Autor Tema: Neka strategija i trailing stop  (Pročitano 24125 puta)

Van mreže dzoshua

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Neka strategija i trailing stop
« poslato: 15.05.2015, 15:58:35 »
Pozdrav,

Ovo je moj prvi post ovde, a i nov sam u svetu forexa pa me zanima vase misljenje oko nekih stvari. Odmah da napomenem da nisam siguran da ovaj post treba da ide u ovu grupu, pa ako treba neka ga moderator prebaci.

Naime, vec oko 100 dana radim na demo nalogu Admirala. Koristim MT4 i u 95% slucajeva sam trejdovao preko android aplikacije.

Sto se tice nacina trgovanja, to je izgledalo ovako. Trgovao sam EURUSD, USDCHF i AUDJPY i to na sledeci nacin. Poceo sam sa lotom od 0,05 i imao 2 trejda dnevno. Stavljao sam TP na 5 pipa. SL nisam stavljao. Sto se tice indikatora, pratio sam Aligator, MACD i RSI i na osnovu njih ulazio u trejd. Na svakih 5 dana sam podizao lot za 2% od trenutne velicine lota. Sto se tice uspesnosti, imao sam preko 95% trejdova koji su mi dostigli TP, tj tih 5 pipa (a onih 5% su bili kada sam pokusao da stavljam SL na 10 pipa). Zanima me sta mislite o ovome (obzirom da nisam stavljao SL skoro nikada, da li je sve to pocetnicka sreca?) i da li je moguce to preneti i na real account?

Takodje, zanima me i nesto oko trailing stop. Da li postoji neki nacin (skripta ili sta vec) da udjem u poziciju i bez TP i bez SL a da mi se trailing stop ukljuci automatski kada cena dostigne npr tih 5 pipa od pocetne cene?

Takodje, obzirom da je MT4 za android jako slab sa opcijama (ali veoma pregledan) da li je moguce na neki nacin aktivirati i skripte ili trailing stop i preko androida?

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Neka strategija i trailing stop
« Odgovor #1 poslato: 15.05.2015, 23:31:05 »
Dobrodoša,

Za sada zaboravi real. Ja stalno ponavljam istu priču, sa kojom ne mora da se slože drugi trejderi, ali pošto se ne oglašavaju, da je ponovim. Radi kako radiš (mada rad bez SL nije preporučljiv za početnike), probaj da dupliraš kapital i pošalji stat ovde u temu Statement. Na osnovu toga ćemo moći da da ti nešto korisno kažemo.

Za skriptu ne znam jer ne radim na Andoridu, ali verujem da postoje.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Neka strategija i trailing stop
« Odgovor #2 poslato: 16.05.2015, 11:32:52 »
Pozdrav,

iz licnog iskustva mogu da ti prenesem da rad na andoid mt4 platformi je jako ogranicen. Doduse nikada nisam trgovao preko iste ali je stalno koristim kada zelim da vidim nivo cene ,a nisam kraj kompjutera. Ako smatras da je pregledna veruj mi nije(pogotovu sto nema opcija trend linija horizontalnih itd.), pretpostavljam da si pocetnik tako da je jos dug put pred tobom i otvaranja stvarnog racuna. radi edukuj se koliko god mozes citaj teme ovde(kolega tango pise recimo jeko kvalitetno mada moze biti i malo komplikovanije za pocetnike pa obrati paznju na njegove teme) i na drugim forumima i sajtovima imas i odlicne skole fx na netu babypips recimo.