Autor Tema: Održavanje tuđih računa  (Pročitano 106437 puta)

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #30 poslato: 02.04.2012, 09:40:01 »
@beng - to za hipoteku je reko JASAM, a ne ja.

he pa nista nije sigurno zato je tolika zarada!
nikad se ne ulaze novac koji ne mozes da priustis da izgubis! prvo i osnovbo pravilo
ako stavis hipoteku na kucu i izgubis -sta ces onda?
lako je da se proda imovina i da se ulozi ali je pritisak mnogo veci jer je to novac koji ne smes da izgubis.
ne treba razmisljati samo o zaradi neo i o gubitku.
potencijalni gubitak za mene znaci to i to
potencijalna zarada znaci to i to
rizik je i mali i veliki- zavisi od uloga, ali mora da vude podnosljiv
da li je rizicno trziste- jeste ali to je ono sto donosi dobit
kad je nesto sigurno ne moze se ostvariti zarada ili moze proxetnualno mala...
jedino sto da bi zaradili moramo kontrolisati rizik i drzati verovatnocu yspesnog dogadjaja na nasoj strani...
Momentum counts.

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #31 poslato: 02.04.2012, 09:45:10 »
a sta ako menadzer nema 5000?

Ako je menadžer siguran u svoju taktiku, naći će on ne 5.000, nego 500.000$. Pa sam si rekao da bi stavio kuću pod hipoteku  ;)

Po tvom pisanju vidi se da samo sabotiras menadžere a nije ti cilj ništa drugo, kada bi svi imali tako sitan pogled na svijet onda nebi postojali nikakvi fondovi ili menadžerske tvrtke koje vrte stotinama miliona i milijardama, svi bi bili sitne duše i računali šta ko može napraviti od 5000$ tako da smo ja i ti na dva različita kraja svijeta, ja sam investitor koji uvijek traži dobre opcije a ti si opet neko ko vjeruje samo u to da treba trejdati za sebe i od 5000 napraviti 50 mio :) tako da je ovde ispravljanje krive drine i pravdanje bezrazložno.
Vidi se da nisi dobro upoznat sa materijom kad si rekao: ''Može trejder da za 10 meseci napravi 100%, a da se u naredna 2 meseca vrati na nulu.'' To uopšte nikako nemože ako je SL na 20% kako će onda da izgubi 100%???? Ako ti neko zaradi 20% u tri mjeseca ti nemoj povlačiti tih 20% nego reci da je to dozvoljeni rizik i rješen problem, znači rizikuješ 20% svojih para samo prva dva tri mjeseca, ima tu mnogo solucija ali za one koji investiraju i vode. Recimo aleksandarmfx vodi račune ja ako očekujem da će mi odma izgubiti 20% ili ako nesmijem rizikovati ja neću ni dati lovu i gotova priča, naćiću nekog drugog.
Vidi se da nisi nikada u životu investirao, po tvojoj rečenici "Koji trejder će da se mlati sa investitorom kad sam, bez dodatne odgovornosti, sa početnih 5.000$ za 3-4 godine stiže do 5.000$ mesečnog profita?" Tamo se prijatelju niko nemlati ni sa kim daš im lovu i sve je na službenom nivou, nema tu mijatovih konaka, šta, kako, koliko, šta je rekao Drago Đuđin sin od Radenka snajčinog od prije Đuje :) to je bato profesionalizam i sve je na VI kao kad komuniciraš sa brokerom, ako ti se nesviđa samo ima kažeš povlačim lovu, hvala doviđenja.
Rober Kiosaki je rekao ''Siromašni ljudi imaju siromašne navike pa tako ako postanu bogati ostanu im siromašne navike pa ponovo postaju siromašni.'' Tako je i u forexu ko misli da će narednih 30 godina uzimati mjesečno po jednu platu od 500 € taj je brate donji.



Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #32 poslato: 02.04.2012, 10:23:13 »
@jasam
nema nista posebno da dodam sem:
"If you want to earn big , think biger"
Momentum counts.

Van mreže Beng

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 122
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #33 poslato: 02.04.2012, 11:08:02 »
@beng - to za hipoteku je reko JASAM, a ne ja.

Izvini, nisam bio pažljiv.  :)

U svakom slučaju, mislim da niko normalan ne bi dao svoj novac nekome ko se igra na Demo računu.

he pa nista nije sigurno zato je tolika zarada!

Kolika je zarada? Sve preko 10% mesečno je veoma rizično i tu nema SL 20%

ne treba razmisljati samo o zaradi neo i o gubitku.

O tome neka razmišlja onaj ko upravlja mojim novcem. Naravno, ni u banci novac nije 100% siguran, ali rizik od gubitka je extremno mali. Mali je i profit u odnosu na ono što može da donese Forex, ali ako ja kažem trejderu da hoću 3% mesečno, onda neka on preuzme rizik.



Po tvom pisanju vidi se da samo sabotiras menadžere a nije ti cilj ništa drugo...

Brate, koji je tvoj problem!? :o

Ako ti neko zaradi 20% u tri mjeseca ti nemoj povlačiti tih 20% nego reci da je to dozvoljeni rizik i rješen problem, znači rizikuješ 20% svojih para samo prva dva tri mjeseca, ima tu mnogo solucija....

Ok, neko ti zaradi 20% za 3 meseca i četvrtog meseca pukne tih 20%. Ti si na nuli, povučeš pare i zbogom. Jel na to misliš? Gotovo je sa Forex-om i sad tražiš drugu mogućnost za investiranje?

Rekao si da si na nekom kafiću izgubio 35.000 evra. Iskreno mi je žao zbog toga. Ali recimo da se to desilo tvojom krivicom. Na primer, nisi odradio studiju izvodljivosti, pa si otvorio kafić na ekskluzivnom mestu gde je zakup lokala preskup, u blizini imaš još 2-3 kafića koja rade već neko vreme, ne nudiš ništa novo, a tvoj kapital ne može dugo da izdrži konkurenciju. I desilo se šta se desilo, izgubio si 70% od uloženog kapitala.

O čemu si razmišljao pre nego što si otvorio kafić? Da na njemu zaradiš milione? Ili si računao na neku solidnu mesečnu platu?

Video si da NE ZNAŠ da vodiš kafić (ovo je i dalje primer, ne shvataj ovo lično) i rešio si da preostali novac daš na upravljanje nekom trejderu koji ZNA da trguje na Forex-u, ima dobar statement i nudi ti 5% mesečno. Ok, neka on trguje za tebe, neka ti daje 5%, neka on uzme sve preko toga, ali neka preuzme i rizik. Pa da si zaposlio profesionalnog konobara u tvom kafiću, pa da je on polupao čaše i flaše, šta bi ti radio? Ti bi platio štetu i zatvorio kafić? Ne verujem, odbio bi konobaru od plate i nastavio sa radom.

Ali ako ti hoćeš 100.000% mesečno od Forex-a, onda ti preuzmi rizik. Jer Forex može da bude biznis kao i svaki drugi, a može da bude i kocka.
« Poslednja izmena: 02.04.2012, 11:15:08 Beng »

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #34 poslato: 02.04.2012, 12:49:46 »
U poslednje vreme me jako mrzi da pisem nesto, ali ovo moram.

Kako profitabilan trgovac moze da sprzi racun, ako neko moze da mi pojasni?
Kako mislite da se trziste menja, naravno ide gore i dole i samo se tako menja, nikako drugacije, pogledajte danas trziste i pre 10 godina i ako znate sta treba da gledate videcete da je sve isto, tj da se isto krece.

Svi pricaju da su profitabilni 70-80%, a kod mene to znaci da od 10 trejdova 7-8 je u +, sto retko gde vidim, vidim da je vise trejdova zavrsilo u - nego u +, ali odnos RR nekako to izvuce. Ako je neko stvarno 70-80% profitabilan, taj onda stvarno zna i moze vise da rizukuje po trgovini, jer od 10 trejdova 7-8 ce biti u plusu i to je njegov nacin rada i moze vise da zaradi.


@jasam vidim da ti pises kao neki iskusni investitor, sa mnogo novca iza sebe, mislim da sam negde i procitao da ti i neki tvoj prijatelj upravljate gomilom novca, znaci valjda si profitabilan. Moje pitanje za tebe bi bilo ako vec upravljas gomilom novca i profitabilan si, znaci trebalo bi da znas da trgujes, sta ti onda trazis na nekom takmicenju(sto vidim u tvom potpisu), sto redovno istrazujes o menadzerima koji upravljaju tudjim racunima/sistemima/indikatorima i EA?

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #35 poslato: 02.04.2012, 13:19:09 »
Mogli bi mi ovako u nedogled, svako ima svoje mišljenje i niko mu nebrani da radi šta hoće, ja imam svoje i pokazalo se extra, imam rezultate iza sebe i ogromnu zaradu zadnjih godinu dana o kojoj mnogi i ne sanjaju zato što misle da je to nemoguće. O izboru menagera vodim računa sam, pošto sam se nekoliko puta opekao ali isto tako imao i dobih iskustava pa sam sada izverziran i dobro ocjenim iako ništa nije sigurno.
To što si rekao da se neko igra demo računima a mi dajemo lovu pretpostavljam na koga se odnosi i opet kažem neka svako daje gdje želi. Neznam ni kako si došao do ovog zaključka:'' Sve preko 10% mesečno je veoma rizično i tu nema SL 20%'' kad svi ovde imamo primjer Vema investa gdje je DD oko 10% a SL 20% a prave preko 10% mjesečno?
To što spominješ banku nema veze sa vezom, tamo dobiješ 5% na godišnjem nivou a inflacija oko 7% tako da si u minusu, to ti je samo slamarica da čuvaš lovu koja polako ali sigurno gubi na vrjednosti.
Kada ti neko pukne 20% nije gotovo sa forexom kao što reče nego ideš dalje tražiš novog menadžera a najbolje ti je uložiti kod njih nekoliko odma i tako napraviti disperziju rizika.
Uglavnom nebitno, mi smo na totalno različitoj talasnoj dužini što se tiče investiranja, razmišljanja a tako i ostalog, jel ti ovde ne nudiš ništa konkretno, nego samo pobijaš tuđa mišljenja isfrustriranošću. Bilo bi dobro kada bi svi koji nešto tako tvrde malo pokazali svoje rezultate i izvode od brokera pa da možemo respektovati njihova djela i mišljenja.
Ja ću nakon ovog statementa uložiti u Vema Invest lovu, pa ćemo vidjeti možda budem zarađivao a možda puknem 20% oni su dali konkretno svoje rezultate i sada statement, upoznao sam čovjeka kome vode račun zadnja dva mjeseca uporedio sve i to je to. Što se tiče aleksandarmfx sačekaću malo njegove rezultate pa ako budu približno ka ovi od Vema Investa uložiću i kod njega, takođe što se tiče FTI-FX imali su malo lošiju reklamnu kampanju ali svi griješe i ljudski je praštati, čim pokažu statement i rezultate za zadnjih 6 do 8 mjeseci isto ću i kod njih uložiti sigurno, pa njih troje i plus ovi do sada što trejdaju meni extra, lova koju sam odvojio raspoređena na 6 managera ja odma razbio rizik na 16% i plus sto je SL 20% kod svakog znači ja rizikujem 3.2% kod jednog ma to nema nigdje.

Ovim se moja rasprava završava i rećiću moje mišljenje bilo kome koga interesuje investiranje;
''Investirajte samo novac koji možete rizikovati, ne razmišljajte u strahu i nikad nemajte misli sitne duše i neuspješnih, uvjek težite ka uspjehu kao sportisti i nemojte da vas sputavaju sa strane jel bilo šta da nađete da radite u životu 99% ljudi će vam naći razlog zašto ćete propasti na tom poslu a samo 1% će vas podržati i naći razlog vašeg uspjeha.

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #36 poslato: 02.04.2012, 13:27:50 »

@jasam vidim da ti pises kao neki iskusni investitor, sa mnogo novca iza sebe, mislim da sam negde i procitao da ti i neki tvoj prijatelj upravljate gomilom novca, znaci valjda si profitabilan. Moje pitanje za tebe bi bilo ako vec upravljas gomilom novca i profitabilan si, znaci trebalo bi da znas da trgujes, sta ti onda trazis na nekom takmicenju(sto vidim u tvom potpisu), sto redovno istrazujes o menadzerima koji upravljaju tudjim racunima/sistemima/indikatorima i EA?

Prijatelj više ne trguje ja trgujem sam po malo sada, na takmičenju sam od z/%$#%e i upotrebljavam jednu strategiju koja se nalazi i na ovom forumu samo što stavljam ogroman lot i dupliram pozicije ako hoću da se zadržim u prvih 50, znači čista z#%&/&a jel sa par trejdova mogu skršiti račun ali sam ipak u plusu 1026 pipova :) . Novac imam investiran kod trojice menadžera, jedan od njih radi samo naftom plus sada investiram u nekakvu struju tu je mala zarada oko 12% na godišnjem nivou, takođe planiram sada u zlato da investiram i u još nekoliko dobrih trejdera koji managiraju račune. Eto nadam se da ti je sada jasno što tražim dobre trejdere, radi zarade i disperzije rizika.
« Poslednja izmena: 03.04.2012, 00:42:40 FXModerator »

Van mreže Beng

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 122
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #37 poslato: 02.04.2012, 13:42:53 »
To što si rekao da se neko igra demo računima a mi dajemo lovu pretpostavljam na koga se odnosi ...

Ni na koga se ne odnosi. To je bio moj odgovor i moje mišljenje na ovo što je napisao aleksandarmfx:

a sta ako menadzer nema 5000?



U prethodnom komentaru si me nazvao saboterom, sitnom dušom i neznalicom, a sad sam još i isfrustriran:

Uglavnom nebitno, mi smo na totalno različitoj talasnoj dužini što se tiče investiranja, razmišljanja a tako i ostalog, jel ti ovde ne nudiš ništa konkretno, nego samo pobijaš tuđa mišljenja isfrustriranošću.

Da nisi polupismen ti bi iz mog prvog komentara na ovoj temi shvatio da samo iznosim svoje mišljenje. Isto kao što si to i ti uradio. Niti sam koga napao, niti namećem svoje mišljejne. Čak se nisam tebi ni obratio. Jednostavno sam rekao da bih svoj novac dao isključivo trejderu sa iskustvom na Real računu, trejderu koji ima solidan statement od najmanje godinu dana i da, u zavisnosti od očekivanog profita, rizik treba da se kreće od 0% po mene do sume koju sam spreman da izgubim.

A ti svoje pare daj kome god hoćeš i želim ti sreću.

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #38 poslato: 02.04.2012, 15:42:25 »
I jos nesto, obratite paznju, nemojte mesati spekulaciju i investiranje.

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #39 poslato: 02.04.2012, 16:15:06 »
I jos nesto, obratite paznju, nemojte mesati spekulaciju i investiranje.

Svrha špekulacija je prije svega velika i brza zarada, a koja se najčešće postiže naglim porastom cijene određene robe. Špekulacija se od ulaganja razlikuje prije svega u visokoj razini rizika. Ulaganje (investicija) koje se smatra "sigurnim" i koje bi zaradu trebalo donijeti u manjim obrocima kroz duže vrijeme se ne smatra špekulacijom.
Tako da ovde nema riječi o špekulaciji nego samo o investiciji jel pričamo o malom riziku i dobiti na duži period.

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #40 poslato: 02.04.2012, 16:30:31 »
I jos nesto, obratite paznju, nemojte mesati spekulaciju i investiranje.

Svrha špekulacija je prije svega velika i brza zarada, a koja se najčešće postiže naglim porastom cijene određene robe. Špekulacija se od ulaganja razlikuje prije svega u visokoj razini rizika. Ulaganje (investicija) koje se smatra "sigurnim" i koje bi zaradu trebalo donijeti u manjim obrocima kroz duže vrijeme se ne smatra špekulacijom.
Tako da ovde nema riječi o špekulaciji nego samo o investiciji jel pričamo o malom riziku i dobiti na duži period.

Nisam nikoga citirao i rekao tacno na koga mislim, nego da se treba razgraniciti spekulacija i investiranje, ja sam u ovom poslu spekulant a ne investitor.
A ako investirate u nekog menadzera, koji se bavi spekulacijom, na kraju opet dodje na isto.

Van mreže Vojvoda

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 124
  • Karma: 4
  • https://twitter.com/Forex_Matador
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #41 poslato: 02.04.2012, 23:29:28 »
U prethodnom komentaru si me nazvao saboterom, sitnom dušom i neznalicom, a sad sam još i isfrustriran:

Gospodo, gospodo molim vas... Zadržimo raspravu na akademskom nivou. 
Da li ste za jednu šoljicu čaja?    :D
                                 
Verujem da je lakovernih ljudi i danas ima i previše za sve te kvazi trejdere i stručnjake. Sa druge strane verujem i znam da ima i dosta pravih pro trejdera koji ne nude maglu već ne preveliku, ali sigurno, koliko fx može biti siguran, dobit.
Ja npr. trgujem na sitno i znam da ništa ne znam, ali  imam ponude da menadžerišem račune i solucije da uđem sa malo većim parama  u ovo. Neću. Ima vremena.
« Poslednja izmena: 02.04.2012, 23:34:22 Vojvoda »
In this business, if you’re good, you’re right six times out of ten. You’re never going to be right nine times out of ten  -   Peter Lynch

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #42 poslato: 03.04.2012, 00:38:44 »
U prethodnom komentaru si me nazvao saboterom, sitnom dušom i neznalicom, a sad sam još i isfrustriran:

Gospodo, gospodo molim vas... Zadržimo raspravu na akademskom nivou. 
Da li ste za jednu šoljicu čaja?    :D
                                 
Verujem da je lakovernih ljudi i danas ima i previše za sve te kvazi trejdere i stručnjake. Sa druge strane verujem i znam da ima i dosta pravih pro trejdera koji ne nude maglu već ne preveliku, ali sigurno, koliko fx može biti siguran, dobit.
Ja npr. trgujem na sitno i znam da ništa ne znam, ali  imam ponude da menadžerišem račune i solucije da uđem sa malo većim parama  u ovo. Neću. Ima vremena.

Potpuno se slažem s tobom i naravno još iskreno kažeš da ne žuriš u velike vode, to je ono što sam ja već napisao jenom kad neko ukalja obraz kao menadžer više ga nikad neće oprati zato ima pritisak trejdanja tuđim novcem i pametni ljudi koji neznaju trejdati nikada  neće ni uzimati tuđi novac.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #43 poslato: 04.04.2012, 09:27:46 »
Samo razmisljam, npr.

Ja sam investitor koji ima 10.000 $ i zelim da svoj novac dam na menadziranje profesionalcu. Dogovaram se sa svojim menadzerom da prekidamo saradnju ako napravi minus na racunu od 25 %. Znaci ja svesno rizikujem svojih 2.500 $ ( u startu morate prihvatiti taj gubitak - a ne posle bitke da vam bude zao).

Znajuci da vecina profesionalnih trejdera rizikuje po trgovanju od 1 % do 3 % (hajde u nasem slucaju da kazemo da je rizik 2.5 %), to znaci da ako menadzer mog racuna napravi 10 negativnih trgovanja, racun ce biti u minusu 25 % i tu se saradnja prekida.

Zakljucak ! Bolje dati na menadziranje 2.500 $ umesto 10.000 $ pa da se ide i  na najgoru mogucu varijantu, a to je u ovom slucaju gubljenje celog racuna. U tom slucaju  menadzer vaseg racuna treba da napravi 100 negativnih trrgovanja za gubljenje celog racuna. Onda sa sigurnoscu mozete da konstatujete da ste izabrali loseg menadzera , dok u prvom slucaju to ostaje diskutabilno (svako ima los dan gde moze da napravi par negativnih trgovanja).

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #44 poslato: 04.04.2012, 09:50:26 »
Samo razmisljam, npr.

Ja sam investitor koji ima 10.000 $ i zelim da svoj novac dam na menadziranje profesionalcu. Dogovaram se sa svojim menadzerom da prekidamo saradnju ako napravi minus na racunu od 25 %. Znaci ja svesno rizikujem svojih 2.500 $ ( u startu morate prihvatiti taj gubitak - a ne posle bitke da vam bude zao).

Znajuci da vecina profesionalnih trejdera rizikuje po trgovanju od 1 % do 3 % (hajde u nasem slucaju da kazemo da je rizik 2.5 %), to znaci da ako menadzer mog racuna napravi 10 negativnih trgovanja, racun ce biti u minusu 25 % i tu se saradnja prekida.

Zakljucak ! Bolje dati na menadziranje 2.500 $ umesto 10.000 $ pa da se ide i  na najgoru mogucu varijantu, a to je u ovom slucaju gubljenje celog racuna. U tom slucaju  menadzer vaseg racuna treba da napravi 100 negativnih trrgovanja za gubljenje celog racuna. Onda sa sigurnoscu mozete da konstatujete da ste izabrali loseg menadzera , dok u prvom slucaju to ostaje diskutabilno (svako ima los dan gde moze da napravi par negativnih trgovanja).
Odlicno razmisljanje iz ugla Investitora..  ja sam probao da nekako podelim tu odgovornost, i dosao do toga da je najbolje i najrealnije da se podeli odgovornost, kroz 50-50% ulaganja..
Ali ovo sto si rekao je jos jednostavnije..  Ulozi novca koliko mislis da mozes da poveris nekome.
A Menadzeru prepusti sve ostalo.. i strategiju i DD i rizik.. na kraju tebe interesuje samo profit..
A sva ona istrazivanja u vezi statmenta, i svih drugih detalja koji treba da ti pomognu da doneses odluku, su licno tvoja, i svako ih proverava na svoj nacin.. tako da to nema svrhe da se raspravlja, jer nije moguce da se nadje obrazac provere, koji bi zadovoljio svacije misljenje..