Autor Tema: EA koji bi smanjivao postojeći gubitak otvorenih pozicija u minusu...  (Pročitano 23906 puta)

Van mreže jjaacckk

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Pre odprilike 4 do 5 godina posedovao sam EA koji je bio relativno dobar kao ideja ali ne baš 100% perfektan i to je razlog zašto sam ga najverovatnije i izgubio. U stvari šta je radio. Po sistemu martingale i hedge strategije je kad market podje protiv tebe :o a imaš nekoliko otvorenih pozicija u minusu, EA bi hedge-vao neprofitabilne pozicije i polako ih klesao, samim tim nije bio perfektan ali je relativno radio OK posao. Video sam nekoliko vaših članova koji pričaju o sličnim EA, sa razlikom što oni očekuju drugačije rezultate gde trgovina počinje od nule i onda se očekuje poztivan rezultat. Ovo je obrnuto gde imaš nulu i ispod a očekuješ da isklešeš do ili bar približno do nule i time napraviš što manji gubitak.

Da bi bilo lakše objasniti šta i zašto mi treba je sledeće. Ja sam veliki ljubitelj martingale i hedge trgovanja, nemam ništa protiv signala ali ih nešto i nepoštujem, jednom rečju sam za čisto matematičko trgovanje. Posedujem kolekciju EA čije rezultate možete videti. Moj demo račun je odprilike uvek na oko 50 000tak hiljada dolara nedeljnog virtuelnog profita, i nemam problema da ponovim rezultate iz nedelje u nedelju. . Uneo sam vam Statement.htm za nepuna 3 dana od 26 492.02 dolara profita. I sad... e kako bi to bilo lepo da imam i 1 mil dollara equity da podržava moj martingale sistem. Zato mi treba drugi EA koji će mi pomoći kad pridjem blizu equity minimuma da se približim nuli. Dali neko ima bilo kakvo rešenje? Pozdrav i unapred zahvalan.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Martingele sistemi nisu za podcenjivanje. To i tvoj stat pokazuje. Ako sam dobro video, uvećanje je skoro 3% za tri dana. Šta smeta tvom sistemu da umesto milion usd, radiš sa 1000 usd i da uzimaš 10 usd dnevno? Postoji i mikro račun na kome možeš probati real. S jedne strane kažeš da imaš kolekciju EA koji lepo rade i prave onakav stat, s druge strane treba ti nekakav ne baš jasan EA.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže kikiriki

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 2
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Pozdrav
Možda nije za ovu temu ali je Tango spomenuo mikro račun. Kod koga se može otvoriti mikro račun?

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Pozdrav
Možda nije za ovu temu ali je Tango spomenuo mikro račun. Kod koga se može otvoriti mikro račun?
Cao, ja sam otvorio skoro na fx pro-u. Kod njih na sajtu pise da je min. za ulaganje 500usd ali to je u stvari njihov preporuceni minimum.
Moj racun je otvoren sa 300e mislim da moze i manja uplata, postoji micro lot za rad i sve ostalo oko otvaranja je standardno kopije dokumenata, nekih racuna i primaju uplate kako god hoces. Do sada ja nisam primetio neke nedostatke kod brokerske kuce, a i ovako globalno se dobro kotiraju pa eto ok su solucija.

pozdrav