Autor Tema: FXCC  (Pročitano 38209 puta)

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #15 poslato: 29.10.2011, 01:26:39 »
lot vs pip:
Kod standardnih racuna 1 lot je 100000 jedinica(ne dolara nego jedinica), nema veze sa kreditnom podrskom(jedinica je prva valuta u paru).
Uzeo si za primer par eur/usd, ovo gore nam govori da nam na standardnom racunu sa 1 lotom mozemo da kupimo 100000 eura, sto znaci da ako imas racun u dolarima i polugu 1:1(tj nemas je), potrebno ti je 140 i kusur hiljada dolara(koliki je vec kurs u trenutku).
Znaci kupio si 100000 eura po kursu 1.4000 i to te kostalo 140000$ ako se kurs promeni na 1.4001 tih 100000 eura sad vredi 140010$, zaradio si 10$ za jedan pip(ovo sve pricam za 1 lot, ako je manje ili vise onda se i kolicina srazmerno menja).

A sad poluga, ako imas polugu 1:100 tebi ce i dalje trebati 140000$ za jedan lot, ali se broker slozio da ti na svaki tvoj jedan dolar doda jos 100 sto znaci da ti moras da imas 1400$, posto je broker dodao ostatak ti i dalje trgujes sa 140000 i vrednost pipa je opet 10$.
I tako dalje srazmerno sa razlicitim polugama, poluga samo odredjuje koliko novca ti je potrebno da bi uopste izvrsio odredjenu transakciju(margina), vrednost pipa je uvek ista. Naravno i vrednost lota i pipa zavisi od valutnog para.

Tri vrste racuna 500$,2000$ i 50000$ ,1 loto je1000$ minimalno kod njih 0,10 lota sto je 100$,na racunu min za otvaranje  500$ a min otvaranje 100$ sto je 20% kapitala otvaranje poz,sta tu ocekivati treba biti veliki majstor,sa 2000$ min otvaranje 100$ sto je 5% kapitala,da bi tu trgovao za 2-3 % kapitala rizk treba minimalno 4000 do 5000$ e to je zeznuto trba para para,ispod 5000$ ne vredi trgovati
Na 500$ ti jesi ulozio 20% kapitala ali neces rizikovati svih 20, ko jos racuna ukupnu vrednost trgovine kao rizik?
U svakom slucaju slazem se da je 500$ malo sa ovakvim uslovima(doduse zavisi od stila trgovanja) ali 2000 je skroz ok.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #16 poslato: 29.10.2011, 01:41:32 »
Jedan LOTO je 1000$ kreditna podrska 1 prema 100 to znaci da mi oni pomazu sa dve nule,pa loto 1000$ i dodam jos njihove dve nule kredit to je 100,000$,da sam ja u pravu uvericu vas tako sto ce te kliknuti na nova porudzba  u vrhu naloga pise SIMBOLI kliknite imate u ponudi valutne parove gde lepo pise npr eur-usd 1 loto 100,000$ e to je 1 loto 1000$+00 je 100,000$,a to sto vi mislite da je 1 loto 10$ to nije cena LOTA vec JEDNOG PIPSA
Odakle ti ova ideja, kako mislis da je 1 lot 1000$?
I kakvo dodavanje nula?
Nije to moja ideja vec sam gore napisao gde da pogledati ,da je loto 10$ i kreditna podrska 1 prema sto je 1000$,kada se otvori nova narudzba opcija simboli lepo pise 1 loto 100,000$ kada pomnozic 1 loto 1000$ puta 100 dobije se 100,000 jasnije nema objasnjenja i nije nikakva ideja vec matematika.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #17 poslato: 29.10.2011, 10:27:19 »
...

E tako, lepo smo se naspavali 8) i sad možemo konačno da završimo s ovim, da se korisnici foruma ne bi zbunjivali, pogotovo novi...
dukfx je sve lepo i tačno napisao.

Znači ovako: 1 lot se zove i standardni lot, sve manje od 1 lota se zove mini lot, pa tako ako trejdate 0.2 lota to se može nazvati i da trejdate 2 mini lota.

Elem, 1 lot predstavlja 100.000 jedinica bazne valute, a bazna valuta je uvek prva valuta u valutnom paru. Druga valuta se zove kvotna valuta. Dakle ako želiš da npr. kupiš valutni par USDCHF sa lotom 1, tebi je potrebno 100.000 dolara. I to je uvek tako, i nema veze sa leverage-om (polugom).

1 lot = 100.000 jedinica bazne valute

E sad dolazi leverage na red: pošto većina nema 100.000 dolara da bi uložila na forex, brokeri izlaze u susret i daju nam polugu. Ako je poluga 1:50, to znači da broker svaki naš dolar množi sa 50, i nama je u ovom konkretnom slučaju potrebno 2.000 dolara na računu da bismo mogli da otvorimo trgovanje sa 1 lotom na USDCHF (naravno pričamo o idealnim uslovima, bez margin call-a i ostalih ograničenja koja za ovu priču nisu bitna).
Ako bi leverage bio npr. 1:200 tada nam je na računu potrebno 500 dolara, jer 500$ x 200=100.000$.
Poluga nam služi i utiče isključivo na marginu, i to morate da shvatite. Nema dodavanja nuli i sl., poluga utiče isključivo na marginu, a ne na lot.

I sve ovo iznad je tako kako je! Ne može da bude drugačije! Svi oni koji još ne znaju ili nisu sigurni sada neka dobro zapamte.

nadam se da sam dovoljno jasno napisao. A inače ovo sve će da bude u jednoj od sledećih video edukacija. ;)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #18 poslato: 29.10.2011, 13:32:20 »
E sada je pojasnjeno,siguran sam da 70% na forumu to nije znalo  kako ide.To sto sam napisao dodam dve nule,meni je isto pomnozio sa 100 ili reko dodam 2 nule je isto za mene,da je kreditna podrska 1 prema 1000 dodam 3 nule,ja tu gresku ili razliku ne vidim.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #19 poslato: 29.10.2011, 13:57:12 »
E sada je pojasnjeno,siguran sam da 70% na forumu to nije znalo  kako ide.To sto sam napisao dodam dve nule,meni je isto pomnozio sa 100 ili reko dodam 2 nule je isto za mene,da je kreditna podrska 1 prema 1000 dodam 3 nule,ja tu gresku ili razliku ne vidim.

Tako je, tu nema razlike, ali, kreditna podrška (leverage, poluga) NEMA nikakve veze sa iznosom veličine trgovanja, tj. sa lotom. Poluga utiče isključivo na marginu. I siguran sam da je najmanje 70% posetioca foruma znalo, a 100% onih koji su pročitali edukaciju na našem sajtu.

Ali, eto, bitno je da smo razjasnili do kraja.

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #20 poslato: 29.10.2011, 14:09:31 »
Davno sam napravio kalkulator margine zbog infinity strategije(jedina strategija kod koje mi je margina uopste i bila vazna).
Evo je u prilogu pa ako nekom posluzi,
XXX/USD je za parove gde je usd na drugom mestu, USD/XXX gde je na prvom, popunjavaju se samo prazna polja.
Ako nekom bude trebalo i za ostale parove u kojima se ne nalazi dolar nije problem da se napravi.

p.s. ako ovom nije mesto ovde(a nije) neka fmod prebaci gde smatra da pristaje.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #21 poslato: 03.11.2011, 17:45:59 »
I ne zaboravite:

FXCC nam je izašao u susret i svima koji u novembru otvore live account, a posetioci su sajta i foruma www.forexsrbija.rs, sa 2.000$ ili više dobijaju gratis VPS ili MYFX opciju.
Dakle, vaše je da otvorite račun preko ovog linka i izvršite depozit, i imaćete VPS ili MYFX opciju dok god imate aktivan račun kod ovog brokera.

Više o FXCC možete da saznate u listi brokera na našem sajtu, a sada ćemo samo da podsetimo da su regulisani od strane CySEC-a, a imaju i podršku na srpskom jeziku. Ako imate bilo kakve nejasnoće, slobodno pišite našem kontaktu: jovana.pribic@fxcc.com

Van mreže koledrugar

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #22 poslato: 04.11.2011, 02:45:11 »
1 lot kod promene 1pip daje +/-10$, nema potrebe da komplikujete i zbunjujete nove ljude ;)

Van mreže ticmiFX

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 281
  • Karma: 22
  • forex fight, forex fight revenge, forexballl
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #23 poslato: 16.12.2011, 01:18:13 »
FXCC, da li neko ima iskustva sa ovim brokerom i kakva su ?
KUM, pobednik

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #24 poslato: 03.01.2012, 19:49:00 »
I ne zaboravite:

FXCC nam je izašao u susret i svima koji u novembru otvore live account, a posetioci su sajta i foruma www.forexsrbija.rs, sa 2.000$ ili više dobijaju gratis VPS ili MYFX opciju.
Dakle, vaše je da otvorite račun preko ovog linka i izvršite depozit, i imaćete VPS ili MYFX opciju dok god imate aktivan račun kod ovog brokera.

Više o FXCC možete da saznate u listi brokera na našem sajtu, a sada ćemo samo da podsetimo da su regulisani od strane CySEC-a, a imaju i podršku na srpskom jeziku. Ako imate bilo kakve nejasnoće, slobodno pišite našem kontaktu: jovana.pribic@fxcc.com
Cini mi se da je doslo do promene kod ovog brokere poslali su mi e-mail,mini racun 500$ loto 0.10 ,a moze i 0.01 ili 10 centi pips,to je povoljno,treba ih proveriti dali je stvarno tako jer u e-mailu pise tako ,a vec na stranici za orvaranje racuna pise min 0.10 lota

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #25 poslato: 04.01.2012, 00:04:09 »
I ne zaboravite:

FXCC nam je izašao u susret i svima koji u novembru otvore live account, a posetioci su sajta i foruma www.forexsrbija.rs, sa 2.000$ ili više dobijaju gratis VPS ili MYFX opciju.
Dakle, vaše je da otvorite račun preko ovog linka i izvršite depozit, i imaćete VPS ili MYFX opciju dok god imate aktivan račun kod ovog brokera.

Više o FXCC možete da saznate u listi brokera na našem sajtu, a sada ćemo samo da podsetimo da su regulisani od strane CySEC-a, a imaju i podršku na srpskom jeziku. Ako imate bilo kakve nejasnoće, slobodno pišite našem kontaktu: jovana.pribic@fxcc.com
Cini mi se da je doslo do promene kod ovog brokere poslali su mi e-mail,mini racun 500$ loto 0.10 ,a moze i 0.01 ili 10 centi pips,to je povoljno,treba ih proveriti dali je stvarno tako jer u e-mailu pise tako ,a vec na stranici za orvaranje racuna pise min 0.10 lota

Minimalni lot je 0.10, a korak povećanja je 0.01.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #26 poslato: 15.02.2012, 16:12:32 »
Za one žele da ulože manje kapitala za trgovanja, lepe vesti. FXCC je uveo novi - Micro tip računa, gde je najmanji depozit 100$, najmanji lot 0.01, a leverage 1:500.
Takođe su dodali i nove platforme za trgovinu na mobilnim telefonima i uopšte smart uređajima, a više o njima možete da nađete ovde.
« Poslednja izmena: 15.02.2012, 16:15:57 FXModerator »

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #27 poslato: 19.04.2012, 10:15:21 »
Za one žele da ulože manje kapitala za trgovanja, lepe vesti. FXCC je uveo novi - Micro tip računa, gde je najmanji depozit 100$, najmanji lot 0.01, a leverage 1:500.

Posle jučerašnje, još 2 bitne informacije iz FXCC-a:

1. Micro accounti su povučeni iz ponude, dakle, najmanji depozit je 1.000$, lot 0,05, leverage 1:500.

2. Počeli su sa akcijom dodele bonusa. Na prvi depozit dobijate još 5% od istog za trgovanje. Naravno da treba da se ispune uslovi, uostalom to je standard kod svih brokera, ali kada izvršite depozit ulazite u krug za još jednu nagradu. Naime, slučajnim izborom, 5 trejdera mesečno dobija po 300$ na svoj account, koje može odmah i da povuče. Akcija za 5% bonusa traje do kraja maja 2012.

Uslovi.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: FXCC
« Odgovor #28 poslato: 07.01.2015, 11:57:01 »
U ovoj temi je dosta davno pisano jer smo otvarali nove teme sa različitim bonusima i akcijama, ali je ponuda koju ćemo ovde opisati, praktično standardna.

Radi se o XL ECN account-u. Ukratko, ovo je najaktuelnija vrsta trgovačkih računa koju bi svaki trejder poželeo.

Naime, FXCC vam nudi glavne benefite koje ste oduvek želeli kako bi smanjili svoje troškove kao učesnik na tržištu i povećali potencijal profita koji znate da ćete da ostvarite

Neverovatni ECN/STP trgovački uslovi su dostupni kroz XL ECN račun koji omogućava da trgujete dobijajući najbolje međubankarske spredove, 0 provizije, 0 swap-ova i 0 "marže" (mark-up).

Minimalni depozit za XL ECN vrstu računa je 500$, maksimalni leverage 1:200, a minimalna veličina trgovanja je 0,01 lot.

Depozit može da se izvrši na sledeće načine: bank wire, platnim karticama, kao i preko Skrill, Neteller, WebMoney opcija.

Proverite njihove uslove posećivanjem njihove stranice.

Van mreže trut

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 25
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: FXCC
« Odgovor #29 poslato: 15.03.2015, 20:51:55 »
Razmisljam da otvorim racun kod ovog brokera, min depozit je 100USD, a daju 100% bonusa, istina bonus traje 50 dana nakon cega se uklanja sa racuna. Min suma za trgovanje je 0,01lot. Da li neko od iskusnijih trgovaca ima neka iskustva sa ovim brokerom i da li ponudjeni uslovi deluju ok....