Autor Tema: Održavanje tuđih računa  (Pročitano 106287 puta)

Van mreže forex4me

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Održavanje tuđih računa
« poslato: 01.02.2012, 20:45:47 »
Pozdrav,

Tražila sam po forumu, ali nisam našla, ako postiji već ovakva tema, unapred se izvinjavam, samo me uputite na nju. Imam određenu količinu novca koju bih želela da uvećam putem Forexa, ali sam nakon duže analize shvatila da nemam vremena za to. Odnosno, da mi je preveliki rizik da se upuštam u učenje Forexa i testiranje tržišta, već da mi je lakše (jeftinije) da račun prepustim nekom profesionalcu, naravno uz određenu nadoknadu.

Vidim da ovde ima već dostaq iskusnih trejdera, pa me zanima da li se neko od vas bavi time ili znate nekog pouzdanog da mi preporučite? Naravno, očekivala bih potpisivanje ugorova i direktan kontakt. Ništa na poverenje kad je novac u pitanju. :)

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #1 poslato: 19.03.2012, 22:33:48 »
Pozdrav,

Tražila sam po forumu, ali nisam našla, ako postiji već ovakva tema, unapred se izvinjavam, samo me uputite na nju. Imam određenu količinu novca koju bih želela da uvećam putem Forexa, ali sam nakon duže analize shvatila da nemam vremena za to. Odnosno, da mi je preveliki rizik da se upuštam u učenje Forexa i testiranje tržišta, već da mi je lakše (jeftinije) da račun prepustim nekom profesionalcu, naravno uz određenu nadoknadu.

Vidim da ovde ima već dostaq iskusnih trejdera, pa me zanima da li se neko od vas bavi time ili znate nekog pouzdanog da mi preporučite? Naravno, očekivala bih potpisivanje ugorova i direktan kontakt. Ništa na poverenje kad je novac u pitanju. :)

Svako ko je dobar u ovom poslu za tim nema potrebu.  ;)

Van mreže Ivan_Kovacic

  • Poruke: 9
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #2 poslato: 24.03.2012, 23:01:49 »
Mene zanima ista stvar , vec mesecima pratim ovaj forum , i voleo bih kada bih dosao do profesionalnog trejdera.

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #3 poslato: 25.03.2012, 19:31:40 »
Mene zanima ista stvar , vec mesecima pratim ovaj forum , i voleo bih kada bih dosao do profesionalnog trejdera.

Znate kako, profesionalni trejder je osjetljivo pitanje, to nije titula koja se stiče završetkom nekog fakulteta ili doktoratom, to je ipak malo kompleksnije npr. iz razloga što jedan trejder može da radi odlično u timu trejdera i kažu da je profesionalni trejder ali sutra ode i odvoji se da trejda sam pa se odjednom pogubi i počne da gubi novac tako da je to veoma teško naći. Iskreno barem ja nisam uspjeo u tome, svi su obećavali neke milione ali niko od njih nema statementa od barem 6 mjeseci već šuplje priče kako su dobri i dugo trejdaju a kada tražiš dokaz onda muk. Ovde na forumu imaš jedino Veme Invest gdje pipson ulaže ali  on nepiše zadnje vrijeme, kod njih možeš da pratiš uživo svaki dan trejdove na myfxbooku što je veoma transparentno, e sada kako će da rade to ćemo da vidimo:
http://www.myfxbook.com/members/VemaInvest/vema-invest/248155

Jedan savjet dobro pazi kome daješ pare da ti trejda, nije džaba ona izreka u tuđoj ruci samo kur.. dobro raste, tako da ne nasjedaš bez dokaza a ako nađeš javi nam i ja sam voljan investirati određeni iznos ali kod ljudi koji mogu dokazati svoj rad a ne da se uče na mojim krvavim radom stečenim novcem.


Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #4 poslato: 25.03.2012, 20:30:03 »
Primjecujem  da  odredjeni  broj ljudi  trazi  prilicno  brza  i  jednostavna  resenja. Ima  prilican  broj  tekstova,  na  ovom  forumu, koji  govori  o  ''ukusu'' razlicitih  trejdera. Zasto  neko  misli,  da  moj  stil  trejdanja  odgovara ukusu   drugih ? Ako  je meni  dovoljno  50  pipsa  godisnje,  da  li  je  vama ? Da  li me  to  cini  uspjesnim  trgovcem ?  Ako  ja  rizikujem,  0.001%  po  trejdu, da  li  to  odgovara  vama ? Da  li  mozete  da  gledate  svoj  account da  bude  u  DD  50% ( npr.)?  Da  li  mozete ostati  hladnokrvni ,i  ne zatvoriti  pozicije  iako je  vas  profit  puno  vise od  onog  uobicajenog ?  Ako  taj  profit  pocne  naglo da opada, topi  se  ..prelazi  u  gubitak ? Da  li  ste  spremni  na  mogucnost, da  sav  novac  moze  nestati  u  jednom  trejdu ? MOzda  i  nije  kriv  trejder,  nego  provajder  usluga (  MM,ECN,STP....) bankrotira, i  ne mozete  se  naplatiti  iz  stecajne  mase  jer  vas  racun  nije odvojen  od  njegovog  poslovanja (segragated) ?  Da  li  znate  sta je  Black  Swan theory (googlajte)? 

Jedan  od  najboljih trejdera  u  istoriji,  Richard  Dennis, sa  verifikovanim  track  recordom ( ono  sto  vecina  trazi),  uspio je  u  svom  zivotu  da  zaradi  preko  200 miliona, i  isto toliko izgubi . Kada  je  trgovao  svojim  novcem,  zaradio  je  ogroman  novac.....  kada je trgovao  sa  tudijim -izgubio  je sve. Razlog  je krajnje  jednostavan. Richardov  stil  trgovanja   akumulira  sitne  gubitke  tokom  cijele  godine  da  bi  uhvatio  jedan  veiliki  pokret  koji  nadoknadjuje  sve  ono  izgubljeno. Mnogi  investitori ,do  tada,  obicno  izgube  vjeru  u  njegov  sistem, i  povuku  novac,  automatski  uticuci  na  Leverage.  Manji leverage, se nadoknadjuje  vecim  rizikom-  i  onda  kada  se  desi  ( Black  Swan ),  kao  sto se  desio  i  njemu, njegov  stil  postaje  neprihvatljiv  za  siroku  masu  investitora.  Sam  Dennis  je priznao,  da  je najvecu  gresku  napravio  kada  je uzeo  da  menedzerise  tudje  accounte.

Ako  mozete,  sve  od  ovog  gore navedenog (  a ima  jos  toga..) ,  onda  predlazem :

 1. Currensee.com
 2.  Tradency .  com
 3.  Collective2. com
4.  Zulu trade.com
5. osleninvest.com
6.fexea.com

Za one  koji zele uloziti  vise ,  predlazem  da  pogledaju 

 www.barkleyhedge.com
tamo  ce  pronaci  liste  aktuelnih  hedge  fondova,  i  nacin  kako  da ih  kontaktirate.


P.S
Jedina  razlika  izmedju  uspjesnog  trejdera,  i onog  neuspjesnog,    je KVALTITETNO vrijeme  provedeno  pored  racunara !


pozdrav
« Poslednja izmena: 25.03.2012, 20:45:18 markot »

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #5 poslato: 25.03.2012, 22:39:48 »

Jedan  od  najboljih trejdera  u  istoriji,  Richard  Dennis, sa  verifikovanim  track  recordom ( ono  sto  vecina  trazi),  uspio je  u  svom  zivotu  da  zaradi  preko  200 miliona, i  isto toliko izgubi . Kada  je  trgovao  svojim  novcem,  zaradio  je  ogroman  novac.....  kada je trgovao  sa  tudijim -izgubio  je sve. Razlog  je krajnje  jednostavan. Richardov  stil  trgovanja   akumulira  sitne  gubitke  tokom  cijele  godine  da  bi  uhvatio  jedan  veiliki  pokret  koji  nadoknadjuje  sve  ono  izgubljeno. Mnogi  investitori ,do  tada,  obicno  izgube  vjeru  u  njegov  sistem, i  povuku  novac,  automatski  uticuci  na  Leverage.  Manji leverage, se nadoknadjuje  vecim  rizikom-  i  onda  kada  se  desi  ( Black  Swan ),  kao  sto se  desio  i  njemu, njegov  stil  postaje  neprihvatljiv  za  siroku  masu  investitora.  Sam  Dennis  je priznao,  da  je najvecu  gresku  napravio  kada  je uzeo  da  menedzerise  tudje  accounte.

Ako  mozete,  sve  od  ovog  gore navedenog (  a ima  jos  toga..) ,  onda  predlazem :

 1. Currensee.com
 2.  Tradency .  com
 3.  Collective2. com
4.  Zulu trade.com
5. osleninvest.com
6.fexea.com

Za one  koji zele uloziti  vise ,  predlazem  da  pogledaju 

 www.barkleyhedge.com
tamo  ce  pronaci  liste  aktuelnih  hedge  fondova,  i  nacin  kako  da ih  kontaktirate.

pozdrav


Nije to baš tako Markot, neslažem se s tobom za ove gore provajdere, ja sam prvi imao loše iskustvo sa njima i mnogi ljudi koje poznajem, Zulu je bio nekada hit, ali evo ti odi sada tamo pa izaberi onog što je prvi tj najbolji trejder a to je Forex Cruise Control onda ispod njegovog imena pogledaj sta pise:
Ovaj provajder signala je takođe poznat kao : APACHE FOREX, Batman, ORACLE FOREX, ZuLuFoReXfOrEvEr.
Što znači da ima još 4 nicka tj. 4 svoja accounta gdje ljudi uplaćuju a na sva 4 je ljudima izgubio lovu sve komplet skršio, znači od 5 računa mu radi samo ovaj sada dobro a to je onda 20% uspjesnosti.
http://www.zulutrade.com/TradeHistoryIndividual.aspx?pid=27609
A tako je i kod ostalih poput Zulua njih boli briga oni uzimaju svoj procenat plus nagradu od brokera a mi kad izgubimo lovu nista, meni su bukvalno napisali sam pao sam se udario.
Da je to tako svi bi se nakačili kod njega i brzo postali milioneri a on nebi tamo managirao racune za 15% nego bi imao svoj sajt i uzimao 50%.

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #6 poslato: 26.03.2012, 03:05:08 »


Nije to baš tako Markot, neslažem se s tobom za ove gore provajdere, ja sam prvi imao loše iskustvo sa njima i mnogi ljudi koje poznajem, Zulu je bio nekada hit, ali evo ti odi sada tamo pa izaberi onog što je prvi tj najbolji trejder a to je Forex Cruise Control onda ispod njegovog imena pogledaj sta pise:

Naravno,  postujem drugacije  misljenje.

Na  ovom forumu  postoji  thread  posvecen Zulu  trad-u , pretpostavljam  da  nisi  procitao moj  review ?  Takodje, analizirao sam  upravo  provajdera koga  pominjes.  Currensee  je  ozbiljiniji,  ali  i  skuplji (  otprilike  1k  minium),  trandncy  i colletive  su odavno tu. 
Poenta  mojeg  predhodnog  pisanja, nije  da  obeshrabrim  ljude, ali  doci  i kazati ..mozemo  li  potpisati  ugovor ( kad  kod  nekretnina ) jednostavno, nema  smisla  u ovom  biznisu. Kada  pristupate  trgovini, kod  ozbiljnijih brokera,  potpisujete brdo Disclaimmer-a koji ogranicava  njihovu odgovornost (gotovo u potpunosti ) a  potvrdjuje  vase  razumijevanje rizika. Ja  sam  samo naveo,  neke uobicajene probleme sa  kojim se  srijece  obican investitor .     Zasto  ne  ulozite  svoje sredstva u nekoj banci ?  Orocite  na  godinu dana ?  Ko  ce vam garantovati da  banka  nece  propasti  ?
Mi trgujemo  sa  neizvjesnoscu, kako  u  klauzuli da  stavimo  Black Swan  event ?
Navescu jedan primjer  iz  knjige  Nicolasa Nassima  Taleba ( Fooled  by Randomess) koji  je  i kreator  Black Swan theory (  iako  je  to originalno  teorija  Karla Popera) :   Naime,  jedan trejder ima  set  relevantnih  podataka jedne  ili  vise  strategija. Taj  set podataka ima track  record  od  50  godina.  Uspjesan  track record ! 
To znaci,  da mozemo vjerovati i uloziti  sav  novac ? Takodje,  dodatno  se  zaduziti ?
Evo  kako je to predstavio  Nicalas  Nassim Taleb ;  On  je  pitao svog  sagovornika  koliko  ima  godina ?  Ovaj je odgovorio  da  ima  oko 60 godina.   Parafraziracu ; - Dragi  prijatelju,  ja  sam svojim  statistickim, ekonometrijskim i matematickim  proucavanjima  dosao do zakljucka ,  da  za  svih vasih  60  godina  niste  UMRLI  ni  jedan jedini  put. To  znaci  da  ste  Vi BESMRTNI.
Pokusajte  da  primjenite  ovaj nacin razmisljanja i  u investiranju  i  u zivotu. 

Sto  se  tice  predlozenih provajdera, ja  sam mislio,  a  ubuduce  cu morati da  naglasim ,  da  je  sve  sto ja  pIsem i predlazem  ...samo  MOGUCNOST RAZMATRANJA,  A  NIKAKO  PREPORUKA  ZA  TRGOVANJE, ILI  BILO  KOJU VRSTU  INVESTICIJE. Uostalom,  disclaimer  je i postavljen  na ovom sajtu. 
Ovdje  sam da podijelim koliko mogu ,i kad mogu  ..naravno,  i  ja imam od koga  da naucim.

Takodje,  predlozio  bih  kao mogucnost  razmatranja,  da  se  svi potencijalni investitori dodatno  informisu  o nacinu  diverzifikovanja  svog  rizika.
Ne  znam da li treba  napomenuti, ali nemam nikakav  privatni  ili poslovni odnos sa bilo  kojim  pomenutim provajderom.


P.S

Mnogi  hedge  fondovi,  upravo nastaju tako sto  trejder  trguje za sebe na svom racunu. Onog momenta  kada  misli da moze  vise, izadje na trziste  koje  nije  drugacije  od  ovog  kojeg  dobija  na Zulutrade (  ili nekog  drugog  proajdera).  Najveci,  necu reci  i  jedini uslov,  za otvaranje  hedge  fonda  je  kolicina  novca  i  klijenti koji po zakonu moraju biti  imucni.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #7 poslato: 26.03.2012, 09:47:54 »

Jedan  od  najboljih trejdera  u  istoriji,  Richard  Dennis, sa  verifikovanim  track  recordom ( ono  sto  vecina  trazi),  uspio je  u  svom  zivotu  da  zaradi  preko  200 miliona, i  isto toliko izgubi . Kada  je  trgovao  svojim  novcem,  zaradio  je  ogroman  novac.....  kada je trgovao  sa  tudijim -izgubio  je sve. Razlog  je krajnje  jednostavan. Richardov  stil  trgovanja   akumulira  sitne  gubitke  tokom  cijele  godine  da  bi  uhvatio  jedan  veiliki  pokret  koji  nadoknadjuje  sve  ono  izgubljeno. Mnogi  investitori ,do  tada,  obicno  izgube  vjeru  u  njegov  sistem, i  povuku  novac,  automatski  uticuci  na  Leverage.  Manji leverage, se nadoknadjuje  vecim  rizikom-  i  onda  kada  se  desi  ( Black  Swan ),  kao  sto se  desio  i  njemu, njegov  stil  postaje  neprihvatljiv  za  siroku  masu  investitora.  Sam  Dennis  je priznao,  da  je najvecu  gresku  napravio  kada  je uzeo  da  menedzerise  tudje  accounte.

Ako  mozete,  sve  od  ovog  gore navedenog (  a ima  jos  toga..) ,  onda  predlazem :

 1. Currensee.com
 2.  Tradency .  com
 3.  Collective2. com
4.  Zulu trade.com
5. osleninvest.com
6.fexea.com

Za one  koji zele uloziti  vise ,  predlazem  da  pogledaju 

 www.barkleyhedge.com
tamo  ce  pronaci  liste  aktuelnih  hedge  fondova,  i  nacin  kako  da ih  kontaktirate.

pozdrav


Nije to baš tako Markot, neslažem se s tobom za ove gore provajdere, ja sam prvi imao loše iskustvo sa njima i mnogi ljudi koje poznajem, Zulu je bio nekada hit, ali evo ti odi sada tamo pa izaberi onog što je prvi tj najbolji trejder a to je Forex Cruise Control onda ispod njegovog imena pogledaj sta pise:
Ovaj provajder signala je takođe poznat kao : APACHE FOREX, Batman, ORACLE FOREX, ZuLuFoReXfOrEvEr.
Što znači da ima još 4 nicka tj. 4 svoja accounta gdje ljudi uplaćuju a na sva 4 je ljudima izgubio lovu sve komplet skršio, znači od 5 računa mu radi samo ovaj sada dobro a to je onda 20% uspjesnosti.
http://www.zulutrade.com/TradeHistoryIndividual.aspx?pid=27609
A tako je i kod ostalih poput Zulua njih boli briga oni uzimaju svoj procenat plus nagradu od brokera a mi kad izgubimo lovu nista, meni su bukvalno napisali sam pao sam se udario.
Da je to tako svi bi se nakačili kod njega i brzo postali milioneri a on nebi tamo managirao racune za 15% nego bi imao svoj sajt i uzimao 50%.
Od 5 racuna 4 su propala 1 ziv pozitivan.ali trejder koji investira ne moze izgubiti sve pare,prvo odabere npr 1000$ investicije zatim diverzifikaciju odabere 3 ps za taj Cruise Control mislim da je minimum koji je potreban oko 200$ sa ovih jos dva PS minimum na primer sve ukupno 470$,znaci rizikuje od 1000$ investicije 470$ e samo toliko moze da izgubi da svi odu ispod svog naj veceg minusa u toku godine ili koliko vec na primer postoji .Kada bi sada Cruise Control otisao 200$ dole ili ti 2000 pip,naci nekog drugog PS sa njim vise jednostavno NE.Biti i dalje sa njima i nadati se povratku ne vredi,e ko se nadao sa ona 4 racuna propala propao je,znaci treba samo biti dosledan resio sam tih 200$ iliti 2000 pip rizikovati i nista vise to je kraj.Oni su trgovali za mene,ali sam i ja trgovao tako da su me zbunjivali imam otvorenu poz gbp-usd bay,a oni otvore sel i tako su me zbunjivali zbog toga sam odustao.

Van mreže Majk Korleone

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 578
  • Karma: 30
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #8 poslato: 26.03.2012, 11:10:15 »
Bravo Markot ,

Kao i uvek od Markota, razlozan i veoma edukativan post  :)



Nije to baš tako Markot, neslažem se s tobom za ove gore provajdere, ja sam prvi imao loše iskustvo sa njima i mnogi ljudi koje poznajem, Zulu je bio nekada hit, ali evo ti odi sada tamo pa izaberi onog što je prvi tj najbolji trejder a to je Forex Cruise Control onda ispod njegovog imena pogledaj sta pise:

Naravno,  postujem drugacije  misljenje.

Na  ovom forumu  postoji  thread  posvecen Zulu  trad-u , pretpostavljam  da  nisi  procitao moj  review ?  Takodje, analizirao sam  upravo  provajdera koga  pominjes.  Currensee  je  ozbiljiniji,  ali  i  skuplji (  otprilike  1k  minium),  trandncy  i colletive  su odavno tu. 
Poenta  mojeg  predhodnog  pisanja, nije  da  obeshrabrim  ljude, ali  doci  i kazati ..mozemo  li  potpisati  ugovor ( kad  kod  nekretnina ) jednostavno, nema  smisla  u ovom  biznisu. Kada  pristupate  trgovini, kod  ozbiljnijih brokera,  potpisujete brdo Disclaimmer-a koji ogranicava  njihovu odgovornost (gotovo u potpunosti ) a  potvrdjuje  vase  razumijevanje rizika. Ja  sam  samo naveo,  neke uobicajene probleme sa  kojim se  srijece  obican investitor .     Zasto  ne  ulozite  svoje sredstva u nekoj banci ?  Orocite  na  godinu dana ?  Ko  ce vam garantovati da  banka  nece  propasti  ?
Mi trgujemo  sa  neizvjesnoscu, kako  u  klauzuli da  stavimo  Black Swan  event ?
Navescu jedan primjer  iz  knjige  Nicolasa Nassima  Taleba ( Fooled  by Randomess) koji  je  i kreator  Black Swan theory (  iako  je  to originalno  teorija  Karla Popera) :   Naime,  jedan trejder ima  set  relevantnih  podataka jedne  ili  vise  strategija. Taj  set podataka ima track  record  od  50  godina.  Uspjesan  track record ! 
To znaci,  da mozemo vjerovati i uloziti  sav  novac ? Takodje,  dodatno  se  zaduziti ?
Evo  kako je to predstavio  Nicalas  Nassim Taleb ;  On  je  pitao svog  sagovornika  koliko  ima  godina ?  Ovaj je odgovorio  da  ima  oko 60 godina.   Parafraziracu ; - Dragi  prijatelju,  ja  sam svojim  statistickim, ekonometrijskim i matematickim  proucavanjima  dosao do zakljucka ,  da  za  svih vasih  60  godina  niste  UMRLI  ni  jedan jedini  put. To  znaci  da  ste  Vi BESMRTNI.
Pokusajte  da  primjenite  ovaj nacin razmisljanja i  u investiranju  i  u zivotu. 

Sto  se  tice  predlozenih provajdera, ja  sam mislio,  a  ubuduce  cu morati da  naglasim ,  da  je  sve  sto ja  pIsem i predlazem  ...samo  MOGUCNOST RAZMATRANJA,  A  NIKAKO  PREPORUKA  ZA  TRGOVANJE, ILI  BILO  KOJU VRSTU  INVESTICIJE. Uostalom,  disclaimer  je i postavljen  na ovom sajtu. 
Ovdje  sam da podijelim koliko mogu ,i kad mogu  ..naravno,  i  ja imam od koga  da naucim.

Takodje,  predlozio  bih  kao mogucnost  razmatranja,  da  se  svi potencijalni investitori dodatno  informisu  o nacinu  diverzifikovanja  svog  rizika.
Ne  znam da li treba  napomenuti, ali nemam nikakav  privatni  ili poslovni odnos sa bilo  kojim  pomenutim provajderom.


P.S

Mnogi  hedge  fondovi,  upravo nastaju tako sto  trejder  trguje za sebe na svom racunu. Onog momenta  kada  misli da moze  vise, izadje na trziste  koje  nije  drugacije  od  ovog  kojeg  dobija  na Zulutrade (  ili nekog  drugog  proajdera).  Najveci,  necu reci  i  jedini uslov,  za otvaranje  hedge  fonda  je  kolicina  novca  i  klijenti koji po zakonu moraju biti  imucni.

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #9 poslato: 26.03.2012, 12:28:23 »
Sve ovo gore napisano ima smisla i od prilike tako se sve i kreće. Ja lično mislim da mi je najbitnije znati koliko trejder rizikuje mog novca i gdje je generalni SL a ne da mi izgubi 25% pa kaže nije me nešto išlo, pa hajde sada ćemo to vratiti pa onda izgubi još 15% što je već 40% minusa e ja sam onda u panici šta da radim da li rizikovati sve što nikako nije dobro ili povući sredstva sa računa, pa spasiti što se može ali tu dolazi psihologija i disciplina na red, 90% nas pomisli šta ako povučem lovu a on počne da radi extra i nadoknadi sve gubitke onima koji nisu povukli!? Znam ja da bi mi nju povukli bez razmišljanja kada bi imali nekog drugog da nam vodi račun a ovako je problem.
Moje mišljenje je da se prvo treba vidjeti live statement trejdera ili firme koja trejda koji je star minimalno 6 mjeseci a najbolje da je star barem godinu dana, onda vidjeti na njemu prosječnu zaradu i gubitak, pa ako su išli do -15% u DD pogledati malo zbog čega i kada i onda se dogovoriti sa njima da postave generalni SL na recimo 20% tako da možemo izgubiti samo petinu naših para i to je to, pa ako neide bože moj povučemo ono 80% što nam je ostalo i to je to, ali iskreno male su šanse da neko ko dobro radi može tako brzinski da izgubi 20% osim ako ne počne da rizikuje sve.

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #10 poslato: 26.03.2012, 12:33:21 »
Sve ovo gore napisano ima smisla i od prilike tako se sve i kreće. Ja lično mislim da mi je najbitnije znati koliko trejder rizikuje mog novca i gdje je generalni SL a ne da mi izgubi 25% pa kaže nije me nešto išlo, pa hajde sada ćemo to vratiti pa onda izgubi još 15% što je već 40% minusa e ja sam onda u panici šta da radim da li rizikovati sve što nikako nije dobro ili povući sredstva sa računa, pa spasiti što se može ali tu dolazi psihologija i disciplina na red, 90% nas pomisli šta ako povučem lovu a on počne da radi extra i nadoknadi sve gubitke onima koji nisu povukli!? Znam ja da bi mi nju povukli bez razmišljanja kada bi imali nekog drugog da nam vodi račun a ovako je problem.
Moje mišljenje je da se prvo treba vidjeti live statement trejdera ili firme koja trejda koji je star minimalno 6 mjeseci a najbolje da je star barem godinu dana, onda vidjeti na njemu prosječnu zaradu i gubitak, pa ako su išli do -15% u DD pogledati malo zbog čega i kada i onda se dogovoriti sa njima da postave generalni SL na recimo 20% tako da možemo izgubiti samo petinu naših para i to je to, pa ako neide bože moj povučemo ono 80% što nam je ostalo i to je to, ali iskreno male su šanse da neko ko dobro radi može tako brzinski da izgubi 20% osim ako ne počne da rizikuje sve.

I jos osim prosecne zarade i gubitka na tom live statmentu takodje proveriti kako trguje, sto je isto toliko bitno kao i da li je bio profitabilan u tih 6 meseci.

Van mreže Ivan_Kovacic

  • Poruke: 9
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #11 poslato: 26.03.2012, 15:35:54 »
Hvala na odgovorima
« Poslednja izmena: 26.03.2012, 15:38:09 Ivan_Kovacic »

Van mreže jasam

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 277
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #12 poslato: 26.03.2012, 22:22:31 »
Hvala na odgovorima

Nismo ti mnogo pomogli ali eto, tako je kako je :)

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #13 poslato: 28.03.2012, 00:50:34 »
Ko zeli menaged account  - menadzerski racun - neka pise na private, dobice login i investor pasword pa cemo sve detalje dogovoriti naknadno.
Sto se stejtmenta tice videcete ga uzivo na vasoj mt4 platformi.
A zarada je promenjljiva naravno.
Predlazem dukascopy  - imaju jako mocnu java platformu slicnu mt4 ali mnogo bolja...

Aleksandar
Momentum counts.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Održavanje tuđih računa
« Odgovor #14 poslato: 28.03.2012, 11:20:33 »
Bez namere da bilo koga uvredimo jer ne mislimo ni na koga konkretno, ali na ovom mestu mi se prikladnim čini da podsetimo na jedno od pravila foruma:

"Moderatori i administratori koji stoje iza sajta, a naročito foruma forexsrbija.rs se ograđuju od svake odgovornosti i/ili gubitka sredstava ukoliko se obazirete na mailove koje dobijate putem privatnih poruka na vaš nalog na forumu...
...ako prihvatite ponude koje (eventualno) dobijate preko privatnih poruka na forumu, prihvatate ih na sopstvenu odgovornost!"