Autor Tema: Koje knjige čitati?  (Pročitano 50073 puta)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Koje knjige čitati?
« poslato: 13.07.2010, 00:20:42 »
Predlažem knjigu The New Market Wizards: Conversations with America's Top Traders, autor Jack D. Schwager (http://www.amazon.com/New-Market-Wizards-Conversations-Americas/dp/0887306675). Upravo sam pri njenom kraju.

Knjiga je skup intevjua sa vodećim amaričkim trejderima. To su trejderi iz 80 tih, 90 tih i početka 2000. koji trejduju sa akcijama ali ništa ne smeta, principi su isti kao na forexu, mnogi od njih su trgovali i trguju na forexu. Vrednost knjige je što donosi psihološki profil tih trejdera, njihove strategije, mnoge situacije iz njihovog rada, najbolje poteze, najlošije poteze, njihove početke na forexu, pokazuje kako uspešni trejderi dolaze iz potpuno različitih zanimanja i obrazovanja... Autor posle svakog intervjua pravi rezime kojim opisuje suštinu uspeha svakoga od njih. Mislim da je knjiga obavezno štivo za svakoga ko želi da dosegne visoko pa i za ostale jer je zanimljivo štivo za čitanje.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #1 poslato: 13.07.2010, 08:06:50 »
Bez čitanja, nema napretka.
Da li su to knjige, razni članci, postovi na forumumima, sve to doprinosi napretku i usavršavanju jednog trejdera.
Pošto je ovo zaista jedna izuzetno velika oblast, teško je svakom čoveku da pročita sve šta ova oblast donosi.
Ključ uspeha je da se svako opredelili za jednu do dve oblasti kojom će da trejduje i u njima da se specijalizuje i usavršava. Na primer, trgovanje po Eliotovim talasima.
Otvorili smo forum e-books pa u njemu svako od Vas može da postavi link jedne knjige, zanimljivog teksta, pogleda itd...

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #2 poslato: 08.08.2010, 00:23:25 »
Ovo sa knjigama je postalo strašno. Navukao sam preko 50 knjiga. Nekoliko sam pročitao ali samo pristižu nove i nove. Srećom imam e-čitač Amazonov Kindl, što preporučujem svakom uspešnom tredjeru jer to može sebi da dozvoli, razlika u odnosu čitanja na kompu je ogromna. Npr, na plaži na suncu je savršeno pošto je ekran pasivan, ne emituje svetlost, ne umara oči. Lagan, tanak može da čitate u autobusu, krevetu itd. Skoro kao da čitate pravu knjigu. U njega staje hiljade knjiga, obnovljiva baterija traje 10 dana - čitanja, troši struju samo kada menja stranu na ekranu itd itd. Naravno ima on nesavršenosti ali posle iskustva čitanja na njemu čitanje na kompu je mučenje.

Kao što rekoh pročitao sam nekoliko knjiga, neke načeo i opet ne bih znao koju da predložim. Svaka ima nešto svoje. Kao što rekoh iskrusavaju stalno novi dobri naslovi. Guglao sam u traženju odgovora koje su to knjige za koje bi trejderi rekli da su u prvih 10. Tri se izdvajaju:

• Reading Price Chart Bar by Bar 2009 - Al Brooks (http://www.amazon.com/Reading-Price-Charts-Bar-Technical/dp/0470443952). Knjiga je o famoznoj Price Action (kretanje cene), ono što koriste iskusni trejderi umesto indikatora. Knjiga za koju mnogi kažu da je to najbolje nešto napisano ikada, za trade naravno.

Knjiga je samo za ozbiljnje trejdere, traži višestruko išitavanje, akumulira dvadesetodgišnje iskustvo autora i zbog toga se pre nje preporučuju izučavanje ovde dve knjige:

1. Japanese Candlestick Charting Techniques - Nison Steve 1991. Kapitalno delo čitanja kandela (http://www.amazon.com/Japanese-Candlestick-Charting-Techniques-Contemporary/dp/0139316507)

2. Technical Analysis of the Financial Markets - John J. Murphy 1999 (http://www.amazon.com/Technical-Analysis-Financial-Markets-Comprehensive/dp/0735200661)

Pregledao sam ih letimično, knjige se stvarno jake i možda još nisu za mene. Ako ih potržite naći čete ih za preuzimanje, možete mi poslati pm ako ih ne nalazite.
« Poslednja izmena: 08.08.2010, 15:32:40 Tango »
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #3 poslato: 19.09.2010, 18:56:43 »
Ja  bih  preporucio  samo jednu  knjigu  ,ali pravu bibliju  za  sve  velike  igrace  !   


  REMINISCENCES  OF A  STOCK OPERATOR  -Edwin Lefevre  (  odnosi se  na  zivot  i  rad  najpoznatijeg  trejdera  JESSE LIVERMORE  )   

  -They say  there are  2  sides  of  everything . But  there  is  only one  side  to  the stock market  ;) and  it’s  not  a  bull side  or  bear  side  ,but  the  right  side  .

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #4 poslato: 19.09.2010, 20:19:24 »
-They say  there are  2  sides  of  everything . But  there  is  only one  side  to  the stock market  ;) and  it’s  not  a  bull side  or  bear  side  ,but  the  right  side  .
da da, jaka rečenica...

Van mreže Butko

  • Poruke: 37
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #5 poslato: 05.10.2010, 11:25:00 »
Evo i od mene nekoliko naslova:
Master_the_Markets_by_Tom_Williams
Fibonacci Trading - How to Master the Time and Price Advantage
Trading For A Living by Dr. Alexander Elder
 Disciplined_Trader by Mark Douglas

Achelis, Steven - Technical Analysis from A to Z
Way of the Turtle - Curtis Faith

Van mreže Butko

  • Poruke: 37
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #6 poslato: 05.10.2010, 14:35:51 »
Evo nekoliko citata iz knjige dr.Eldera:

The public wants gurus, and new gurus will come. As an intelligent tradel;
you must realize that in the long run, no guru is going to make you rich. You
have to work on that yourself.
Those who do not learn from the past are condemned to repeat it.
The market is a uniquely harsh environment because everyone is against you, and you are against everyone.
Group members may catch a few trends, but they get killed when trends
reverse. When you join a group, you act like a child following a parent.


Van mreže leon93

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 84
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #7 poslato: 23.01.2011, 22:56:24 »
Da li je netko čitao knjigu:

Selective Forex Trading - How to Achieve Over 100 Trades in a Row Without a Loss
od DON SNELLGROVE

Kako postići preko 100 trejdova u nizu bez gubitka

Imam je od prije, pa je malo pregledavam. Bilo bi zgodno ne gubiti  8)



Van mreže NenadPavlov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #8 poslato: 23.01.2011, 23:04:22 »
Da li je netko čitao knjigu:

Selective Forex Trading - How to Achieve Over 100 Trades in a Row Without a Loss
od DON SNELLGROVE

Kako postići preko 100 trejdova u nizu bez gubitka

Imam je od prije, pa je malo pregledavam. Bilo bi zgodno ne gubiti  8)

Nismo, ako je podeliš sa nama možda i pročitamo.. ;)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #9 poslato: 23.01.2011, 23:22:26 »
Da li je netko čitao knjigu:

Selective Forex Trading - How to Achieve Over 100 Trades in a Row Without a Loss
od DON SNELLGROVE

Kako postići preko 100 trejdova u nizu bez gubitka

Imam je od prije, pa je malo pregledavam. Bilo bi zgodno ne gubiti  8)

Nismo, ako je podeliš sa nama možda i pročitamo.. ;)

Pošto je veći fajl od 6MB, evo link:
http://hotfile.com/dl/87497209/ae16bd9/Selective_Forex_Trading.rar.html

Van mreže NenadPavlov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 393
  • Karma: 43
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #10 poslato: 23.01.2011, 23:26:35 »
Hvala ;)
"The best indicator for ANYTHING is between your ears."

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #11 poslato: 25.01.2011, 19:46:44 »
Pokušao sam da je čitam pre nekoliko meseci i nisam razumeo šta to autor hoće da kaže. Stalno vrti istu priču u kojoj ne kaže ništa konkretno. Proverio sam i ocene na amazon.com. I tamo se čitaoci žele. Najviše na 50 usd koje su dali uzalud.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže leon93

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 84
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #12 poslato: 25.01.2011, 20:08:53 »
ha ha i ja sam pročitao loše ocjene, ali je zato naslov ubitačan!

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #13 poslato: 30.01.2011, 22:32:22 »
Nije knjiga, nego video edukacija. Veoma sveže i veoma aktuelno. Upravo i ja skidam :)
Trebaće vam oko 1GB mesta na HDD-u.

"Our Forex course is a complete trading solution. You get all the information you need to trade your own account profitably – Get a front row seat at home with author, trader and educator Peter Bain in this exclusive video course – enjoy and learn from this content-packed interactive video course."

Peter Bain – Forex Mentor Pivot Forex Trading System

What you will learn from this video forex course:
Why the Forex is the perfect trading market
How to implement the Pivot system used by floor traders
How to gauge price action with powerful filters
Learn how the Euro puts $700 on the table daily
How to use MACD to confirm price action
How to use the system to trade with up to 70% accuracy
How to use futures data to predict Forex trends
How to hedge your trade
How to recognize “iron-clad” signals and profit big time!
How to avoid the pitfalls of “dumb money”
How to implement stop loss strategies to protect your money
How to use winning chart patterns in conjunction with pivots.
Supports and Resistances: how to trade them in the Forex
How to follow daily steps for success
How to recognize false buy/sell signals
You will gain a trading edge!

http://hotfile.com/dl/100357022/1a65ecd/Peter_Bain_-_Forex_Mentor_Pivot_Forex_Trading_System.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/100357028/6a271ca/Peter_Bain_-_Forex_Mentor_Pivot_Forex_Trading_System.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/100357137/fff5cbc/Peter_Bain_-_Forex_Mentor_Pivot_Forex_Trading_System.part3.rar.html

ili

http://www.fileserve.com/file/NrdQBc9/Peter_Bain_-_Forex_Mentor_Pivot_Forex_Trading_System.part1.rar
http://www.fileserve.com/file/Y4HVahY/Peter_Bain_-_Forex_Mentor_Pivot_Forex_Trading_System.part2.rar
http://www.fileserve.com/file/cfcxzgW/Peter_Bain_-_Forex_Mentor_Pivot_Forex_Trading_System.part3.rar

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Koje knjige čitati?
« Odgovor #14 poslato: 06.02.2011, 15:16:12 »
Cvrsto vjerujem da  covjek  treba  da  izgradi  jake fundamente  na kojima  pociva sva  njegova  filozofija u svakodnevnom  zivljenju  ,zato  proucavanje  djela  koja se bave  ljudskom  psihologijom mogu  mnogo  pomoci  . Iako  u  ovom   djelu  nema  ni pomena  o  Fx-u  ,tvrdim  da  postoji  nesto  bolje !  Knjiga je pisana  prije 150  godina .

    F.M.Dostojevski  -Kockar