15.01.2014, 16:11:23 »
Takve najave zaista ne znace mnogo u trgovanju.Npr.novozelandska centralna banka vec 6 meseci najavljuje povecanje kamatne stope pa nista.Sve sto se zaista desava je uracunati u cenu i vidljivo na grafiku.Na nasu srecu postoji samo jedan grafik svakog para.Sve sto oni rade mi vidimo.Ja bih vas savetovao da veoma pazljivo koristite fundamentalnu analizu zbog starog pravila Buy the rumor.Sell the news.
Hvala na odgovoru.

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #20 poslato: 16.01.2014, 00:08:09 »
Na današnjem grafiku Audnzd vidimo da je cena napravila Pin Bar sa Supporta iz Oktobra 2008 što je 1.0634.Sam Pin Bar ne izgleda najbolje ali ima izuzetne RISK TO REWARD parametre kao i snažnu liniju Supporta.Mi ćemo ući u Long sa stopom ispod repa i metom na 1.0895  što je 1 prema 3.Rizikujemo 3% kapitala i tražimo 9 %.Verujemo da će noćašnji izveštaji AUD Unemployment Rate i AUD Employment Change uticati bitno na ovaj trejd. -

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #21 poslato: 16.01.2014, 00:31:20 »
Na današnjem grafiku eurodolara vidimo da je cena pala nakon jučerašnjeg False Break-a Resistance nivoa 1.3680.Naravno,sam signal nije izgledao dobro i mi ga nismo trgovali.Za sada se držimo po strani.Ovakve situacije su ono što je STVARNOST za razliku od edukativnih materijala gde se uči o stanjima na tržištu koja se realno ne pojavljuju toliko često.Nažalost,većina ljudi izgubi dosta novca za vreme ovakvih glupavih perioda na tržištu i kad dodje dobar signal ili trend nemaju dovoljno novca da udju i naplate svoju muku  ;)

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #22 poslato: 16.01.2014, 00:47:38 »
Na današnjem grafiku Usdjpy vidimo da cena opet dolazi do Resistance zone.Iako je moguć nastavak Trenda naviše ja se svakako ne bih usudjivao da kupujem na ovim nivoima kao i usled veoma loših Risk to Rewrad parametara budući da je snažan otpor na 105.36.Stojimo po strani i čekamo dobar SELL signal.

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #23 poslato: 17.01.2014, 11:50:00 »
Na današnjem grafiku vidimo da Pin Bar nije uspeo.Gubitak je u sklopu Money Management sheme i iznosio je 3 % što čini naš minus 5% za poslednjih mesec dana.Kao što vidite čak i validni signali protiv jakog Trenda kao što je ovaj veoma često ne uspevaju.Medjutim ono što Vas treba da zanima jeste Risk to Reward svakog trejda.Ukoliko odabirate trejdove sa velikim potencijalom upravo jedan dobar odabir Vas finansijski izbacuje daleko ispred ostalih.Najbitnije je ne doživljavati gubitke emotivno jer mogu izazavati Snowball efekat što nikako ne želite.Pratimo i dalje dešavanja na ovom paru budući da je u zoni apsolutne Support zone 1.0400-1.0600 -

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #24 poslato: 17.01.2014, 12:04:33 »
Na grafiku eurdolara vidimo Inside Bar.Nažalost signal se nalazi na ničijoj zemlji što bi rekli i nije pogodan za trgovanje.Ovde bih naglasio jednu veoma,veoma bitnu stvar a to je je generalno stanje na većini parova poprilično neodredjeno i u Choppy modu.Takvo stanje je nastupilo nakon Paraboličnog kretanja koje je započelo početkom Novembra i trajalo do početka Januara 2014.Takva stanja su u najmanju ruku grozna za trgovanje.Ne nasedajte na razne analize,fundamentalne izveštaje i ostalo,veliki trgovci,velike banke,hedž fondovi,države i ostali pokazuju na grafiku gde su njihove pare i gde očekuju dalje kretanje cene.Niko Vam ikada bilo gde u ovoj industriji neće reći strpite se i čekajte sad,svi će vas bombardovati trgujte,trguje,trgujte.Sve je na Vama.Što se tiče Eurusd mi čekamo nakon što smo izašli iz Short-a 220 pipsa u plusu i tražimo sličnu priliku. -

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #25 poslato: 17.01.2014, 12:20:18 »
Na grafiku australijskog dolara vidimo da je cena nakon lažnog proboja Punim svećama nivoa 0.9000 nastavila naniže.Mi smo upozorili da se ne ulazi u Long isti dan kada se Breakout i desio ali prošlost nas ne zanima toliko,zanima nas budućnost.Ovde vidimo da je cena probila i Support i zatvorila se ispod nivoa 0.8821,doduše dajući izvestan rep u zatvaranju.Mi se držimo po strani budući da je stanje kao što smo i rekli u komenaru eurodolara neodredjeno ili što bi rekli englezi Erratic.Takodje,u ovakvim situacija teško je anticipirati buduće dogadjaje jer je sama forma tržišta nejasna u ovom trenutku. -

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #26 poslato: 17.01.2014, 12:37:30 »
I na kraju jedan Trejd koji smo nažalost propustili,kategorija Seen,not taken .  Naime NZDUSD se nalazi u stanje Rendža,ne baš najsjajnijeg ali šta je tu je.Imali smo Pin Bar  na dobroj Swing poziciji ali loše definicije sveće kao i u suprotnosti sa pokretnim prosecima koji su se upravo ukrstili za Long i počeli da dobijaju ozbiljnu Divergenciju na Long strani.Takodje taj Trejd bi bio u Izvedenoj korelaciji sa Audnzd Long trejdom koji smo imali(razumete šte to znači?).Mada Risk to Reward je bio odličan ali samo na Market Entry,ulaz na SELL STOP isped sveće je već imao loš RTR.Sve u svemu,kada vidite neki signal kao mi ovaj ,propustite ga iz diskrecionih razloga kakve smo i mi imali i on dodje,osećajte se loše samo ukoliko je imao dobru nagradu za preuzeti rizik a to je minimalno 1:2.Naravno,danas se stvorio i Pin bar za Long stranu ali on usled loše Swing pozicije ne predstavlja ozbiljnu pretnju.

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #27 poslato: 17.01.2014, 14:40:13 »
BREAKONG NEWS!!! :o  SHORT USDCAD STOP IZA REPA.META 1.0840 RIZIK 2% OBZIROM DA SE SUPROTSAVLJAMO PARABOLIČNOM TRENDU NAVIŠE RISK TO REWARD 1 PREMA 3

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #28 poslato: 18.01.2014, 12:44:44 »
Na današnjem grafiku Eurusd vidimo da je cena nastavila kretanje naniže i pala u zonu supporta.Ipak,ne postoji bilo kakvo odbijanje od supporta i izgleda kao da bi cena mogla nastaviti niže.Signal je odsutan i stojimo po strani. -

Van mreže Darko Milovanovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 392
  • Karma: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Majors parovi-Intra Bank Profesionalni Sistem-Wall Street closed price
« Odgovor #29 poslato: 18.01.2014, 12:56:20 »
Vidimo da cena pada naniže i da se Trend nastavlja.Sledeći Support je odmah ispod na 0.8756 i sledeći na 0.8630.Naravno,gde će se cena zaista zaustaviti nikad ne možemo znati.Tužno je kad na ovakav Trend naniže dobijemo samo 2 kvalitetna signala za prodaju na Dnevnom grafiku ali šta je tu je.Zasada se držimo po strani.