Autor Tema: Forex obuka  (Pročitano 29569 puta)

Van mreže Brajko

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Forex obuka
« poslato: 04.10.2010, 11:26:11 »
Za one koji hoce da su ukljuce u trgovanje forex-om preporucio bih seminar koji sam pohadjao kod Atlas Capital Beograd.

Van mreže SuperFX

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2575
  • Karma: 41
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #1 poslato: 04.10.2010, 11:41:07 »
Za one koji hoce da su ukljuce u trgovanje forex-om preporucio bih seminar koji sam pohadjao kod Atlas Capital Beograd.

Forex je kao i svaki drugi posao na svetu, ako hoćete da budete dobri i profitabilni morate se njemu istinski posvetiti.
Imate dve mogućnosti :
1. Da idete i plaćate svakojake škole
2. Da zavrnete rukave i sami počnete da žvaćete materiju (teži put)

Sajt je napravljen u nameri da se forex početnicima (takođe i iskusnijima) pruži sva moguća podrška kako ne bi morali iz svog džepa da izdvajaju pozamašne svote novce na razne edukacije.
Pravi seminari su sasvim nešto drugo. Oni po pravilu traju od jednog do tri dana, i na njima je akcenat stavljen na razvijanju bazne strategije od strane profesionalnog trejdera koji drži predavanje.
Trejderi koji njima prisustvuju po pravilu moraju da poseduju jedan pozamašan nivo znanja.
I na kraju, uveren sam da na tom seminaru nisi čuo ništa više nego što možeš da pročitaš na ovom sajtu.


Van mreže Brajko

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #2 poslato: 04.10.2010, 13:04:59 »
Seminar je trajao 4 dana po 3 sata. Osim što mi je objašnjena fundamentalna i tehnička analiza, poseban je osvrt bio na strategije trgovanja, odnosno kako se koriste indikatori koji su bili predmet proučavanja i u kojim kombinacijama. Sve je na seminaru bilo OK samo je postao problem PRIDRŽAVATI SE TOGA. Definitivno moram poraditi na sebi da bih bio uspešan na FX-u. Tehnička analiza nije nikakav bauk, ali je disciplina najbitnija stvar. Sve se to može naći na internetu ali ipak živa reč je bolja. Uostalom nijesam zažalio ni trenutka što sam bio na seminaru, osim toga dobio sam i 200 eura na live računu ali doplatio sam još 800 i dobio na to još 200 bonusa. Nisam još počeo sa trgovanjem, predavač mi je rekao da moram još vežbati na demo.

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #3 poslato: 04.10.2010, 17:03:07 »
Seminar je trajao 4 dana po 3 sata. Osim što mi je objašnjena fundamentalna i tehnička analiza, poseban je osvrt bio na strategije trgovanja, odnosno kako se koriste indikatori koji su bili predmet proučavanja i u kojim kombinacijama. Sve je na seminaru bilo OK samo je postao problem PRIDRŽAVATI SE TOGA. Definitivno moram poraditi na sebi da bih bio uspešan na FX-u. Tehnička analiza nije nikakav bauk, ali je disciplina najbitnija stvar. Sve se to može naći na internetu ali ipak živa reč je bolja. Uostalom nijesam zažalio ni trenutka što sam bio na seminaru, osim toga dobio sam i 200 eura na live računu ali doplatio sam još 800 i dobio na to još 200 bonusa. Nisam još počeo sa trgovanjem, predavač mi je rekao da moram još vežbati na demo.

Mada nemam  pravo  nikoga da savjetujem  ,pogotovo  ako  je  tudj  novac u  pitanju  ,predlozi  bih  ti  da  sacekas  sa  trgovinom ,cak  i  godinu  ;)    ! 
Imas  jednostavno  rjesenje  ,  otvori  demo  nalog  i  stavi  novaca  koliko  imas  na  live   . Ako  ne mozes da  budes u  plusu  nakon  makar  pola  godine trgovanja ,ali  trgovanja  svakim  danom  ako  si day trader  ili  swing  nedeljno,  ...ili  kako  vec  imas  strategiju   ,onda  si  sigurno  zaradio  jer nisi  trgovao   sa  pravim  novcem (sacuvao  si  tvoj  ulog ) .Ako  na  demo  ne mozes  zaraditi  novac  ,zasto  bi  zaradio  na  live  ?  Probaj  ,ovako  je   bezbolno  .

Sto  se  tice  seminara ,da  li  si  dobio konkretne  strtategije ?  Kad  kazem  konkretno  , entry  point  -exit   ,SL ,TP  ...MM    ?    Ili  je  bilo  navodjenje  onoga  sto mozes da  probas (  Support ,resistance  ,pivot ,trend  line  ,razne  candle pattern ,fibonaci   ..itd  )  bez  konkretniuh  pravila  koje sam  gore naveo  ?  Da  li  ti  je objasnjeno  kako  su  nastali  indikatori ,sta  koriste  indikatori  da  bi  generisali  signal  ? Odnosno   ,kakva  matematika  stoji  iza  njih  ..ili  neki  tehnicki  pokazatelj  ?

Budi  maksimalno  iskren  prema sebi  kada  budes  davao  odgovor ,ako  i  dalje mislis  da  mozes  da zaradis  ,odnosno  ako  mozes  da  konstantno  zaradjujes ...onda  samo naprijed  i  svaka cast  . 

Van mreže TheSage

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 444
  • Karma: 13
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #4 poslato: 04.10.2010, 18:05:12 »
Za one koji hoce da su ukljuce u trgovanje forex-om preporucio bih seminar koji sam pohadjao kod Atlas Capital Beograd.

Kada budes u stanju da ovu sliku tumačiš kao što radiolog tumači rendgenski snimak, onda kreni sa live poslovanjem. Dotle, silne  pare možeš  dati na seminare, tamo ovo sigurno nećeš naučiti.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #5 poslato: 04.10.2010, 21:10:30 »
Piše 4 dana po 3 sata. To je stvarno, ajde da ne kažem ništa, ali zaista malo za svakog početnika. Da bi se uspešno došlo na live potrebno je barem 100 dana po 3 puta 3 sata. Brokeri bi trebalo da takve uvodne kurseve drže besplatno da bi popularisali forex i privukli nove korisnike i da imaju privatne časove koje bi davali trejderi sa dokumentovanim pozitivnim portofoliom.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #6 poslato: 04.10.2010, 22:55:04 »
Seminar je trajao 4 dana po 3 sata. Osim što mi je objašnjena fundamentalna i tehnička analiza, poseban je osvrt bio na strategije trgovanja, odnosno kako se koriste indikatori koji su bili predmet proučavanja i u kojim kombinacijama. Sve je na seminaru bilo OK samo je postao problem PRIDRŽAVATI SE TOGA. Definitivno moram poraditi na sebi da bih bio uspešan na FX-u. Tehnička analiza nije nikakav bauk, ali je disciplina najbitnija stvar. Sve se to može naći na internetu ali ipak živa reč je bolja. Uostalom nijesam zažalio ni trenutka što sam bio na seminaru, osim toga dobio sam i 200 eura na live računu ali doplatio sam još 800 i dobio na to još 200 bonusa. Nisam još počeo sa trgovanjem, predavač mi je rekao da moram još vežbati na demo.

 :) ja sam prochitao par puta edukaciju na ovom sajtu i mogao sam to da ti ispricham uzhivo ako ti zhiva rech bash toliko znachi... u pola cene... i i ja bi ti rekao da josh vezhbash ne demu  :D

Van mreže Brajko

  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #7 poslato: 05.10.2010, 11:02:45 »
Nije mi cilj reklama. Hoću samo da navedem prednosti seminara.

Kad kažem da je živa reč bolja od čitanja, to znači da sam na sva moja pitanja dobio konkretan odgovor. Seminar je koristan da te uputi u pravi smer, a na tebi je da se usavršavaš. Shvataš? Nemojte me ubeđivati da su predavanja od strane predavača koji su prežvakali svu literaturu iz te oblasti i imaju iskustva u realnom trgovanju, beskorisna. Ok. Kome je lova problem, shvatam ga, ali meni su kursevi dosta skratili put što se tiče edukacije iz te oblasti. Da sam počeo učenjem sa interneta zar sam trebao naučiti sve indikatore koji postoje i kojih ima preko 200 a koji su u stvari samo modifikovane verzije njih 5 osnovnih. Evo sada sam Tangu skratio 100 dana obuke na 3 dana.

Van mreže markot

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 367
  • Karma: 40
  • Alea iacta est !
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #8 poslato: 05.10.2010, 11:19:24 »
Slazem  se  da je bolje imati mentora ,i  da je ziva  rijec  laksa i  brza . Jedino  sto  mene  a  i  vecinu  muci  je  referenca  tih  koji obucavaju .   Mnoge  knjige na internetu  su samo  prepakovane  price  strategija  koje  su  veoma stare . Mnoge i  dalje funkcionisu ,ali  je potreban  veliki  kapital ,da  bi se njima   trgovalo  (turtle strategy )  .  Na kraju  ,nije  vise ni  pitanje novca ,pa  koliko god  da ga posjedujem ,jer  ga dajes nekom  drugom  za  objektivno neadekvatnu uslugu . Naravno  ,cast izuzecima !
Pravog  trejdera  mozes  testirati  jedino  kada  trguje  live .Ako  imas taj  oblik edukacije  ,ja bih  ga  preporucio ,jer  ako  ne moze  da napravi  novac  na svom racunu ,kako  onda tebi  mzoe  pomoci  ?
Veliki  broj  prevara  postoji  u  bilo  kojem  business-u ,tako  i  ovdje .  Svake  godine u  oktobru  se odrzava  seminar  u  Barseloni ,  za  vise informacija  pogledaj  FXstreet . Tu  ucestvuju  aktuelni i  priznati brokeri .Ako  imas  zelju  da  naucis ,a imas novaca  da sebi  to priustis  ..onda samo naprijed  ,to  je pravo  mjesto .

Van mreže huntrader

  • Poruke: 20
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Forex obuka
« Odgovor #9 poslato: 05.10.2010, 12:11:48 »
Kako sam pročitao vaše upise vidim, da jako malo vas bio na neki kurs. Pogrešno smatrate cilj kursa. Ako odete na jedan kurs svi mislite da ćete naučiti jednu dobru strategiju i bićete uspešni. I ja sam isto to mislio na početku. Nažalost ovo neće se desiti. Onda bih svi bili uspešni sad... Ne možeš jednu strategiju 100% da preuzmeš od nekoga. Zamisli, predavač već ima više godina iskustvo stim. Koliko trgovanja i situacija ima iza sebe. Ima svoje pravila, ima jedan svoj stil što mu odgovara i zna koristiti. Možda to tebi neće to odgovarati, ali mogu biti važne te detalje i osnove što si naučio. Ja mislim svako sebi mora napraviti svoj trgovački sistem (strategiju), pa isprobati (to će mesecima da traje) i tek posle trgovati na live računu.
I ne znam kako možeš Xomep poredetiti taj kurs sa pročitanim na ovim sajtu, ako nisi bio tamo.  Nikad nemožeš znati gde ćeš čuti samo jednu bitnu informaciju ili rečenicu koju možeš ugraditi u svoj sistem i možeš postati uspešan.
Drugom delu jeste da ima jako loših kurseva gde stvarno samo izbacuješ pare. Ali ko zna to unapred. Ja lično ne bih otišao na jedan kurs gde će mi indikatore da objasne kako funkcionišu, pošte me ni ne interesuje i ne korisitm indikatore u svom sistemu.
Druga stvar. Ako i naučiš tumačiti  sliku što je TheSage postvaio, to znači da možeš već live trgovati? Ako radiolog zna tumačiti rendgenski snimak, to još ne znači i da zna lečiti bolest. I nemojte zaboraviti grafikoni su subjektivni. Gledamo isti grafikon i vidimo druge stvari. Imamo drugačiji mišljenje o tržištu. I seti se. Pre 20 godina kako su trgovali ljudi? Nisu gledali grafikone ali onda su bili uspešni trejderi. Lično mislim da bih neko bio uspešan trejder, to neće da zavisi o tome dali će prepoznati jedan dupli top ili head&shoulders, ili ako se razume u fundamente.
Treća stvar. Nemojte dopustiti da vas prevare brokeri sam marketinškim trikovima. U ovom slučaju da si stvaio 800 eura i dobio si 200 gratis. Samo da kažem nisi ništa dobio. Samo ti je broker promenio levarege na račun. Ti to ne vidiš. I na računu će ti se videti kao da imaš 1000 evra. Ali nije tako. Zato kažu oni to da taj 200 evra ne možeš izvaditi . Samo na to zarađeni profit.
Mogao bih još stranima da pišem u ovome, ali ne želim nikoga smarati ovim stvarima. Samo nemojte presuditi takve stvari što niste ni probali i ako je već neko otišao na kurs to ne mora da znači da je pogrešio i da su to izbacene pare. Stvarno puno vremena možeš uštediti, ako neko deli stobom njegov iskustvo. I sportistima je potreban jedan trener....

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: Forex obuka
« Odgovor #10 poslato: 05.10.2010, 12:51:28 »
Slažem se sa huntraderom, oko toga da nikada ne znaš kakvu ćeš korisnu informaciju možeš čuti na nekom seminaru, koja može da ti vredi zlata i pristalica sam toga da ni jedne pare koje se potroše na edukaciju nisu bačene, ali ujedno moram da se i sa markotom složim, jer mora da se vide reference predavača, iskustvo pa i spomenuti njegov porfolio.
Ovde ako se ne varam, je tema i čitava diskusija započeta oko seminara koji je po rangu početnički (basic), gde ti objašnjavaju šta je fx, koliko para se obrće, koje indikatore imaš, tehniča i fundamentalna analiza...
što je opet po meni bacanje para, pa bi se tu opet složio sa xomerom, jer se takve stvari ovde mogu naučiti u sekciji edukacija, čak i potkrepljene u nekim delovima foruma sa konkretnim strategijama i trgovanjima.
Seminare koji su na nekom naprednijem nivou, gde se podrazumeva neko prethodno iskustvo, podržavam, što se i može zaključiti putem prisustva člana ForexSrbija Teama na prezentovanom seminaru koji se održao u Mađarskoj.

Van mreže FXMaster

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2171
  • Karma: 34
  • www.forexsrbija.rs
    • Pogledaj profil
    • www.forexsrbija.rs
Odg: Forex obuka
« Odgovor #11 poslato: 05.10.2010, 13:04:38 »
Primetio sam da se ja na kraju sa svima slažem :)
takođe sam primetio da sam pogrešio nik, evo ispravke "xomep".