Autor Tema: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?  (Pročitano 28471 puta)

Van mreže bullandbear

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 5
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« poslato: 04.02.2015, 21:45:58 »
Pozdrav svima


Nedavno me dobar drug zainteresovao za trgovinu valutnim parovima, indeksima, naftom i sl.
Interesuje me ukoliko je sigurno, da li je pametno trgovati preko brokera (firmi) iz inostranstva ukoliko nude bolje uslove ?

Van mreže xomep

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 173
  • Karma: 26
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #1 poslato: 17.04.2016, 22:46:53 »
   ja bi ranije uvek ishao  sa onima  iy inostranstva  ,nekako  su mi sigurniji .mada  kako se u  yadnje vrme deshavaju  chudne stvari  ,bolje mi je da  sam kod  nekog kod koga mogu da  @svratim@    ;)

Van mreže igorc

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #2 poslato: 19.04.2016, 16:22:44 »
ja sam jedva nasao brokera koji ispunjava uslove:

-ecn broker koji prosledjuje uplate bankama i likviditi provajderima a ne diler desk.
-spread 0 sa komisijom od 0.08 eura (kod domacih je -0.30 eura)
-stabilan server i ne puca veza
-regulisan u 10 zemalja
-ako pukne veza broker vam vrati pare koje ste izgubili
-ima podrsku 24h
--najbrze isplate i niko se nije zalio na isplate od kad postoji broker (jedan se zalio da je banki trebalo 2 dana da uknjizi uplatu jer se stiglo prebzo)

Domaci jos nemaju sve uslove.

Van mreže bboro696

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 48
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #3 poslato: 23.04.2016, 14:00:58 »
ja sam jedva nasao brokera koji ispunjava uslove:

-ecn broker koji prosledjuje uplate bankama i likviditi provajderima a ne diler desk.
-spread 0 sa komisijom od 0.08 eura (kod domacih je -0.30 eura)
-stabilan server i ne puca veza
-regulisan u 10 zemalja
-ako pukne veza broker vam vrati pare koje ste izgubili
-ima podrsku 24h
--najbrze isplate i niko se nije zalio na isplate od kad postoji broker (jedan se zalio da je banki trebalo 2 dana da uknjizi uplatu jer se stiglo prebzo)

Domaci jos nemaju sve uslove.

I koji je to broker i kolika je min uplata

Van mreže igorc

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil

Van mreže igorc

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #5 poslato: 24.04.2016, 09:51:57 »
Najmanji spread na komparaciji svih brokera. zero spread account, leverage 200, ne vise. radi do 60 lotova po poziciji. 99 eura najmanja uplata,  a micro account najmanja uplata je 5 eura.

Van mreže bboro696

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 48
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #6 poslato: 25.04.2016, 11:00:03 »
"Regulisan" na Mauricijusu ?!
Neka - hvala !

Odaberite nekog FX brokera regulisanog u Australiji ili Nomom Zelandu, i necete imati nikad nikakvih problema !

Van mreže bboro696

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 48
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #7 poslato: 25.04.2016, 11:02:23 »
I bezite glavom bez obyira od brokera koji daju bilo kakve "bonuse" !!

Van mreže igorc

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 25
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #8 poslato: 25.04.2016, 19:51:11 »
Nisam uzeo nikakav bonus.

U australiji je najbolji ic markets samo sto ispaljuju ljude za withdrawal i kad postavis order cekas 3 sekunde oce li proci ili ne sto znaci da nije true ecn.

U N. zelandu je najbolji ecn fxopen gdje misteriozno nestaju profitablni orderi. ili ti zakace order 12 pipsa ispod. sto znaci da nije tru ecn nego market maker.

Ispalo je na kraju da je najbolji taj iz mauriciju sa dozvolama u uk, france, germany, africa sto nije ispalio nikoga za withrawal.

Van mreže bboro696

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 48
  • Karma: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #9 poslato: 26.04.2016, 13:27:13 »
hahaha, ovaj je najbolji na svetu
https://www.globalprime.com.au/

a ni ovaj sa NZ za retail klijente je odlican
https://www.fxpig.com/

Ne kazem da si ti uzeo bonus, ali vidim da daju, i odmah bezi od tih sa bonusima !

Van mreže ForexFLY

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 9
  • Karma: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Forex dileri u Srbiji ili inostrani ?
« Odgovor #10 poslato: 18.05.2016, 15:06:32 »
Pa bonuse ili neke druge pogodnosti daju skoro svi, što ne znači da su svi loši.
Preporuka iskusnih trgovaca na Forex-u je da nikada ne uzmete nikakav bonus, već trgujte isključivo svojim depozitom.

Zašto? Kod raznih brokera su različiti uslovi za prisvajanje bonusa, a obično su takvi da vam treba par godina trgovanja da bi ispunili te uslove, osim ako niste po 12 sati na računaru dnevno i da pravite ogroman broj trgovina dnevno, što uopšte nije realno.

Većina brokera neće namerno detaljno da vas uputi u sve te uslove oko bonusa, a većini ljudi se odmah zamuti pamet oko cifara, pa bez razmišljanja posegnu za bonusom.
Dosta brokera koji vam daju bonus, pri isplati vašeg profita zadržavaju procentualno deo vašeg profita koji pripada njima dok ne ispunite uslove za otplatu bonusa. Taj deo profita vam ne dozvoljavaju da podignete iako ste ga vi lično napravili. Obrazloženje je da je deo vašeg ostvarenog profita njihov jer su vam dali bonus. Ovo je suludo i to je jedan od razloga što ne treba uzimati nikakav bonus.
Drugo, ako vam recimo daju bonus 100% na vaš depozit, minimalni nivo slobodne margine vam dozvoljavaju da bude najmanje 2000, dok je normalan minimum, ako ne uzmete bonus 1000. I šta je tu onda pogodnost tog bonusa?

NIKAD NE UZIMAJTE NIKAKAV BONUS !!!
To je samo marketinški trik brokera za privlačenje novih klijenata koji i ne znaju ni šta prihvataju sa bonusom i koji vide samo primamljive iznose u novcu.