Autor Tema: Platforme na mobilnom  (Pročitano 27916 puta)

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Platforme na mobilnom
« poslato: 30.11.2010, 18:31:03 »
Da li neko koristi platforme na mobilnim telefonima?
Ne moze da bude tako pregledno kao na PC ali barem da ste u toku kad niste pored PC, da mozete da iskljucite ili otvorite poziciju...
I kako se snalazite na aparatima sa android sistemom i jos na touchscreen(da li je komplikovano za upotrebu zbog debljine prstiju) ???

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Platforme na mobilnom
« Odgovor #1 poslato: 30.11.2010, 22:45:42 »
Ja mogu iz iskustva da pišem samo o MT4 platformi koja postoji isključivo za telefone sa Windows Mobile operativnim sistemom. Takođe, MT4 ne postoji zasada ni za Symbian, Android ili operativne sisteme na iPhone telefonima.

Većina brokera koja radi pod MT4 platformom ima ponuđen download mobilne verzije iste, tako da je samo pitanje da li skinuti CAB verziju za instalaciju na telefonu ili EXE varijantu za instalaciju na telefon preko računara.

Kada se instalira, imate lepu preglednost, alarme, čak i nekoliko desetina indikatora, mada ja koristim isključivo za rukovanje trgovinama i pregled kvota svih valutnih parova.

Takođe bih preporučio touchscreen WinMo telefon jer je daleko lakše i zahvalnije za rukovanje.
A upravo ovako izgleda platforma na telefonu:

Van mreže urosh1

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 638
  • Karma: 29
    • Pogledaj profil
Odg: Platforme na mobilnom
« Odgovor #2 poslato: 04.12.2010, 21:27:23 »
Inace platforme za mobilne telefone sa android sistemom izlaze uskoro za 2-3 nedelje to su najavili iz Dukascopy. :)
Verovatno ce i ostali slediti njihov primer.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Platforme na mobilnom
« Odgovor #3 poslato: 04.12.2010, 21:42:05 »
Inace platforme za mobilne telefone sa android sistemom izlaze uskoro za 2-3 nedelje to su najavili iz Dukascopy. :)
Verovatno ce i ostali slediti njihov primer.

Dukascopy uvek svima beži za dva koraka što se tiče naprednih rešenja.
Mana im je što im još uvek nije u funkciji MT4 platforma (iako je sama njihova besprekorna), mada je moje lično mišljenje da čekaju rođenje MT5 da bi je prihvatili kao svoju.
U prošlosti su mogli da imaju i mnogo veći broj klijenata (trejdera) što se nije dogodilo zbog visokog početnog depozita.
Pre izvesnog vremena su i tu barijeru otklonili... I na kraju krajeva i svi ostali treba da slede njihov primer zato što su vrhunski po svakom pitanju !

Van mreže edinbg

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Platforme na mobilnom
« Odgovor #4 poslato: 07.03.2011, 20:53:46 »
http://www.mt4remote.com/

Kazu da radi odlicno ali ja nisam uspeo da podesim svoj ruter ili sta je vec problem.

Ako neko uspe nek napise kako je to uspeo.

Moj ruter je Linksys WRT54G.

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Platforme na mobilnom
« Odgovor #5 poslato: 07.03.2011, 22:28:26 »
http://www.mt4remote.com/

Kazu da radi odlicno ali ja nisam uspeo da podesim svoj ruter ili sta je vec problem.

Ako neko uspe nek napise kako je to uspeo.

Moj ruter je Linksys WRT54G.

Ako sam dobro razumeo, ova aplikacija preko telefona pristupa tvom računaru putem jednog vida servera i zato i moraš da podešavaš ruter.
E sad, aplikacija koju sam pominjao ranije jeste aplikacija sama za sebe i radi na Windows Mobile OS.
Ako imaš telefon sa Android OS pokušaj prvo da skineš neku od platformi koje su napravljene za direktan rad na telefonu sa http://www.androidzoom.com/android_developer/forex-on-the-go-llc_sras.html
Ne mogu da ti garantujem (jer ne mogu da proverim), ali ne bi trebalo da bude bitno za aplikaciju kog brokera ćeš da se odlučiš ako postoji mogućnost da se ručno upisuju serveri u podešavanja.
Proveri pa javi...

P.S. Dobrodošao ;)

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Platforma za poneti
« Odgovor #6 poslato: 10.08.2011, 21:46:32 »
Ja koristim Admiral Markets mt4 platformu na androidu. Sto pitas?

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Platforma za poneti
« Odgovor #7 poslato: 10.08.2011, 22:03:54 »
Android 2.2 mada mislim da je verzija nebitna, takodje imas mt4 za ostale mobilne platforme(zavisi od brokera do brokera).
Ja ga koristim samo kad bas moram i iskljucivo za modifikacije postojecih ordera/trejdova.
Chart je prilicno nepregledan i nemas indikatore, sumnjam da bi daleko dogurao kad bi se oslanjao samo na ovakvu platformu.

Van mreže dukfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 270
  • Karma: 15
    • Pogledaj profil
Odg: Platforma za poneti
« Odgovor #8 poslato: 10.08.2011, 22:47:50 »
Ne razumem dali pitas ili kazes?

Sto se tice ostalih nacina "mobilnog" trgovanja, takodje za android postoji program team viewer sa kojim mozes preko telefona upravljati racunarom, takodje malo nezgodno za koriscenje ali je ok varijanta.

Van mreže Mauro Beograd

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 68
  • Karma: 6
  • Svet Voli Pobednike
    • Pogledaj profil
Odg: Platforma za poneti
« Odgovor #9 poslato: 11.08.2011, 10:03:12 »
Koske i ja imam slican problem.. zbog faksa  moram  da se krecem a problem sam resio lap topom i
onim vip-ovim  internetom pa sam  uvek u toku.
"Samo su dva tipa ljudi na ovom svetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni.

(Woody Allen)"

Van mreže FXModerator

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5720
  • Karma: 65
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • Forex Srbija
Odg: Platforme na mobilnom
« Odgovor #10 poslato: 11.08.2011, 15:45:49 »
Ja mogu iz iskustva da pišem samo o MT4 platformi koja postoji isključivo za telefone sa Windows Mobile operativnim sistemom.........


Koji je operativni sistem u ptanju i koji model telefona?

To je bio Samsung I900, prva Omnia, WinMo 6.1, čini mi se.