Autor Tema: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )  (Pročitano 57518 puta)

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #30 poslato: 19.05.2011, 20:38:02 »
Za sada su dobri rezultati na demu, treba jos vremena da se ovo istestira. Ako neko hoce moze da proba, pa da javi rezultate.

Baci neki statement sa rezultatima, ako ti nije problem .  ;)

Van mreže gaxx

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 116
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #31 poslato: 20.05.2011, 06:48:47 »
Posto sam tek poceo da testiram ovu kombinaciju evo trenutno stanje na 6 parova. Do sada ni jednom u minusu.
« Poslednja izmena: 20.05.2011, 11:21:35 gaxx »

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #32 poslato: 20.05.2011, 21:08:12 »
Posto sam tek poceo da testiram ovu kombinaciju evo trenutno stanje na 6 parova. Do sada ni jednom u minusu.

Odlično, možemo za vikend ovo da usavršimo i podignemo sve na jedan viši nivo .  ;)

Van mreže gaxx

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 116
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #33 poslato: 20.05.2011, 21:39:05 »
Danas tri puta zatvoreno na 150$, Testirao je i jedan moj prijatelj danas ovu strategiju i dva puta zatvorio na 150$. Parove koje smo koristili su bbs EUR/GBP GBP/USD EUR/USD i EUR/CHF CHF/JPY EUR/JPY ssb.
« Poslednja izmena: 20.05.2011, 21:45:34 gaxx »

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #34 poslato: 21.05.2011, 17:42:53 »
Meni na Subirdu (5 decimala), samo postavi prvi nalog i TP i SL, i vise ne postavlja pozicije.. dok kada ga propustim kroz tester, tu hoce da radi?
Na Admiralu isto, samo postavi prvi nalog sa TP i SL i dalje ne postavlja pozicije, a na testeru  isto ne postavlja nove pozicije...
Na kojim platformama radite sa ova dva EA?

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #35 poslato: 21.05.2011, 20:28:50 »
Najmanji problem je napraviti EA.  ;)

Prvo ćemo testirati moje varijante što su mi u glavi + vaše dopune. Posle toga je EA gotov za 24h.  :)

Van mreže gaxx

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 116
  • Karma: 16
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #36 poslato: 21.05.2011, 21:04:58 »
Meni na Subirdu (5 decimala), samo postavi prvi nalog i TP i SL, i vise ne postavlja pozicije.. dok kada ga propustim kroz tester, tu hoce da radi?
Na Admiralu isto, samo postavi prvi nalog sa TP i SL i dalje ne postavlja pozicije, a na testeru  isto ne postavlja nove pozicije...
Na kojim platformama radite sa ova dva EA?
Probaj sada , imas opciju fivedigitbroker ti stavi true, sada je na false. Verovatno zato nije otvarao!

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #37 poslato: 21.05.2011, 21:09:52 »
Pa bas zbog testiranja mi treba ova logika da je spakovana u EA.. tj. BSS i SBB...  Ona je sama po sebi jedna od najboljih odbrana pogresnog ulaza...
SuperFX verovatno si mislio na neki finalni EA na kraju... ali bilo bi dobro da imamo ovu logiku pa da svako krene u stranu za koju misli da je dobra.. bice vise ideja...
Evo jedne ideje koju bi voleo da testiram sa ovom logikom.. a to je postavljanje BSS i SBB u isto vreme, ispred volatilnosti.....
@gaxx.. vec postavi :) ... pocinjem sa testiranjem..
« Poslednja izmena: 21.05.2011, 21:16:16 davidsp »

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #38 poslato: 21.05.2011, 22:01:21 »
AVA platforma..
Probao SBB za 2011.05.17: krenuo znaci Sell, pa zatim Buy1 pa Buy2, cena se nakon toga vraca nazad cak do Sell-a, ali Buy1 ne ide na BE?
Mozda ja nisam dobro razumeo strategiju... svaki prvi od dva naloga se vraca na BE tako?
Admiral: samo jedan Buy1 a trebao i Buy2..
Sunbird: isto kao i Admiral otvorio prvi Sell, posle samo jedan Buy1 a trebao i Buy2
« Poslednja izmena: 21.05.2011, 22:16:01 davidsp »

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #39 poslato: 21.05.2011, 22:06:45 »
ovo je odlicna strategija za sideways market. jer i s i b mogu da zatvorim u plusu.
e sad prednost je ako postavimo b, pa posle 10 pipa profita ili 5 ili 20 sve jedno idemo u sell sa istim loto, i tako smo zakljucali zaradu onoliko koliko iznosi razlika izmedju pocetnog buy i ovog sell, bez obzira koliko se pomeri trziste profit je konstantan ako je i spred konstantan, a dolazi do varijabilnog profita ako je spred varijabilan...
e posle tog sell, idemo jos jedan sell ilil buy limit, u zavisnosti u koju stranu ide  trenutni trend.
i tako dok ne probije i predju u bearish ili bullish trend.
Momentum counts.

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #40 poslato: 21.05.2011, 22:25:54 »
ovo je odlicna strategija za sideways market. jer i s i b mogu da zatvorim u plusu.
e sad prednost je ako postavimo b, pa posle 10 pipa profita ili 5 ili 20 sve jedno idemo u sell sa istim loto, i tako smo zakljucali zaradu onoliko koliko iznosi razlika izmedju pocetnog buy i ovog sell, bez obzira koliko se pomeri trziste profit je konstantan ako je i spred konstantan, a dolazi do varijabilnog profita ako je spred varijabilan...
e posle tog sell, idemo jos jedan sell ilil buy limit, u zavisnosti u koju stranu ide  trenutni trend.
i tako dok ne probije i predju u bearish ili bullish trend.
Zavisi sta podrazumevas pod sideways tj. koliko pipsa je range.. ako pogledas tabelu videces da za parametre TP100, SL100 i Step 20 cena mora da izadje i range-a od 100 pipa, jer ako ostane u njemu kupi SL.. Za manje trendove mozda bi mogli da se probaju parametri TP50, SL50 i Step10, tada cena mora da izadje iz 50 pipsa, i da u njima ne napravi veci broj manjih korelacija... tj. 4-ti BE
« Poslednja izmena: 21.05.2011, 22:28:53 davidsp »

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #41 poslato: 21.05.2011, 23:00:34 »
Koliko sam primetio ova strategija se zasniva na nenagomilavanju pozicija, medjutim to placa povecavanjem razlike izmedju ordera tako da nema nekog smisla raditi i jedno i drugo, ili te nisam najbolje shvatio?

U sustini nema neke razlike izmedju ove strategije o klasicnog BUY/SELL sistema sa fixnim SLom. tj SL=order u suprotnu stranu i tako do ukupnog zadatog SLa/zadatog TPa/przenja racuna/neverovatnog profita itd... zavisi ko ima kakve ambicije i srece.

Naravno posto svaka strategija ima dobre i lose strane, kod jedne je preveliki razmak izmedju ordera dok je kod druge premali(koji realno mora da bude manji zbog fiksnog SLa).

Jedina kombinacija koju ja vidim kao logicnu je ulazak u poziciju sa manjim lotom lotom nego sto smo to planirali i na svaki SL dodavati pozicije sa duplim lotom lotom dok ne dodjemo do zeljenog rizika i onda nastaviti sa superfx-ovom strategijem. Na ovaj nacin dajemo sebi vise sansi da nam cena izadje iz prostora izmedju ordera. Opet mana je i manji profit ali i to se moze resiti pracenjem trenda i dodavanjem pozicija uz trend na targetiranim profitima i jos svasta nesto. Opet ovo je samo moje grubo razmisljanje, nije ni testirano ni provereno.

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #42 poslato: 21.05.2011, 23:59:18 »
U sustini nema neke razlike izmedju ove strategije o klasicnog BUY/SELL sistema sa fixnim SLom. tj SL=order u suprotnu stranu i tako do ukupnog zadatog SLa/zadatog TPa/przenja racuna/neverovatnog profita itd... zavisi ko ima kakve ambicije i srece.
Da podseca na BUY/SELL sistem gde znaci kretanje cene (TP ili SL) odredjuje sledeci nalog.. Ali ovde ima jedna dobra stvar... kombinacija dva naloga prema jedan.. gde se prvi nalog vraca na BE u slucaju promene smera.. A kljucna razlika je da se ovde dilema vodi samo na pocetku.. npr. sell-buy-buy i ako se cena ne vrati do prvog buy.. kasnije korelacije do TP nisu bitne... Dok kod BUY/SELL sistema ta borba se vodi non stop tako da i ako  pogodis trend, svaka korelacija ti donosi minus..
Znaci obe strategije traze volatilnost i trend.. ali je ova bolja jer pravi trenutak volatilnosti poboljsava njene performanse, tj. ova logika dopusta da se na nju utice pravim ulazom, jer na prvom pogresnom ulazu treba izaci iz 40 pipa, a kasnije korelacije do 100 pipa ne uticu na profit. Dok kod BUY/SELL sistema i posle 40 pipa na svaku korelaciju bi uzimao dodatni minus..
Moglo bi da se kaze, da sa sve vecim brojem BE-a, sve vise podseca na BUY/SELL sistem, ali u pocetku manje. I to je osnovna prednost i razlika...
« Poslednja izmena: 22.05.2011, 00:22:55 davidsp »

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #43 poslato: 22.05.2011, 00:03:08 »
ovo je odlicna strategija za sideways market. jer i s i b mogu da zatvorim u plusu.
e sad prednost je ako postavimo b, pa posle 10 pipa profita ili 5 ili 20 sve jedno idemo u sell sa istim loto, i tako smo zakljucali zaradu onoliko koliko iznosi razlika izmedju pocetnog buy i ovog sell, bez obzira koliko se pomeri trziste profit je konstantan ako je i spred konstantan, a dolazi do varijabilnog profita ako je spred varijabilan...
e posle tog sell, idemo jos jedan sell ilil buy limit, u zavisnosti u koju stranu ide  trenutni trend.
i tako dok ne probije i predju u bearish ili bullish trend.
Zavisi sta podrazumevas pod sideways tj. koliko pipsa je range.. ako pogledas tabelu videces da za parametre TP100, SL100 i Step 20 cena mora da izadje i range-a od 100 pipa, jer ako ostane u njemu kupi SL.. Za manje trendove mozda bi mogli da se probaju parametri TP50, SL50 i Step10, tada cena mora da izadje iz 50 pipsa, i da u njima ne napravi veci broj manjih korelacija... tj. 4-ti BE

range zavisi od tf-a i od perioda dana. Moze biti renge od 500 pipa na d1, ili 10 na m5 nebitno. Kad se uoci sideways, kupujemo na dnu pa kad se popne na vrh range-a prodajemo isti lot, mada moze i pola lota ili duplo jaci lot, zavisi kakva je situacija na chartu i da li se ocekuje da probije na gore ili na dole.
primer
range od 1.4200 do 1.4230
eurusd entry buy 1.4205
tp 1.4300
sl 1.4179
cena skoci do 1.4227 
sell 1.4225
tp 1.4125
sl 1.4251
ovim sell-om smo mi prakticno izasli iz buy i zakljucali profit od 20 pipa
ne zatvaramo buy jos uvek.
cena padne na 1.4207  zatvaramo sell i otvaramo novi sell na 1.4207
profit u ovoj situaciji je i dalje 18 pipa i u zavisnosti od proboja zatvaramo negativnu poziciju sa 10 pip  sl
znaci buy sl na 1.4195 sell sl na 1.4217
na ceni od 1.4195 zatvaramo buy sa minusom od 10 pipa i smanji nam se profit na 8 pipa, a sell postavimo na breakeven na 1.4206, tp 1.4107
treiling stop 20 pipsa
potencijalna zarada od 108 pipsa
a ako probije na buy stranu i predje 1.4217, zatvaramo sell, profit ostaje 8 pipa, i buy od 1.4205 je u plusu 12 pipa, postavljamo sl na be na 1.4206, tp 1.4299 trailing stop 30 pipsa
potencijalna zarada od 102 pipa


Momentum counts.

Van mreže davidsp

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 695
  • Karma: 24
  • For A Few Dollars More
    • Pogledaj profil
Odg: TREND je tvoj najbolji drug ( FxS team )
« Odgovor #44 poslato: 22.05.2011, 00:38:12 »
@aleksandarmfx, ok ti si mislio na veci sideways, i o trenutku ulaska.. ja sam se trenutno vise fokusirao na samu logiku i da uocim njene ogranicavajuce faktore: koji je range poguban za osnovni TP100 i SL100, na koji BE je Hedge -100...
Verujem da ce za trenutak ulaska da bude dosta dobrih ideja, ali za pocetak da rascistimo sa logikom da se ne bi vracali stalno na osnove... Jer upravo u ovom primeru koji si dao, ti si izasao iz okvira logike ove strategije: 1. TP i SL nisu zajednicki za sve naloge, 2. Sell si stavio odmah ispod Buy-a. nisi ispostovao Step.. znaci ovo bi vec bila neka druga strategija... (mozda jos bolja, ali tesko je ispratiti sve ideje ako nemamo sistemski pristup)
SuperFX je u prvim postovima postavio osnove strategije, ja sam probao da je prikazem kroz onu tabelu i par analiza, da razotkrijem jos neke detalje.. sada cekam potvrdu od SuperFX-a da li mozda nisam pogresno protumacio nesto....  a i EA mi ne rade iz nekog razloga, tako da neznam ni kako je gaxx ovo shvatio i ugradio u EA ....
« Poslednja izmena: 22.05.2011, 01:16:08 davidsp »