Autor Tema: COT izvestaj  (Pročitano 25592 puta)

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
COT izvestaj
« poslato: 12.02.2011, 17:19:50 »
Da li neko redovno prati COT izvestaj ?
Postoji lepo objasnjenje u opciji Edukacija. Ali koliko sam upoznat COT izvestaj kasni za tri dana , mada ga opet ubrajaju kao vazan fundament.
Ja sam skoro saznao za njega pa me zaniam misljenje trejdera koji prate ?!

Van mreže bonzobgd

  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: COT izvestaj
« Odgovor #1 poslato: 26.04.2013, 20:47:06 »
Заинтересовао сам се за тему.

Три групе трговаца


Први су робни произвођачи. Аналитичари их називају "паметни новац." Такође познати као комерцијални хедгерси "the commercials", они се виде као људи са најбољим тржишним информацијама. Када повећавају своје позиције у сировој нафти, на пример, вероватно је добро време да се пазаре неке залихе енергије.

Затим, ту је глупа новац - "не-комерцијална" категорија "non-commercial". То су велики спекулативни инвестициони фондови, обично назива "велики шпекуланти" - "large speculators". Глупи новац. Они су тренд-следбеници. Аналитичари кажу да су обично у праву по тржишним крајностима. Ако се купује нафта, вероватно је време да се продају своје залихе енергије.

Трећа група је "non-reportable" категорија. Ова група се виде као стварно глуп новца. Они су ситни трговци, који очигледно не знају шта раде и не дају никакву значајну информације о тржишту - ту некако спадам и ја. Тако бар кажу многи аналитичари.  :)

http://www.myfxbook.com/commitments-of-traders Моја почетна страна за истраживање.
Long live and prosper.

Van mreže montenegro

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 90
  • Karma: 8
    • Pogledaj profil
Odg: COT izvestaj
« Odgovor #2 poslato: 01.05.2013, 21:05:03 »
www.barchart.com ja koristim. Naravno da je veoma bitno sta se desava sa fjucersima i opcijama i sl. izvedenicama. Na ovom sajtu mozes pratiti i dnevno kako se krece cijena fjucersa npr. i koliko je ugovora napravjljeno, tako da ti moze pomoci da odredis kako ce se cijene ponasati, jer fjucers je nista drugo do buduce ocekivanje u vezi kretanja cijena, tako da njihova cijena npr. fjucersa na eur/usd ce direktno i uticati na ovaj valutni par ili neku robu.

Van mreže srdjan013

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: COT izvestaj
« Odgovor #3 poslato: 14.10.2015, 11:01:21 »
Pozdrav drugari,

znam da je tema stara, ali bih voleo malo da je obnovimo. Mene zanima kako se čitaju COT izveštaji, koje se tačno pozicije gledaju u samom izveštaju, koje se razlike u izveštaju prate u odnosu na predhodni, kako te razlike možemo gledati u odnosu na valutne parove i kakav zaključak možemo izvesti u odnosu na predstavljene pozicije. Voleo bih ako bi to neko znao i umeo da predstavi kroz slike samog COT izveštaja. O njemu ne znam skoro baš ništa, pa ko je voljan, verovatno bi još nekom bilo korisno...

Hvala unapred :)