Autor Tema: Evri za Evre  (Pročitano 29825 puta)

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Evri za Evre
« poslato: 23.02.2015, 20:10:30 »
Postovani,

Da li biste bili ljubazni da mi razjasnite jednu nejasnocu? Naime, me mogu da ukapiram jedna stvar, a to je sledece: primera radi, ulozio sam izvesnu sumu evra u jednu foreks kucu i zelim da kupim odredjenu kolicinu evra otvaranjem pozicije EUR/USD. Kako mogu da za evre kupim evre, to mi ne ide u glavu? Ako kuca prethodno vrsi automatsku konverziju evra u dolare, pa onda za te dolare kupuje evre, to je onda jedna transakcija van opsega mog naloga. Hvala

Pozdrav

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #1 poslato: 23.02.2015, 21:03:20 »
Haha zapetljao sam pokušavajući da ti odgovorim. Gledaj stvar drugačije: EURUSD je roba derivat. Derivat, nešto što je izvedeno iz nečega, kao što imamo derivate nafte. Ovaj benzin, onaj benzin, mazut, katran, razna ulja, kreme itd. EURUSD je roba koja ima svoju cenu i ona je npr 1.2345 i ide gore dole. Taj derivat ti kupuješ i prodaješ. Ako kupiš kada je jefitin a prodaš kada je skup, i obnnuto, dobar si, odnosno, tvoji evri koje su uložio u kupoprodaju derivata će rasti, ako nisi, padaće. Znači nema tu nikavih dodatnih transakcija, sa svojim eviram možeš trgovati sa svakim derivatom koji broker ima u ponudi: USDCHF, GBPJPY, ..., zlato, nafta, akcije kompanija...
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #2 poslato: 24.02.2015, 09:25:30 »
Haha zapetljao sam pokušavajući da ti odgovorim. Gledaj stvar drugačije: EURUSD je roba derivat. Derivat, nešto što je izvedeno iz nečega, kao što imamo derivate nafte. Ovaj benzin, onaj benzin, mazut, katran, razna ulja, kreme itd. EURUSD je roba koja ima svoju cenu i ona je npr 1.2345 i ide gore dole. Taj derivat ti kupuješ i prodaješ. Ako kupiš kada je jefitin a prodaš kada je skup, i obnnuto, dobar si, odnosno, tvoji evri koje su uložio u kupoprodaju derivata će rasti, ako nisi, padaće. Znači nema tu nikavih dodatnih transakcija, sa svojim eviram možeš trgovati sa svakim derivatom koji broker ima u ponudi: USDCHF, GBPJPY, ..., zlato, nafta, akcije kompanija...

Razumeo sam Tango, hvala na odgovoru, ali mene zanima da li foreks kuca kada konvertuje na primer evo u dolar da bi izvrsio klijentov nalog da se za evre kupe dolari, naplacuje neku proviziju za tu radnju. Pazi ta radnja se desava pre otvaranja pozicije za trgovanje. Ja znam da oni naplacuju spred ali to tek kada se otvori trgovanje.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #3 poslato: 25.02.2015, 15:02:10 »
Od troškova imaš spred, evenutalno commission i swap (koji može biti na tvoj teret ali i u tvoju korist). I to je sve. Od toga broker pokriva sve svoje troškove: konverzija, opreme i softvera, najma prostora, plata anagažovanim, reklamiranja, poreze...
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #4 poslato: 27.02.2015, 13:41:42 »
Recimo da imam 100 0000 EUR na depozitu u nekoj foreks kompaniji. I sad otvorio sam poziciju valutnog para EUR/USD, lot je 0,01, a Margina 5 EUR. Da li tih 5 EUR meni kompanija pozajmljuje kao kratkorocni kredit ili uzima od mog depozita kao angazovana sredstva? Koliki je tu leveridz ako ga uopste ima, a mislim da ga nema, jer kupujem  evre u vrednosti od samo 5 EUR, naravno ti evri moraju predhodno da se pretvore u dolare da bi se kupili euri, a na depozitu imam jos 99 995 EUR.

Van mreže aleksandarmfx

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 365
  • Karma: 7
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #5 poslato: 28.02.2015, 12:11:01 »
https://www.mataf.net/

ovde imas mnogo toga sto te interesuje
Momentum counts.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #6 poslato: 28.02.2015, 15:22:42 »
Recimo da imam 100 0000 EUR na depozitu u nekoj foreks kompaniji. I sad otvorio sam poziciju valutnog para EUR/USD, lot je 0,01, a Margina 5 EUR. Da li tih 5 EUR meni kompanija pozajmljuje kao kratkorocni kredit ili uzima od mog depozita kao angazovana sredstva? Koliki je tu leveridz ako ga uopste ima, a mislim da ga nema, jer kupujem  evre u vrednosti od samo 5 EUR, naravno ti evri moraju predhodno da se pretvore u dolare da bi se kupili euri, a na depozitu imam jos 99 995 EUR.
S obziirom da na ovom forumu poruke šalju i brokeri, običeno tehniče analize i pogodonosti trgovanja kod njih, najbolje bi bilo da oni odgovore i pokažu solidnost u podršci korisnicima.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #7 poslato: 02.03.2015, 18:09:06 »
Ako otvorim poziciju za trgovanje i dodje do gubitka u iznosu margine da li se transakcija automacki zaustavlja?

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #8 poslato: 02.03.2015, 19:09:45 »
https://www.mataf.net/

ovde imas mnogo toga sto te interesuje

Hvala Aleksandre.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #9 poslato: 03.03.2015, 19:21:41 »
Otvorio sam realni nalog na FX Lideru. Dok sam bio na demo nalogu vrlo cesto su me zivkali, a sad jedva uspevam da od njih dobijem odgovor na neko pitanje. Uglavnom se razgovor svodi na ukazivanje da mi je depozit malen.

Kod njih postoji Copy Trade, pa posto sam novajlija u ovom poslu odlucio sam da kopiram trgovanje nekog iskusnijeg Trejdera. Da li je neko od vas koristio tu mogucnost koju oni pruzaju? Otvorio sam desetak pozicija koje su mahom bile sa gubitkom, a i ove gde sam profitirao su sve u nekim sitnim centima.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #10 poslato: 04.03.2015, 18:48:39 »
Danas sam otvorio jednu poziviju na valutnom paru EUR/TRY na FX Lideru i kada sam bio u profitu skoro 3 EUR kliknuo sam na CLOSE kad ono oces, otvori se prozorce sa opcijom Try Again. I dok sam ja klikao na to vise puta, jer je sistem stalno vracao na to ''pokusaj ponovo'', profit je skoro otisao u minus. Da li se to isto desava i na platformama drugih brokerskih kuca? Da li se i vama nesto slicno desavalo? Meni se ovo vise puta ponovilo, a tek sam 7 dana na tom poslu. Broker mi rece da se to desava najvise jednom godisnje. Razmisljam da promenim foreks kucu ako je to kod njih stalna praksa.

Van mreže rakoc2605

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 12
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #11 poslato: 04.03.2015, 21:04:32 »
Pre nego sto odlucis da uplatis pare u neku brokersku kucu prvo trebas da ispitas kakvi su.Samo na ovom forumu si mogao da vidis da dosta clanova ne pise bas najbolje o njima i da ih teba izbegavati u sirokom luku.Ja ih licno nisam isprobao a i ne nameravam,jesam demo ali sam se kasnije prebacio kod drugog brokera pa tu vezbam.Moja preporuka ti je da povuces novac nazad ako ti je ostalo,da prodjes ovaj forum malo bolje nego sto si do sad,pa onda da ulozis pare kod nekog drugog brokera.
Ja jos nisam krenuo da trgujem sa pravim parama ali kad krenem dukascopy mi je trenutno prva opcija...mozda se nesto promeni ali za sada je tako.

Van mreže Tango

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 390
  • Karma: 23
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #12 poslato: 05.03.2015, 00:54:19 »
Pre nego uplatiš pare u neku brokersku kuću, jesi li sigiran da je došlo vreme za to? Da li si došao do 4. faze u razvojnom putu,  do Svesnog znanja? Imaš li neke konkretne rezultete postignute na demu koje bi mogao da podeliš ovde sa nama? Strategiju, statemente... ? Možda grešim, ali rekao bih da nemaš. Ako je tako, jedina sigurna stvar je da ćeš ostati bez para bez obzira koji je broker.
Тренд је једина сигурна ствар на форексу.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #13 poslato: 05.03.2015, 15:27:42 »
Pre nego sto odlucis da uplatis pare u neku brokersku kucu prvo trebas da ispitas kakvi su.Samo na ovom forumu si mogao da vidis da dosta clanova ne pise bas najbolje o njima i da ih teba izbegavati u sirokom luku.Ja ih licno nisam isprobao a i ne nameravam,jesam demo ali sam se kasnije prebacio kod drugog brokera pa tu vezbam.Moja preporuka ti je da povuces novac nazad ako ti je ostalo,da prodjes ovaj forum malo bolje nego sto si do sad,pa onda da ulozis pare kod nekog drugog brokera.
Ja jos nisam krenuo da trgujem sa pravim parama ali kad krenem dukascopy mi je trenutno prva opcija...mozda se nesto promeni ali za sada je tako.

Mislim da si u pravu.

Van mreže elbatas

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 11
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Evri za Evre
« Odgovor #14 poslato: 05.03.2015, 15:39:32 »
Pre nego uplatiš pare u neku brokersku kuću, jesi li sigiran da je došlo vreme za to? Da li si došao do 4. faze u razvojnom putu,  do Svesnog znanja? Imaš li neke konkretne rezultete postignute na demu koje bi mogao da podeliš ovde sa nama? Strategiju, statemente... ? Možda grešim, ali rekao bih da nemaš. Ako je tako, jedina sigurna stvar je da ćeš ostati bez para bez obzira koji je broker.

Nemam konkretne rezultate. Pozicije koje sam otvorio su uglavnom gubitnicke. Malena znanja imam o Foreksu.