Autor Tema: Predstavljanje  (Pročitano 62644 puta)

Van mreže popeye

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #90 poslato: 26.03.2015, 21:59:46 »
Hvala na dobrodošlici i savetima. Račune sam spalio svaki put zbog nenormalno velikog lota. To se uvek dešavalo kad nakon nekoliko dana uspešne trgovine napravim neku glupost, iz dosade, dok sam u prevozu ili tako nešto... onda mi pukne film i otvorim poziciju sa suludo velikim lotom... pukovnik ili pokojnik. :)

Naravno, to radim na demo računu, delimično i da bih osetio koliko lako može da se pukne. Sa pravim parama niti ću trgovati iz dosade niti ću trgovati sa velikim lotovima. Istina, malo me boli još uvek kad mi se dogodi stop loss, ali trudim se da to nekako prebolim.

Van mreže GMilena

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #91 poslato: 20.05.2015, 10:46:46 »
Postovanje za sve korisnike foruma.
Ja sam tek nedavno uclanjena i nisam bas mislila da cu morati pisati ali evo doslo je i do toga.
Rec je o brokerskoj kuci FX Lider u nju sam uclanjena davno ali sam radila samo na demo racunima,na kojim mi je islo super.no malo sam ustedela pa sam mislila da je doslo vreme da ulozim pravi novac tako da sam od 1 decembra prosle godine ulozila odredjenu kolicinu para a do danas izgubila jos malo pa sve ulozeno....Da li sam ja pogresila sto se nisam dovoljno raspitala za brokersku kucu u koju ulazem pare? molim za iskren odgovor.hvala

Van mreže zozosan

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 85
  • Karma: 12
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #92 poslato: 20.05.2015, 13:26:04 »
Dobrodošla na Forum.
Žao mi je što si izgubila uloženi novac, ali mislim da to nije pitanje brokerske kuće.
Ja lično nisam imao posla sa FX Liderom (i ne verujem da ću ikada imati) ali na ovom forumu imaš dosta komentara o njima.
Verovatno bi i kod drugih brokera izgubila novac ako nemaš neku svoju strategiju, i ne pridržavaš se M.M.(Money Menegment)
Moj savet je da sklopiš sistem (strategiju) pridržavati se MM i najmanje 6 meseci trgovati na demo računu (ko da je pravi) ;)
Ja lično sam više desetine demo računa spalio ;D
I naravno mnogo čitanja ovog i sličnih foruma.

PP+PP  (Puno Pozdrava + Puno Pipseva)

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #93 poslato: 20.05.2015, 22:02:20 »
Šta se to desilo na real tako da si igubila a ne demu si bila uspešna? U čemu je bila razlika u tvom trgovanju? I šta znači da si bila uspešna ne demo? Odnosno da ti je išlo super! Tu je nešto sumnjivo. Ako je čovek pošten prema sebi, ni na demu ne može da mu ide super. Koliko ti je vremena u proseku na demu trebalo da dupliraš račun i koliki ti je bio lot prema kapitalu i na osnovu toga reći ću ti da li je to bila varka koja te je zavela da odeš na real.

U svakom slučaju: https://www.youtube.com/watch?v=TrhRzxoFH-4
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže ptomic

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 8
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #94 poslato: 09.01.2016, 16:40:48 »
Iako me sistem upozorava da na ovoj temi nije pisano vise od 120 dana, mislim da mogu da zanemarim to upozorenje i da se lepo predstavim. :)

Dodje i ta godina kad se slavi jubilarac, ali to je manje bitno u celoj prici. :)
Sto se FOREX-a tice odavno sam zainteresovan za to ali nedostatak sredstava, a i vremena za ozbiljno bavljenje istim nije bilo. Moram priznati da mi je malo zao (kakvi malo...) sto nisam iskoristio ovaj skok zlata od skoro 500 pips-a. Zahvaljujuci tome "zaradih" na demo racunu preko 86K nekakvih novcanica. :D Eh, moje srece u nesreci. :) Ali dobro zivot ide dalje. Moram priznati da je malo falilo da se skroz povucem kad su "Kinezi" krenuli da se zafrkavaju, ali dobro... U ovom poslu moras i da rizikujes. :)

Sad kao neko ko se tek registrovao imam i par pitanja:
1. Kog brokera izabrati ? Ovi domaci ne ulivaju poverenje. Htedoh da idem kod dukascopy, ali kad naidjoh na podatak da moram da deponujem 5000€ jer nisam stanovnik Svajcarske, rekoh Hvala, ali ne hvala. Ovo je, bre, zemlja Srbija znaju li oni kolikih si 5K evra !? Tako da koga preporucujete, a da ne moraju neke astronomske cifre da se deponuju ? XM obecava...
2. Literatura ? Nadjoh temu, ali i zastarele linkove. Nema veze, nacicemo knjige bitno je da imam naslove. :D Verovatno cu apdejtovati linkove ovde.
3.  To je zasad to. :)

Eh, da. Hvala na prijemu. :D :D

Van mreže rakoc2605

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 12
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #95 poslato: 09.01.2016, 18:26:23 »
U dukascopy ti je minimum 100e.Bar je bilo tako prosle godine,jedino ako se nesto u medjuvremenu nije promenilo.
Bolje im posalji mail pa da ti oni licno potvrde.

Van mreže Milan Mimi

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #96 poslato: 29.01.2016, 18:47:07 »
Pozdrav trejderi,
Ime mi je Milan kao sto vidite u mom niku a nadimak Mimi :) po struci sam ekonomista,strucnjak za marketing i razvoj i opstanak porodicnih kompanija,ali kako sam od malena zaljubljenik u finansije i berze vise sam vukao na tu stranu. Za Forex znam dosta dugo ali moram da priznam svima da nisam mu mnogo vremena posvecivao,do skoro. Instalirao sam MT4 platformu na kompu,swissquote na mobilnom(simpaticna aplikacija),odstampao par knjiga,krenuo u school of pipsology i sto je najbitnije od svega,svakodnevno minimum sat vremena citam forum.
Radim demo racune i planiram da narednih godinu dana ulozim sto je vise vremena moguce na edukaciju jer sam se zadnjih 15-ak dana prilicno navukao na sve ovo.
Hvala adminima sto nama laicima pomazu,iskreno se nadam da cemo i mi dostici nivo da nase znanje nesebicno podelimo sa svima. :D

Van mreže ForexFLY

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 9
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #97 poslato: 15.03.2016, 20:48:25 »
Pozdrav svima,
prvo da čestitam svim članovima ovde na odličnom mestu za razmenu iskustava i edukaciju u vezi Forex tržišta.

Ja sam ovde novi član, a od nedavno sam postao i trgovac na ovom svetskom tržištu.
Proveo sam dosta noći i dana u učenju i informisanju oko celog sistema Forex-a, otvorio demo račun kod jednog našeg brokera i posle nekog vremena počeo da trgujem sa realnim novcem.
Moram da kažem da nemam nikakvog iskustva do sada i sebe smatram totalnim početnikom, a naročito postajem svestan toga da ništa ne znam tokom saznavanja sve više detalja i novosti oko berzanskog trgovanja.
Za ovaj sajt sam saznao tek pre nekoliko dana i da sam sve ovo pročitao ranije, možda bi to uticalo na moje odluke da uđem u realno trgovanje, a naročito oko izbora brokera, ali sad je već kasno jer sam već u priči.
Zato se nadam da ću ovde naći puno pomoći i podrške od vas da opstanem u svojoj zamisli da mi ovo trgovanje postane jako bitan izvor prihoda za život jer sam bez posla već duže vreme.

Za sada toliko, vidimo se u temama po ovom forumu sa mojim konkretnim pitanjima.
Pozdrav,
ForexFly

Van mreže DejanPetrović

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 28
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #98 poslato: 03.07.2017, 17:29:10 »
Zdravo svima,

Ja sam Dejan i trgujem dve godine.
Za ove dve godine sam naučio da slušam tržište i radim šta mi kaže.
Kada ga ne razumem zamolim ga da mi ponovi.
Tržište je dobro pa mi nekada ponovi a nekada ode bez mene.
Ranije sam bio tužan kada ode ali je ono bilo tu za mene svaki put kada sam mu se vratio sa novim pitanjem.
Kada sam se pravio pametan tržište je znalo da mi pokaže gde mi je mesto,a kada sam bio glup umelo je i da zaboli. Broker mi kaže to je zbog volitilnosti ali znam ja kad sam glup nije bitno da li me tržište voli ili ne.
Čuo sam razne priče o tržištu jedni kažu da je zver, drugi da ga žanju vukovi ali meni je tržište prijatelj i ja ga poštujem.

Sve vam ovo pišem zbog jednog sna od pre dve nedelje.
Normalan san - muzem ja kravu - kad će ona meni - Idi do jezera zove te tržište.
Srećom jezero odmah tu ispod SELLa. Priđem jezeru a tamo nikoga.
Prvo pravilo strpljenje kažem ja sebi ... kad odjednom iz jezera glas.
Zove me da priđem i pogledam. Probudio sam se u hororu.
Moram da vam priznam da me je jako uznemirilo kada sam u jezeru ugledao svoj lik.

Molim vas ako neko može da mi kaže šta to znači. :'(

Unapred zahvalan.

Van mreže Theodore

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 6
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #99 poslato: 18.08.2017, 08:50:24 »
Zdravo svima,

Ja sam Dejan i trgujem dve godine.
Za ove dve godine sam naučio da slušam tržište i radim šta mi kaže.
Kada ga ne razumem zamolim ga da mi ponovi.
Tržište je dobro pa mi nekada ponovi a nekada ode bez mene.
Ranije sam bio tužan kada ode ali je ono bilo tu za mene svaki put kada sam mu se vratio sa novim pitanjem.
Kada sam se pravio pametan tržište je znalo da mi pokaže gde mi je mesto,a kada sam bio glup umelo je i da zaboli. Broker mi kaže to je zbog volitilnosti ali znam ja kad sam glup nije bitno da li me tržište voli ili ne.
Čuo sam razne priče o tržištu jedni kažu da je zver, drugi da ga žanju vukovi ali meni je tržište prijatelj i ja ga poštujem.

Sve vam ovo pišem zbog jednog sna od pre dve nedelje.
Normalan san - muzem ja kravu - kad će ona meni - Idi do jezera zove te tržište.
Srećom jezero odmah tu ispod SELLa. Priđem jezeru a tamo nikoga.
Prvo pravilo strpljenje kažem ja sebi ... kad odjednom iz jezera glas.
Zove me da priđem i pogledam. Probudio sam se u hororu.
Moram da vam priznam da me je jako uznemirilo kada sam u jezeru ugledao svoj lik.

Molim vas ako neko može da mi kaže šta to znači. :'(

Unapred zahvalan.

mnogi ljudi kažu da ima je Forex promenio život, većini je upropstio, juče sam čitao neki članak da je neki stranac inače bivši profesor ili učitelj ne znam čega al Forexa nije sigurno, izgubio 16k funti za 22 minuta, a novac je inače bila njegova ušteđevina za penziju i ostatak njegovog života.. sledeća vest otac četvoro dece upucao se pištoljem jer je izgubio rekordnih 180k funti na berzi ... kad se pročitaju ovakve vesti mora se čovek zapitati da li stvarno može da se zaradi na berzi, a odgovor je da može ali samo posle prevelike količine istraživanja i prepoznavanja pravih informacija odnosno pravog znanja za koje treba minimum 2 godine da se stekne i shvati. Posle toga dolazi rad na samom grafiku i primena strategija 2 godine minimum, ljudi neće da čuju da mora tolko vremena, volje, istrajnosti i svega ostalog da se uloži da bi se možda uspelo u ovoj industriji i onda se pojave pomenuti ljudi i zalete se glavom bez obzira i završe kako završe, inače i ja sam se prošle godine zaleteo i ispao magarac i izgubio solidnu sumu pravog novca ali samo iz svog neznanja, neiskustva i nestrpljenja.. međutim nisam odustao nastavio sam na Demo računu da testiram gde se opet mučim, dobro krenem, mislim da sam za 3 meseca zaradio oko $1500 sa početnim kapitalom od $3000 primenom znanja, međutim u nekom trenutku je psiha opet počela da radi svoj posao i povećanje Lota je rezultiralo gubitkom polovine računa... Evo sad će dve godine aktivnog bavljenja ovim poslom i mogu reći da se sve svodi na veličinu pozicije a samim tim i kontrolom stop lossa odnosno zaštite od rizika... Što se više uloži lakše je kontrolisati rizik, međutim veći početni kapital zahteva i veću mentalnu i emotivnu zrelost kod pojedinca kako bi mogao da se nosi sa svojim emocijama...

što se tiče psihe i značenja tvog sna... kažu da posle određenog perioda gledanja u jednu stvar, u ovom slučaju grafika, čoveku počinje da se širi percepcija i počinje da se "budi" u Indiji kažu otvaranje trećeg oka ili spiritualno buđenje gde čovek počinje da gleda stvari i život onakvim kakve jesu.. Kažem ti ovo jer ja isto imam te lucidne snove gde sam svestan svog sna i svašta nešto mi se dešava u psihi odnosno širi se svest i uranjaš u svoju psihu emocije itd itd.. Ovo su neke druge stvari koje nemaju veze sa samim Forexom ali su povezane.. Dosta sam čitao i istraživao o duhovnoj filozofiji i psihologiji pa znam šta se dešava.. Nadam se da sam ti malo razjasnio nedoumicu mada ako je ti je post bio šala onda ...  ;D ;D

Van mreže DejanPetrović

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 28
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #100 poslato: 31.08.2017, 20:42:13 »
Poštovani Theodore,

U svakoj šali ima po malo istine.
Theodore 50% po kvartalu - u neke pozicije si ulazio sa malo više rizika i imao si sreće. 
Kolege mi u ovoj industriji trgujemo sebe a ne svećice i presecanje proseka.
Svi znamo da je problem u tome što je 5-10% (od 5k$) mesečno malo, ali rešenje nije u povećavanju rizika sa 1-2% na 5-10% po trgovanju.
Nastavite da trgujete sa razumnim SL om i nakon konstantnosti u zaradi doćiće i investitori (sa 3% od 50k$ mesečno u Srbiji može da se živi).

Primer:
Kolega (trejder - po struci zubar) žalio mi se da je nezadovoljan zaradom na foreksu.
"... ali sa ulogom od 1000$ zaradio sam samo 85$ za mesec dana"
Kada smo sabrali vrednost njegovog posla (240k$) i 10 godina školovanja zaključili smo da mu je mesečna zarada 0,6% od uloženog.
Na foreksu je zaradio 8.5% mesečno nakon jedne godine iskustva.
Iznenadio se kada sam mu rekao da je u neke pozicije ulazio sa malo više rizika (0,13 lota) i da je imao sreće.

Theodore ako želiš da se čujemo ili da upoznaš kravu slobodno pošalji meil. Pozdrav.

Van mreže IvicaJ

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #101 poslato: 07.02.2018, 12:30:20 »
Pozdrav !!

Zelim da vam se zahvalim sto ste me primili na ovaj forum. U svetu forexa sam nov (nesto manje od godinu dana) a isto toliko pratim i ovaj forum ali se nisam registrovao zato sto sam smatrao da nemam dovoljno znanja da bi bilo sta napisao .

Znanja nemam ni sada ali imam nesto malo iskustva .