Autor Tema: Dali Admiral stvarno neotvara račune u Srbiji?  (Pročitano 24782 puta)

Van mreže jjaacckk

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Dali Admiral stvarno neotvara račune u Srbiji?
« poslato: 26.02.2015, 16:24:34 »
Zdravo svima, Po svim preporukama sam rešio da otvorim račun sa Admiralom ali desilo mi se sledeće, na šta bi voleo da mi pošaljete komentar ili savet. Unapred zahvalan.

1. Iz čiste radoznalosti hteo sam da vidim stvarnu lokaciju Admirala u Beogradu. Sa zvaničnih veb stranica  http://www.yellowpages.rs i ostalih saznajem da je adresa; Vladimira Popovića 8, Beograd, Novi Beograd, Srbija.

2. Odlazim tamo ali tamo nisu.... Nazivam broj Admirala 011 711 1361 i tada mi službenik odgovara da su u Belvilu i nije mu bilo baš po volji da mi da adresu. Kroz razgovor saznajem "da nije baš najbolje vreme da se otvori račun sa njima radi problemima sa softveromv koji imaju, i da bi trebao to da uradim to preko veba, ali da sačekam 10tak dana" Sledi minijaturni šok i ???????

3. Uredu... odlazim kući i otvaram račun sve kako je zatraženo. Ali me Admiral prebacuje na kompaniju koja se zove Mtrade.com imaju istu veb stranicu i iste opcije.

3. Posle nekoliko neuspešnih pokušaja i slanja dokumenata, da mi Admiral lično otvori račun, pomirio sam se sa
činjenicom da nešto neštima.

4. Nazvao sam Admiral ponovo gde mi je službenik rekao da Admiral neotvara više račune u Srbiji nego da to sada radi Mtrade.com za njih.

5. OK ajd sad, rešio sam da otvorim račun sa Mtrade smatrajući da je to Admiralov klon za Srbiju. Račun je otvoren ali nemogu da depozitujem pare ni sa kredit karticom niti li sa Skrill-om.

6. Opet sam u procesu čekanja i poslao sam im emajl sa pitanjima, pa ćemo da vidimo...

Šta me zbunjuje u celoj priči je definitivno neozbiljnost jedne velike korporacije kao što je Admiral, i naravno činjenica da sam pročitao gomilu dobrih stvari o Admiralu, pa neznam samo dali sam ja samo deo lapsusa ili se baš koplje slomilo ovde. Ili možda nešto drugo, voleo bi čuti vaše komentare. Hvala!

Van mreže misalak

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 1
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Dali Admiral stvarno neotvara račune u Srbiji?
« Odgovor #1 poslato: 02.03.2015, 14:48:07 »
Ni ja na mogu da otvorim račun u Admiralu. Poslao sam dokumentaciju pre više od mesec dana ali i dalje sam na "čekanju". Kada sam ih zvao rekli su mi da sam na proveri, nešto kao proveravaju me u vezi sa pranjem novca ili tako nešto. Kada sam pitao ko me proverava - centrala u Estoniji ili kancelarija u Beogradu, rekli su u Estoniji.

Van mreže jjaacckk

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 3
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Dali Admiral stvarno neotvara račune u Srbiji?
« Odgovor #2 poslato: 02.03.2015, 19:43:03 »
Posle malo guranja po internetu dobio sam vrlo kulturnu i pozitivnu poruku od Admiral predstavništva u Beogradu.

Citiram deo emajla ...Admiral Markets više ne otvara live račune klijentima u Srbiji, zbog neuskladjenosti zakonskih regulativa i ne primenjivanja zakona o finansijskim derivatima od strane države. Dok se to ne reši sa pravne strane svi novi računi biće otvoreni kroz Mtrading...

To ti je ista ona stvar kao i sa PayPalom, gluposti srpskih zakona... (ako je citat emaila tačan, možda postoje i drugi razlozi, ali nemam osnova da to tvrdim)

Na svu sreću druge države se neosvrću na gluposti ovdašnjih zakona. Ja bih vam preporučio Dukascopy.
Pozdrav svima