Autor Tema: mileFX strategija  (Pročitano 44107 puta)

Van mreže pipson

  • Poruke: 35
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #105 poslato: 29.11.2011, 22:09:25 »
Evo ga Lemi kako to izgleda na H4, samo ispod ili iznad trenda... sl malen, a tp velik...

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #106 poslato: 30.11.2011, 00:43:58 »
...Ovo je čista kocka gdje 95% ljudi gubi...
...Moj savjet svima koji su tek na početku neka odma odustanu...

Meni je od cele ove bespotrebne diskusije ovo gore ostalo najupečatljivije.
jasam, ako zaista misliš da je fx kocka, onda si definitivno pogrešio forum, tj. nemaš dobar stav. U kocki nemaš SL.
A druga rečenica je još katastrofalnija. Ako tebi nešto ne odgovara iz bilo kog razloga, nemoj ostalima da razbijaš želju. Opet sam i ja offtopic, ali kad se već sve povelo ovde, onda sam i ja tu nastavio. Nadam se da ćemo tu i da se zaustavimo.

Mile, preuzmi kormilo ;)

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #107 poslato: 30.11.2011, 09:53:02 »
Probajte ovaj pivot indikator, tj dva ih ima, ali oba ubacujete u platformu i oba koristite odjednom, jer su povezani. Pogledajte koliko dobrih stvari imaju, dnevna sveca, sa kojom cenom je poceo dan, ima i srednji nivo izmedju linija koji mnogo znaci na M15 sa ovom strategijom, mnogo toga. Samo pratite :)

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #108 poslato: 30.11.2011, 12:10:47 »
Jos jedna bitna slicica za pomoc onima koji koriste ovu strategiju, i ako je ovo licio na lep SELL, ipak nije, MACD je bio blizu preseka sto nije isto kao i presek.

Dok sam pravio ovu sliku cena je otisla preko 35 pipsa u kontru od ovoga sto bi moglo nekog da zavara pa da ovde otvori sell, pogledajte na svom grafiku.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #109 poslato: 30.11.2011, 20:37:25 »
Jos jedna bitna slicica za pomoc onima koji koriste ovu strategiju, i ako je ovo licio na lep SELL, ipak nije, MACD je bio blizu preseka sto nije isto kao i presek.

Dok sam pravio ovu sliku cena je otisla preko 35 pipsa u kontru od ovoga sto bi moglo nekog da zavara pa da ovde otvori sell, pogledajte na svom grafiku.
Str 87 bay,stock 15,5,5 ispod 20 presekao liniju na gore jos MACD  di napoli da presece liniju najava BAY POZ eur-usd,graf M15
« Poslednja izmena: 30.11.2011, 20:40:25 elite44 »

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #110 poslato: 30.11.2011, 20:45:03 »
Vidim da se tu neki BUY formira, sumnjam da cu reagovati, kasno mi je sada, umoran sam i planiram uskoro da legnem, a i dosta sam za danas trgovao. Ko ima volje, nek reaguje, naravno ako bude prilika :)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #111 poslato: 30.11.2011, 21:14:12 »
Vidim da se tu neki BUY formira, sumnjam da cu reagovati, kasno mi je sada, umoran sam i planiram uskoro da legnem, a i dosta sam za danas trgovao. Ko ima volje, nek reaguje, naravno ako bude prilika :)
Ako si postavio 15,5,5 nije mi jasno kako i pre nisi video to sto ja vidim, da on skoro uvek prvi preseca liniju bilo to za bay ili sel poz,nagovestava moguce presecanje MACD di napolija.

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #112 poslato: 30.11.2011, 23:44:04 »
Vidim da se tu neki BUY formira, sumnjam da cu reagovati, kasno mi je sada, umoran sam i planiram uskoro da legnem, a i dosta sam za danas trgovao. Ko ima volje, nek reaguje, naravno ako bude prilika :)
Ako si postavio 15,5,5 nije mi jasno kako i pre nisi video to sto ja vidim, da on skoro uvek prvi preseca liniju bilo to za bay ili sel poz,nagovestava moguce presecanje MACD di napolija.

Probao sam ja i sa stochasticom, ali jednostavno mi nije bas neophodan u ovoj strategiji, ne kazem da je los, ali prioritet mi je MACD DiNapoli, mogu ga ubaciti kao neku potvrdu, ali necu da na osnovu njegovog presecanja verujem da ce i MACD da se presece, inace je jako dobar sa tvojim podesavanjima, jednostavno mi nije potrebno toliko gomilanje sa indikatorima. Ovu strategiju sam dugo razvijao i razmisljao koji indikatori se najbolje uklapaju, radio sam je prvenstveno zbog sebe, za svoj nacin trgovanja, kazu mi da menjam TF, a ja bas radio sve ovo da uklopim najbolje u M15 TF.

I jos jednom da napisem da pratim jos jedan grafik, radim samo EUR/USD, drugi grafik mi je na H1, tamo gledam sta se desava sa trendom, izvlacim linije, pravim predvidjanja, a na M15 sa mileFX strategijom vidim kada dolazi do preokreta i tada ulazim u poziciju.

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #113 poslato: 30.11.2011, 23:49:13 »
Ne znam da li koristite poslednji pivot sto sam postavio u ovoj temi, fantastican je, mnogo mnogo mi pomaze, trebalo bi svi da ga testirate, vidite kakav je, svidece vam se sigurno :)

Pogledajte ovu situaciju na slici, pogledajte i na M30 i H1, fantastican :)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #114 poslato: 01.12.2011, 10:42:48 »
Stoch oscilator 15,5,5 je za agresivniju trgovinu,sinoc dao bay na 1.3421 naznacio bay di napoliju,sa 1.3421 -60 je 1.3361 SL za bay,sada na 1.3470 di napoli preseca liniju ,a cena je vec 50 pip iznad datog bay na 15,5,5.Meni se vise svidja agresijnija varijanta napadati i ulaziti na presecanje stock i ispod 20 i iznad 80,sa sl -+60 pip a koristiti di napoli za potvrdu,ako di napoli krene protiv mene uvek mogu izaci sa manjim minusom.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #115 poslato: 01.12.2011, 10:53:08 »
Stoch oscilator 15,5,5 je za agresivniju trgovinu,sinoc dao bay na 1.3421 naznacio bay di napoliju,sa 1.3421 -60 je 1.3361 SL za bay,sada na 1.3470 di napoli preseca liniju ,a cena je vec 50 pip iznad datog bay na 15,5,5.Meni se vise svidja agresijnija varijanta napadati i ulaziti na presecanje stock i ispod 20 i iznad 80,sa sl -+60 pip a koristiti di napoli za potvrdu,ako di napoli krene protiv mene uvek mogu izaci sa manjim minusom.
Agesivnija trgovina je profitabilnija,mnogi ce reci sada i rizicnija ,ali sa kontrolom sa di napolijom ispada manje rizicna,vidi se na ovom primeru od sinoc.Ne mislim ja da ti odustanes od toga samo hocu predstaviti ovu agresivniju vatijantu sa 15,5,5
« Poslednja izmena: 01.12.2011, 10:56:17 elite44 »

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #116 poslato: 01.12.2011, 13:39:27 »
Svejedno mi je da li imam stochastic ili ne, jer se i on i macd preseku skoro uvek pre nego sto cena probije oblak i tu se zatvori, ovde oblak igra najbitniju ulogu, stochastic najbolje moze pomoci pri izlazu, da pratimo koliko trend jos ide ili ne.

Evo skorasnja situacija, formira se SELL ali nije formiran, samo je poceo da se formira sto nije isto :)
Sada je krenuo BUY dok ja pisem ovo, koji ja preskacem, ako je neko otvorio BUY, misljenja sam da ne treba ocekivati vise od oko 20-ak pipsa, mozda i manje...

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #117 poslato: 05.12.2011, 21:18:09 »
Ako neko ima Renko indikator, bio bih mu zahvalan da postavi ovde u ovoj temi, ja vecinom koji pronadjem ne valja...

Van mreže pipson

  • Poruke: 35
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #118 poslato: 06.12.2011, 10:12:44 »
Ako neko ima Renko indikator, bio bih mu zahvalan da postavi ovde u ovoj temi, ja vecinom koji pronadjem ne valja...
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=322817

Van mreže mileFX

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 243
  • Karma: -26
    • Pogledaj profil
Odg: mileFX strategija
« Odgovor #119 poslato: 06.12.2011, 10:40:59 »
Ako neko ima Renko indikator, bio bih mu zahvalan da postavi ovde u ovoj temi, ja vecinom koji pronadjem ne valja...
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=322817

Ne ide mi nikako, ne znam zasto, treba mi samo renko, to je EA renkolivechart_v3.3, i treba samo da ga stavim u EA folder i pokrenem u platformi, tako??
Nesto mi ne ide, ukljucen je EA, ali nece. Aj ako ti nije problem pomozi da ga pokrenem?