Autor Tema: Tehnička analiza - statistička obrada fibo nivoa  (Pročitano 23553 puta)

Van mreže PerPips

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Tehnička analiza - statistička obrada fibo nivoa
« poslato: 10.07.2016, 22:08:50 »
Indikator XLab_ZZ.mq4 (https://www.mql5.com/en/code/10671) iscrtava lokalne minimume i maksimume na grafiku (korisnik određuje minimalno rastojanje koje je potrebno da bi se vrh ili dolina priznali za max/min). Da li neko od vas zna kako te ekstreme prebaciti u Excel (datum, vrijeme i vrijednost ekstrema)?

Poznato je da fibo nivoi djeluju u tržištu zbog toga što su , između ostalih stvari u prirodi, i obrasci psihološkog ponašanja čovjeka podložni fibo strukturama (npr. "zlatni presjek" je "ljepota u oku posmatrača"). Zbog toga bih pokušao provesti tehničku analizu kao statističku obradu fibo nivoa - da pokušam pronaći psihološke obrasce djelovanja tržišta. Harmonijsko trgovanje (npr. pomoću obrazca "leptira" i sl.) je jedan od načina takvog pristupa problemu. Ja bi to isto pokušao, samo ne geometrijski, već matematički.
Zato mi trebaju vrhovi i dna, tj. lokalni minimumi i maksimumi, ali isto tako i tačna vremena (datum + vrijeme) tih događaja. Pomislio sam da bih to mogao dobiti iz navedenog indikatora koji veoma precizno iscrtava te tačke, ali ja to ne znam prebaciti u Excel. Da li možda neko od vas to zna? Da li postoji neki drugi način za dobijanje meni potrebnih podataka (datum, vrijeme i vrijednost ekstrema)?

Van mreže PerPips

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Tehnička analiza - statistička obrada fibo nivoa
« Odgovor #1 poslato: 15.07.2016, 20:25:45 »
...bio bih zahvalan i na odgovoru da se to što mi je potrebno ne može dobiti na način koji sam zamislio...zar se baš niko od posjetilaca ovog sajta ne razumije u MetaQuotes Language?