Autor Tema: TRI NAČINA TRGOVANJA  (Pročitano 3629 puta)

Van mreže leon93

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 84
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
TRI NAČINA TRGOVANJA
« poslato: 23.01.2011, 16:50:47 »
TRI NAČINA TRGOVANJA

Tri tehnike trgovanja su:

1.   Trgovanje probijanja
2.   Trgovanje trenda
3.   Trgovanje vrha i dna (ova strategija je riskantnija od prethodne dvije)


TRGOVANJE TRENDA

Postavljanje indikatora za trgovanje probijanja i trenda:

EMA = 50 plava, close, exponential
EMA = 10 crvena, close, exponential
Bollinger (BB) = 20,2, close, exponential
SAR = zadano, magenda
MACD = zadano
RSI = 14
Slow Stochastic = 5,3,3 ; K%=plava; %D=crvena

(Indikator možete pospremiti kao predložak)


1.   Prvo pogledajte je li linija cijene iznad ili ispod EMA 50 plava.

2.   Ako je linija cijene iznad EMA 50 plave, EMA 10 crvene, a BB srednja je iznad EMA 50 plava onda lovimo priliku za kupovanje i obratno.

3.   Kad linija udari u EMA 10 crvenu, srednju BB ili EMA 50 plavu onda ove linije ponekad služe kao potpora i otpor pa ako se odbija s gornje strane kupit ćemo ili ako se odbija sa donje strane prodat ćemo.

4.   Kad trejdamo trend važno je da SAR, MACD, RSI i Slow Stochastic zajedno daju signal.

MACD, RSI i Stochastic nam pomažu potvrditi trend i prepoznati točne ulazne i izlazne signale.

Uvijek trgujemo kad je trend, a ne kada se kreće bočno!
Provjeriti trend na M30 i H1, a pravi moment za ulazak možemo pogledati na M1 i M5.

Na priloženoj slici vidimo jedno lažno probijanje i pravo probijanje prema gore. U Buy varijantu možemo ući kada se valuta popne najmanje 1 pips iznad zadnjih svijeća ili još bolje kada dotakne Bollinger prema gore.
Izlazimo kada je MACD počeo praviti luk. To znači da se preprodalo (oversould).

U principu je trgovanje probijanja najsigurnija strategija. Kada valuta jednom snažno krene prema gore ili dolje obično nastavi kretati u tom smjeru. Ako ste u tom momentu postavili narudžbu bit ćete bogati  ;D

Slika "probijanje2.png" prikazuje gore navedene indikatore.
« Poslednja izmena: 23.01.2011, 18:00:11 leon93 »

Van mreže leon93

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 84
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: TRI NAČINA TRGOVANJA
« Odgovor #1 poslato: 23.01.2011, 17:56:42 »
Nadam se da sam sa ovim prilogom pomogao onima koji imaju manje iskustva ili tek uče trgovati.

Van mreže JohnyG

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 79
  • Karma: 19
    • Pogledaj profil
Odg: TRI NAČINA TRGOVANJA
« Odgovor #2 poslato: 23.01.2011, 21:36:58 »
Jos jedan nacin  trgovanja koji kaze:  Do not keep all eggs in one basket.  Solution - diversity

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: TRI NAČINA TRGOVANJA
« Odgovor #3 poslato: 23.01.2011, 22:01:46 »
Jos jedan nacin  trgovanja koji kaze:  Do not keep all eggs in one basket.  Solution - diversity

Ovo je nekada bilo skoro 1:1, ali se poslednjih meseci više puta dešavalo da se ova dva para raziđu u korelaciji.
To se najbolje može primetiti na manjim TF-ovima...

Van mreže leon93

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 84
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: TRI NAČINA TRGOVANJA
« Odgovor #4 poslato: 23.01.2011, 22:49:58 »
Kako se zove taj indikator koji pokazuje diversity. Ako ga nemamo u MT4 možeš li ga okačiti?


HEDŽING STRATEGIJA

Da sam taj indikator imao prije 2 godine kad sam trejdao hedžing Eur/Usd i Usd/Chf puno bi mi pomogao.
Mi smo jedino znali ući kad smo pustili da na demu ode u veliki minus onda smo hedžing postavili na pravi račun. Zarada na ovoj strategiji je upravo bila u razilaženju korelacija.

Sad sam se sjetio. Bila je jedna stranica na kojoj se moglo odabrati dva para i pogledati korelaciju.

Ono što nisam u to vrijeme znao to sam pročitao na vašim stranicama, a to je, da se razilaženje dešava u vrijeme velikih vijesti. Razlika je u tome što vi kod institucionalne strategije postavljate stop loss i take profit, a mi nismo ništa postavljali. Oba para su mogli napraviti minus, ali ih se pustilo dok nisu otišli u plus i tada se zatvorila zarada. Uvijek se koristila buy varijanta na obje valute tako da se skupljao swap jer je danima znalo ostati otvoreno.

Probajte na demo računu od 1000 $ i više prije velikih vijesti postaviti:
Eur/Usd = 1 lot (kupi)
Usd/Chf = 1 lot (kupi)

...i promatrajte što će se desiti. Jedan par će otići u minus, a drugi vjerojatno u plus. Pogledajte dolje da li vam oba para zajedno prave minus ili zaradu. Ako je u minusu ostavite ga danima sve dok se ne dogodi razilaženje u korelaciji i napravi zaradu. Kada nastane zarada 20 - 50$ onda se oba para zatvore. Znači razlika između ta dva para je bila zarada od 20-50$.