Autor Tema: Kamatne stope i izveštaji (minuti)  (Pročitano 23940 puta)

Van mreže DejanPetrović

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 28
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Kamatne stope i izveštaji (minuti)
« poslato: 07.07.2017, 20:41:11 »
Poštovane kolege (ekonomisti),

Molim Vas kao kolega trejder da mi kao tehničaru (inženjeru) pomognete u tumačenju odluka i promena na svetskom tržištu.
Osim pismenosti i želje da dostavim sav dostupan materijal nemam mnogo šta da kažem na ovu temu.
Naravno svaka saranja je moguća.

Pozdrav. FED minuti su u prilogu.

Neće da pošalje ... šaljem link

 https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/files/20170707_mprfullreport.pdf

Van mreže Milos

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 41
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Kamatne stope i izveštaji (minuti)
« Odgovor #1 poslato: 13.07.2017, 19:13:58 »
Dzenet Jelen je rekla da ce se bare tri puta povecati kamatne stope ove godine. Jedna je sigurna u decembru. Mada politicka situcacija u SAD i jak bankarski lobi vrsi veliki pritisak na Trampa...dolar je dosta oslabio.. sada se prate i ostale valute. Kanada je digla kamatu na 0.75%.. BOE razmatra slicnu situaciju... RBA mozda i ona poveca... za ECB CEMO VIDETI USKORO.

Van mreže DejanPetrović

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 28
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Kamatne stope i izveštaji (minuti)
« Odgovor #2 poslato: 14.07.2017, 00:03:42 »
Miloše, hvala ti na odgovoru.Imaš + od mene .

USD / CAD to 1.12 :: Bank of Canada increases overnight rate target to 3/4 per cent ! BUT an other one is coming ...1.29 to 1.27 ...PLEASE NOTE THAT  The next scheduled date for announcing the overnight rate target is September 6, 2017. The next full update of the Bank’s outlook for the economy and inflation, including risks to the projection, will be published in the MPR on October 25, 2017.

Predloži mi kako bih mogao da pomognem i koji nivo informacija (da bih smanjili noise) predlažeš da postujem.

Srdačan pozdrav.