Autor Tema: Brokeri posle SNB-a  (Pročitano 34088 puta)

Van mreže milutin69

  • Newbie+
  • *
  • Poruke: 4
  • Karma: 0
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #15 poslato: 23.01.2015, 09:06:48 »
Zelio bih da pitam Makarona 365, sto se desilo sa njegovim novcem kojim je trejdovao preko Alpari UK. Da li mu je novac vracen nazad? Da li ga je neko iz Alparija kontaktirao?
Mislim da je bankrot bilo kojeg brokera koji postuje procedure, posledica lose regulacije. Odnosno nedostatak kontrole od strane regulatora, ako regulator uopste postoji!
Kod trgovine akcija mozete izgubiti ako cijena neka akcije padne, ali ne mozete ostati bez novca jer su brokeri samo posrednici koji prihvataju naloge trejdere ili ih ne prihvataju. Ovo bi trebalo da vazi i za forex trejdera - da prihvate nalog ili ga odbiju, odnosno rekotiraju.
Jer pored veliko rizika koji proizilazi iz trgovine valutama ... da jos brinete o riziku od propasti trejdera - to je prilicno BESMISLENO.
I mene jako interesuju iskustva trejdera sa visegodisnjom praksom sa Dukascopy, ali i ostalim korektnim i zdravim brokerima.

Van mreže makarona365

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 57
  • Karma: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #16 poslato: 23.01.2015, 13:02:38 »
Pozdrav Milutine,
Na srecu ne mogu da ti odgovorim na pitanje u vezi povlacenja sredstava posto sam ja sav svoj novac povukao jos pre mesec dana bez ikakvih problema. Ono sto sam sam procitao na forumu forexfactory doduse u vezi fxcm-a je da trejderi cekaju da im vrate sredstva i da sa tim nema nikakvih problema. Sto se tice tih raznih finasijskih regulatornih agencija u ovom slucaju vise bih voleo da saznam kako ce sankcionisati banke koje nisu poslale pravovremenu info. brokerima pa su zbog njih doziveli potop.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #17 poslato: 23.01.2015, 17:38:55 »
Market mejkeri trguju za sebe,a prihvataju i nas sa njima,a poznato je da rade protiv nas,i ovoga puta su bili,ali im se obilo oglavi prosto i jednostavno

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #18 poslato: 24.01.2015, 12:36:00 »
Market mejkeri trguju za sebe,a prihvataju i nas sa njima,a poznato je da rade protiv nas,i ovoga puta su bili,ali im se obilo oglavi prosto i jednostavno
Jendo pitanje za tebe:
Otvorio si 10 lotova na Buy EURCHF, i cena padne 4000 pipsa dole, i tebi se  racun zatvori sa 400 000 usd u minusu. Ko pokriva minus kod Liquidity provajdera ti ili broker?

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #19 poslato: 24.01.2015, 16:31:15 »
Market mejkeri trguju za sebe,a prihvataju i nas sa njima,a poznato je da rade protiv nas,i ovoga puta su bili,ali im se obilo oglavi prosto i jednostavno
Jendo pitanje za tebe:
Otvorio si 10 lotova na Buy EURCHF, i cena padne 4000 pipsa dole, i tebi se  racun zatvori sa 400 000 usd u minusu. Ko pokriva minus kod Liquidity provajdera ti ili broker?
Market mejkeri trguju za sebe sa svojim novcem,meni omogucavaju da trgujem preko njih zbog speda zarade,ako sam imao 100000 ili 400000$  da sam drzao bay eur chf mogao sam izgubiti samo svoj novac ,i bio bih na nulu racun se gasi,oni ne bi gubili novac vec ja posto je moj,oni su mi  samo omogucili da svoj novac preko njih plasiram,na trzistu.Uzmimo primer broker marker mejker ima 100000000 miliona i oni trguju za taj novac,sa druge strane ja i ostali trejderi ima 100000000 miliona na racunima i da smo svi do jednoga drzali bay eur cfh  mogli smo izgubiti svoje,njihove pare su njihove,njihovi dileri su drzali bay eur chf pa su zato i izgubil,a da su drzali sel zaradili bi.

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #20 poslato: 24.01.2015, 17:39:02 »
Ovo sto si napisao je besmisleno.
1. Ako ti je broker DD, dakle tvoji orderi ne idu na trziste onda si u pravu.
Dakle kod njih trgujes u okviru kuće , broker- diler preuzima na sebe rizik i drzi te na B book . Ako si oduvao račun i usput napravio 400k minusa , kuca ce ti resetovati tvoj racun na 0 i zaraditi na tvom gubitku.

2. Ako si kod ECN ili STP brokera situacija je drugacija.
Otvorio si order koji je prosledjen kod banke, dakle onda si na A Book, u navedenom slucaju banka je kao LP izvrsila order posto nije bilo likvodnosti na tvom Sl ili Margin stop out cena je izvrsena po prvoj dostupnoj market ceni kao na primer EURCHF a to je par hiljada pipsa nize. Tvoj racun je zatvoren sa 400k gubtika.
Dve situacije se desava:
1. Broker preuzima tvoj gubitak na sebe dakle sve ispod 0(sto je normalno ako su sitni gubitci za brokera)

2.Broker gubitak prevaljuje na klijenta(jer ga je on i napravio) jer banka potrazuje te pare od brokera. U americi je normalna stvar da ako vam se ova situacija desi da vam na vrata zakucaju firme koje naplacuju dugovanja. Ako pazljivije procitas Ugovor ili Pravila i uslove trgovanja videces da je navedeno da mozes da izgubis vise nego sto si ulozio. Tvoja je obaveza da odrzavas potrebnu marginu.

PS. Market Makejeri ne trguju za sebe (to je fantazija pocetnika i demo trejdera), vec oni odlucuju da li ce te pustiti na Abook ili Bbook, sto im svaka licenca dozvoljava.

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #21 poslato: 24.01.2015, 18:45:14 »
Ovo sto si napisao je besmisleno.
1. Ako ti je broker DD, dakle tvoji orderi ne idu na trziste onda si u pravu.
Dakle kod njih trgujes u okviru kuće , broker- diler preuzima na sebe rizik i drzi te na B book . Ako si oduvao račun i usput napravio 400k minusa , kuca ce ti resetovati tvoj racun na 0 i zaraditi na tvom gubitku./////////////////////////////////Kada ja nemam vise depozita i izgubim pare ja ne ucetvujem u trzistu,bez depozita ne mogu,tada oni trguju tada je njihov depozit aktivan, ,kako sam napisao gore nekad zarade u vecini slucajeva ,al se desi kao sada da pojedine brokerske kuce i puknu Sada sve vise sumnjam da su  moje pare odvojene od njihovih mislim na market mejkere.                                                                                                       

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #22 poslato: 24.01.2015, 19:30:53 »
2.Broker gubitak prevaljuje na klijenta(jer ga je on i napravio) jer banka potrazuje te pare od brokera. U americi je normalna stvar da ako vam se ova situacija desi da vam na vrata zakucaju firme koje naplacuju dugovanja. Ako pazljivije procitas Ugovor ili Pravila i uslove trgovanja videces da je navedeno da mozes da izgubis vise nego sto si ulozio. Tvoja je obaveza da odrzavas potrebnu marginu./////////////////Validna trgovina je samo dok imam novca to jeste depozita,to sto cena ode posle i napravi jos veci gubitak  taj gubitak navodni ne moze biti validan za mene jer je moj racun nula ,mada je i to moguce kod nasih banaka na pocetku davanja kredita u svajcarcima imali su nula CHF,tada bio kurs eur chf bio 1.6000 ,isao je posle toga na 1.6500,nisu bankei tada ni gubili posto depozit CHF nije ni postojao bio je nula CHF,a kada je poceo da pada eur  uzimali su od naroda zaradu,jer na berzu ne mogu kada je depozit u chf nula,svaka prica kada je dopozit nula ,o nekom gubitku ili dobitku nekoga je budalastina.

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #23 poslato: 24.01.2015, 20:03:08 »
 ;)
Uh....ne znam da li znas ali ovo je elementarno znanje iz trgovanja na berzi.
Trgujes sa MARGINOM

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #24 poslato: 24.01.2015, 20:10:03 »
Imam na racunu 1000$ na primer,u ugovoru pise da ja treba da brinem o margini da ne bih dosao do nule i gubitka novca tih 1000$.jer kad dodjem na nulu depozita,ja dalje ne mogu ucestvovati na trzisu jer nemam pokrica za dalje,posle nule isla cena dole ili gore ja mogu samo gledati,da sam dodao novac imao bih pokrice, mogao bih nastaviti i ici i dalje u minus ili plus,Po kojem to zakonu se sa nula $ na racunu moze izgubiti ili nesto zaraditi,nema ga sigurno,al mozda smisle.

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #25 poslato: 24.01.2015, 20:28:31 »
Da ne ulazim u dalju raspravu kod svakog brokera na svetu pise ovo:
 IB's Forex Risk Disclosure:


"RISK DISCLOSURE STATEMENT

OFF-EXCHANGE FOREIGN CURRENCY ("FOREX") TRANSACTIONS INVOLVE THE LEVERAGED
TRADING OF CONTRACTS DENOMINATED IN FOREIGN CURRENCY CONDUCTED WITH A FUTURES
COMMISSION MERCHANT OR A RETAIL FOREIGN EXCHANGE DEALER AS YOUR COUNTERPARTY.
BECAUSE OF THE LEVERAGE AND THE OTHER RISKS DISCLOSED HERE, YOU CAN RAPIDLY LOSE
ALL OF THE FUNDS YOU DEPOSIT FOR SUCH TRADING AND YOU MAY LOSE MORE THAN YOUR DEPOSIT."

Primer od IB brokera.

Dakle kada otvaras racun otvaras pod uslovima koje ti ponude.Ako nisi citao a pristao tvoj problem.

Srećom u Evropi mozes da kuliras sudske izvršitelje, ali kolega u americi gubi kuću, auto i dobija zabranu dizanja kredita do blokade plate dok ne izmiri dugovanja (ova praksa je starija od samog Forexa).

Dakle savet za sve trejdere i wannabe trejdere procitajte Pravila i Uslove trgovanja od reci do reci da ne bi ste dosli u neprijatnu situaciju.

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #26 poslato: 24.01.2015, 20:31:29 »
PS. Srećom živimo u srbiji gde ne mozes da dobijes robiju za švercovanje tone kokaina a kamoli da ti sudski izvršitelj zapleni televizor zbog duga brokeru na nekoj tamo berzi  8)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #27 poslato: 24.01.2015, 20:40:28 »
;)
Uh....ne znam da li znas ali ovo je elementarno znanje iz trgovanja na berzi.
Trgujes sa MARGINOM
Poznato mi je da je rizicno trgovanje da se i 1000 ili 100000$ moze brzo izgubiti doci na nulu $,al isto tako sa nula dolara ne mogu ucestvovati dalje nemam pokrice,a to je osnovno pravilo FX,bez para pokrica nista nije validno.

Van mreže Panzer

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 411
  • Karma: 48
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #28 poslato: 24.01.2015, 20:51:46 »
Ok  8)

Van mreže elite44

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 6219
  • Karma: 35
    • Pogledaj profil
Odg: Brokeri posle SNB-a
« Odgovor #29 poslato: 24.01.2015, 21:15:40 »
;)
Uh....ne znam da li znas ali ovo je elementarno znanje iz trgovanja na berzi.
Trgujes sa MARGINOM
Poznato mi je da je rizicno trgovanje da se i 1000 ili 100000$ moze brzo izgubiti doci na nulu $,al isto tako sa nula dolara ne mogu ucestvovati dalje nemam pokrice,a to je osnovno pravilo FX,bez para pokrica nista nije validno.
U americi na osnovu te nule $ depozita i daljeg ne ucestvovanja u trzistu niti bi odgovarao niti mi sta mogu,al zato da sam matket mejker vlasnik i primim trgovca to jeste brokera i ode u minus ,e njega ako bi tuzio,njemu bi se plenili televizori jer on ima odgovornost,obicno trgovcu ili fizicko lice koje trguje za sebe nula $ je nula $ tu mu je kraj,