Autor Tema: Mozda nekog zanima  (Pročitano 30487 puta)

Van mreže Pionir011

  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Mozda nekog zanima
« poslato: 19.09.2010, 18:09:19 »
*** Reklama uklonjena. Molim Vas da pre postavljanja linkova pročitate uputstva i pravila foruma i ako niste sigurni kontaktirate moderatore.
« Poslednja izmena: 19.09.2010, 20:39:57 FXModerator »

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #1 poslato: 04.12.2010, 21:36:26 »
Cene koje su na pocetnoj strani su preko nekog brokera koji radi vikendom,posto vidim da su se neke cene podigle za nekoliko pipsa ???

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #2 poslato: 04.12.2010, 22:50:27 »
Cene koje su na pocetnoj strani su preko nekog brokera koji radi vikendom,posto vidim da su se neke cene podigle za nekoliko pipsa ???

hmmm... ne bi trebalo :)

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #3 poslato: 04.12.2010, 23:14:09 »
kod mene je npr. AUD/USD cena zatvorena sa 0.9923/0.9926.

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #4 poslato: 05.12.2010, 08:44:58 »
Da cena varira preko vikenda i većina brokera ne radi , ali neki ipak trguju  :) (veći investitori privatni i državni uglavnom, mada ima i manjih). Doduše violatilnost je dosta mala vikendom, ali je ipak ima. Zato i postoje gapovi kada se otvori Forex tržište punom parom u nedelju u 23 časova.

Tako da postoje na netu sajtovi gde mogu da se pogledaju trenutni odnos valutnih parova u svakom trenutku 24 časa dnevno pa i vikendom.

EurUsd trenutno 1.3771
AudUsd trenutno 0.9909


Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Mozda nekog zanima
« Odgovor #5 poslato: 05.12.2010, 09:48:45 »
Ovde možete pratiti cene tokom subote i nedelje kada većina brokera ne radi.

www.xe.com

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #6 poslato: 13.03.2011, 19:20:28 »
Podsetnik za sve: sinoć se pomerio sat na severnoameričkom kontinentu, dok će se kod nas i ostatku sveta to desiti za 2 nedelje. Iz tog razloga se pomera i otvaranje njujorške berze sa dosadašnjih 14h na 13h po našem vremenu.
Takođe zbog prirodnih katastrofa koje se dešavaju u Japanu očekuje se "vrtložno" tržište za jen. Zasada se najviše pomeranje desilo na paru EURJPY koji se u petak zatvorio na 113.83, a trenutna je na kursu 114.35.

Pažljivo...

Van mreže LadyGaga

  • Poruke: 17
  • Karma: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #7 poslato: 13.03.2011, 21:24:25 »
Wow!
Znaci li to da sam u plusu 59 pipa!? otvorila sam long u petak na zatvaranju na 1.3902! 5 Minute Silence Time! super!videcemo veceras... :odraditi:
Pozdrav

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #8 poslato: 13.03.2011, 21:59:39 »
Wow!
Znaci li to da sam u plusu 59 pipa!? otvorila sam long u petak na zatvaranju na 1.3902! 5 Minute Silence Time! super!videcemo veceras... :odraditi:
Pozdrav
Za sada si u plusu 60 pipa

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #9 poslato: 13.03.2011, 22:59:17 »
Podsetnik za sve: sinoć se pomerio sat na severnoameričkom kontinentu, dok će se kod nas i ostatku sveta to desiti za 2 nedelje. Iz tog razloga se pomera i otvaranje njujorške berze sa dosadašnjih 14h na 13h po našem vremenu.
Takođe zbog prirodnih katastrofa koje se dešavaju u Japanu očekuje se "vrtložno" tržište za jen. Zasada se najviše pomeranje desilo na paru EURJPY koji se u petak zatvorio na 113.83, a trenutna je na kursu 114.35.

Pažljivo...

A kako znas gdje je trenutna, gdje to pratis?

Sad sam vidio hvala ti

Van mreže LadyGaga

  • Poruke: 17
  • Karma: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #10 poslato: 14.03.2011, 12:02:43 »
Nisam uzela 60, ali i 51 je super! Slatki "pipici" za vikend!
Pozdrav svima yes

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #11 poslato: 14.03.2011, 12:41:23 »
Nisam uzela 60, ali i 51 je super! Slatki "pipici" za vikend!
Pozdrav svima yes

Super, ali čisto da znaš da si imala sreće... Šta da je tržište otišlo na drugu stranu? Neki brokeri ne podržavaju SL na gapove, tako da ti SL ne bi bio 15 pipa, nego zatvaraju SL na cenu koja je prva po otvaranju tržišta.
Ako si radila 5 minute strategiju, moj savet je da petkom ne ulaziš kasno u pozicije, ako baš i moraš da uđeš... ;)
Nemoj da misliš da hoću da ti pokvarim slavlje, nego čisto hoću da ti predložim predostrožnost za ubuduće.

Van mreže montenegro

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 90
  • Karma: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #12 poslato: 29.03.2012, 08:54:15 »
Pozdrav za sve forumase,ovaj naslav teme mi se ucinio najprikladniji za  jedno zapazanje a bas me interesuje kod ostalih da li se desava isto.Naime svima nam je dobro poznato a mnogi od nas su osjetili na svojoj kozi (čitaj džepu)
slučaj kad želite da prekinete trade ili možda da ga postavite i onda se desi čuveni requote! Dešavalo mi se da se ponavlja po nekoliko puta a ovamo cijena luduje,kao na podivljalom konju kojeg ne možete obuzdati, e sad da naglasim da sam koristio svoj PC I laptop za trgovanje na MT4 platformi.Dalje, prije nekih dva mjeseca na poslu nam podijele po jedan ipod i pomislim aj da ga isprobamo kako radi kad je rijec o forexu i trgovanju.Pravo da vam kažem nijesam mogao da vjerujem,platforma i radni prostor odlični  a ono što je najbolje ne trebaju vam ECN brokeri!!!
Nalog se izvršava trenutno, nijesam imao ni jedan requote, jer nemoguće je za dva mjeseca korištenja da je to slučajno!  :) Baš me interesuje od ostalih da li je slično iskustvo.Pozzzz

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: Mozda nekog zanima
« Odgovor #13 poslato: 29.03.2012, 09:51:37 »
Pozdrav za sve forumase,ovaj naslav teme mi se ucinio najprikladniji za  jedno zapazanje a bas me interesuje kod ostalih da li se desava isto.Naime svima nam je dobro poznato a mnogi od nas su osjetili na svojoj kozi (čitaj džepu)
slučaj kad želite da prekinete trade ili možda da ga postavite i onda se desi čuveni requote! Dešavalo mi se da se ponavlja po nekoliko puta a ovamo cijena luduje,kao na podivljalom konju kojeg ne možete obuzdati, e sad da naglasim da sam koristio svoj PC I laptop za trgovanje na MT4 platformi.Dalje, prije nekih dva mjeseca na poslu nam podijele po jedan ipod i pomislim aj da ga isprobamo kako radi kad je rijec o forexu i trgovanju.Pravo da vam kažem nijesam mogao da vjerujem,platforma i radni prostor odlični  a ono što je najbolje ne trebaju vam ECN brokeri!!!
Nalog se izvršava trenutno, nijesam imao ni jedan requote, jer nemoguće je za dva mjeseca korištenja da je to slučajno!  :) Baš me interesuje od ostalih da li je slično iskustvo.Pozzzz

Koji broker je u pitanju?

Requote se desava iskljucivo kod brokera sa dealing desk-om, ukoliko nalog treba da ispune sa najboljnom odgovarajucom cenom, a to im nije u interesu jer oni preuzimaju drugu stranu trejda i gube.