Autor Tema: Predstavljanje  (Pročitano 63009 puta)

Van mreže Nikolic991

  • Poruke: 3
  • Karma: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #75 poslato: 03.03.2012, 13:51:59 »
Ja sam Milan, student gradjevine. Bavim se ovo ''zarazom'' vec nekih mesec dana. Imam vec neko iskustvo sa akcijama ali ne i sa Forex-om tako da imam ''osecaj'' za trgovanje. Sve pohvale za moderatorski tim foruma. Svaka cast na angazovanju.  :)

I always knew I was going to be rich. I don't think ever doubted it for minute.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #76 poslato: 03.03.2012, 14:45:40 »
Ja sam Milan, student gradjevine. Bavim se ovo ''zarazom'' vec nekih mesec dana. Imam vec neko iskustvo sa akcijama ali ne i sa Forex-om tako da imam ''osecaj'' za trgovanje. Sve pohvale za moderatorski tim foruma. Svaka cast na angazovanju.  :)
Dobro dosao i clanovima,eto ti odma jedna negativna karma,mi clanovi ti nismo bitni.

Van mreže Nikolic991

  • Poruke: 3
  • Karma: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #77 poslato: 03.03.2012, 14:54:32 »
Ja sam Milan, student gradjevine. Bavim se ovo ''zarazom'' vec nekih mesec dana. Imam vec neko iskustvo sa akcijama ali ne i sa Forex-om tako da imam ''osecaj'' za trgovanje. Sve pohvale za moderatorski tim foruma. Svaka cast na angazovanju.  :)
Dobro dosao i clanovima,eto ti odma jedna negativna karma,mi clanovi ti nismo bitni.
Volim kad udjem prvo u minus. Kasnije se vise trudim.  ;)
Pozdrav svim clanovima, narocito zenskom delu. (da ne dobijem jos jedan -1 i od zenskog dela)
I always knew I was going to be rich. I don't think ever doubted it for minute.

Van mreže Ivan_Kovacic

  • Poruke: 9
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #78 poslato: 25.03.2012, 00:05:16 »
Cao zovem se Ivan i vec nekoliko meseci pratim ovaj forum. Sada kada sam izasao iz guzve , imam vise vremena da pratim nove strategije i nove ideje.
 Forex mi je samo hobi, jer imam svoju firmu cija delatnost nema veze sa ovim.
Forex sam probao cisto iz zabave , pre nekoliko meseci , pa mi se uvukao u krv.Nemam nameru da se bogatim ili da sanjam o milionima preko forexa, ali bih zabave radi voleo da gledam kako racun raste . U svakom slucaju sve pohvale za forum.

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #79 poslato: 07.08.2012, 22:38:11 »
Pozdrav svima.
Forum je vrhunski.
Pratim i citavam polako sa zadovoljstvom. Nigde svadje nigde ruzne reci pa sam resio da se pridruzim. Mozda i neko pivo padne. Nije greska nisam mislio na pipse.   ;D ;D
Uskoro cu i ja dati neki doprinos.
Sta da vam kazem o sebi. prvi nalog otvorio 2005 na Oandi. I od tada povremeno citam povremeno spalim neki racun i odustanem. Pa onda velika pauza pa eto mene opet. Iskren da budem krivica je samo moja. Tako da sam zapravo obican pocetnik. Uporan i temeljan 8) 8). Rado cu se pridruziti EA timu.  I razgledati jos koju godinu. ;D Mlad sam....
Long live and prosper.

Van mreže kamionce

  • Poruke: 7
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #80 poslato: 19.02.2013, 21:51:53 »
Zar je predstavljanje postalo nepotrebno? Pridruzujem se starim pohvalama sajta, mislim da je vrlo edukativan za nas pocetnike, i puno toga mozemo nauciti i shvatiti funkcionisanje Forexa i nase radnje na trzistu. Zovem se Goran, iz Kragujevca sam, tj. zivim u Kragujevcu i moj posao nema veze sa ovim niti sa ekonomijom. Zaintrigirala me je mogucnost trgovanja i verovatno cu dugo trgovati ali tek kad naucim kako to raditi, a do onog KAKO NAJBOLJE raditi ima da se puno znoja prolije. Pohvale za sajt ponovo i pozdrav iz grada automobila.

Van mreže Hilda13

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #81 poslato: 08.04.2014, 09:49:59 »
Zdravo svima,

Prvo da pitam dali je moguce da niko nije pisao ovde tako dugo vreme, cak sam i upozorenje dobila sa crvena slova da niko u ovoj temi nije pisao vise od 120 dana? Vec ste svi experti? Bravo, svaka cast  ;)
Eto ja kao novajlija na ovaj forum bi htela da se najpre pretstavim malo.
Pisem iz Makedonije, oko forexa se ovde prica zadnjih par godina, ali nije jos duboko usao u krv.
Moje prvo iskustvo sa forex je bilo pre 5-6 god, kada bez previse razmisljanja sam pocela sa real account, bez nikakvog prethodnog poznavanja. Izmedzu postavljanja naloga sam ucila i sta je pip uopste. I normalno pocetnicka sreca je bila takva da sam duplirala ulozeni novac, pa onda pokasirala jos malo. pametno je bilo sto sam izvukla doobar dio tog novca :P  Na kraju ,normalno, nisam se zaustavila, nego ulozila nesto malo, trgovala na sve moguce parove sto su mi padali na pamet...i tako sam naucila i sta je margin call i stopped out.  ;D
Evo sad opet, zadnjih par meseci me ima, ali sad imam nekoliko demo account-a, puno citam, ucim, pa da vidimo.
Svima vama trejderima, clanovima, moderatori i ostali prisutni zelim puno srece i pameti

Van mreže MAXPOINT

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 21
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #82 poslato: 08.04.2014, 15:00:20 »
Pozdrav sunčanoj Makedoniji ! :D :D :D
Dobro došla Hilda.
Mnogi od nas dijele sličnu sudbinu na forexu.
Međutim još uvijek smo tu. Navukli smo se. ;) ;D ;D

Spretno, pametno i sretno!
Pozdravi iz Hrvatske.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #83 poslato: 17.04.2014, 22:05:16 »
Pozdrav sunčanoj Makedoniji ! :D :D :D
Dobro došla Hilda.
Mnogi od nas dijele sličnu sudbinu na forexu.
Međutim još uvijek smo tu. Navukli smo se. ;) ;D ;D

Spretno, pametno i sretno!
Pozdravi iz Hrvatske.

https://www.youtube.com/watch?v=gEUBKBuHZ4c&feature=youtu.be&t=32s O0

Van mreže MAXPOINT

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 21
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #84 poslato: 21.04.2014, 22:55:34 »
 :D :D :D Da...pa koga to nebi dirnulo... :D :D :D
Pozdrav Moderator.

Van mreže Hilda13

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #85 poslato: 24.04.2014, 10:46:33 »
 ;) Ah ...."na ushi nosim" tu nashu Jugu...ali ovako si otkrivamo godine, da smo ziveli malo vise i u "prosli vek".  :P
Hvala na dobrodoslici, lepo mesto za ucenje i druzbu.

Van mreže trut

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 25
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #86 poslato: 04.05.2014, 21:18:03 »
       Pozdrav Svima na forumu!
       Sudeci po Hildinom odgovoru nisam jedini koji je naucio sta je margin call i stopp out... Naime, nedavno sam zbog svoje neobavestenosti ili naivnosti (razmisljao sam da mi korisnicko ime bude "francuska sobarica" :)) ostao bez novca na racunu..., o tome na drugom mestu... Verujem da je forum pravo mesto za skupljanje informacija, pre nego sto krenem sa novim deponovanjem...

Van mreže Moneymaker

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 10
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #87 poslato: 25.05.2014, 15:45:37 »
Pozdrav svima od Moneymaker-a, nov sam clan ali forum pratim vec neko vreme....3 meseca sam posvetio forexu za sada i svakim danom sam sve vise odusevljen nacinom poslovanja, tj trgovanja.... Od kad sam otvorio svoju prvu transakciju, glavobolja i bol u ledjima su nestali :D salim se.....trgujem na demo i realnom i situacija se poboljsava, prosao sam kroz razne obuke i shvatio sam da sam samo zagrebao povrsinu i da ovde mora dosta jos da se uci i vezba....

Jos jednom pozdravljam sve i zahvaljujem se moderatorima na ovom izvanrednom sajtu!!!!!


Van mreže popeye

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #88 poslato: 25.03.2015, 23:15:58 »
Vidim da u ovoj temi odavno nije pisano, ali kao i na svakom drugom forumu, red je da se predstavim.

Zovem se Nemanja, živim u Beogradu. Po zanimanju inžinjer, sa ekonomijom u životu dodira nisam imao, ali mi je forex jako interesatnan. Do sada sam trgovao samo sa Demo nalozima, uglavnom mi ide solidno, pa onda jednog dana puknem i spalim to što sam napravio pa ispočetka... valjda to tako ide kad nisu prave pare. :) Trudim se da učim i da ne igram na sreću.

Pravi račun sam planirao da otvorim kasnije, medjutim dobri rezultati u trgovanju poslednje 2 sedmice, prvo na padu a zatim na usponu EURUSD mi ne daju mira.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Predstavljanje
« Odgovor #89 poslato: 26.03.2015, 13:13:19 »
Dobrodošao :)

To što napraviš plus ne znači puno. Ionako je šansa pola pola da pogodiš na koju će stranu cena. Ako spališ račun u jednom danu znači da ti ne ide solidno (ako pod solidnim ne računamo spaljivanje). Takođe znači da ti je lot preveliki ili da si nanizao pozicije koje su otišle u minus i da tvrdoglavo nisi hteo da zatvoriš loss. Ako budeš uporan videćeš da to nikuda ne vodi, samo gubljenu vemena, a na real i para.

Radi sa konstantnim lotom. Nikada ga ne povećavaj, do dupliranja računa. Ne otvaraj dodatnu poziciju ako imaš barem jednu u minusu. Ako je u plus stavi je na Be (SL jednako Open ceni) i tada razmišljaj o otvaranju nove pozicije. Kada ovako kreneš neće ti račun brzo rasti ali ga nećeš ni spaljivati. Ako to ne možeš na demu, budi siguran da tek na realu nećeš moći.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.