Autor Tema: IB program u Srbiji  (Pročitano 26387 puta)

Van mreže Vojvoda

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 124
  • Karma: 4
  • https://twitter.com/Forex_Matador
    • Pogledaj profil
IB program u Srbiji
« poslato: 08.04.2013, 14:40:54 »
Primetio sam da nam mnogi brokeri nude da budemo njihov Introducing Broker.  Zanima me da li je to izvodljivo u Srbiji? Ima li neko iskustva sa tim i kako to uopšte funkcioniše. Ako ste se sreli sa tim zanima me sledeće:

1. Šta vam je potrebno da bi bili IB (da li rizikujete neki svoj novac)?
2. Kako to zakonski izvesti? (ili raditi van zakona samo sa onim linkom koji ti oni daju)
3. Da li je isplativo i da li je potrebno neko posebno znanje i mreža kojima ćemo to prodati ili samo jak marketing?

Sad, ja koliko sam primetio provizije im i nisu baš velike. Čini mi se da se nudi oko 5 dolara na jedan lot trgovanja na eurusd npr.  što znači da vam za neku zaradu od 500 dolara  treba 100 klijenat koji će istrgovati po lot, a gde naći sto ljudi. Ili gde naći 10 jakih računa koji će raditi po 10 lotova. Koliko sam ja razumeo IB ima pristup računu klijenta.
Hvala unapred  na odgovorima.
In this business, if you’re good, you’re right six times out of ten. You’re never going to be right nine times out of ten  -   Peter Lynch

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: 24.04.2013, 23:24:00 »
1. Šta vam je potrebno da bi bili IB (da li rizikujete neki svoj novac)?
2. Kako to zakonski izvesti? (ili raditi van zakona samo sa onim linkom koji ti oni daju)
3. Da li je isplativo i da li je potrebno neko posebno znanje i mreža kojima ćemo to prodati ili samo jak marketing?

1. potrebna ti je samo dobra volja ,riyikujesh vreme i novac koji  cesh uloyhiti u reklamiranje
2. -  ;)
3. malo po malo se isplati ,osim ako nemash puno njih koji trguju  jako  velikim lotovima ,onda ces bryo da yaradis. treba ti puno poznanika trgovaca , dobar marketign i puno ulozhenog vremena

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #2 poslato: 24.04.2013, 23:38:53 »
1. Šta vam je potrebno da bi bili IB (da li rizikujete neki svoj novac)?
2. Kako to zakonski izvesti? (ili raditi van zakona samo sa onim linkom koji ti oni daju)
3. Da li je isplativo i da li je potrebno neko posebno znanje i mreža kojima ćemo to prodati ili samo jak marketing?

1. potrebna ti je samo dobra volja ,riyikujesh vreme i novac koji  cesh uloyhiti u reklamiranje
2. -  ;)
3. malo po malo se isplati ,osim ako nemash puno njih koji trguju  jako  velikim lotovima ,onda ces bryo da yaradis. treba ti puno poznanika trgovaca , dobar marketign i puno ulozhenog vremena
Ima i cetvrto,date bas briga za sve njih sto izgube novac,ovoj cetvrti je naj glavniji.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #3 poslato: 28.04.2013, 23:26:19 »
Ima i cetvrto,date bas briga za sve njih sto izgube novac,ovoj cetvrti je naj glavniji.

Pa i nije baš tako, jer ako oni izgube novac ti nećeš da dobijaš revenue...

Van mreže Vojvoda

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 124
  • Karma: 4
  • https://twitter.com/Forex_Matador
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #4 poslato: 29.04.2013, 14:12:11 »
Hvala na odgovoru Xomep. Da li  znaš kako se kreću provizije i koliki broj klijenata sa prosečnim računima ti treba za neku minimalnu zaradu? Može i PM. Hvala

Ne razumem elite44. Ukoliko moji klijenti izgube novac - nema više provizije šta ću onda ja?  :D
In this business, if you’re good, you’re right six times out of ten. You’re never going to be right nine times out of ten  -   Peter Lynch

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #5 poslato: 29.04.2013, 21:07:08 »
Promenis Nik na netu , i krenes novi krug privlacenja investitora kao i svi prevaranti koji su hodali srbijom do sada  ::)

Van mreže Vojvoda

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 124
  • Karma: 4
  • https://twitter.com/Forex_Matador
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #6 poslato: 30.04.2013, 13:29:09 »
znači IB je prevara?  ???
In this business, if you’re good, you’re right six times out of ten. You’re never going to be right nine times out of ten  -   Peter Lynch

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #7 poslato: 30.04.2013, 13:56:26 »
Ne naravno da nije. Recimo da imas neki posao koji skuplja klijentelu koja ima puno novca, dovedes ih brokeru, i dobijes za to neki revenue share ili fiksno. E sad pod ozbiljnom klijentelom mislim na preko 10 000 20 000 eu klijente. Naravno ti moras onda da vagas gde ih vodis, jer ako ih uvalis nekom brokeru sa velikim spredom i losom reputacijom, tebe ce da jure a ne brokera kad pogube pare. Ako pogube pare ti nemas nista od toga, sem probleme.

Video si recimo sta je bilo sa Verma investom jednom od tredova na forumu, ljudi koji su bili njihov IB su je hvalili urlikali po forumu, neki su se malo vise primili i ulozili pare. I naravno izgubili pare,sad ih nema nigde.Dakle da ne bi i ti tako prosao moras dobro da otvoris oci i da vagas.

Van mreže montenegro

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 90
  • Karma: 8
    • Pogledaj profil

Van mreže angerfist

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 52
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: IB program u Srbiji
« Odgovor #9 poslato: 04.05.2013, 14:54:21 »
Montenegro znam za ovaj slucaj jer sam i ja iz Tivta.Znam i ovog lika sa slike.Ovo sto su oni sebi priustili,po mom misljenju,mogu samo najveci pajseri da priuste.Ali su to sve stariji ljudi i neinformisani,pa su i samim tim kvalitetne ovce za sisanje.j*g.